Skoči na vsebino

Registracija in prepis vozila


Priporočeno sporočilo

Zdravo,

dva mazda?a sva na sredini prodaje in prepisa avtomobila pa se nama malce komplicirajo stvari, ker sva vsak na svojem koncu slovenije.

Zanima me kako speljati nasledji postopek po "novem" zakonu. Kaj potrebujeva in kje lahko to izvedeva. Avto je v mariboru. (jaz sem kupec (iz gorenjske), kolega je prodajalec( maribor) ). sam imam nase registrirano vozilo do 26.5. To vozilo bom prodal oziroma odjavil iz prometa. Tablice na vozilu so ?e stare brez EU oznake tako, da jih bom deponiral.

Kar bi rad dosegel je, da ko kupim nov avtomobil, da sklenem zavarovanje pri na?em agentu (ljubljana) (ker imamo -20% ?lani kluba). Na avto bi rad dal nove tablice, ker se ne bi rad vozil z MB tablicami po gorenjski. Kako to dose?em v praksi? :) Preden avto prijavim nase moram skleniti zavarovanje pri agentu, za to potrebujem prometno avtomobila, v prometni so navedene njegove MB tablice. Sepravi bi potreboval ?e pred tem nove registrske, preden se sklene zavarovanje? Se to preve? komplicira? Ali naj enostavno vzamem njegove in se zapeljem do svoje upravne enote, MB tablice deponiram in vzamem nove? ?e je to sploh mo?no? Samo to potegne verjetno stro?ke dodatne za sabo (nova prometna, sprememba na zavarovalni polici?)

Prebral sem, da se cestnina ve? ne sme prena?ati na kupca? Avto je registriran in TP je do konca septembra, sepravi dopla?am samo do takrat pa potem septembra vzamem celoletno zavarovanje ko mi prete?e TP ali je potrebno takoj zavarovati celoletno (kako je s TP v tem primeru do kdaj velja?)

No evo pa imate "malce" zakomplicirano situacijo upam, da jo kateri zna preprosto re?iti. :cheers:

When in doubt, duck it!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No jaz sem imel podobno situacijo lansko leto, ko sem kupoval avto v Velenju, pa nisem hotel imeti CE tablic.

?e si se ?e vse dogovoril glede nakupa, potem predlagam, da pokli?e? na UE Maribor ali na tehni?ne preglede v Mariboru, kjer bo? skupaj s prodajalcem prijavil spremembo lastni?tva in podalj?al registracijo, naj ti rezervirajo oz. sku?ajo dobiti KR tablice. Ko bo? podatek o tablicah imel, kontaktira? zav. agenta, da ti pripravi zav. polico do septembra, nato pa gas v Maribor po avto, kjer samo ?e uredi? kormalnosti. Druga mo?nost, sicer dra?ja, je, da vzame? v Mariboru preizkusne tablice in se z njimi pripelje? na Gorenjsko in tam podalj?a? registracijo.

Cestnina se ne prena?a na kupca, ti jo pla?a? do septembra in tudi registracijo podalj?a? do septembra. Ne vem pa to?no, kako je s tehni?nim pregledom, ?e bi sedaj registriral za celo leto.

Jaz sem se na UE vse zmenil glede tablic brez problemov, lahko bi vzel tudi kak?ne druge tablice, je pa res, da so mi nekaj kompliciral glede tablic na tehni?nih pregledih, kjer sem najprej hotel urediti formalnosti, pa sem ?e malo poklical drugam, pa se je vse dobro izteklo. :prstgor:

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Al pa ce se MB pripelje v LJ zrihtata vse in ga s KR pelje dam.....(v lj imajo KR tablce)....jaki problem.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

POkli?e? sem http://www.a-mb.si/tehnini-pregledi-in-tahografi in rezervira? KR tabice, ?tevilko tablice pove? svojemu agentu, ki naredi polico. z polico in Gyo se odpeljeta do A-MB kjer uredita prepis, ti tam tudi dopla?a? cestnino koliko je potrebno, Gyjaa pa da TRR kam mu bodo vrnili ostanek cestnine in dasta uni?it stare MB tablice. Ko prepi?ejo na tebe ti dajo novo prometno in KR tablice in pol ?e lahko pi?i? nazaj na Gorenjsko.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

Ali mogoce kdo ve, kje bi bilo mozno (ce sploh kje) v soboto popoldan narediti prepis? Tehnicni in AMZS delajo ponavadi samo do 13 ure... Vsaj kolikor sem dosedaj na brzino preklikal... Jutri pride ena gospa iz Crnomlja pogledat avto... in bi seveda rada potem ce se odloci, cimprej naredila prepis... Problem je, ker v ponedeljek zjutraj grem in me potem ni dober teden...

 

Na avtosejmu pa se verjetno tudi ne da tega narediti v nedeljo dopoldan... ali so mogoce postali kaj bolj fleksibilni? Pred mnogimi leti se menda ni dalo... Vsaj kolikor sem nasel informacij na netu... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

interservice (btc) ima do 14:00, ce ti ena ura vec kaj pomeni

To sem nasel... Pa LPP ima do 13:30 ... Ampak to ne pride v postev, ker pridejo menda okoli 17ih pogledat... Saj verjetno bo tako, da bomo pac za par ur prelozili odhod na dopust... Ce ne bo drugace..

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na strani upravne enote ima? formular, vpi?e? not vse podatke in gre? na upravno enoto v ponedeljek v sprejemno pisarno overit podpis in po?lje? priporo?eno. Najhitrej? brez hudih stro?kov.

Ssaj nekih hudih stroskov ni v nobenem primeru... Sem ravno pred kratkim to pocel, ko sem kupoval Citroena od kolega... Vse smo uredili na Avto Krka v Siski v 15 minutah... On kot prodajalec je placal nekih 20? In dobbi nazaj razliko od cestnine, jaz kot kupec pa 6? in doplacilo cestnine do takrat, ko ima registracijo... Najbolje in najenostavneje je, ce sta prisotna oba.. kupec in prodajalec... In je res hitro in poceni reseno... Le odprto mora biti. Nobena "online" varianta tukaj ne pride v postev, ker je treba se vseeno osebno iti nekam, da se zadeve uredijo do konca...

 

Pogodbo lahko sam napises, notarjev ne potrebujes vec za overitev podpisa...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zjutraj jo poklici in ce je resna ti naj da podatke skupaj z davcno, emso in st osebne (tudi datum izdaje in veljavnosti)

 

Gres izpolniti dopoldne v kranj pogodbo s podatki in overis.

 

Ce vzame mas dopust, ce ne vzame si izgubil 1? za overitev....

 

Edino ne vem ce bi moral se odjaviti avto. Malo sem pozabil da dobis nazaj cestnino pa to...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.