Skoči na vsebino

po odstranitvi DPF


Priporočeno sporočilo

Pri zagonu kontrolna lu?ka DPF ?e vedno zasveti, nato pa ugasne tako kot prej.

 

Po odstranitvi DPF, kontrolna lu?ka ?e vedno sveti in njena naloga je, ne samo za DPF, ampak tudi za druge senzorji, kot so merjenje nivoja olja.

Tudi, po odstranitvi DPF morate uporabljati isto olje.

:policaj: error driver 6 604015435943476473710351.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Super tole prebrat, ker sem imel na poti na dopust in z dopusta veselico z DPF lu?ko, avto ni htel it in tako dalje. Sedaj resno razmi?ljam o odstranitvi filtra tud sam, me pa predvsem zanima eno....

Nekako ko se finance bojo opomogle, imam namen zadevo malo chipat. Je mogo?e pametno da DPF fliknem ven po chippanju (ker recimo pri odstranitvi modificirajo obstoje?i program), ali je vseeno, ker se ta del programa ne spreminja?

Ne bi recimo rad do?ivel scenarija, da se avto napili malo, potem mi bo pa en veseljak nalo?il kak osnoven software in bo mo? motorja enaka... Lahko da se motim, samo vpra?am malo :)

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sem tudi jaz spra?eval 2 tedna nazaj eno podjetje, ki je ukvarja s tem. Pomoje bom kar oboje hkrati naredil (odstranitev DPFja + chipanje). Oni priporocajo oboje hkrati... delno najverjetneje tudi zaradi samega zasluzka :) Ampak cenovno se mi zdi sprejemljivo..

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dans sm govoril z mojim "majstrom" (dec, k mi je ?e vse kar se elektronke chippal, rihtal, ipd...) in mi je dejal, da mi bo DPF u?timal on. Odstrant ga ne sme, se pa ga odpre, prevrta in za?vasa nazaj tko, da se od spodaj ne vidi, da je bla komora odpirana. Glede pove?anja mo?i pravi da je dokaj vseeno, v kak?nem vrstnem redu se dela, so pa definitivno rezultati bolj?i po odstranitvi particle filtra, ker ?e ostane not in funkcionalen, se raje zaba?e in tudi manj prirastka mo?i nudi, ko pa je filter prebit, pa se lahko nasmejemo menda v smeri blizu 170KM... Ceno mi je dal potem za oba posega bolj?o, tko da verjetno ob prvi finan?ni injekciji gremo v akcijo.

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sem tudi jaz spra?eval 2 tedna nazaj eno podjetje, ki je ukvarja s tem. Pomoje bom kar oboje hkrati naredil (odstranitev DPFja + chipanje). Oni priporocajo oboje hkrati... delno najverjetneje tudi zaradi samega zasluzka :) Ampak cenovno se mi zdi sprejemljivo..

 

LP

 

 

 

 

Kje pa si to spraseval ter cena za oboje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

no, tisti brez filtra, kako se obna?a avto, dela vse normalno, kake dimne zavese, poraba kaj manj?a? Skratka,rabim ob?utke, zdaj, po ve? prevo?enih kilometrih :cheers:

 

Sam ga bom namre? dal v kratkem odstranit(?e i?e?m ponudbe), ker imam po novem ve? ali manj samo mestno vo?njo in mi po vsakih 90 km dela regeneracije- brez veze... :closedeyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no, tisti brez filtra, kako se obna?a avto, dela vse normalno, kake dimne zavese, poraba kaj manj?a? Skratka,rabim ob?utke, zdaj, po ve? prevo?enih kilometrih :cheers:

 

Sam ga bom namre? dal v kratkem odstranit(?e i?e?m ponudbe), ker imam po novem ve? ali manj samo mestno vo?njo in mi po vsakih 90 km dela regeneracije- brez veze... :closedeyes:

 

Nafta je skor zastonj, pa tiste pol litra ni nevem kak stro?ek, pa ?e baje je z dpf full neki eko enđin. ^_^

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no, tisti brez filtra, kako se obna?a avto, dela vse normalno, kake dimne zavese, poraba kaj manj?a? Skratka,rabim ob?utke, zdaj, po ve? prevo?enih kilometrih :cheers:

 

Sam ga bom namre? dal v kratkem odstranit(?e i?e?m ponudbe), ker imam po novem ve? ali manj samo mestno vo?njo in mi po vsakih 90 km dela regeneracije- brez veze... :closedeyes:

 

Po cca 5000 km prevo?enih nimam nobenih te?av. Poraba je padla z 7,1 na 6,1 do 6,3 v var?nej?em re?imu vo?nje, ker si to lahko zdaj privo??im. ( ne ti??im ga ve? toliko, ker ni potrebe. Zdaj se vozim tistih normalnih 140 do 150 km v ?esti po AC, prej pa je to bila v?asih tudi peta prestava.)

Dimna zavesa pa verjetno je ko bol pritisne? na gas, sam jaz se ne vozim rikverc, pa je ne opazim.

 

Po ob?utku pa se mi zdi da avto nekaj bolje potegne, sploh iz nizkih obratov

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poraba je ni?ja samo zaradi tega, ker se ne izvajajo regeneracije, ki kr po?teno kurijo nafto.

 

Nekaj malega prispeva tudi zmanj?an odpor izpu?ih plinov na poti do bolj onesna?enega okolja. Ne gre pri tem toliko za skupne izpuste plinov, kot za izpust trdih rakotvornih delcev.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekaj malega prispeva tudi zmanj?an odpor izpu?ih plinov na poti do bolj onesna?enega okolja. Ne gre pri tem toliko za skupne izpuste plinov, kot za izpust trdih rakotvornih delcev.

 

baje da so tisti nanodelci, katere ustvari filter ?e bolj ?kodljivi kot sajasti delci, pridejo ?e na atomski nivo v telesu.. :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak mi je fajn ko nimam DPF :D hah berem tole si sam mislim kako sranje bi blo za moje voznje ko rad teram.... Jz pa v speglu prav vidim dimno zaveso ko pohodm :D

 

Sj ce teras naceloma ni problemov z dpf-jem..problem je ce ga ne teras..:)js tudi nimam nobenih problemov z dpf-jem...

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tko kot pravi? iceman... problema imajo samo tisti, ki avto ?parajo in bohne dej, da gre ?ez 2500 obratov. Tist k ve, da je treba ma?ino zavrtet tudi v obrate z DPF-jem na?eloma ne bi smel imeti te?av.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tko kot pravi? iceman... problema imajo samo tisti, ki avto ?parajo in bohne dej, da gre ?ez 2500 obratov. Tist k ve, da je treba ma?ino zavrtet tudi v obrate z DPF-jem na?eloma ne bi smel imeti te?av.

 

vi ste tisti kateri imate mazdo druge generacije.. tud jaz teram in tud jaz nimam problemov z filtrom, imam pa novo slu?bo, ki je izklju?no mestna in se mi regeneracija izvaja na 90km. Mislim da to ni dobro za filter, oz. druga?e re?eno bo po moje ?el kmalu po gobe.. zato odstranitev iz moje strani.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, bolj ti filmi, prej se ti zaba?e. ?e bi ga na ac ti??al, bi se tudi regenerirat na 100km.tako da ni samo mestna vo?nja kriva.. .

 

Mestna je kriva zato, ker se regeneracija ne more kon?ati zaradi premajhnih obratov in tudi ?asovno ve?inoma ne gre skozi. Tako se z regeneracijo najverjetneje filter ?e bolj ma?i. Ko bodo strokovnjaki razvozljali kako izvesti regeneracijo na malih obratih in nau?ili ra?unalnik, da pri prekinitvi regeneracije zaradi zaustavljanja motorja pri ponovnem zagonu nadaljuje delo, kjer se je prekinilo (po ogrevanju motorja), bodo re?ili problem uporabe dizelskih motorjev v mestni vo?nji in uporabi na kratke relacije.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tko kot pravi? iceman... problema imajo samo tisti, ki avto ?parajo in bohne dej, da gre ?ez 2500 obratov. Tist k ve, da je treba ma?ino zavrtet tudi v obrate z DPF-jem na?eloma ne bi smel imeti te?av.

 

Ja!

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

No, tudi jaz lahko sedaj iz lastnih izku?enj potrdim, da je odstanitev DPFja nakaj najbolj?ega, kar sem storil v zadnjem ?asu :)

Aja, gre za 2.0 dizla.

Ni? ve? prisilnih regeneracij in cukanja!

No, pa ?e chipal smo isto?asno... ?e sem bil ?e tam :D Je kar opazna razlika! Me happy.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, tudi jaz lahko sedaj iz lastnih izku?enj potrdim, da je odstanitev DPFja nakaj najbolj?ega, kar sem storil v zadnjem ?asu :)

Aja, gre za 2.0 dizla.

Ni? ve? prisilnih regeneracij in cukanja!

No, pa ?e chipal smo isto?asno... ?e sem bil ?e tam :D Je kar opazna razlika! Me happy.

 

LP

 

Pri kermu pa si dal odstranit dpf in kok moci mas trenutno na kok si ga cipal..pa se cena ce ni skrivnost?

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.