Skoči na vsebino

Mazdine servisne storitve


jures

Priporočeno sporočilo

Zanima me, ali je kdo ?e preizkusil MES storitve na cesti? Bodisi v SLO ali izven in kak?ne so izku?nje? V predpostavki, da so pogoji za MES izpolnjeni (servisi itd)

 

oz.

Ali se je komu zgodilo da so mu zavrnili MES, ker je kak poobla??enec pozabil v DSK vpisati opravljen servis

 

Spra?ujem, ker smo je holandec z Mazdo6 2009 imel incident v kampu (to se zgodi. ?e ne zabremza? po?itni?ke prikolice...), pa sem mu pomagal s servisom v Puli, kjer so dejali da njegova mazda ima 89.000km a v DSKju ni servisa na 40 in 60....ostali so, sam pa je dejal da so vsi servisi opravljeni in to na istem mazda servisu....

 

?e epilog in pohvale Puljskemu servisu, poklicali so v ta servis, sporo?ili VIN, in drugi dan so bili servisi v DSK...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 57
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Zanima me, ali je kdo ?e preizkusil MES storitve na cesti? Bodisi v SLO ali izven in kak?ne so izku?nje? V predpostavki, da so pogoji za MES izpolnjeni (servisi itd)

 

oz.

Ali se je komu zgodilo da so mu zavrnili MES, ker je kak poobla??enec pozabil v DSK vpisati opravljen servis

 

Spra?ujem, ker smo je holandec z Mazdo6 2009 imel incident v kampu (to se zgodi. ?e ne zabremza? po?itni?ke prikolice...), pa sem mu pomagal s servisom v Puli, kjer so dejali da njegova mazda ima 89.000km a v DSKju ni servisa na 40 in 60....ostali so, sam pa je dejal da so vsi servisi opravljeni in to na istem mazda servisu....

 

?e epilog in pohvale Puljskemu servisu, poklicali so v ta servis, sporo?ili VIN, in drugi dan so bili servisi v DSK...

 

Jaz sem ostal na cesti z mojo mazdo, takrat je bila stara 6 let in je imela prevozenih 160.000 km, servisirana je bila vedno pri pooblascenih servisih. Ko sem poklical na MES sem bil presenecen nad storitvijo, avtovleka je prisla v 20 minutah. Ko, so odlozili avto pred avtoplusom v Kopru, so me se enkrat poklicali in me vprasali ce je bilo vse uredu in ce rabim prevoz do doma

Tako da jaz imam dobre izkusnje z njimi... :)

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz po opravljenem rednem servisu vedno dobim print iz DSK... kjer je zabelezeno to, kar je v sistemu...

 

Sem pa enkrat samkrat koristil MES, se pri prejsnji sestici... Ko je nekaj spedaj pri kolesi prav nagrazvno cvililo... Psem poklical MES in v pol urce so risli domov po avto... Ter ga peljali na takratno Gamo v BTC... Napaka je bila odpravljena v 15 minutah... Neka plocevina, ki drzi pakne pri zavorah se je snela in je drajsalo oo disku...

 

Ni pa sedaj vec kartice z vpsianim datumom veljavnosti (enomleto od servisa)... Ampak se menda vse preverja v DSK... vsaj tako ki je Majes razlozil....

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Edinkrat koristil MES ?isto na za?etku lastni?tva prej?ne ?estke, ko me je zajebal BC in sem ostal brez goriva.

 

Prletel v cca pol ure z 10 litrsko kantico nafte - pla?al sem gorivo in to je blo to. ?ist korektno za moje pojme.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ti smola no - sam ?ist tolk za info MES nima svoje mre?e pomo?i na cesti ampak koristijo AMZS-jeve storitve in pogodbenike AMZS-ja. Tako, da po vsej verjetnosti bi takrat ?akal tudi ?e bi direktno rabil pomo? AMZS-ja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ti smola no - sam ?ist tolk za info MES nima svoje mre?e pomo?i na cesti ampak koristijo AMZS-jeve storitve in pogodbenike AMZS-ja. Tako, da po vsej verjetnosti bi takrat ?akal tudi ?e bi direktno rabil pomo? AMZS-ja.

 

 

Sem hotel enako napsiati.... ;) takrat, ko sem rabil, je prisel AMZSjev pogodbenik.... In podobno je tudi recimo s Triglavo asistenco in verjetno tudi z ostalimi.... AMZS sem jaz enkrat s Crodobo cakal kaksno urco in pol... Redi Ljubljane pri hotelu Lev ;) ... Pac odvisno je, kje se ravno takrat nahaja najblizji kamioncek za odvoz...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ti smola no - sam ?ist tolk za info MES nima svoje mre?e pomo?i na cesti ampak koristijo AMZS-jeve storitve in pogodbenike AMZS-ja. Tako, da po vsej verjetnosti bi takrat ?akal tudi ?e bi direktno rabil pomo? AMZS-ja.

 

Mo?no ja.Se pravi, da je skoraj isto, kaj ima?. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sodelavec ima grenko izku?njo iz zadnjega meseca, tako da tudi pri Mazdi ni vse briljantno.

 

Kupil je M5 diesel, 4 leta stara, okrog 150 kkm, pri nas kupljena, redno servisirana na poobla??enem servisu, mislim, da okrog Trbovelj, preveril je celo DSK, vse OK. Vozi 2 tedna, 900km, spoka za na morje, pelje po dolenjki proti meji in kar naenkrat lu?ka DPF in napaka na elektroniki. Tip ugotovi, da lahko pokli?e Mazda MES, pa namesto, da mu po?ljejo pomo?, ga napotijo na neki Gama d.o.o baje v Bre?icah. Tja pokli?e in ugotovi, da ?e 15 let tam ni servisa in potem ga napotijo v Novo mesto Makoma. Tam testirajo avto, napaka za napako. Ugotovijo, da je bilo noter napa?no olje, ki ni za DPF, potem ?e te?ave s turbino in...

 

To, da je avto vrnil trgovcu itak ni za razlagat, gre pa za to, da se pregovorno dobre Mazdo zaserjejo s takimi napakami. Jasno je, da gleda zdej Octavio ali VW ali nekaj takega.

 

Za moje pojme bi morala MMS tolje nekaj ukrenit, najmanj kar je, povra?ilo stro?kov za nepotrebne poti, opravi?ilo, javni opomin poobla??encu, ?e ne ?e odvzem licence. :angry2:

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sodelavec ima grenko izku?njo iz zadnjega meseca, tako da tudi pri Mazdi ni vse briljantno.

 

Kupil je M5 diesel, 4 leta stara, okrog 150 kkm, pri nas kupljena, redno servisirana na poobla??enem servisu, mislim, da okrog Trbovelj, preveril je celo DSK, vse OK. Vozi 2 tedna, 900km, spoka za na morje, pelje po dolenjki proti meji in kar naenkrat lu?ka DPF in napaka na elektroniki. Tip ugotovi, da lahko pokli?e Mazda MES, pa namesto, da mu po?ljejo pomo?, ga napotijo na neki Gama d.o.o baje v Bre?icah. Tja pokli?e in ugotovi, da ?e 15 let tam ni servisa in potem ga napotijo v Novo mesto Makoma. Tam testirajo avto, napaka za napako. Ugotovijo, da je bilo noter napa?no olje, ki ni za DPF, potem ?e te?ave s turbino in...

 

To, da je avto vrnil trgovcu itak ni za razlagat, gre pa za to, da se pregovorno dobre Mazdo zaserjejo s takimi napakami. Jasno je, da gleda zdej Octavio ali VW ali nekaj takega.

 

Za moje pojme bi morala MMS tolje nekaj ukrenit, najmanj kar je, povra?ilo stro?kov za nepotrebne poti, opravi?ilo, javni opomin poobla??encu, ?e ne ?e odvzem licence. :angry2:

 

ampak tukaj je bila ?ista ?love?ka napaka na servisu, sam avto nima ni? s tem....tega je preve? na ?alost....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja dobr, ?e bo? napa?no olje vlil v katerkol bolj ob?utljiv avto bodo problemi...itak pa tudi pri Mazdah ni vse tip top, glede turbine je tudi tako...bog ve kaj je delal prej?nji lastnik, ?e mrzlega ?ge?, vro?ega ko teranju ugasne? bo pri vsakem avtu ?la tako da...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

150.000km ni malo, ?e je bil avto "zlorabljan" :hudicek: - se pravi, da se ni pazilo na tistih nekaj malenkosti, ki jih je dobro upo?tevati, za dolgo ?ivljensko dobo.

 

Da so dali notri napa?no olje je treba vzeti tudi z zdravo mero rezerve. ?e ima avto 150kkm je bil servis pred 10kkm in ?e je bil od takrat napa?en olje notri se mi zdi skoraj nemogo?e, da je to?no po 900 prevo?enih zdaj crknil prej je pa 10kkm ?pilal vse OK. :ne vem:

 

Nekaj v tej zgodbi ne ?tima in zelo te?ko verjamem, da so na servisu naredili napako - sicer se naj gre pa pogledat ra?une in se to?no vidi kak?no olje so ra?unali. Ker je to olje drago ga marsikdo menja kar tako z najcenej?im pred prodajo ?e? evo servis je bil narejen.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

150.000km ni malo, ?e je bil avto "zlorabljan" :hudicek: - se pravi, da se ni pazilo na tistih nekaj malenkosti, ki jih je dobro upo?tevati, za dolgo ?ivljensko dobo.

 

Da so dali notri napa?no olje je treba vzeti tudi z zdravo mero rezerve. ?e ima avto 150kkm je bil servis pred 10kkm in ?e je bil od takrat napa?en olje notri se mi zdi skoraj nemogo?e, da je to?no po 900 prevo?enih zdaj crknil prej je pa 10kkm ?pilal vse OK. :ne vem:

 

Nekaj v tej zgodbi ne ?tima in zelo te?ko verjamem, da so na servisu naredili napako - sicer se naj gre pa pogledat ra?une in se to?no vidi kak?no olje so ra?unali. Ker je to olje drago ga marsikdo menja kar tako z najcenej?im pred prodajo ?e? evo servis je bil narejen.

 

V Slveniji lahko ra?unajo nekaj, uporabijo pa drugo.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A to se uradni servisi grejo? :blink:

 

haloo.....

 

P.S. teta ra?una po nalogu servisni paket na xx km, kaj pa un vajenec zlije not......saj ti je napisal da mu je poobla??enec dal notri gnojinico.

 

NA mojem zadnjem nalogu poobla??enca je pisalo samo redni servis Mazda CX7 15.000km + brisalci + zavorna :zvizga:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem no, ?e je kr tko na izi, da se grejo, ker lahko iz tega rata velika pizdarija tudi za sam servis in celo izguba licence. :ne vem:

 

Sej ne re?em da ni mo?no ampak, da bi to bila praksa pa ne vem - sploh pa ob tem navedenem primeru, ker ?e bi bilo napa?no olje notr sem skor sigurn, da ne bi zdr?alo 10.000km.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

haloo.....

 

P.S. teta ra?una po nalogu servisni paket na xx km, kaj pa un vajenec zlije not......saj ti je napisal da mu je poobla??enec dal notri gnojinico.

 

NA mojem zadnjem nalogu poobla??enca je pisalo samo redni servis Mazda CX7 15.000km + brisalci + zavorna :zvizga:

 

 

Noja... tega ni nikjer napisal... samo v enem stavku, da je preveril DSK in da je bil servis delan na pooblascencu... Ampak poznam par ljudi, ki prinesejo svoje olje ... in v flaski, kjer gor pise eno, je lahko cisto nekaj tretjega... sploh ce je recimo to olje 5x cenejse kot ga zaracunajo na servisu...

 

Najveckrat se zgodi, da je del zgodbe namerno ali nenamerno izpuscen. Jaz imam zaenkrat se polno zaupanje v servis, kamor ga vozim (bivsa Gama v BTCju oz. sedaj ze nekaj casa A-Cosmos) ... Pri rabljenem pa nikoli ne ves tocne zgodovine...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest material prinesem s sabo (olje,filter) in mi zamenja pred mano, prav tako tudi ?e bi ga pustil tam, sem prepri?an da me na Gami nebi okol prenesli...ampak po?akam tistih 20-30min pa je servis narejen :) Aja olje pa prinesem zato, ker je pa? tam predrag, specifikacije ipd. pa seveda ?timajo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

M3 letnik 2008 vedno redno servisiran v Velenju in Ljubljani na poobla??encu. Ker ni delano 20.000km na leto sem ga po izteku garancije peljal ?etrto leto na servis v Medvode pri 67.000km. Bil sem prisoten pri servisu. Ko sem pri menjavi zagledal obstoje? filter za cvetni prah sem se kar malo zamislil. Po besedah strokovnjakov naj bi ga z novim menjali prvi?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Mogo?e kdo z glave ve kako je z temi garancijami in storitvami? Koliko ?asa od kupljenega avta ima? te pravice?

 

Namre? moral bi na redni servis pa bi skorajda raje peljal k Pelkotu kot v BTC :) J*ga dons je usak euro pomemben. Nevem pa ?e ?e imam garancijo/asistenco in ?e ?e koliko ?asa. Sem pozabil v?eraj te?it u BTCju.

 

Any ideas people?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e kdo z glave ve kako je z temi garancijami in storitvami? Koliko ?asa od kupljenega avta ima? te pravice?

 

Namre? moral bi na redni servis pa bi skorajda raje peljal k Pelkotu kot v BTC :) J*ga dons je usak euro pomemben. Nevem pa ?e ?e imam garancijo/asistenco in ?e ?e koliko ?asa. Sem pozabil v?eraj te?it u BTCju.

 

Any ideas people?

 

 

Mazda ima splosno 3 letno garancijo od dneva nakupa ali 100.000 km ... Lahko pa jo podaljsas na 5 let in 150.000 km (kar prej pride) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.