Skoči na vsebino

RX-8


adisSLO

Priporočeno sporočilo

Ma ne s2000 ?e bi ?e o neki hondi bi vzel civic-a samo to je druga tema spet :) Kaj pa cene a so realne to kaj je po avtonetu al ne?

 

Realne, druga?e se sploh ne prodajo. Kdo bo pa dal 8000? za 10 let star avto, ki pije 13l+, zavarovanje je v najvi?jem razredu, motor je pa v dosti primerih samo vpra?anje ?asa.

 

Vsekakor pa kupi mo?nej?o verzijo, zavarovanje je isto, poraba ista, menjalnik je 6 stopenjski pa vsaj nekam se premakne avto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Realne, druga?e se sploh ne prodajo. Kdo bo pa dal 8000? za 10 let star avto, ki pije 13l+, zavarovanje je v najvi?jem razredu, motor je pa v dosti primerih samo vpra?anje ?asa.

 

Vsekakor pa kupi mo?nej?o verzijo, zavarovanje je isto, poraba ista, menjalnik je 6 stopenjski pa vsaj nekam se premakne avto.

 

Drugac so ble pa tasvohne manj problematicne, kar se motorja tice ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem takem se bolj spla?a umislit kaj v tem smislu http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=785195...a6%20CD120%20CE ? ?e ?e gledamo mazde seveda?

 

Okej tale je za 1000? predraga... vsaj... ne ves kaki so zici, v luci ma meglo (lahk da je pocena) plus za tak gnar mors dobit 136-ko GT varijanto tako kot moja... Bose zvocniki, navigacija, xenon, gretje sedezev... itd... Za navadno 120 konjsko je prevec $??...

 

Najdi kako 136ko vsaj z delno GT opremo (bose, temni sedezi ko so crni na strani,...) pa cene so nekje 4500-5000 za tak avto da ma do 200.000km...

Bom jz mal A.net preletel pa ti kako vredno dinarcev prlepim...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od sestic ima tale edina najvisjo opremo :) Nima navigacije je pac delna GT oprema... Itaq pa ti navigacija nic ne nuca ker kart ni za ta letnik... Drugace ma pa tafajno oblazinjenje, xenon, avtomatsko klimo, bose ozvocenje in 6cd veksler, tempomat, kontrole na volanu,... :) Pa se DPF nima...

 

Gres tja pa reces da je mal pred velikim servisom 240.000km se dela in se ceno zbijes ene par 100? pa si zmagu... Lahko ti jo tut jz letim pocekirat k sm 3km stran doma od te avtohise...

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=786559...-AVT.KLIMA-OD...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Okej tale je za 1000? predraga... vsaj... ne ves kaki so zici, v luci ma meglo (lahk da je pocena) plus za tak gnar mors dobit 136-ko GT varijanto tako kot moja... Bose zvocniki, navigacija, xenon, gretje sedezev... itd... Za navadno 120 konjsko je prevec $??...

 

Najdi kako 136ko vsaj z delno GT opremo (bose, temni sedezi ko so crni na strani,...) pa cene so nekje 4500-5000 za tak avto da ma do 200.000km...

Bom jz mal A.net preletel pa ti kako vredno dinarcev prlepim...

 

Prlep mu mojo ;)

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem takem se bolj spla?a umislit kaj v tem smislu http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=785195...a6%20CD120%20CE ? ?e ?e gledamo mazde seveda?

 

Pa tale tudi ni letnik 2006 - nekje od septembra 2005 naprej je Facelift.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf tole pa je dimenzijski preskok iz nakupovanja Rx8 na Mazdo6 dizel. :D

 

Kaj potem ti posku?amo kak?no primerno 6-ko najdit? :party0035:

 

Kak?ne so ?elje in koliko dopu??a prora?un? :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa tale tudi ni letnik 2006 - nekje od septembra 2005 naprej je Facelift.

 

ah ?e bi bla sam letnica narobe... tole je neki zmu?kano, ker o?itno prodajalec sploh ne ve kaj prodaja. Tole sigurno ni CE oprema, ker je tam ro?na klima in ni nobenga tempomata ter gumbov na volanu.

 

Se pravi, ?e ni CE je lahko TE ampak tukaj se spet postavlja vpra?anje saj TE pri 120KM dieslu ni imela stabilnostnega sistema (?e ga dejansko sploh ima), ki je bil na voljo pri osnovnem dizlo le pri opremi Evolution, ki pa je imela ?e xenone, ki pa jih tale na sliki nima.

 

Torej gre kot ka?e za nek uvoz (verjetno Italija), kjer so bili nivoji opreme druga?ni kot pri nas. Bi pa poleg previsoke cene posumil tudi na realno ?tevilo kilometrov saj volan zgleda precej zglajen in nekako sumim, da bi znalo biti kar kakih 50 ali celo 100kkm ve? kot jih ka?e ?tevec. Lahko se sicer motim, ker slike varajo, ampak iz lastnih izku?enj vem kolik?na sme biti dejanska obrabljenost pri takih kilometrih kot jih navajajo v oglasu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf tole pa je dimenzijski preskok iz nakupovanja Rx8 na Mazdo6 dizel. :D

 

Kaj potem ti posku?amo kak?no primerno 6-ko najdit? :party0035:

 

Kak?ne so ?elje in koliko dopu??a prora?un? :P

 

Ma ne mam ?e lep ?as v glavi rx8 al pa 6ko (ta link od oglasa sem samo za primer dal) :P Druga?e sem se pa danes meno z eno osebo ko je mel rx8ko in me je nekako prepri?al pogovor da se bom malo bolj odmaknil od rx8ke ?eprav bom spet celi nor ko bom ta avto vido ( tako kot 90% ostalih :P ). Kak?ne so ?elje? ?im ve? za ?im bolj poceni haha :) Ne dizla nimam namena kupit ker se mi ne spla?a ( po mojem ), obvezno more bit limuzina, cenovno max 6k?, druga pa sploh ne vem ker to bo moj prvi avto ko si ga bom sam kupo :)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od sestic ima tale edina najvisjo opremo :) Nima navigacije je pac delna GT oprema... Itaq pa ti navigacija nic ne nuca ker kart ni za ta letnik... Drugace ma pa tafajno oblazinjenje, xenon, avtomatsko klimo, bose ozvocenje in 6cd veksler, tempomat, kontrole na volanu,... :) Pa se DPF nima...

 

Gres tja pa reces da je mal pred velikim servisom 240.000km se dela in se ceno zbijes ene par 100? pa si zmagu... Lahko ti jo tut jz letim pocekirat k sm 3km stran doma od te avtohise...

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=786559...-AVT.KLIMA-OD...

 

Kot sem napisal se mi z nakupom ne mudi nekak pa? no?em na prvo ?ogo nekaj kupit :) no po tem takem se bom pa malo bolj na tebe zana?al pa te poleg vzel ko bom ?el kaj gledat ?e ti je ok ker sem jas cca 30km oddaljen iz celja ( lo?e ?e pozna? )
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? da poznam :) Druga?e sm pa center Celja ;) Se vozm s kolesom gor po savinjski velik pa tko :cheers:

 

Sporo?i pa gremo po?ekirat ;) Kaj bomo zdej RX8 al Mazdo6 :P Ker za Eclipsovo me ne rabi? zraven samo kupi? ;) Ostale pa tko... Fajn je da je SLO avto in vsaj pribli?na servisna zgodovina... Lahk tut komp pa tester zram vzamem pa pogledama srce bolj podrobno ko na u? pa uho :punk:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? da poznam :) Druga?e sm pa center Celja ;) Se vozm s kolesom gor po savinjski velik pa tko :cheers:

 

Sporo?i pa gremo po?ekirat ;) Kaj bomo zdej RX8 al Mazdo6 :P Ker za Eclipsovo me ne rabi? zraven samo kupi? ;) Ostale pa tko... Fajn je da je SLO avto in vsaj pribli?na servisna zgodovina... Lahk tut komp pa tester zram vzamem pa pogledama srce bolj podrobno ko na u? pa uho :punk:

 

Sej ja, po savinjski se furas, pa sam mim letis :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? da poznam :) Druga?e sm pa center Celja ;) Se vozm s kolesom gor po savinjski velik pa tko :cheers:

 

Sporo?i pa gremo po?ekirat ;) Kaj bomo zdej RX8 al Mazdo6 :P Ker za Eclipsovo me ne rabi? zraven samo kupi? ;) Ostale pa tko... Fajn je da je SLO avto in vsaj pribli?na servisna zgodovina... Lahk tut komp pa tester zram vzamem pa pogledama srce bolj podrobno ko na u? pa uho :punk:

 

 

Kot sem ?e zgoraj napisal bom kar 6ke gledal :) Pa mogo?e ?ez par let po rx8-ki vdarim :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ja, po savinjski se furas, pa sam mim letis :P

 

Ups :zvizga:sramezljiv Shit happens :harhar:

 

Kot sem ?e zgoraj napisal bom kar 6ke gledal :) Pa mogo?e ?ez par let po rx8-ki vdarim :P

 

Vredi ;) Ce si na frisknjigi me lahk dodas pa se tam kako recemo glede tega :)

Mihael Gornik

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Pozdrav,

 

tako, mene pa mika, da bi zraven svoje 626 kupil ?e kaj bolj eksluzivnega, zato sem se zagrel za RX-8 :) Zato bi rad, da mi vi, ki imate izku?nje s takimi avti malo svetujete glede tega, npr glede wankel motorja poslu?am od kolegov, da ni na nivoju navadnih, da ima probleme z v?igom... ali pa recimo, da so deli izredno dragi itd.

 

Hvala za info :D

 

Lp, Ale?

I Love My Mazda! :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo Ale?!

 

Tukaj si mal poglej je podobna tema;

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=11536&st=0

 

in ?e ena uporabna;

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=8103&st=0

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem kar zdruzil te tri teme, ker imajo vse enako vprasanje :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

Najprej bi se zahvalu vsem veleumom ki so spravli skupaj zadosten kup celovitih informacij glede wankel motorjev - zdaj pa ?e nekaj kar nisem zasledil v nobeni od rx8 tem-

 

192 ali 232 konjska verzija?

Na tujih forumih sem prebral da naj bi razlika bila v navoru, obratih in tako dalje. namre? 192 verzija ima samo 8k obratov, 232 pa 10k - s to razliko, da je 192 bolj racionalna za vsakdanjo uporabo.

namre? 192 ima baje ve? navora pri razponu ~2-5k, medtem ko 232 verzija ima nizke obrate skoraj da neuporabne. Se pravi v teoriji, se vozim po na?i bogi sloveniji na slovenskih cestah in bi rad kamjonista prehitel - z 192 verzijo bo ta premik dosti bolj "eleganten"?

 

Lahko kdo to potrdi, ker vidim da je tu gor precej voznikov rx8ke, ki bi to znali bolje razlo?it kot pa foruma?i ki samo sanjarijo o teh avtih.

 

Jasno do zdaj kar sem prebral je ve?ina rekla da ITAK 232 verzijo vzet ker je poraba/zavarovanje identi?na, ampak je vredno tudi omeniti, da kar sem sam opazil so bile 232 verzije dra?je. Ne vem ?e je smiselno kupovati dra?ji model, ki na koncu teh 40 konjev ve? ne more izkoristiti, saj avto ne bo vozen po pisti.

 

 

In preden me kdo verbalno napade: DA, SE ZAVEDAM kako trapasto je iskati racionalne re?itve pri tako neracionalnem avtomobilu : D

 

V naprej hvala za odgovore

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.