Skoči na vsebino

morje


Strela

Priporočeno sporočilo

Jadransko morje se teh dni dr?i na temp okrog 22c ?ez dan. Seveda ob son?nem vremenu.

http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n - (glej: Zadar)

Glede na to da se bodo temperature zraka v prihodnjih dneh dvignile na one poletne: http://www.vreme.us/vreme-15-dni-zadar.html?ura=1372666270 me zanima ?e je realno pri?akovati da se bo tudi tmp. morje dvignila na vsaj 25c ker ?e je manj kot to otro?ki nekako zgubijo pogum do kopanja in dopust nima pravega ?ara.

lp.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zato pa jst pravm...jebes to hrvasko...se drago je k k....

 

Ma itak je draga ampak dobim free bivanje k frend ima bajto tam. Je pa tak da vseeno ?e je d?abe ali ne ker ?e je voda mrzla ti to ni? ne hasne ker deca ne gredo noter in potem ti je to lahko popizditis ko jim dolg ?as postane. Je pa vseeno stro?ek vse ostalo,ne.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V parih dneh konkretne vro?ine, sem prepri?an, da bo temp. morja posko?ila na 25 ali celo ve?. :cheers:

 

Se pa kasneje lahko tudi dobesedno preko no?i (kak?na mo?an veter in de?), shladi da niti 20 ne bo imela ve?. <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Morje bo do petka 25-26

Glede drage hrvaske pa kakor kje, mi v Rovinju se imamo veliko ceneje kot doma (hrana, parking, kava, restavracije itd itd.....dalec ceneje) downtown parking v sezoni 5 kun na uro vsaka nadaljna 2 kuni, bela kava evro pa pol, mesa pri mesarju za 10 oseb 22 eur...benz.

Kavc sem kupil dol za 290? pri nas isti 440?...

Da o storitvah ne govorim ( obrtniki, prevozi, servis avta...)

 

Pa imajo ze dolgo 25% DDV!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Morje bo do petka 25-26

Glede drage hrvaske pa kakor kje, mi v Rovinju se imamo veliko ceneje kot doma (hrana, parking, kava, restavracije itd itd.....dalec ceneje) downtown parking v sezoni 5 kun na uro vsaka nadaljna 2 kuni, bela kava evro pa pol, mesa pri mesarju za 10 oseb 22 eur...benz.

Kavc sem kupil dol za 290? pri nas isti 440?...

Da o storitvah ne govorim ( obrtniki, prevozi, servis avta...)

 

Pa imajo ze dolgo 25% DDV!!

 

Draga je verjetno v smislu hotelskega turizma ipd. ?e pa primerjam to po kak?ni ceni nahranim dru?ino v enem tednu tam in tukaj pa debata odpade k vse kar pojemo v tem ?asu dobim v HR ceneje. Gorivo je cenje. Cestnina, pa? stara cesta je ?e vozna,ne.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Draga je verjetno v smislu hotelskega turizma ipd. ?e pa primerjam to po kak?ni ceni nahranim dru?ino v enem tednu tam in tukaj pa debata odpade k vse kar pojemo v tem ?asu dobim v HR ceneje. Gorivo je cenje. Cestnina, pa? stara cesta je ?e vozna,ne.

 

Ja ja hotel je oderustvo povsod. Za familjo je camp zakon :) da se pa junija in septembra dobiti zelo poceni apartmaje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol sem pa ?el jaz v napa?no Hrva?ko. Sploh ni nek mondeni kraj z rivo pa so cene enake ali vi?je kot pri nas. Da gre? pa ven jest je pa k da bi se v kolen ustrelu.

 

Voda je bla prej?nji teden tudi rahlo pod 19 stopinjami (ve?ino ?asa med 19 in 20) ampak sem pa? dobil nadimek "nori Slovenec" ker sem se edini kopal v tisti vodi - jebat ga Bohinjsko jezero te oja?a, da voda pod okoli 19 stopinj sploh ni mrzla.

 

Sej, druga?e jim privo??im zadovoljstvo, da so kon?no pri?li v EU sam po mentaliteti niso glih za sem (tud mi verjetno ne ?ist).

 

Ne vem ampak sej lahko, da sem siten ampak vseeno se mi dolo?ene stvari ne zdijo glih normalne.

 

pa recimo:

- gasilci so vsak dan okoli 12-12:30 s sirenami in lu?kami drveli po jadranki, da so turisti na bankine z avti skakali in s ceste skoraj v grabne vozili pol so pa lepo na kri?i??u ugasnili lu?ke in sirene ter zavili na cesto proti lokalu kamor so ?li na kosilo. Ne vem a je to normalno - pri nas te dajo jebat, da kej tazga naredi? tam je blo pa normalno.

 

- po ulicah sred mesta so divjali motoristi (ve?inoma hr tablice z re?kimi oznakami RI) in to so bile brzine dale? preko 100km/h.. v 10 dneh nisem videl niti enega policaja tako, da mi je bilo kr normalno sam otrok si pa nismo upal spustit, da bi ?li sami do pla?e, ker pred prehodom ti ne ustavi skoraj nih?e od doma?inov - sre?a, da se najdejo kaki tujci, da vsaj pride? ?ez.

 

- pakirano meso (perutnina) izgleda poceni pol pa vidi?, da je notri ve? kosti in raznoraznih kosov hrbta (?isto brez mesa) da na koncu vidi?, da si kupil le kosti. S ?eva?oi sem se nategnil tako v Lidlu kot v Plodinah saj so bili kot bi jedel ?agovino - brez okusa. Kruh- hmmm z apol kile bele navadne ?truce so hotel imet en euro in pol in to v Plodinah, da ne re?em, da je bil v roku enega dneva ?e ?isto trd in drobljiv. Tud lokalna pekarna ni bla dost bolj?a - le kje so tiste istrske bige, ki so v?asih bile?

 

- Urejenost na vi?ku - na enem delu je lepo ?ez plo?nik in kake pol metra na cesto rastlo ?avje, ker o?itno lastnika ?e dolgo ni bilo tam - a da bi lokalni veljaki uredili, da se to o?isti jim ni padlo na pamet pa so morali pe?ci lepo na cesto pa avtomobili dale? naokoli ali pa ?akat, da je bil nasprotni pas frej, da si lahko ?el mimo.

 

- nikomur se ni zdelo ?udno, da je pred ka?ipotom zraslo lepo drevo, ki je ka?ipot ?isto prekrilo - jebat ga kaj pa nima folk navigacije... sami so si krivi.

 

Ma sej bom nehal jamrat ampak vseeno je men tole bolj podobno ?tali kot pa neki urejeni dr?avi pa ?e to bi se sprijaznil sam ne pa za take cene, da te fukne na nago rit in te pol z njo preko ?ebljev drajsa.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol sem pa ?el jaz v napa?no Hrva?ko. Sploh ni nek mondeni kraj z rivo pa so cene enake ali vi?je kot pri nas. Da gre? pa ven jest je pa k da bi se v kolen ustrelu.

 

Voda je bla prej?nji teden tudi rahlo pod 19 stopinjami (ve?ino ?asa med 19 in 20) ampak sem pa? dobil nadimek "nori Slovenec" ker sem se edini kopal v tisti vodi - jebat ga Bohinjsko jezero te oja?a, da voda pod okoli 19 stopinj sploh ni mrzla.

 

Sej, druga?e jim privo??im zadovoljstvo, da so kon?no pri?li v EU sam po mentaliteti niso glih za sem (tud mi verjetno ne ?ist).

 

Ne vem ampak sej lahko, da sem siten ampak vseeno se mi dolo?ene stvari ne zdijo glih normalne.

 

pa recimo:

- gasilci so vsak dan okoli 12-12:30 s sirenami in lu?kami drveli po jadranki, da so turisti na bankine z avti skakali in s ceste skoraj v grabne vozili pol so pa lepo na kri?i??u ugasnili lu?ke in sirene ter zavili na cesto proti lokalu kamor so ?li na kosilo. Ne vem a je to normalno - pri nas te dajo jebat, da kej tazga naredi? tam je blo pa normalno.

 

- po ulicah sred mesta so divjali motoristi (ve?inoma hr tablice z re?kimi oznakami RI) in to so bile brzine dale? preko 100km/h.. v 10 dneh nisem videl niti enega policaja tako, da mi je bilo kr normalno sam otrok si pa nismo upal spustit, da bi ?li sami do pla?e, ker pred prehodom ti ne ustavi skoraj nih?e od doma?inov - sre?a, da se najdejo kaki tujci, da vsaj pride? ?ez.

 

- pakirano meso (perutnina) izgleda poceni pol pa vidi?, da je notri ve? kosti in raznoraznih kosov hrbta (?isto brez mesa) da na koncu vidi?, da si kupil le kosti. S ?eva?oi sem se nategnil tako v Lidlu kot v Plodinah saj so bili kot bi jedel ?agovino - brez okusa. Kruh- hmmm z apol kile bele navadne ?truce so hotel imet en euro in pol in to v Plodinah, da ne re?em, da je bil v roku enega dneva ?e ?isto trd in drobljiv. Tud lokalna pekarna ni bla dost bolj?a - le kje so tiste istrske bige, ki so v?asih bile?

 

- Urejenost na vi?ku - na enem delu je lepo ?ez plo?nik in kake pol metra na cesto rastlo ?avje, ker o?itno lastnika ?e dolgo ni bilo tam - a da bi lokalni veljaki uredili, da se to o?isti jim ni padlo na pamet pa so morali pe?ci lepo na cesto pa avtomobili dale? naokoli ali pa ?akat, da je bil nasprotni pas frej, da si lahko ?el mimo.

 

- nikomur se ni zdelo ?udno, da je pred ka?ipotom zraslo lepo drevo, ki je ka?ipot ?isto prekrilo - jebat ga kaj pa nima folk navigacije... sami so si krivi.

 

Ma sej bom nehal jamrat ampak vseeno je men tole bolj podobno ?tali kot pa neki urejeni dr?avi pa ?e to bi se sprijaznil sam ne pa za take cene, da te fukne na nago rit in te pol z njo preko ?ebljev drajsa.

 

Ja si...:)

 

Ma ne vem, o?itno imamo mi res dobre izku?nje, odkar smo v flatu, so nas sosedje tudi zelo toplo sprejeli in smo del komune, v soboto so nas povabili na roj dan otrok (otroci so takoj na?e sprejel brez kakih predsodkov in na?a ?e pol leta pa bosta teko?e govorila kockar??ino) in to na tisti pravi na?in, klet, konoba, pr?ut, masline, malvazija, orehovac...vse doma?e....ob polno?i pa ?e kitare ven privlekli in Gibonnija veseli prepeval, tako da so otroc nas dam vlekli....

Oba z ?eno v?asih naglas re?eva da bi raje dol ?ivela - ne zarad morja ampak ker so ljudje druga?ni, noben ni obremenjen dol s statusom ali ?asom (no mogo?e od tukaj tudi nezadovoljstvo razvajenih turistov :jezicek: )

 

P.S. A niste vi v pizdek Citiju? (N.V.)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm ja, sej zato je pa takole, k vsak glavco skloni in je za svoj denar (ki ga ne serje) zadovoljen z vsakim crapom, ki ti ga podturijo.

 

Po?as razumem vse tiste, ki so se odrekli dopustu na hrva?ki obali in gredo raje kam drugam. Pa da ne bo narobe razumljeno - proti ljudem osebno nimam ?isto ni?, ker razen (nekaterih) purgerjev so v ve?ini ?ist v redu ljudje. Problem je pa v mentaliteti, ker te kot turista gledajo le kot in samo kravo, ki jo je treba na hitro in ?imbolj efektivno pomolst. Ne vem ampak se nekak ne po?utim najbolje v taki vlogi in ?e ne dovolim, da me molzejo pri nas, ne vem zakaj bi to moral dovolit Hrvatom... al mi morajo tam tolk past standardi, da ratam zadovoljen z vsem in boh nedej, da se prto?im, ker sem pol razvajen turist. :whatever:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rovinj je na zelo visokem nivoju glede gostoljubja, ker je dosti ljudi, ki ima dejansko denar (tvornica duhana).

 

Jure ?e potrebuje? doli mojstra za elektriko ali centralno ti ga lahko po?ljem je dolgoletni prijatelji, k kateremu hodimo dol ?e 25 let.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rovinj je na zelo visokem nivoju glede gostoljubja, ker je dosti ljudi, ki ima dejansko denar (tvornica duhana).

 

Jure ?e potrebuje? doli mojstra za elektriko ali centralno ti ga lahko po?ljem dolgoletni prijatelji, k katerim hodim dol.

 

Malo morgen, tvornica nima veze z ljudmi, sicer pa je v dolgovih - velikih dolgovih zaradi nakupov Brionov in izgradnje novih hotelov. Nizozemci bodo kmalu izstopili

 

Je pa tako ni va?na dr?ava povsod lahko najde? nekaj TOP ocenjeno pa na koncu razo?aranje po sistemu veliko para malo sala...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam eno zanimivo stvar sva zadnji? do?ivela.

Bla sva v Medulinu v kampu, res da ima samo 1 zvezdico, pa vseeno, skreti tako spucani da ni res, res da so stari ampak svaka jim ?ast. Tu?i so krneki, ampak spucani, da marsikdo nima doma?ega tu?a tolk spucanega.

 

Seveda slo logika greva v ?tacuno izven kampa in jo mahneva v Plodine, nabaviva robe za par dni in ?ibava nazaj v kamp, naslednji dan pa greva po kruh v ?tacuno v kampu, pol pa ?e krog po ?tacuni(ker sem mel na?o sabo, babe....) in glej ga hudi?a, v ?tacuni so bili popolnoma isti izdelki od 0,5 do 0,2 kune CENEJ?I kot v plodinah !

Seveda grem preverim roke uporabe(lahko bi bla kaka stara roba pred iztekom) ampak popolnoma enaki(+- 1 mesec pri roku enega leta) kot pri izdelkih iz plodin, skratka svaka ?ast.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej to sem tudi ugotovil, da so zaPlodime recimo kar opazno dra?je ?e od Konzuma... no vseeno pa po prijaznosti prodajalk se pa Konzum ne more primerjat s Plodinami, ker o?itno z vi?jo ceno raste tudi prijaznost osebja.... hmmm sej mogo?e je pa v tem trik - ve? denarja ve? muzike :punk:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sem napovedal Pula 08:00 morje 25C in se en teden vrocine sledi.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, moja zgodba pa je tak?na.... Sprva smo letovali v krajih Ba?ka, Brela, Promajna pol nekaj ?asa na Hvaru in potem leta 1986 je foter kupil parcelo na ?olti kraj Stomorska. Ta otok je neko? bil total od boga pozabljen in turizem ni vedel zanj. Skratka, tam smo u?ivali. V ?tacuni si dobo kruh, mleka, puter, evrokrem in to je po?asi to. O doma?inih ne razmi?ljam in se ne obremenjujem pa ?eprav me in jih poznam od malih nog. ?e potegnem ?rto bi lahko rekel da so vsi nori po malem. Res, tako rahlo zme?ani na nek na?in. ?e posebej zdaj k se je turizem malo razpasel pa vsi nekaj extr s tem slu?ijo ali probajo pa se jebejo med seboj glede tega. Pa?, old story, dnar vse zjebe. Pa itak da te,me jemljejo kot turista pa ?eprav me ?e dolgo poznajo ampak za 2 tedna je to dovolj pa seveda, donia je ?. Meni so bolj pomembni spomini ki me ve?ejo na ta kraj in seveda sedaj navdu?enje pri otro?koma k smo doli. Zemljo ?e imam ampak glede na to da je v neki fakn eko coni je sedaj skoraj da ne uporabna, dokler se kaj ne spremeni. Zdaj pa? na podlagi poznanstev dobim apartma nekaj ceneje, vem kje dobim pravo olje, vem kdo in kam gre v ribolov da se mu priklju?im in take male zadeve ki mi nekako omogo?ajo to da se po?utim le delnega turista. Pa jezik govorim teko?e tak da me nobeden nemre nasankat pri kakih dalmo izrazih. Ma, nem je doli super ampak letos imamo druge plane, pa malo roadtripa po BiH tako da 1i? po 25 letih grem nekam drugam na morje.

btw, kupi kdo parcelo :D ?

http://www.bolha.com/nepremicnine/posesti/...1275852929.html

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ?e ma? sre?o in ne naleti? na gorenjko, ki je preobrnjena v dalmatinko in ma slab dan, pa te jebe v glavo :jezicek:

 

Hehe, a gorenjka je pol tista gospa. Tudi prav. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi smo bili zadnja dva tedna v Rovinju v apartmajskem naselju Amarin. Kar se ti?e cen na splo?no nisem imel ob?utka, da so Hrvatje poceni, je pa res, da kakor kje in kdaj. Enako velja za prijaznost.

 

Glede na to, da smo vajeni vsega od hotel vedro nebo do kampov in namestitev brez kategorije, je bilo tole bivanje v namestitvi s 4imi zvezdicami razo?aranje - preve? umazanije, pa pri zajtrku in ve?erji so morali turisti prekladat "kao oprane" kro?nike in iz kupa iskat kateri je manj umazan. Amarin vsem najtopleje odsvetujem.

 

Svetla plat: Res smo u?ivali dopust. Prvi teden smo imeli sibirsko poletje in smo se kopali malenkost manj, smo pa zato hodili okoli. Tako smo se na prijetnem ?veku dobili tudi z Juresom in njegovo familijo.

 

?ele z vi?jimi temperaturami zadnjega tedna se je za?el tisti pravi dopust. Mali je bil tud po dve uri skupaj v vodi, kar je za telesce z maso 11,6 kg kar precej. Pa ?isto je nor na vodo in resni?no brez vsakega strahu, ?e bi bili ?e dva tedna tam, bi mogo?e ?e plaval.

 

Za letos smo z dopustovanjem pri na?i bajti opravili, na?a gre namre? drug mesec v rim.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je*** noce in noce tukaj se ulitu ze 2 tedna, 2x je bilo crno pa strele naokoli pa se nad limskim vedno razbije. Gor sem prisel ker na plazi ni za dihat pa se travo mi pobira....cez atrij pa fino pihlja :) pa se formula bo.

Sosed je zjutraj komentiral: e slovenac, tezko ces imati zelenu travu, navikni se na zutu...

 

Je pa voda spet mal pregondlana in frisnejsa :D

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Morje fakin 27...prides ven presvican.

 

Drugace smo pa definitivno predolgo tle, kere scene danes.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Pa še nekaj, zgoraj govoriš o C pnevmatikah.   Pa so Ventus Prime 3 kombi pnevmatike? Ne najdem zdaj sheme, samo to ni kombi model.   Povej točno kaj piše v homologaciji pa ti najdem izbiro, ker tvoja izbira je sumljiva, če ni ne vsebuje niti prvovgradnje.    
    • @Slivka Prosim poglej krepko angleško besedo na vrhu razpredelnice. Wear => obraba. In ta tabela je samo glede obrabe.   Ko bom imel kaj časa pogledam za gume. Te boš znucal po 2 kompleta na leto.
    • Tudi 2023 jih je Golob postavil. Primerjaj prosim prispevke v času prejšnje vlade prosim.   Ko so cene surove nafte višje, se niža trošarina. Zdaj se pač viša, ker se surovina niža....
    • Zakaj nisem presenečen?   Spet Kitajci...   Prišli so na idejo, da bi namesto baterij imeli kaj "jedrski reaktor". In so izdelali "baterijo" BV100, v kateri je radioaktivni izotop nikelj-63. Iz te "baterije" dobijo 100 mikrovatov pri napetosti 3 volte kar 50 let. "Baterija" ima mere 15x15x5 mm. Baje sevanje za zdravje ni škodljivo, ker je zelo šibko. No, to jim verjamem. Od ene "baterije" je sevanje šibko. Kako bo pa, ko bo na vlaku kakšnih 150 ljudi in bo vsak imel mobitel s tako baterijo? In kako bo to potem zgledalo na smetišču? Bomo "baterije" odlagali med jedrske odpadke?    Mah, mogoče boljše, da grem spat in ne premišljujem naprej...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.