Skoči na vsebino

Mazda 6, 2.0D 2007


Priporočeno sporočilo

Zdravo vsem!

 

Najprej morem pohvalit forum in vse poste, zakon ste :) 3 dni nazaj sem kupil mazdo 6, 2.0 D, 89kw, letnik 2007. Pred samim nakupom sem prebral velik del foruma in se na podlagi napisanega odlo?il za nakup, seveda sem avto ?e sprobal :)

 

Torej, ker sem videl, da vsi lepo hvalite g. Pelkota sem se ?e isti dan, ko sem avto kupil, odlo?il, da ga kontaktiram v zvezi z menjavo podlo?k ?ob ter ?i??enjem karterja saj je to zgleda te?ava, ki se pri teh motorjih pojavlja in drago stane, ?e se zgodi :)

 

Avto gre tako v soboto na servis (menjava olja ter vseh filtrov), hkrati pa mi bo g. Pelko preventivno menjal podlo?ke in o?istil cedilo karterja. Avto ima namre? 168000 km in verjetno ni ni? narobe da preventivno menjam napisano, itak morrem narediti redni servis.

 

Tole sem objavil, ker me zanima ali naj pogleda/kalibrira ?e kak?no stvar? Sam se sicer ne spoznam veliko na avte, ?elim pa da avto laufa tako kot mora in ?e sem ?e na servisu, se naj vse naredi ob enem.

 

Sicer se avto fajn pelje, tudi motor lepo te?e. Poraba v me?anem ciklu zna?a 7,1L.

 

Torej vesel bom vseh predlogov, ki jih boste napisali.

 

V naprej hvala :)

 

Lp, Borut

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen soimenjak! :D

 

Avto Pelko je zelo dobra izbira in bo poskrbel, da ti bo Mazdojka ?e lepa leta lepo in zvesto predla. :bravo:

 

?e ?eli? nekoliko ceneje priti skozi dr. Pelkov poseg, pa tudi verjetno ve? kako in kaj, da ne delam preve? reklame. :hohoho:

 

Sicer pa; ?estitke ob nakupu. :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:jupiii:

 

?e en Mazda?! Pa nasvet, da se ti DPF ne bo zapacal: ne ?paraj je! :o Tista re? tam spodaj pod desno nogo je za gas in s tem namenom jo tudi uporabljaj!

 

Pa veliko sre?no prevo?enih km. :party0035:

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej hvala za dobrodo?lico :D

 

Danes sem pelau avto na servis in menjavo stvari, ki sem jih zgoraj napisal ... Avto Pelko je vse zrihtal, cena ugodna, stvar re?ena :ouje:

 

Prej?nji lastnik ... jah ta avta ni najbolj servisiral, re?eto v karterju ni bilo nikdar o?i??eno, podlo?ke ?ob te itak niso bile nikol menjane ... bolj ?okantno je blo, ko sem videl recimo filter zraka, ki je zgledal kot da bi vzeu ven polno vre?ko iz sesalca, tudi ostali filtri so bli v katastrofalnem stanju ... skratka, avto ni bil na konkretnem servisu predolgo, verjetno 60.000km kar zadeva filtre ipd. Zdej je urejeno, menjam ?e diske in zavorne plo??ice pa je to to :)

 

?e enkrat hvala foruma?em za dobre poste, ki so tokrat res pri?li prav :jupiii:

 

Kapo dol fantje, se sli?imo :cheers:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej nisem se ?e v?lanil, morem prej poravnati ?e obveznosti ... to bom uredil tekom tega ali naslednjega tedna :D

 

Sicer pa dobim v soboto ?e nove diske in zavorne plo??ice za vsa 4 kolesa ... na ra?un avtohi?e, ki je avto prodala ... stvar je namre? pri koncu, sem jih danes obvestil in bodo menjali na lastne stro?ke :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem na istem ko ti ... morm zrihtat te podlo?ke pa skalibrirat pa cedilo spucat ... pa za povrh se sklopko pa vstrajnik :P ves prblizn kok pridejo te podlo?ke + delo ?

 

Podlo?ke pa delo so male pare ena je okol 4-5? delo pa tut ni velik (odvisn kje) :jupiii: ve?i problem je vstrajnik pa sklpopka :angry2:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko pa stane menjava podlo?k injektorjev?

 

podlo?ke 5? - sam ali + delo kako urco ali 2

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Takle, od v?eraj imam ?e nove sprednje in zadnje diske + plo??ice ... Razlika v zaviranju in samem pedalu ve? kot o?itna :jupiii:

 

Zej me zanima pa ?e nekaj:

 

1. ko je avto hladen se v prvo in drugo ?alta ful trdo, ko je topel bolj mehko, ?eprau tud ne ?isto na mehko, poleg se mi je ?e 2x zgodilo da na semaforju nism mogu dat v prvo ... Naj menjam olje? Po servisni knjigi vidim da je blo menjano na 100.000 km, 3 in pol leta nazaj (70.000 km nazaj).

 

2. pri vsakem prestavlanju v vi?jo prestavo se za trenutek sli?i nek zvok, ki izgine v sekundi ... meni se sli?i, kot da bi nekaj zaro?ljalo (prrrrrrrr) ... kot da nekaj ne bi bilo dosti pri?vr??eno

 

3. v 2 tednih kar ga mam sem nardil 1500 km, od za?etka so si regeneracije DPF-ja sledile na cca 40 km (tolk mam do slu?be in regeneracijo je delal enkrat v vsako smer) poleg tega je regeneracija trajala cca 20 min, zdej na cca 100 - 120 km dela regeneracije in to po cca 10 min ... je to ok? je bil filter zabasan oz. je ?e? prej?nji lastnik se je vozil ve?ino kratke relacije, dosti po mestu. Olje sem ?e menjal, staro je blo zani? in oznaka je ?e bla na x, zdej je ?ist mal nad F.

 

4. v?asih se prtlja?nik no?e zapret, ro?ka za odpiranje se no?e pomaknit nazaj v prvotni polo?aj, jo morem sam mal pritisnit da sko?i nazaj ... se da podmazat?

 

Sej vem da je avto star 6 let in ima dost km ampak js ho?em da je tak kot mora bit zato bi rad zrihtal vse kot mora bit :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Takle, od v?eraj imam ?e nove sprednje in zadnje diske + plo??ice ... Razlika v zaviranju in samem pedalu ve? kot o?itna :jupiii:

 

Zej me zanima pa ?e nekaj:

 

1. ko je avto hladen se v prvo in drugo ?alta ful trdo, ko je topel bolj mehko, ?eprau tud ne ?isto na mehko, poleg se mi je ?e 2x zgodilo da na semaforju nism mogu dat v prvo ... Naj menjam olje? Po servisni knjigi vidim da je blo menjano na 100.000 km, 3 in pol leta nazaj (70.000 km nazaj).

 

2. pri vsakem prestavlanju v vi?jo prestavo se za trenutek sli?i nek zvok, ki izgine v sekundi ... meni se sli?i, kot da bi nekaj zaro?ljalo (prrrrrrrr) ... kot da nekaj ne bi bilo dosti pri?vr??eno

 

3. v 2 tednih kar ga mam sem nardil 1500 km, od za?etka so si regeneracije DPF-ja sledile na cca 40 km (tolk mam do slu?be in regeneracijo je delal enkrat v vsako smer) poleg tega je regeneracija trajala cca 20 min, zdej na cca 100 - 120 km dela regeneracije in to po cca 10 min ... je to ok? je bil filter zabasan oz. je ?e? prej?nji lastnik se je vozil ve?ino kratke relacije, dosti po mestu. Olje sem ?e menjal, staro je blo zani? in oznaka je ?e bla na x, zdej je ?ist mal nad F.

 

4. v?asih se prtlja?nik no?e zapret, ro?ka za odpiranje se no?e pomaknit nazaj v prvotni polo?aj, jo morem sam mal pritisnit da sko?i nazaj ... se da podmazat?

 

Sej vem da je avto star 6 let in ima dost km ampak js ho?em da je tak kot mora bit zato bi rad zrihtal vse kot mora bit :)

 

Kar se 1. to?ke ti?e bi priporo?al Metabond GT :prstgor: Imam ga v 22 let stari miati in se kljub obrabljenemu menjalniku prestavlja teko?e tudi v mrazu..

 

2. vztrajnik je bil ?e menjan?

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to nardi takoj ko pritisne? ja, ko ?alta? in potegne? se ne sli?i ve? ... no kaj potem to je pa? tak in vozi? dalje?

 

Sicer pa sem meu dans bli?nje sre?anje z ograjo ... zdej dobrega serviserja sem ?e na?el z va?o pomo?jo, torej zdej i??em dobrega li?arja, da popravi posledice spontanega drifta :) Ni pa ni? kriti?nega :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdej ne vem ali si ?e ?lan kluba ali ne, ker v taprvem primeru ti znam svetovati dva odli?na li?arja, pri katerih bo? imel konkreten popust. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Nisem ?e ?lan ... bom se v?lanil takoj, ko bo kaj vi?ka ?asa, trenutno mam tako gu?vo v slu?bi, da ?e dihat niam ?asa :D

 

Sicer pa sem dobil ?e nov ?paner za alternator ... vse na ra?un garancije v avtohi?i ... zdej je menda top, tud na tehni?nem so rekli, da je v odli?nem stanju :cheers:

 

Kar zadeva avtoli?enje, dej mi ZS prosim :)

 

Tnx :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e eno kratko vpra?anje ...

 

V navodilih pi?e da ima avto tank 64L. Onkrat je po BC kazalo 4 km do praznega tanka, tud kazalec je biu ?e skoraj ?isto na nuli .... natankam polno in je ?lo not 55L in niti kaplje ve?.

 

Pa tudi, lu?ka se pri?ge, ko BC ka?e 30 km do praznega tanka ... Se mi samo zdi al tu nekaj ne ?tima? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e eno kratko vpra?anje ...

 

V navodilih pi?e da ima avto tank 64L. Onkrat je po BC kazalo 4 km do praznega tanka, tud kazalec je biu ?e skoraj ?isto na nuli .... natankam polno in je ?lo not 55L in niti kaplje ve?.

 

Pa tudi, lu?ka se pri?ge, ko BC ka?e 30 km do praznega tanka ... Se mi samo zdi al tu nekaj ne ?tima? :)

 

Ne zana?aj se na BC, ker te bo nategnil, lp posveti lu?ak pojdi tankat in adijo.

Pri meni naredim ?e 80-120 kilometrov ko mi ka?e nulo pri dizla?ih pa so nekateri ?e po?akali na cesti ko jim je kazalo ?e za cca 100 km dometa.

 

Umerjanje je BS (Bull Shit)

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Zdravo vsem :D

 

Mam ?e eno vpra?anje in sicer avto imam mesec in pol, pred 3500km sem nardil servis, dans sem pogledal nivo olja in je ?e preko oznake F, cca 1-1,5cm nad F proti X-u ...

 

A je to normalno? ?e bo ?lo tak naprej bom dau ?ez 2500 zopet menjat olje ...

 

Sicer imam navado da vse svoje avte vedno servisiram na 15.000 km, tokrat pa zgleda da bo treba mal prej.

 

Kot sem ?e v za?etnih postih napisal je prej?nji lastnik avto uporabljal bolj za mestno vo?njo, za?etne regeneracije DPF so ble pogoste, zdej jih dela na cca 120-150 km ...

 

Avto uporabljam prete?no relacijsko, torej 35 km v eno smer do slu?be in nazaj ...

 

Hvala v naprej, lp. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
    • https://www.avto.net/Ads/media.asp?ID=19557553
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.