Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Letne pnevmatike 2012

• Please log in to reply
138 odgovorov v tej temi

#21 Odsoten   Symon

Symon

Trololo

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 285
  • 11098 Sporočil:
  • Spol:Moški

Objavljeno: 01 March 2012 - 10:14

ce so ti pilot sport premehke pol probaj bridgestone potenza re050a ali michelin pilot exalto 2 (podobne bridhestonu, obe sem mel)

Tule lahko le napišem x2! Michelin Pilot Sport ima mehkejše bočnice kot Exalto 2 (ki ga bojda žal ukinjajo). Držijo se pomoje isto le slab občutek je ko se bok na meji zvija preveč. Trenutno so pomoje Bridgestone RE050a ene najboljših namensko so jih dali na Megana RS Trophy, da je dobil najboljši čas na ringu med FWD avti, prejšnji rekorder Megane je imel Toyo R888! :blush:

Mimogred Labi a slučajno veš še za kake nove gume v stilu Federal RS-R, Toyo R1R, Yokohama AD08? Nekaj v tem rangu pač, če je slučajno letos kaka nova ponudba, ki je še nisem zasledil. Ravno zaradi premehkih bočnic in potreb po gumah za dirkališče razmišljam o dveh novih sprednjih tokrat kar 16 col pa se pripeljem na dirkališče pa odpeljem pa če jih znucam dam nazaj Michelinke. Da ne bi cvikal s 15kami v pritljažniku čez mejo na Grobnik. :P

#22 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 2637
  • 19147 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 01 March 2012 - 10:20

Tule lahko le napišem x2! Michelin Pilot Sport ima mehkejše bočnice kot Exalto 2 (ki ga bojda žal ukinjajo). Držijo se pomoje isto le slab občutek je ko se bok na meji zvija preveč. Trenutno so pomoje Bridgestone RE050a ene najboljših namensko so jih dali na Megana RS Trophy, da je dobil najboljši čas na ringu med FWD avti, prejšnji rekorder Megane je imel Toyo R888! :blush:

Mimogred Labi a slučajno veš še za kake nove gume v stilu Federal RS-R, Toyo R1R, Yokohama AD08? Nekaj v tem rangu pač, če je slučajno letos kaka nova ponudba, ki je še nisem zasledil. Ravno zaradi premehkih bočnic in potreb po gumah za dirkališče razmišljam o dveh novih sprednjih tokrat kar 16 col pa se pripeljem na dirkališče pa odpeljem pa če jih znucam dam nazaj Michelinke. Da ne bi cvikal s 15kami v pritljažniku čez mejo na Grobnik. :P

kupiš dol ceneje pa še ddv nazaj dobiš :blush:

#23 Odsoten   Symon

Symon

Trololo

• Člani
    • ID uporabnika: 285
  • 11098 Sporočil:

Objavljeno: 01 March 2012 - 10:27

kupiš dol ceneje pa še ddv nazaj dobiš :blush:

Mah potem se rabim prej pozanimati kje jih dobiti. Pa bi mi verjetno težili če bi imel stare v pritljažniku? Pa če bi šel večkrat bi isto rabil spet švercat ali pa si urediti atakarto al kaj je. 2x sem šel čez kot da ni nič mogoče še kdaj... :P

#24 Odsoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
    • ID uporabnika: 49
  • 12451 Sporočil:

Objavljeno: 01 March 2012 - 10:37

tud brez ddv-ja se spet drazje na Hr... drugace pa od teh verjetno toyo je kar klasika (enostavno dobis)

#25 Odsoten   YavarYe X6V6

YavarYe X6V6

Majkemi USER.

• Admin
    • ID uporabnika: 3
  • 13464 Sporočil:
  • Zanima me:Vse kar ni povezano z delom, fizičnim in mentalnim.
  • Model avtomobila: Puhalnik

Objavljeno: 01 March 2012 - 18:38

Oo, a je kdo imel gume dunlop sport maxx tt 16 col? Moram letos kupit nove, pa ne vem, kaj naj kupim. Lani sem imel michelin pilot sport 3, samo imajo premehke boke za naše ovinkaste ceste...

Jaz sem imel sicer 17", samo se ble zakon.

#26 Odsoten   Z M A J

Z M A J

www.ekipa-1a.si

• Člani
    • ID uporabnika: 185
  • 18646 Sporočil:
  • Zanima me:Gričelazenje, box, bič voli, MazdaMazdaMazda KLUB
  • Model avtomobila: LPG šajtrga :)
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 01 March 2012 - 18:53

Jaz sem tudi imel 17-ke (215/45), avto se je peljal po dežju kot po suhem. noro, Dunlop je ZAKON. :ljubezen:

#27 Odsoten   theBill

theBill

Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 653
  • 1207 Sporočil:
  • Zanima me:prepucavanje z Bossom glede politike
  • Model avtomobila: Honda Accord
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 02 March 2012 - 23:24

Letos bom kupoval nove letne gume v dimenziji 195/60/15. Zadnjih 5 sezon sem vozil Bridgestone Turanza ER300 in se mi je zdela odlična guma, zdaj pa ima en par že tako malo profila, da bom komplet vse 4 zamenju. Pred ER300 sem od prejšnjega lastnika "podedoval" Sava Intensa, sranje od gume, na mokrem v ovinku mi je enkrat celo rit odneslo, da sem moral avto lovit po cesti. Iščem touring gume, podobne ER300, ne kakšnih P zero zero, Bridgestone Potenza,... Važno so mi predvsem čimboljše lastnosti na mokri podlagi, ker za suho je skoraj vsaka guma OK. Nisem nek divjak na cesti, bolj economical driver, po omejitvah (kdo pa ne ob teh kaznih <_< ), avtocesta cca. 140 km/h. Glede na lanske teste sem bil skoraj prepričan, da bom vzel Pirelli P6 Cinturato, samo letos že P7 ni dobila oznake zelo priporočljivo, tako da sem malo v dvomih. Za Continentalke Premiumcontact 2 sem na netu zasledil, da jih zelo hitro pobere, nekaterim že po 25000 prevoženih km?! Verjetno je s Conti Premiumcontact 5 podobno? Ker bodo to verjetno zadnje nove letne gume za Xedos, preden bom menjal avto, bi rad da mi nove letne gume zdržijo vsaj toliko kot so Bridgestonke - cca. 4-5 let oziroma 40 do 50 tisoč km. Kaj priporočate poznavalci gum? Continental PremiumContact X, nov model Bridgestone Turanza, Pireli P6 Cinturato, morda Dunlop SP Sport Fastresponse?

#28 Odsoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
  • 12451 Sporočil:

Objavljeno: 02 March 2012 - 23:37

karkol bos vzel od teh zadnjih ne bos zgresil... ce si bil z ER300 zadovoljen do zdaj, potem najboljs ce jih spet kupis edin dimenzija mi neki ne gre v racun (a ma xedos serijsko 185/65 14, kar pomeni da pri 15 bi mogla bit 195/55 15? -je pa konkretno drazja to je res)

#29 Odsoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
  • 12451 Sporočil:

Objavljeno: 03 March 2012 - 08:47

drugace pa tale stran je zelo dobra, kjer zberejo bolj ali manj vse teste (ko boji novi testi jih dodajajo)
http://www.tyrerevie...e-Tests/#summer

#30 Odsoten   Alex

Alex

Guitar maniak

• Člani
    • ID uporabnika: 399
  • 6849 Sporočil:
  • Zanima me:Muziciranje,izdelovanje el.kitar,obiskovanje službe,fotografiranje,smučanje,potovanja,koncerti,obvladovanje škampov...
  • Model avtomobila: Mazda 6 SW 136 L&B

Objavljeno: 03 March 2012 - 19:00

Kaj ma briga, če so Pirelli slabše po dežju;kdo za vraga pa ga je v zadnjem letu sploh videl? :P

#31 Odsoten   curko

curko

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 6506
  • 262 Sporočil:
  • Model avtomobila: MAZDA 6 1.8TE
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 05 March 2012 - 21:04

Ja kmalu bomo menjali gume :). Zanima me kaj menite o gumi Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2, na žalost bom moral gume zamenjati in imam v mislih te gume ki sem napisal

#32 Odsoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
  • 12451 Sporočil:

Objavljeno: 05 March 2012 - 21:11

dobre, to mas za 215/45 17?

#33 Odsoten   curko

curko

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 6506
  • 262 Sporočil:
  • Model avtomobila: MAZDA 6 1.8TE
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 05 March 2012 - 21:23

za enkrat še za 215/45/17

#34 Odsoten   theBill

theBill

Ricer

• Člani
  • 1207 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 05 March 2012 - 23:28

karkol bos vzel od teh zadnjih ne bos zgresil...
ce si bil z ER300 zadovoljen do zdaj, potem najboljs ce jih spet kupis

edin dimenzija mi neki ne gre v racun (a ma xedos serijsko 185/65 14, kar pomeni da pri 15 bi mogla bit 195/55 15? -je pa konkretno drazja to je res)

Tako dimenzijo letnih sem že zraven avta dobil. Drugače sem tudi že na avto.net zasledil Xedosa s to dimenzijo letnih gum na ALU platiščih.

Kar se pa tiče izbire novih letnih - a je možno, da se znamka poslabša v performansah čez leto, dve, tri? Men to ni logično? Ker na ADAC testu 2010 je P6 Cinturato dobila najboljše ocene na mokri podlagi, in verjetno se skozi čas ni poslabšala? Sta pa v ožji izbor prišli Dunlop SP Sport Fastresponse in pa P6 Cinturato.

http://www.motorevij...85-2010-let.gif

#35 Odsoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
  • 12451 Sporočil:

Objavljeno: 06 March 2012 - 08:26

gumi zmes skoz spreminjajo pa se to, da vsakic z drugim avtom testirajo

#36 Odsoten   Hazzard20

Hazzard20

Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 6480
  • 517 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 2.5 GTA 2008

Objavljeno: 06 March 2012 - 09:36

1 teden in grejo zimske grde gume dol z avta. Za eno sezono bojo dobre še Kumcho Escta 235/35. Drugo leto bomo videl kaj se bo kupilo.

#37 Odsoten   Mraušk Mčk

Mraušk Mčk

Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 1420
  • 1024 Sporočil:
  • Zanima me:-
  • Model avtomobila: Macda 6

Objavljeno: 06 March 2012 - 19:19

Letos bodo gor še Dunlop Sportmaxx TT :bravo:

Kakšne pa so kaj TTjke, mokro/suho? Grem v nakup novih letnih gum, zadnja dva kompleta sta bila potenca RE 50A - bil zadovoljen, bi pa poizkusil še kaj drugega. Dimenzije 205/55R16.

#38 Odsoten   Alex

Alex

Guitar maniak

• Člani
    • ID uporabnika: 399
  • 6849 Sporočil:
  • Zanima me:Muziciranje,izdelovanje el.kitar,obiskovanje službe,fotografiranje,smučanje,potovanja,koncerti,obvladovanje škampov...
  • Model avtomobila: Mazda 6 SW 136 L&B

Objavljeno: 06 March 2012 - 19:27

gumi zmes skoz spreminjajo pa se to, da vsakic z drugim avtom testirajo

Mislim, da je krivo predvsem to, da spreminjajo avte.Mislim, da grejo probat gume z škodo octavio,halo!!
Pa tudi je vprašanje, koliko so tej testi realni.Le zakaj skoraj vedno "zmaga" njihova nemška guma continental?Pa skoraj nobeden jih pol ne kupi. :P

#39 Odsoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
  • 12451 Sporočil:

Objavljeno: 06 March 2012 - 19:33

ne sej conti je tud dejansko zelo dobra guma...sicer mehkejse sorte (hitrejsa obraba)

#40 Odsoten   theBill

theBill

Ricer

• Člani
  • 1207 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 06 March 2012 - 21:21

A kdo ve, a je kakšna bistvena razlika (mišljeno v performansah) med Bridgestone Turanza ER300 in isto gumo z oznako Ecopia? Kolikor sem bral, je bolj eko usmerjena, pa manj se obrablja in podobna jajca (ER300 ima že tako dosti majhno obrabo) - ampak kot sem zasledil na Tyrereviews.uk nekateri pravijo, da Ecopia ni enaka v performansah v primerjavi z originalno ER300.

0 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov