Skoči na vsebino

Nakup mazde v tujini in stro?ki v slo.


urosand

Priporočeno sporočilo

Zanima me, ?e lahko kdo pove kak?ni so stro?ki v Sloveniji po tem, ko kupi? avto v tujini ITALIJI.

Konkretno se gre za Mazda 6 WAGON 2.2 MZ-CD 16v 163 CV DPF 6 M. letnik 2011 z ceno 20,200 eur. in z 20.000 km. Torej sli?al sem, da je potrebno pla?ati DMV, DDV in ?e?.

 

Potreboval bi pa tudi va?e mnenje ali se spla?a kupit avto v tujini, pa ne zaradi denarja tem ve? iz ostalih razlogov, kot so servisi in garancije.

 

Uro?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ti?e dmv-ja si ga lahko sam prera?una? na netu, procent dmv-ja je odvisen od izpusta co2. Mislim da bi za ta avto bil okrog 13%, kar se ti?e cene pa ne mora? ni? prekrivat, ker ti jo ocenijo po eurotaxu. Kar se ti?e garancije pa mislim da ni problem, ?e so bili vsi servisi opravljeni na poobla??enem servisu...pla?at pa je treba ?e 200 eur za homologacijo.

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najve?ji nateg se mi zdi, da na?i ljubi RS pla?a? za stro?ke homologacije, pa saj vendar ne uva?a? vozila iz Afganistana, pa? pa iz ene od dr?av EU. :angry:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm sam a se ti to zdi sploh dobra cena??? Men je iner visoka za l. 2011...ker teh 20.000 km.......

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se zdi pa niska, glede na to da se rabljene mazde v slo. sploh ne prodajajo.

 

Ce jih ni to se ni merilo ta avto ke bil nov cca 24-25k....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce jih ni to se ni merilo ta avto ke bil nov cca 24-25k....

 

Odvisno od opreme ... Ce je z vso opremo je bil prej blizu 30K ? ali se kaj cez ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakp ce se je full opremljena Cd185 koncala pri 31k? Govorim seveda o prodajnih cenah ne ceniku s tistimi 3k popusta

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakp ce se je full opremljena Cd185 koncala pri 31k? Govorim seveda o prodajnih cenah ne ceniku

 

 

Pri nas je po ceniku Mazda 6 CD163/GTA 32.890? (edina, ki je v ceniku, ki je trenutno se na voljo tukaj >> http://www.mazda.si/PageFiles/209191587/4....%203.9.2012.pdf )

 

Objavljena slika

 

Prav veliko popusta pa ni bilo... razen posebnih serij Takumi ali Mirai ... Samo te so bile na voljo samo s tasvoh motorjem, ce se ne motim ... Pa se pri tej ceni je treba pristeti se doplacilo za barvo in morebiti navigacijo ...

 

Moja (prva generacija nove) s 140KM je bila po ceniku takrat okoli 33K ? ...

 

Podobna (vsaj po moci motorja in letniku) je pri nas dobrih 23K ? >> http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7012025&show=1 ... Seveda bo pa tale iz uvoza potem tudi verjetno blizu te cifre, ce je ze sedaj cena dobrih 20K ? ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se kar strinjam z juresom, +20k eur za rabljen avto je norost...

 

drugace pa tukaj se mi zdi, da je kar v redu opisano

http://cekin.si/clanek/za_dom_in_druzino/g...-iz-tujine.html

 

Pri nas je po ceniku Mazda 6 CD163/GTA 32.890? (edina, ki je v ceniku, ki je trenutno se na voljo tukaj >> http://www.mazda.si/PageFiles/209191587/4....%203.9.2012.pdf )

 

 

Prav veliko popusta pa ni bilo... razen posebnih serij Takumi ali Mirai ... Samo te so bile na voljo samo s tasvoh motorjem, ce se ne motim ... Pa se pri tej ceni je treba pristeti se doplacilo za barvo in morebiti navigacijo ...

 

Moja (prva generacija nove) s 140KM je bila po ceniku takrat okoli 33K ? ...

 

moja je navadna TE in na tem ceniku ima zelo strasno ceno...zelo dalec od tega, kar sem dal :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem za odli?ne odgovore in razprave. Rad bi vam dal to?en vpogled v vozilo, ki ga gledam.

 

http://www.autoscout24.eu/Details.aspx?id=...000&asrc=st.

 

Ali je mo?no dati kak?en cca. izra?un, koliko bi me pri?li stro?ki v Sloveniji, do registracije.

 

Uro?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najve?ji nateg se mi zdi, da na?i ljubi RS pla?a? za stro?ke homologacije, pa saj vendar ne uva?a? vozila iz Afganistana, pa? pa iz ene od dr?av EU. :angry:

 

 

Sorry za offtopic. Zmaj, ase zato po ac cijazi? 100 na uro, da se hvali? s porabo ? :harhar::P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem za odli?ne odgovore in razprave. Rad bi vam dal to?en vpogled v vozilo, ki ga gledam.

 

http://www.autoscout24.eu/Details.aspx?id=...000&asrc=st.

 

Ali je mo?no dati kak?en cca. izra?un, koliko bi me pri?li stro?ki v Sloveniji, do registracije.

 

Uro?

 

Avto izgleda v redu.Mi je pa ?tosen slikovit opis avta-model,ki je zelo uspe?en od leta 2009 ,idealen za specifi?nega kupca-(recimo dru?ino)...avto je bil v lasti na?ega zvestega kupca...

Je pa ta avto kuplen v dvanastem mesecu ,ko italijani (saj tudi na?i ponavadi) dajajo izdaten popust.Malo me motijo kilometri(italijani imajo povpre?je nad 20Kkm na leto).To preveri na kak?nem drugem uradnem servisu.

Je pa dobro, ker ima avto dve leti garancije.Jaz sem tudi kupil avto ?ez v italiji in sem imel pri uveljavitvi garancije na na?em uradnem servisu kar precej te?av in komplikacij.Pozanimaj se, kako je z tem sedaj pri nas.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

+ pri?tej ?e stro?ke avtovleke ker italijani nimajo preizkusnih tablic (avtovleka pa ni poceni, razen ?e pozna? koga).

Jest bi raje po?akal da se pri nas rabljene za?nejo prodajati, kak?no leto bo? ?e zdr?al...s tem da bo avto potem ?e par tiso? eur ceneje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lahko da se motim , a se mi zdi visoko, moja je bila v ceniku tud 27k pa je bla 22 se mi zdi al 24 sej ne vem ve?.

 

Pa kilometri - moja baba z swiftom naredi 15k letno - slu?ba, 2x na morje pa 2 x koncert colonie...

Ne razumi narobe avto je lahko tip top ampak preveri km in realno ceno - po moje 17-18k....

 

videti je pa da ?e sami ni?ajo proti tej ceni....oglas je ?e pod 20k

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sorry za offtopic. Zmaj, ase zato po ac cijazi? 100 na uro, da se hvali? s porabo ? :harhar::P

 

Tak?en na?in vo?nje imam odkar sem si vzel Lojza za vzornika. :harhar::D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lahko da se motim , a se mi zdi visoko, moja je bila v ceniku tud 27k pa je bla 22 se mi zdi al 24 sej ne vem ve?.

 

Pa kilometri - moja baba z swiftom naredi 15k letno - slu?ba, 2x na morje pa 2 x koncert colonie...

Ne razumi narobe avto je lahko tip top ampak preveri km in realno ceno - po moje 17-18k....

 

videti je pa da ?e sami ni?ajo proti tej ceni....oglas je ?e pod 20k

 

Ampak kakorkoli ?e ste navalili s temi kilometri ja kolk jih pa lahko ima najve? za ta letnik? 30, 40, 50kkm. Kej ve? ?e dvomim kar se pa vse lepo ?teje pod malo kilometrov in sploh, ?e jih ima toliko je verjetno ve?ino vo?en relacijsko kar tudi pomeni zanemarljivo kilometra?o, ker gre za prakti?no skoraj nov avto.

 

lahko da se motim , a se mi zdi visoko, moja je bila v ceniku tud 27k pa je bla 22 se mi zdi al 24 sej ne vem ve?.

 

Ne s tem motorjem in opremo, ki je v oglasih. Klele je cca 8-9 jurjev ceneje kot je bil dejansko nov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me, ?e lahko kdo pove kak?ni so stro?ki v Sloveniji po tem, ko kupi? avto v tujini ITALIJI.

Konkretno se gre za Mazda 6 WAGON 2.2 MZ-CD 16v 163 CV DPF 6 M. letnik 2011 z ceno 20,200 eur. in z 20.000 km. Torej sli?al sem, da je potrebno pla?ati DMV, DDV in ?e?.

 

Potreboval bi pa tudi va?e mnenje ali se spla?a kupit avto v tujini, pa ne zaradi denarja tem ve? iz ostalih razlogov, kot so servisi in garancije.

 

Uro?

 

?e uva?a? (pridobi?) kot fizi?na oseba pla?a? v Italiji ceno z I.v.o (ddv). Na to ceno pri nas pla?a? (EURO5, 143 g/km) 6 % DMV v roku 15 dni od izstavitve ra?una v Italiji. Za to rabi? dokumente o registraciji (Carta di circolazione) original ali overjeno kopijo, na podlagi katere ti izda poobla??enec za homologacijo potrdilo o EURO standardu, ki je potem podlaga za odmero DMV na osnovi nabavne cene na ra?unu. Do na?e meje mora? vozilo transportirati, ker v Italiji ni izvoznih tablic (oziroma je procedura zapletena). V nekem obmejnem mestu pa lahko dobi? za?asne tablice, ali pa izvede? transport do doma.

Ne vem kako je sedaj, za rabljene avte so v?asih vzeli osnovo celotno nabavno ceno z italianskim DMV, kar pa ni po?teno, saj se za nove avtomobile jemlje za osnovo nabavna cena (brez mar?e in ddv)), pri rabljenih pa so "uradniki" vzeli za osnovo kar celotno nabavno ceno, kar pomeni, da je ?lo (gre??) za dvojno obdav?evanje.

 

Ceni avtomobila je torej potrebno pri?teti DMV, homologacijo 120 -200? in prevozne stro?ke.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lahko da se motim , a se mi zdi visoko, moja je bila v ceniku tud 27k pa je bla 22 se mi zdi al 24 sej ne vem ve?.

 

Pa kilometri - moja baba z swiftom naredi 15k letno - slu?ba, 2x na morje pa 2 x koncert colonie...

Ne razumi narobe avto je lahko tip top ampak preveri km in realno ceno - po moje 17-18k....

 

videti je pa da ?e sami ni?ajo proti tej ceni....oglas je ?e pod 20k

 

Recimo moja 6-ka je imela, ko sem jo kupil staro leto in pol- 43Kkm.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak kakorkoli ?e ste navalili s temi kilometri ja kolk jih pa lahko ima najve? za ta letnik? 30, 40, 50kkm. Kej ve? ?e dvomim kar se pa vse lepo ?teje pod malo kilometrov in sploh, ?e jih ima toliko je verjetno ve?ino vo?en relacijsko kar tudi pomeni zanemarljivo kilometra?o, ker gre za prakti?no skoraj nov avto.

Ne s tem motorjem in opremo, ki je v oglasih. Klele je cca 8-9 jurjev ceneje kot je bil dejansko nov.

 

Moja po enem letu 40k. Kot sem rekel drugi avto pa 15k

 

Poglej cenik moja CD129 Mirai karavan = 27.290?, kupljena skoeaj 5k manj in danes ne vem ce bi sla za 16

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.