Skoči na vsebino

Mene pa nekaj zanima!


Lojz

Priporočeno sporočilo

Mi je pa dala misliti pripomba o lobijih v nem?iji in ni hudi?, da ni kaj mesa v tem.

 

Definitivno

Nem?ka avtomobilska industrija dela promocijo svojih avtov predvsem na mo?i svojih avtov. Pa? vedo da je v svetu veliko nezrelih voznikov in nezrelih kupcev, ki imajo radi mo?ne avtomobile. In zato tudi imajo nekatere svoje avtoceste brez omejitev, ker je logi?no da ho?ejo ti ki imajo mo?ne avte potem to mo? tudi uporabit. Nem?ka avtomobilska industrija je pa? mo?na zato so tudi avtomobilski lobiji mo?ni..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 328
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Kak?no sliko nam privo??i od kobilice...

 

Verjemi, da bi vam jo rad pokazal. Ampak jaz sem ?e precej starokopiten in nimam telefona s fotoaparatom. Mam tako star mobitel, da bi se mi vsi smejali, ?e bi vam ga pokazal. Ampak dela pa ?e. Nekako nimam veselja do teh sodobnih novotarij in igra? ?eprav priznam bi mi v?asih prav pri?le.

?e bom pa sina prosu, da mi s svojga telefona prenese na moj ra?unalnik, bo pa sin zvedu s kom se tukaj na forumu preganjam, se bo pa norca delal in me zafrkaval.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?al bo imel tak kanon veliko posnemovalcev. Zakompleksancem se to zdi verjetno celo imenitno.

 

Je pa zadevo potem re?il pes. To bi bil moj pes ?eljust ponosen nase, ?e bi bil on na tem mestu, da bi pol od veselja ves dan ponosno z repom mahal in vse hi?ne vogale bi prescal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pa vsekakor NE dr?i.

 

se PODPI?EM pod tole. Primer: Ti se pelje? po omejitvi (130km/h), na AC pa naleti? na BEDAKA, ki se pelje 70km/h. Od dale? ne zgleda, da se pelje komaj po taki hitrosti, ko se mu po?as pribli?uje?, pa ?e dojame?, da je to ovira na cesti, pa se zbremzaj u izi, ?e se lohk, ko te po prehitevalnem ?e drug prehiteva :vskalo:

 

Kon?no eden ki prizna.

Ej, kako pa to, da ma? ti internet? Tle pravjo, da divjaki nimate interneta?

 

mamo pa mobitele, ki majo internet :harhar:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se PODPI?EM pod tole. Primer: Ti se pelje? po omejitvi (130km/h), na AC pa naleti? na BEDAKA, ki se pelje 70km/h. Od dale? ne zgleda, da se pelje komaj po taki hitrosti, ko se mu po?as pribli?uje?, pa ?e dojame?, da je to ovira na cesti, pa se zbremzaj u izi, ?e se lohk, ko te po prehitevalnem ?e drug prehiteva :vskalo:

 

izgleda, da nisi sposoben voznik, ce tole napises

no hard feelings :cheers:

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

izgleda, da nisi sposoben voznik, ce tole napises

no hard feelings :cheers:

 

pardon udobno zbremzaj sm mislu, zbremza? se ?e nekak ;)

 

to je isto, ko bi ti kir tole sred voznega pasa postavu

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti se pelje? po omejitvi (130km/h), na AC pa naleti? na BEDAKA, ki se pelje 70km/h. Od dale? ne zgleda, da se pelje komaj po taki hitrosti, ko se mu po?as pribli?uje?, pa ?e dojame?, da je to ovira na cesti, pa se zbremzaj u izi, ?e se lohk, ko te po prehitevalnem ?e drug prehiteva :vskalo:

 

izgleda, da nisi sposoben voznik, ce tole napises

no hard feelings :cheers:

 

?al se tule strinjam. ?e od od dale? nima? ob?utka za hitrost vozila pred teboj in ne dojame? kako hitro gre nekdo pred teboj (pazi to je 60 km/h razlike!) ?ele ko je treba ?e uporabiti bremzo je to kar slabo. ne glede na to ali rabi? hitro ali po?asno bremzanje. Ali pa bi prej ?el na prehitevalni pas pa bi bil problem re?en. :blink:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?al se tule strinjam. ?e od od dale? nima? ob?utka za hitrost vozila pred teboj in ne dojame? kako hitro gre nekdo pred teboj (pazi to je 60 km/h razlike!) ?ele ko je treba ?e uporabiti bremzo je to kar slabo. ne glede na to ali rabi? hitro ali po?asno bremzanje. Ali pa bi prej ?el na prehitevalni pas pa bi bil problem re?en. :blink:

 

od kolk dale??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom mal dopolnu ?megota - to kar pi?e se ti zelo hitro zgodi v situacijah, ko ti iz pospe?evalnega pasu razni t.i. "varni vozniki" sko?ijo direkt na voznega s 50km/h - seveda z mislijo "po?asneje je varneje", kot nekateri tako radi propagirajo.

 

Ta slogan je namre? tako zgre?en, da je joj, ker teleta se na tak na?in samo zavaja, da potem mislijo, da ?e se vozijo po?asi so pa naredili vse za varnost... WRONG.... hitrost je potrebno PRILAGAJATI situaciji.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bosss ti take kozlarije pi?e?, da se mi sploh ne da s tabo pogovarjat, ker sam sebe demantira? in to v enem stavku. Samo preber to sranje, ki si ga naklofal v tem odstavku, ?eprav so tvoje debate ve? al man vse narejene po tem vzor?nem kopitu in so si zelo podobne. Pa?, ne ve? kaj pi?e?.

Pravi?, da polcaj lahko kaznuje nekoga, ki pelje 10km preve?, ne kaznuje pa nekoga, ki pelje 10km pod omejitvijo. Ja poba, 10km POD omejitvijo je dovoljeno peljet. Si ?e sli?al za to? Ni dovoljeno peljat 10km NAD omejitvijo. Kapi?? Zakaj bi pol polcaj kaznoval za nekaj, kar je dovoljeno po?et?

In pol spet pravi?, da polcaji raje kasirajo tistim, ki vozijo NAD omejitvijo, ker bojda, kot pravi?, je tukaj ve? zaslu?ka. Ja, kaj je zdaj? Ti trdi?, da vidi? ve? tistih, ki vozijo prepo?asi, manj vidi? pa tistih, ki vozijo prehitro. Ja, a neb blo pol, po tej tvoji logiki polcajem bolje ustavljat tistih, ki vozijo prepo?asi? Saj pravi?, da je ve? po?asnetov kot prehitrih. Bi ti grdi polcaji ve? zaslu?ili na po?asnetih, ?e jih je ve? a ne? Ejejej Bosss.

In zakaj nebi radarji mogli merit prepo?asne vo?nje? A niso radarji take ?ude?ne ma?ine, da merijo vsakr?no hitrost, ne samo hitro?

 

Ejejej, Bossek ti take klobasa?, da se kar kre?e za teboj.

 

Lojzek, sicer si dokazal, da si pismen, ampak si ravnokar tudi dokazal, da ima? ogromne probleme s funkcionalno pismenostjo, o spominu pa raje ne bi. Ne jemlji stavkov iz konteksta in ?e jih ne razume? raje 2x ali pa 10x preberi, zraven poglej kaj si sam napisal v prej?njem postu, potem pa komentiraj.

 

?e bo? prebral cel prispevek, ki se nana?a na TVOJ post, kjer trdi?, da policaji ugotavljajo, da je ve? prehitrih?! (le od kod ta podatek) kot prepo?asnih. Sem ti samo napisal, da policija bele?i kr?itelje maksimalne hitrosti, tistih ki vozijo pod pa ne, zato ne more? trditi, da je prehitrih ve? kot prepo?asnih.

 

Sem ti pa samo napisal, da prepo?asne lahko ustavijo le po dveh ?lenih za katere je v primeru kaznovanja te?ko upravi?eno dokazati kr?itev pa ?e to le v primeru snemanja Provida oziroma fotografiranja kolone (ki jo je povzro?il prepo?asni) v povezavi z radarskim od?itkom.

 

?e pa si pozabil katera ?lena govorita o prepo?asnih voznikih je tukaj opomnik, da ne bo? neveden okrog letal in mislil da ima? vedno prav.

 

17. ?len

 

(izlo?itev vozila iz prometa)

 

(6) Poobla??ena uradna oseba za?asno izlo?i iz prometa tudi motorna vozila ali skupino vozil, za katerimi je zaradi po?asne vo?nje nastala kolona vozil.

 

 

 

45. ?len

 

(hitrost vo?nje)

.

.

(4) Voznik ne sme brez upravi?enega razloga voziti tako po?asi, da bi oviral druge udele?ence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na ?elu kolone z ni?jo hitrostjo od najve?je dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozi??u, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, ?e ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozi??a in pustiti kolono vozil mimo.

.

.

(7) Z globo 150 eurov se kaznuje za prekr?ek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z dolo?bo ?etrtega ali petega odstavka tega ?lena.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol probajva pa tako; Ve?, avti majo, tud mazde imajo, eno tako napravco, ki se ji re?e merilnik hitrosti oziroma, po doma?e, ?tevc. Po navadi je ta ?tevc spredaj na armaturki pred volanom. In te napravce majo v ve?ini primerov en tak kazal?ek, ki ka?e na cifro kolk km/h ta avto gre. In ?e se kdaj ozre? na to ?udno napravico, ti gor to?no pi?e kolk km/h vozi?.

 

Kolk ?asa pa si ti rabil, da si tole pogruntal ?emu slu?i brzinomer? O?itno kar precej, da se ?e danes ?udi? kako uporabna zna biti ta napravica, da si ji namenil cele ?tiri zlo?ene stavke, kjer opisuje? kako deluje - bravo Lojzek, kar tako naprej sej kmalu bo? ugotovil tudi druge napravice in funkcije avtomobila - ?ez nekaj ?asa pa vsi upamo da tudi druge skrivnosti vo?nje, prometa in obna?anja v njem. :)

 

No, in ?e ve?, da se po na?ih AC lahko vozi NAJVE? 130km/h potem za hec pelji enkrat toliko, torej 130km/h. Pol pa samo glej! Samo glej in ?tej kolk avtov te bo prehitelo. In ti avti, ki te bodo prehiteli, pomeni da peljejo PREhitro. Zastopi?, kaj ti mislim povedat? Se bo? enkrat zavzel in probal to narest?

Obstaja sicer ?e ena mo?nost za napa?no sklepanje in ta je, da ?tevc na tvojem avtu mogo?e preve? la?e. Ampak ti ma? itak Mazdo, pa menda ja ne bo? reku, da majo Mazde zani? ?tevce?

 

Vidi? to je problem ker marsi?esa ne razume? in marsikaj ne ve? ampak vseeno trdi? svoje. Omejitve na cestah so omejitve dejanske hitrosti in ne omejitve, ki jo prikazuje ?tevec hitrosti. Ve?ini avtomobilov pri teh hitrostih ?tevci prikazujejo vi?jo hitrost za 5-10km/h od dejanske. Dejansko najbolj?i pribli?ek je GPS/navigacija, ki na ravnem (ne ovinkastem) delu ceste prika?e dejansko hitrost z minimalnim zanemarljivim odstopanjem).

 

Pri Mazdi 6 z 18" kolesi je odstopanje cca 8km/h tako, da za dejansko hitrost 130km/h ?tevec prikazuje 138km/h in toliko se ddejansko po pravilih lahko vozi? po AC, ?e ni drugih omejitev in vremenske ter druge situacije to omogo?ajo.

 

?e pa se vozi? s hitrostjo, ki jo ?tevec prikazuje 130km/h se vozi? dejansko s cca 122km/h in v kolikor te prehitevajo to ?e ne pomeni, da so vsi tisti PREhitri in zato tako posplo?evanje je en navaden BS povzro?en iz neznanja in nepoznavanja.

 

Glede na to, da se hvali?, da nima? vinjete in ne vozi? po AC-jih (razen ?e tudi tukaj goljufa?) mi ni jasno od kod ti informacije, da se po AC-jih samo divja in da jih je ogromno prehitrih - to dejansko ni res saj je prehitrih relativno malo oziroma bistveno bistveno manj kot tistih, ki vozijo 20-30km/h pod omejitvijo in so napoto ?e celo kamionarjem. In taki so bistveno bolj nevarni za splo?no varnost na AC kot pa nekdo, ki na AC pri normalnih pogojih nebrezglavo prekora?i 10-20km/h.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se PODPI?EM pod tole. Primer: Ti se pelje? po omejitvi (130km/h), na AC pa naleti? na BEDAKA, ki se pelje 70km/h. Od dale? ne zgleda, da se pelje komaj po taki hitrosti, ko se mu po?as pribli?uje?, pa ?e dojame?, da je to ovira na cesti, pa se zbremzaj u izi, ?e se lohk, ko te po prehitevalnem ?e drug prehiteva :vskalo:

mamo pa mobitele, ki majo internet :harhar:

 

Neumnost. V tem primeru si bolj nevaren TI kot pa un ki vozi 70. A ti sploh gleda? pred sabo ko vozi?, al se raje namesto vo?nji posve?a? mobitelu in podobnimi igra?ami?

Tisti, ki vozi pred tabo 70 je, kot si ?e sam napisal, mogo?e ovira na cesti. Ampak ti to "oviro" vidi?. ?e na dale? jo vidi?. Vsaj moral bi jo. Ukrepaj v skladu s tem in bremzaj, al pa varno prehiti! Na avtocesti vidi? vsaj 300 in ve? metrov dale?, zato tukaj ni problem. Men v takih situacijah ni problem, ?e oviro ?e na dale? vidim, pa sem, kot vsi pravite, ?e star. Star sem, pa kot ka?e bolje vidim kot vi tamladi. ?e je tebi na 300m problem ocenit situacijo, pa si ?e mlad, pol se vozi z avtobusom al pa vlakom, z mamico, o?kom, teto dedkom itd...Sicer pa itak naklada? otro?je pravljice, da kar smrdi. Takih, ki bi v lepih razmerah in dobrih pogojih po AC vozili 70 ni. Razen avtov v okvari. Jaja, vem kaj bo? reku, ti vsak dan vidi? enih 10 takih "nevarnih"po?asnetov. Boss jih vidi pa ?e 11 al pa 12. Vama se marsikaj prikazuje.

Pol so po tvoji logiki na cesti nevarni tud vsi te?ki kamioni, ki jo komaj pihajo v hrib, pa kolesarji, pa pe?ci, traktorji itd......Te "ovire" gredo tud veliko po?asnej od tebe. A vse te "ovire" ti kar povozi??

 

Boss, teb se mi pa ne da odgovarjat, ker si dosadan in nezanimiv brezveznik. Uboga tvoja ?ena, ?e jo ma?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Neumnost. V tem primeru si bolj nevaren TI kot pa un ki vozi 70. A ti sploh gleda? pred sabo ko vozi?, al se raje namesto vo?nji posve?a? mobitelu in podobnimi igra?ami?

Tisti, ki vozi pred tabo 70 je, kot si ?e sam napisal, mogo?e ovira na cesti. Ampak ti to "oviro" vidi?. ?e na dale? jo vidi?. Vsaj moral bi jo. Ukrepaj v skladu s tem in bremzaj, al pa varno prehiti! Na avtocesti vidi? vsaj 300 in ve? metrov dale?, zato tukaj ni problem. Men v takih situacijah ni problem, ?e oviro ?e na dale? vidim, pa sem, kot vsi pravite, ?e star. Star sem, pa kot ka?e bolje vidim kot vi tamladi.

 

Lojz ka?ne bedarije pa klobasa??!?!?!?!?...pa saj SAMO ti tumba? neki, usi ostali smo proti temu, je mo?no da ima? potem takem ti narobe????

ima BOSS prav ane, pa se ti zato neda z njim "kregat"? :D

mazdaklub-forum-podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Neumnost. V tem primeru si bolj nevaren TI kot pa un ki vozi 70. A ti sploh gleda? pred sabo ko vozi?, al se raje namesto vo?nji posve?a? mobitelu in podobnimi igra?ami?

Tisti, ki vozi pred tabo 70 je, kot si ?e sam napisal, mogo?e ovira na cesti. Ampak ti to "oviro" vidi?. ?e na dale? jo vidi?. Vsaj moral bi jo. Ukrepaj v skladu s tem in bremzaj, al pa varno prehiti! Na avtocesti vidi? vsaj 300 in ve? metrov dale?, zato tukaj ni problem. Men v takih situacijah ni problem, ?e oviro ?e na dale? vidim, pa sem, kot vsi pravite, ?e star. Star sem, pa kot ka?e bolje vidim kot vi tamladi. ?e je tebi na 300m problem ocenit situacijo, pa si ?e mlad, pol se vozi z avtobusom al pa vlakom, z mamico, o?kom, teto dedkom itd...Sicer pa itak naklada? otro?je pravljice, da kar smrdi. Takih, ki bi v lepih razmerah in dobrih pogojih po AC vozili 70 ni. Razen avtov v okvari. Jaja, vem kaj bo? reku, ti vsak dan vidi? enih 10 takih "nevarnih"po?asnetov. Boss jih vidi pa ?e 11 al pa 12. Vama se marsikaj prikazuje.

Pol so po tvoji logiki na cesti nevarni tud vsi te?ki kamioni, ki jo komaj pihajo v hrib, pa kolesarji, pa pe?ci, traktorji itd......Te "ovire" gredo tud veliko po?asnej od tebe. A vse te "ovire" ti kar povozi??

 

Boss, teb se mi pa ne da odgovarjat, ker si dosadan in nezanimiv brezveznik. Uboga tvoja ?ena, ?e jo ma?.

 

kaj ma mudel iskat na AC-ju z hitrostjo 70 km/h ??? na vklju?evalnem pasu more minimalno nabrati hitrost 80 km/h in ko se vklju?i na avto cesto mora pospe?iti na 130 km/h, saj tko so mene u?il v avto ?oli pa mislm da so use ostale isto ... ?e pa seveda folk ni sposoben sledit tempa na cesti pa po mojem mnenju sploh nima kaj iskati na cesti ... in ?e se en tak inbicil ki vozi 70km/h znajde kar na enkrat na voznem pasu AC-ja pa dajmo re?t 50 m pred tabo zato ker ni pogledu v vzratno ogledalo, ker smatra da je "varen" voznik zaradi niske hitrosti in usega ... ti ma? pa v ?tric na prehitevalnem pasu ?e en avto in par avtov ?e za sabo in na ?tevcu 130km/h ... kam bo? zaviu ?? a bi se v takh razmerah sploh ?e dal ognt nesre?i ?? pol bo pa spet un k je zapelu na avtocesto z 70km/h klev use ostale voznike ki vozijo 130km/h da so divjaki in kreteni in nevem kaj ?e use ... pa sm tud jest ?e kar nekaj takih podobnih primerov vidu na AC-ju ... res pa da ni nikol po?lo pa so ble razdalje malo ve?je pa mal bolj prilagojene hitrosti ... hvala bogu ...

kar se pa ti?e ?leparjev in dopustnikov so pa razred zase ker oni majo pa spet mal svoje omejitve pa v hrib majo ?e svoj vozni pas da ne ovirajo ostalega prometa ... aja nima? vinjete ... pol najvrjetneje ?e nis vidu kako zgleda vrhni?ki klanec ...

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz ka?ne bedarije pa klobasa??!?!?!?!?...pa saj SAMO ti tumba? neki, usi ostali smo proti temu, je mo?no da ima? potem takem ti narobe????

 

 

Prav ima?, ostali ste proti temu. In prav v tem je ke?. VE?INA vas vozi narobe. ?al je tako. Zato pa po cesti kar naprej poka, pa kar naprej vas nekdo izsiljuje. In ker vas ve?ina dela tako, potem mislite, da je tako prav. Ve?ina ne pomeni prav. Tud cigani po ve?ini vsi kradejo, ampak to ne pomeni, da je krast dovoljeno in da je to prav.

 

kaj ma mudel iskat na AC-ju z hitrostjo 70 km/h ???

Saj sem reku. Takih modelov na AC sploh ni. Taki modeli so samo v va?ih divja?kih glavah.

Pa tud ?e bi bil, on bi pa? bil s to svojo brzino70km/h. Kaj ve?, mogo?e mu je glih avto riknu pa se ?e ni uspel umaknit. Nimajo vsi ljudje mazde, ki delajo brezhibno. A zdej, ?e nekomu avto crkne na AC se morjo vsi avti za njim zaletet?

 

... res pa da ni nikol po?lo pa so ble razdalje malo ve?je pa mal bolj prilagojene hitrosti ... hvala bogu ...

 

Evo vidi?. To je klju? do varne vo?nje. Bravo. Varnostna razdalja in prilagojena hitrost. Kon?no si pogruntal.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah dej dej Lojz, raj se nau? vozit pa se ne bo kej za prto?vat :D

 

Vozit ni noben problem. To vsak zna. Celo opica v cirkusu zna vozit avto. Ne zna pa vsak pravi ?as avto ustavit. Modrost in znanje je v pravo?asnem in varnem ustavljanju, ne pa v pospe?evanju in polaganju ovinkov ter prehitevanju.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vozit ni noben problem. To vsak zna. Celo opica v cirkusu zna vozit avto. Ne zna pa vsak pravi ?as avto ustavit. Modrost in znanje je v pravo?asnem in varnem ustavljanju, ne pa v pospe?evanju in polaganju ovinkov ter prehitevanju.

 

in tega tebi zagotovo ne manjka?

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, teb se mi pa ne da odgovarjat, ker si dosadan in nezanimiv brezveznik. Uboga tvoja ?ena, ?e jo ma?.

 

Ah ja, ko zmanjka argumentov pa dajmo za?et ?alit (kako znano). Bravo to pa je kredibilnost par excellence. :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prav ima?, ostali ste proti temu. In prav v tem je ke?. VE?INA vas vozi narobe. ?al je tako.

 

Iz konteksta sem razbral da ti pa kao vozi? pravilno?po ?em to sklepa??ker se dr?i? omejitev?ker te ostali prehitevajo kot za ?alo?!?!?!o dragi lojz ?e si star ma?ek,kot pravi? sam, se v ?ivljenju nisi kaj dosti nau?il o vo?nji...preko telih tvojih izjav mi deluje? kokr ena ?ena nose?nica za volanom, ki ji ni ?isto ni? prav...?ALOST! :angry2:

 

Sej zato pa govorim Boss...takoj ko ni imel ni? za nazaj povedat je pa za?el ?alit...mislm obna?anje ma kot 13letnik!!

mazdaklub-forum-podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj sem reku. Takih modelov na AC sploh ni. Taki modeli so samo v va?ih divja?kih glavah.

Pa tud ?e bi bil, on bi pa? bil s to svojo brzino70km/h. Kaj ve?, mogo?e mu je glih avto riknu pa se ?e ni uspel umaknit. Nimajo vsi ljudje mazde, ki delajo brezhibno. A zdej, ?e nekomu avto crkne na AC se morjo vsi avti za njim zaletet?

?e ti avto rikne se lepo ustavi? na odstavnem pasu nadene? varnostni brezrokavnik in gre? postavit varnostni trikotnik in lepo pokli?e? avto vleko ... ?e pa vid? da ti je avto riknu pred AC pa sploh nima? kej delat na AC ...

sam v prej?nem postu sem govoru o nekem mudelu ki misli da vozi varno s tem da vozi 70 km/h in se tudi vklju?i na vozni pas z hitrostjo 70km/h brez pogleda v vzratna ogledala ( ker pa? eni jih majo samo za okras oziroma nekatere zato da se ?minkajo pa pedenajo ... ) in po pol?je pospe?uje ?e sploh pospe?uje ... vidu sm ?e take primere na avtocestah ... pa pravm da hvala bogu da ni nikol u?gal ker smo bli usi drugi tok bl prpravleni na kk?nga tazga bedaka za volanom pa opazoval situacijo pa zmanevreral tko da se je use lepo iz?lo ... predstavli si da en tak " varni" voznik zapelje pred nekoga ki vozi 130km/h in ?trca po radiju oz i??e kaj na sovoznikovem zicu in za 1 - 2 sekunde ni ve? tok pozoren na cesto ... in pride do karambola ... pol smo pa usi drugi divjaki pa norci k vozmo 130km/h zato k ti en kreten brez pogleda v vratno ogledalo kar zapelje na vozni pas in sploh ne ve kaj se mu pribli?uje ...

sm meu tud ?e sam primer v meng?u na prvem rondoju ko pride? z kamnika gor ... rondo je dvopasovni in en clio se pelje za mano na kar se jaz postavim na zunanji pas on na notranjega me po notranji strani prehiti in ?migava ali kakr?nega koli opozorila zavije pred mano v izti izvoz kot jaz, ?e nebi tega predvidevu in na polno za?lajfu bi meu takrat lahko zlo grd karambol ... fora pri tistem rondoju pa je ?e si na notranjemu pasu gre? smer dom?ale/trzin ?e si na zunanjem pasu gre? menge? center in nima? kaj iz notranjega pasa sekat zunanji pas in zapeljat v izvoz ...

 

Evo vidi?. To je klju? do varne vo?nje. Bravo. Varnostna razdalja in prilagojena hitrost. Kon?no si pogruntal.

 

kokr mal ?asa mam ?ele izpit napram vam sm eden tistih k smo v svojih parih letih ki imamo vozni?ko dovoljenje naredil ?e tok ogromn kilometrov pa mars kej vidl na cesti pa tud razni manevri so se ?e izvajal ki so se vel al mnkrat zmer iz?li ... je pa res da se mi kadar niso iz?li ... hvala bogu da je biu zmer sam moj pleh in ni? druzga, take stvari pa? ?tejem med izku?nje ki so me parkrat kar dobr ko?tale ... zaklju?ek je pa tak ... nisem 100% voznik brez napake ... tud jest jo naredim, priznam, tud omejitve kadar prekora?im ... priznam ... tud naumnosti sm ?e naredu ker nism razmi?lu v naprej do ?esa lahko pride ... ampak z vsako izku?njo ve? sm se neki nau?i ni dons lahko re?m da sem voznik ki lahko normalno sledi tempu ostalih vozikov, se prilagajam situacijam na cesti in se varno vozim po na?ih cestah ...

 

Iz konteksta sem razbral da ti pa kao vozi? pravilno?po ?em to sklepa??ker se dr?i? omejitev?ker te ostali prehitevajo kot za ?alo?!?!?!o dragi lojz ?e si star ma?ek,kot pravi? sam, se v ?ivljenju nisi kaj dosti nau?il o vo?nji...preko telih tvojih izjav mi deluje? kokr ena ?ena nose?nica za volanom, ki ji ni ?isto ni? prav...?ALOST! :angry2:

 

Sej zato pa govorim Boss...takoj ko ni imel ni? za nazaj povedat je pa za?el ?alit...mislm obna?anje ma kot 13letnik!!

 

lepo povedano ... +1 :prstgor:

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej zato pa govorim Boss...takoj ko ni imel ni? za nazaj povedat je pa za?el ?alit...mislm obna?anje ma kot 13letnik!!

 

take pi?e kot bi mu la?i prodajal z namenom, da ga nafarbam... :whatever: po moje pa ?eli sli?at samo, da vsi priznamo, da smo divjaki pa je zadeva zaklju?ena in bo od sre?e ?vrgolel kot vrab?ek na veji. :rolleyes:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.