Skoči na vsebino

CX-5 sne?ne verige


Primoz78

Priporočeno sporočilo

Sicer odgovora na tvoje vprasanje ne poznam... Bi pa samo izrekel dobrodoslico, da si se koncno opogumil in se registriral tukaj :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer odgovora na tvoje vprasanje ne poznam... Bi pa samo izrekel dobrodoslico, da si se koncno opogumil in se registriral tukaj :)

 

Thomas nisi resen a hvala vseeno :cheers: Ja prav povsod ne morem bit ampak se bom potrudil da bom aktiven ko bo cas :)

 

Lp

 

Pozdravljen.

 

Ravno jaz imam take verige, ki so priporo?ljive za vozila z ABS

http://www.avto.net/ad.asp?id=6600358

 

Za ve? informacij me kontaktiraj na omenjeno ?tevilko

 

 

Hvala za link ampak te verige zal ne pridejo v postev za CX-5...mere gum 225/65 R17

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naj me kdo popravi ?e se motim ampak mislim da zakon govori o verigah na vseh pogonskih kolesih, torej rabi? 2 kompleta.

Ne vem to?no kako je to pri mazdi, ampak pri subijih je ?el k vragu dif, ?e si imel verige samo na eni osi.

 

Saj ima? CX5 s 4x4, da slu?ajno ne nabijam v prazno.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naj me kdo popravi ?e se motim ampak mislim da zakon govori o verigah na vseh pogonskih kolesih, torej rabi? 2 kompleta.

Ne vem to?no kako je to pri mazdi, ampak pri subijih je ?el k vragu dif, ?e si imel verige samo na eni osi.

 

Saj ima? CX5 s 4x4, da slu?ajno ne nabijam v prazno.

 

 

Ne, na glavni pogonski kolesi....sem pred dvema letoma klical na AMZS ce se ne motim...tako da samo 1 komplet. To glde diferenciala pa....mhmmm me mal skrbi... :blink:

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nakupu verig ti priporo?am, da najde? tak?ne, ki bodo dimenzijsko pokrivale tako letne kot tudi morebiti zimske gume.

Sam sem imel pri iskanju tak?nih verig kar nekaj sivih las, na koncu pa sem jih pla?al, kot bi bile zlate. Ampak sedaj me ne skrbi ve?, kak?ne gume imam gor. Tudi zimske niso vsemogo?e, posebej po tretji sezoni.

 

Drugo vpra?anje pa je, kaj bo rekel sistem proti zdrsu koles zaradi verig samo na eni osi.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nakupu verig ti priporo?am, da najde? tak?ne, ki bodo dimenzijsko pokrivale tako letne kot tudi morebiti zimske gume.

Sam sem imel pri iskanju tak?nih verig kar nekaj sivih las, na koncu pa sem jih pla?al, kot bi bile zlate. Ampak sedaj me ne skrbi ve?, kak?ne gume imam gor. Tudi zimske niso vsemogo?e, posebej po tretji sezoni.

 

Drugo vpra?anje pa je, kaj bo rekel sistem proti zdrsu koles zaradi verig samo na eni osi.

 

lp

 

Mislim da je napisal da ne bo imel zimskih in zato i??e ketne

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ?tirikolesnega pogona in verig ti?e, ne zganjajte prevelike panike. Dokler je spodoben oprijem na cesti, se itak vozi brez verig. Ko je na cesti toliko snega, da ti ?tirikolesni pogon pri teh hobi 4x4 (kolikor vem, to ni neko resno terensko vozilo) ne pomaga ve?, ga je na cesti vsaj 10 cm. ?e montira? verige na eno os, to ne bo predstavljalo tako velike spremembe v optiki podvozja, da bi se bal za diferenciale in kardane. In z verigami itak ne gre? ve? kot 50 km/h. Torej ni nekih preobremenitev in se utegne vse sproti shladiti.

Kar se pa ABSa in ASRa ti?e, pa... Jaz ASRa nimam niti ga no?em imeti, ker sem toliko vajen sne?nih razmer, da mi ASR dela ve? te?av kot pa koristi. Se zgodi, da jaz reagiram hitreje kot ASR in ko ?e on opravi svoje, nastanejo "zanimive" situacije in ostali udele?enci mislijo, da je na cesti popoln za?etnik.

ABS in verige pa se ne marajo. Z nekaterimi verigami se ABS bolj ne mara kot z drugimi, a ne dejstvo je, da se ne marajo. Vseeno pa, kot sem ?e omenil, z verigami ne gre? ve? kot 50 km/h, zato tudi to "ne-maranje" ne predstavlja takega problema.

 

In, mimogrede, tudi jaz in ABS se ne marava, a to je ?e opisano v neki drugi temi, kjer je govora o ABS zavorah na terenskem vozilu v slabih pogojih (blato, mokra trava, makadam, sneg,...).

 

Kakorkoli, ?e ti verige pa?ejo na tvojo dimenzijo gum, jih lahko uporabi?. Pazi pa na nekaj drugega. Pri dolo?enih vozilih prideta blatnik in guma precej blizu. Ko da? gor verige, prideta ?e bli?je. In ko zavije?, pride en rob gume presneto blizu notranjega blatnika. In ?e pri tem zapelje? na kak?no grbino, lahko veriga zagrabi notranji blatnik in ti vso tisto plastiko zmelje, preden ustavi?. Ne vem, kako je pri tem vozilu, to preveri sam.

 

 

 

 

Ne, Boss, za to ni zaslu?na Pahorjeva vlada.

Ne, Boss, za to ni kriva Jan?eva vlada.

Da te ustavim, ?e preden sploh za?ne?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ?tirikolesnega pogona in verig ti?e, ne zganjajte prevelike panike. Dokler je spodoben oprijem na cesti, se itak vozi brez verig. Ko je na cesti toliko snega, da ti ?tirikolesni pogon pri teh hobi 4x4 (kolikor vem, to ni neko resno terensko vozilo) ne pomaga ve?, ga je na cesti vsaj 10 cm. ?e montira? verige na eno os, to ne bo predstavljalo tako velike spremembe v optiki podvozja, da bi se bal za diferenciale in kardane. In z verigami itak ne gre? ve? kot 50 km/h. Torej ni nekih preobremenitev in se utegne vse sproti shladiti.

Kar se pa ABSa in ASRa ti?e, pa... Jaz ASRa nimam niti ga no?em imeti, ker sem toliko vajen sne?nih razmer, da mi ASR dela ve? te?av kot pa koristi. Se zgodi, da jaz reagiram hitreje kot ASR in ko ?e on opravi svoje, nastanejo "zanimive" situacije in ostali udele?enci mislijo, da je na cesti popoln za?etnik.

ABS in verige pa se ne marajo. Z nekaterimi verigami se ABS bolj ne mara kot z drugimi, a ne dejstvo je, da se ne marajo. Vseeno pa, kot sem ?e omenil, z verigami ne gre? ve? kot 50 km/h, zato tudi to "ne-maranje" ne predstavlja takega problema.

 

In, mimogrede, tudi jaz in ABS se ne marava, a to je ?e opisano v neki drugi temi, kjer je govora o ABS zavorah na terenskem vozilu v slabih pogojih (blato, mokra trava, makadam, sneg,...).

 

Kakorkoli, ?e ti verige pa?ejo na tvojo dimenzijo gum, jih lahko uporabi?. Pazi pa na nekaj drugega. Pri dolo?enih vozilih prideta blatnik in guma precej blizu. Ko da? gor verige, prideta ?e bli?je. In ko zavije?, pride en rob gume presneto blizu notranjega blatnika. In ?e pri tem zapelje? na kak?no grbino, lahko veriga zagrabi notranji blatnik in ti vso tisto plastiko zmelje, preden ustavi?. Ne vem, kako je pri tem vozilu, to preveri sam.

Ne, Boss, za to ni zaslu?na Pahorjeva vlada.

Ne, Boss, za to ni kriva Jan?eva vlada.

Da te ustavim, ?e preden sploh za?ne?.

 

To je glavni namen verig - da te potegnejo v celcu, da pa jih moras ob snezenju na cesti natikati in potem voziti 40-50 in delati guzvo....ne hvala

Guma je le guma

 

Pazi zakon (ce se ne motim) ne pravi samo ketne v prtljazniki ampak tudi da jih moras natakniti ko se sneg oprijema cestisca ce imas letne...

Policaja ne bo zanimal kaj tvoj avto zmore

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je sicer res, res je pa tudi, da policaj med vo?njo ne more ugotoviti, kak?ne gume ima?. ?e pa obstane?, in povzro?i? zastoj, te pa lahko kaznuje. Torej: budno spremljaj, kaj se dogaja. ?e je pred teboj sumljiv vzpon, raje montiraj verige. Tudi ?e je sumljiv spust. Druga?e pa se mirno vozi.

 

In monta?o verig sprakticiraj ?e prej, ne da se na cesti v snegu u?i?, kako se sploh nataknejo. ?e te slu?ajno doleti, da te preseneti in obstane?, ima? najve? pet minut ?asa, preden od nekod ne prikolovrati policaj (takrat ko je najmanj treba, pride sam od sebe). Pa tudi na cesti ne bo prehudega zastoja. ?eprav zna en takle avto narediti precej kaosa: en tak avto se ustavi, za njim pride tovornjak, ki bi sicer ?el ?ez, a se mora tudi on ustaviti, avto da verige in gre naprej, tovornjak pa ne spelje nikamor ve? vse do "pomladi". In potem se vsi jezijo na voznike tovornjakov, zakaj se ne izlo?ajo iz prometa in tako naprej.

 

 

 

 

Ne, Boss, za to ni zaslu?na Pahorjeva vlada.

Ne, Boss, za to ni kriva Jan?eva vlada.

Da te ustavim, ?e preden sploh za?ne?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se verige z avtomatskim zategovalcem dobro obnesejo, ko jih enkrat nataknem, jih ni treba ve? popravljat. Priporo?am.

 

Okol hitrost natikanja pa, nazdanje sem jih natikal na gozdni cesti proti ?i?nici na Kam. sedlo. Podlaga - steklen led tako da kak?en sneg ni oviral natikanja. In prvo verigo sem nataknil v pol minute drugo pa v ene 15 minutah - enostavno ni hotela it gor. Nazadne sem moral avto spustit vzvratno za 20 cm.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne rabi? ketn, 2 dni da se ceste zrihtajo si donma al pa kak alternativni prevoz pa je vse re?eno.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne rabi? ketn, 2 dni da se ceste zrihtajo si donma al pa kak alternativni prevoz pa je vse re?eno.

 

Mislim da ni vprasanje kdaj jih rabis ampak da jih imas v prtljazniku, da zadovoljis zakonu

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vpra?al in za 4WD potrebuje? 4 ketne........po zakonu

 

 

http://www.amzs.si/si/624/136/Imate_zadost...e_v_tujino.aspx

 

Slovenija

Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP, Ur.l.?t. 109/2010 in 57/2012) v 29. ?lenu dolo?a, da morajo biti med 15. 11. in 15. 3. oz. pred ali po tem datumu v primeru zimskih razmer vozila opremljena z zimsko opremo, ki jo sestavljajo 4 zimske pnevmatike z oznako M+S z minimalno globino profila 3 mm ali 4 letne pnevmatike z minimalno globino profila 3 mm in ustrezno velike sne?ne verige v priboru. Vozila s ?tirikolesnim pogonom morajo imeti v primeru uporabe letnih pnevmatik sne?ne verige vsaj za stalno vklopljeno os.

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.amzs.si/si/624/136/Imate_zadost...e_v_tujino.aspx

 

Slovenija

Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP, Ur.l.?t. 109/2010 in 57/2012) v 29. ?lenu dolo?a, da morajo biti med 15. 11. in 15. 3. oz. pred ali po tem datumu v primeru zimskih razmer vozila opremljena z zimsko opremo, ki jo sestavljajo 4 zimske pnevmatike z oznako M+S z minimalno globino profila 3 mm ali 4 letne pnevmatike z minimalno globino profila 3 mm in ustrezno velike sne?ne verige v priboru. Vozila s ?tirikolesnim pogonom morajo imeti v primeru uporabe letnih pnevmatik sne?ne verige vsaj za stalno vklopljeno os.

 

To?no tako, in AUTO 4WD je enak stalno vklopljenemu - ga lahko kontrolira?? Jaz sem vpra?al policaja soseda...

 

Gre pa spet za zelo jasen slovensko zakon o?itno, tako kot vo?nja otrok spredaj......

 

Tle je ?e ena taka

?tirikolesnim pogonom morajo imeti v primeru stalnega pogona sne?ne verige vsaj za zadnjo os in v primeru priklopljivega pogona vsaj za stalno vklopljeno os. Za res zahtevne voznike, ki se s svojimi ?tirikolesno gnanimi avtomobili podajate v hude sne?ene razmere, pa priporo?amo posebne, agresivne jeklene verige z debelimi ?leni, ki res mo?no zare?ejo v podlago. Priporo?ljivo je, da si kupite dva seta in verige namestite na vsa ?tiri kolesa, predvsem zaradi diferencialov in prenosa mo?i med sprednjimi in zadnjimi kolesi.

 

govorim pa doti?no o Auto pogonu....ker naj bi ko natakne? verige spredaj AUTO poganjal prete?no zadaj. Seveda tega v zakonu ni predvidevanega

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Slovenija

Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP, Ur.l.?t. 109/2010 in 57/2012) v 29. ?lenu dolo?a, da morajo biti med 15. 11. in 15. 3. oz. pred ali po tem datumu v primeru zimskih razmer vozila opremljena z zimsko opremo, ki jo sestavljajo 4 zimske pnevmatike z oznako M+S z minimalno globino profila 3 mm ali 4 letne pnevmatike z minimalno globino profila 3 mm in ustrezno velike sne?ne verige v priboru. Vozila s ?tirikolesnim pogonom morajo imeti v primeru uporabe letnih pnevmatik sne?ne verige vsaj za stalno vklopljeno os.

 

In stalno vklopljena os je ???? Malo en malo druga ? :dudek::dudek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jih menjas... Malo na sprednji, malo na zadnji osi :jupiii:

 

Glede zakonov... Itak je veliko takih clenov, kjer se na dalec vidi, da so jih pisali teoretiki, ki se vedno spoznajo na vse... Tak zako je itak dober samo za polnjenje proracunske blagajne....

 

Zimskih razmer enostavno ne mores datumsko omejiti v zakonu... V Avstriji imajo recimo tako, da je potrebno imeti zimsko opremo od 1.11. do 31.4. a samo ce so v tem casu tudi zimske razmere... Torej ce bo recimo 15.11. Zunanja temperatura 25 stopinj celzija in ne bo snega, te nihce ne bo oglobil, ce ne bos imel verig v prtljazniku... Pri nas bos pa hitro dobil placilni nalog za 40?...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slovenski teoretiki so to pisali tako, kot so sami pojmovali - brez kakr?nih koli prakti?nih znanj.

 

Hrvatje imajo zakon tako to?no napisan da se tudi buniti ne more? ve?

post-2637-1353142919_thumb.jpg

 

To?no ve? da lahko dojen?ka - do 4h let vozi? spredaj, potem pa samo zadaj....brez pardona. Pri nas......?e danes ne vem, pi?e samo o vi?ini in starosti, nikjer kje se lahko vozi

 

Enako za zimske uvjete, ko se sneg prijemlje, ko je poledica so zimske razmere, ni? datumsko itd...strokovno pa?, vsak pa je dol?an to spo?tovati, saj odgovoarja najprej zase potem druge

post-2637-1353143130_thumb.jpg

 

Pa naj kdo re?e saj so poletna dr?ava. jok - tam na velebitu, gorski kotar, Vara?din...snega polno...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slovenski teoretiki so to pisali tako, kot so sami pojmovali - brez kakr?nih koli prakti?nih znanj.

 

Hrvatje imajo zakon tako to?no napisan da se tudi buniti ne more? ve?

post-2637-1353142919_thumb.jpg

 

To?no ve? da lahko dojen?ka - do 4h let vozi? spredaj, potem pa samo zadaj....brez pardona. Pri nas......?e danes ne vem, pi?e samo o vi?ini in starosti, nikjer kje se lahko vozi

 

 

Kaj pa ce zadaj nimas sedezev? :jupiii: V Prtljazniku? :aaaaa:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.