Skoči na vsebino

Avtomatski vklop lu?i


Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 81
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

torej...ne vem za tvoj letnik,ampak take stvari (kaj gori v ka?ni poziciji stikala) se kodilra s testerjem.Vsa fora je kko je kodiran krmilnik

 

Fora je v tem da ne uporablja? originalnih zarnic....da jih ne kuri?.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Zdravo...kolk pa pride homologacija le tega(Phillips Daylights 4)???.....ter ali je po dolgem ?asu kaj problemov???

hvala in lp

 

40? leto in pol pa nic opazljivih napak (okruskov, prask, rosenka..)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Nekaj ?asa je ?e minilo, odkar je tekel pogovor o tej temi, vseeno.

Juresa bi rad vpra?al, kje in kdo zmontira LED lu?i?

 

Jaz sem sam

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Da ?e jaz malo pogrejem staro temo... :)

Kaj mislite o varianti, da dnevne LED lu?ke (recimo te philipsove ko jih gre tudi homologirat) prklopim na pozicijske lu?i?

Namre? mam ono varianto xenonk, ki gorijo to?no VEDNO, razen ?e je stikalo nastavleno na pozicijske, kar mi gle malce na jetra.

NO ker mi je ena pa? crknila, bi mel za podnevi dnevne lu?i, za drga? pa pa? ksenonke. Priklopil bi jih na pozicijske, tako da predn vklopim avto, vklopim pozicijske (pa dnevne), pa je to to. Edino nisem pa ?e pri?el do ideje, kak nardit, da bi se dnevne izklople ko bi vklopil zasen?ene...

Na avtomatiko za preklapljat v tunelih po moje nebi ?lo vezat, ker na "auto" mi xenonke svetijo nonstop, ravno tako na off...

Ma kdo kako idejo?

LP!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da so nekateri morali zamenjati nek modul, da je avto delal kot mora potem pa ni problema. Mora JureS povedat kako je imel on na stari narejeno

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja, sem sli?al...in modul stane adeeeeeeeeeeeeeejjjjjjjjjjooooo :aaaaa::aaaaa::aaaaa:

:)

sej zato sem mislil da pustim tak kak mam, samo da na pozicijske dam led pa da se izklopijo, ko vklopim na zasen?ene oz. avto. :)

 

pozicijske so zasen?ene, ?e pa misli? parkirne pa se te ne izklopijo pri zasen?enih, ker gorijo.

 

Edina pravilna vezava je direktno na klju?, ter rele, ki jih izklopi ob vklopu parkirnih. Tako so LED dnevne samo LED, parkirne samo parkirne in zasen?ene samo zasen?ene ob parkirnig - to je tista rumena mala ?arnica, ki nam gre na ?ivce ko sveti moder xenon :P .

 

Tisti, ki pa ve?ejo ledice na parkirne, se ?ez dan vozijo s parkirnimi in LED, pono?i pa z LED, parkirnimi in zasen?enimi....cela smrekca in adijo vsa zgodba o virtualni porabi.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, zgleda sem terminolo?ko zabluzil totalno...

da za?nem na za?etku: imam 4 pozicije za lu?ke:

OFF - vse izklopljeno, ob kontaktu se vklopijo kratke lu?i (HID)

0- pozicijske (tiste tanartamaj?kene spredaj pa rde?e zadaj, neglede na kontakt

kratke - pozicijske + kratke (HID)

AUTO - pozicijske + kratke (HID) (senzor svetlobe preklaplja samo intenziteto osvetljenosti armaturke

 

Po instalaciji dnevnih seveda z relejem za izklop pri kratkih (HID) bi bila situacija naslednja:

na poziciji 0 bi gorele dnevne + pozicijske, ?e pa pre?altam na kratke oz. avto, bi se pa dnevne izklople....so HID dovolj lepe pa dovolj dobro svetijo da ne rabim zraven ?e dnevnih...:)

Zdaj ker bi jih zvezal na pozicijske mi ni ?isto jasno, kam zvezat rele da izklop dnevnih, samo na lajtungo od ksenonk al na keri drugi ?alter.

Trenutno se tudi spogledujem z idejo da bi pa? podnevi vozil z meglenkami namesto z dnevnimi :ninja:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ena opcija je da ve?es Dnevne na pozicijo, potem pa da? rele, ki negira oz ko dobi kontakt iz kratkih lu?i prekine elektriko Dnevnim. Ampak na ta na?in ne bo? mogel narditi Homologacije za dnevne lu?i.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, zgleda sem terminolo?ko zabluzil totalno...

da za?nem na za?etku: imam 4 pozicije za lu?ke:

OFF - vse izklopljeno, ob kontaktu se vklopijo kratke lu?i (HID)

0- pozicijske (tiste tanartamaj?kene spredaj pa rde?e zadaj, neglede na kontakt

kratke - pozicijske + kratke (HID)

AUTO - pozicijske + kratke (HID) (senzor svetlobe preklaplja samo intenziteto osvetljenosti armaturke

 

Po instalaciji dnevnih seveda z relejem za izklop pri kratkih (HID) bi bila situacija naslednja:

na poziciji 0 bi gorele dnevne + pozicijske, ?e pa pre?altam na kratke oz. avto, bi se pa dnevne izklople....so HID dovolj lepe pa dovolj dobro svetijo da ne rabim zraven ?e dnevnih...:)

Zdaj ker bi jih zvezal na pozicijske mi ni ?isto jasno, kam zvezat rele da izklop dnevnih, samo na lajtungo od ksenonk al na keri drugi ?alter.

Trenutno se tudi spogledujem z idejo da bi pa? podnevi vozil z meglenkami namesto z dnevnimi :ninja:

 

Led mora biti na pozicijo off in ze izklopiti ze na poziciji 0, torej 12v na kljuc in zica releja izklop na parkirne. s tem se avto zalavfa z led in ne delas nic nitj pozabiti jih ne mores, ker ce jih das kot si napisal je auto stikalo neuporabno, poleg tega

 

Seveda je predpogoj da izklopis tovarniske dnevne luci !!!!!! Brez tega se sploh ne loti zadeve ker je brez pomena

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... je auto stikalo neuporabno,...

 

 

to je ?e tak al tak, ker pri lu?eh se ni? ne spremeni ?e so na avto, samo osvetlitev armaturke se pono?i pa? zmanj?a.

?e bi lahko tovarni?ke lu?i izklopil na poziciji off bi bla ?e pa najbolj?a ideja, samo za to je baje treba tisti modul...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pozicijske so zasen?ene, ?e pa misli? parkirne pa se te ne izklopijo pri zasen?enih, ker gorijo.

 

Edina pravilna vezava je direktno na klju?, ter rele, ki jih izklopi ob vklopu parkirnih. Tako so LED dnevne samo LED, parkirne samo parkirne in zasen?ene samo zasen?ene ob parkirnig - to je tista rumena mala ?arnica, ki nam gre na ?ivce ko sveti moder xenon :P .

 

Tisti, ki pa ve?ejo ledice na parkirne, se ?ez dan vozijo s parkirnimi in LED, pono?i pa z LED, parkirnimi in zasen?enimi....cela smrekca in adijo vsa zgodba o virtualni porabi.

 

ne bo ?isto dr?alo zasen?ne lu?i so le ?arometi s kratkim snopom svetlobe. poleg tega imamo lahko v zasen?nih ?arometih kombinirano ?arnico ?e za dolge lu?i ali gibljivo zaslonko za biksenone oziroma je to lo?eno v svoji paraboli le ?arnica za dolgo lu?.

 

vse ostale zunanje lu?i (brez zavornih lu?i, meglenk, rikverc lu?i, ?pic lamp, knightriderk, neonk ipd) so pozicijske lu?i tako tiste rde?e zadaj, bele zadaj za na tablico kot te mali brljivki spredaj. To namre? niso ?arometi ampak le lu?i za ozna?evanje pozicije vozila in od tod tako ime.

 

zato tudi velja, da za dnevno vo?njo zadostujejo ali dnevne lu?i ali zasen?ne lu?i brez, da bi uporabili pozicijske lu?i.

 

Voznik iz prvega odstavka tega ?lena mora voziti podnevi s pri?ganimi lu?mi za dnevno vo?njo. Kot lu?i za dnevno vo?njo se lahko uporabljajo tudi zasen?eni ?arometi, katerih svetilnost je v takem primeru lahko zmanj?ana za najve? 25%. Lu?i za dnevno vo?njo ali zasen?eni ?arometi, ki se uporabljajo kot lu?i za dnevno vo?njo, so lahko pri?gane, ne da bi bile so?asno pri?gane pozicijske lu?i.

termina parkirne lu?i namre? zakon ne pozna in tudi v primerih, kjer lahko nastavi? samo desno ali samo levo osvetljevanje pri parkiranju ?e vedno govorimo o pozicijskih lu?eh.

 

https://zakonodaja.com/zakon/zvcp-1/61-clen...-luci-na-vozilu

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne bo ?isto dr?alo zasen?ne lu?i so le ?arometi s kratkim snopom svetlobe. poleg tega imamo lahko v zasen?nih ?arometih kombinirano ?arnico ?e za dolge lu?i ali gibljivo zaslonko za biksenone oziroma je to lo?eno v svoji paraboli le ?arnica za dolgo lu?.

 

vse ostale zunanje lu?i (brez zavornih lu?i, meglenk, rikverc lu?i, ?pic lamp, knightriderk, neonk ipd) so pozicijske lu?i tako tiste rde?e zadaj, bele zadaj za na tablico kot te mali brljivki spredaj. To namre? niso ?arometi ampak le lu?i za ozna?evanje pozicije vozila in od tod tako ime.

 

zato tudi velja, da za dnevno vo?njo zadostujejo ali dnevne lu?i ali zasen?ne lu?i brez, da bi uporabili pozicijske lu?i.

termina parkirne lu?i namre? zakon ne pozna in tudi v primerih, kjer lahko nastavi? samo desno ali samo levo osvetljevanje pri parkiranju ?e vedno govorimo o pozicijskih lu?eh.

 

https://zakonodaja.com/zakon/zvcp-1/61-clen...-luci-na-vozilu

 

No pol sem termin zamesal ker zame so pozicijske te stranske ala.amerika ali mx5. No lepo pa pise da ne smes imeti pozicijskih in led. Ampak policaje boli k za ta pravila ker se vsi vozijo tako

 

 

 

to je ?e tak al tak, ker pri lu?eh se ni? ne spremeni ?e so na avto, samo osvetlitev armaturke se pono?i pa? zmanj?a.

?e bi lahko tovarni?ke lu?i izklopil na poziciji off bi bla ?e pa najbolj?a ideja, samo za to je baje treba tisti modul...

 

Ko izklopis tovarniske dnevne luci je to super zadeva, se posebej v kombinaciji z led dnevnimi

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

K smo ze pr temu, a je pri nas legalna uporaba avtomatskega stikala za luci na M6 mk1? Namrec tam v poziciji za avtomatiko cez dan gorijo samo pozicijske lucke?

 

Pa ne me fentat ker sm prelen in je mogoce to ze blo napisan :zvizga:

 

V tej poziciji ne sme delati nic ko je svetlo. Ko zazna temo pa prizge zasencene in pozicijske

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V tej poziciji ne sme delati nic ko je svetlo. Ko zazna temo pa prizge zasencene in pozicijske

 

Res je sem preveril. Nisem sicer preprican zapozicijske je pa prizgal ob pokritju senzorja vsaj zasencene. Nimam tak dolge roke da bi preveru se pozicijske ki se na steni ne vidijo.

 

Uglavnem predvidevam da to pri nas ni legalno, kolikor vem se zahtevajo vsaj dnevne oz.pozicijske lucke ali pa zasencene?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je sem preveril. Nisem sicer preprican zapozicijske je pa prizgal ob pokritju senzorja vsaj zasencene. Nimam tak dolge roke da bi preveru se pozicijske ki se na steni ne vidijo.

 

Uglavnem predvidevam da to pri nas ni legalno, kolikor vem se zahtevajo vsaj dnevne oz.pozicijske lucke ali pa zasencene?

 

Ni res! ?ez dan so obvezne dnevne ali zasen?ene (dovolj samo spredaj) pozicijske niso zahtevane.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js pa avtomatsko ko zakurblam tud lu?i pri?gem. Do sedaj mi to ?e ni zatajilo. :P:P

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js pa avtomatsko ko zakurblam tud lu?i pri?gem. Do sedaj mi to ?e ni zatajilo. :P:P

 

Men tud ne :) verjetno prov nc groznga tist knof obrnit k przges in ugasnes se najcnej pa vsaj ne pozabis v nalivu/megli przgat luci kot to vidis vse prepogosto na nasih cestah.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Men tud ne :) verjetno prov nc groznga tist knof obrnit k przges in ugasnes se najcnej pa vsaj ne pozabis v nalivu/megli przgat luci kot to vidis vse prepogosto na nasih cestah.

 

Da spet malo obudim temo... :D

Imam vpra?anje in sicer kot je ?e na za?etku teme napisano mi na Mazda 3 2005 ko priklopim lu?i na "auto" ne sveti ni?. Na BMW-jih se da z lu?mi igrati preko nekih testerjev ali avtomobilskem ra?unalniku, pa me zanima ?e je kaj podobnega mo?no tudi na Mazdici. Bi se dalo (?e sploh?) sprogramirati tako, da ko da? na "auto" se ti spredaj pri?gejo meglenke z cca 50% svetilnosti in ko pride? v tunel ti izklopi meglenke in pri?ge normalne lu?i, ko pride? iz tunela pa nazaj?

Lp Luka

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Luka, priporocam, da se pred takim posegom pozanimas, ce si ne bos ob taki uporabi svetil, prisluzu kar dveh kazni; za neprizgane luci & nepravilna uporaba meglenk. :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.