Skoči na vsebino

vzdr?ljivost in trajanje veterobranskega stekla na Mazda6 Miriai


J.J.

Priporočeno sporočilo

Ne morm vrjet, ne morm vrjet!!!

 

Se pelem po obvoznci pred kakim letom, nova 6ka, Belka, je mela 3000km po enem mesecu in pok, kamen, ?ipa po?i. Tko kt v uni reklami k Milko pravi na Radiu Center: Sm vozu pa je kamen prletu, pol pa se nism ve? vozu. Mi menjanjo ?ipo. Super.

 

?ez tri mesce se pelem v Beograd, na Hrva?kem prleti kamen poka, ?ipa se od?krtne, mi jo zalijejo, popravijo.

 

Sedaj, ko ima avto leto pa tri mesece in 55000km pa spet v?eraj. Po? kt svina, jst WTF in pol po?ljem vse nekam v vse mo?e place. Sred ?ipe lukna, sicer ne skozi, ampak tm 2x3 mm od kamna. Sm poselotejpal vse skupaj in peljem Belko na Tilio drug tedn ocenit.

 

Se pa spra?ujem, ?e se tut komu kej podobnega dogaja s temi kamni in ?ipami, ker men to kr non stop leti nekam notr in mi poka!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne morm vrjet, ne morm vrjet!!!

 

Se pelem po obvoznci pred kakim letom, nova 6ka, Belka, je mela 3000km po enem mesecu in pok, kamen, ?ipa po?i. Tko kt v uni reklami k Milko pravi na Radiu Center: Sm vozu pa je kamen prletu, pol pa se nism ve? vozu. Mi menjanjo ?ipo. Super.

 

?ez tri mesce se pelem v Beograd, na Hrva?kem prleti kamen poka, ?ipa se od?krtne, mi jo zalijejo, popravijo.

 

Sedaj, ko ima avto leto pa tri mesece in 55000km pa spet v?eraj. Po? kt svina, jst WTF in pol po?ljem vse nekam v vse mo?e place. Sred ?ipe lukna, sicer ne skozi, ampak tm 2x3 mm od kamna. Sm poselotejpal vse skupaj in peljem Belko na Tilio drug tedn ocenit.

 

Se pa spra?ujem, ?e se tut komu kej podobnega dogaja s temi kamni in ?ipami, ker men to kr non stop leti nekam notr in mi poka!

 

mazda 5 - 2x menjal, tudi po naletu nepretirano velikih kamen??kov

xedos 1 x menjal

mazda 6 I - 1 x menjal

 

mirai - tok tok zaenkrat.......................druga?e nobene ?ipe na keremkoli drugem avtu kdaj menjal - seat, suzuki, kia

 

?ipe so nekvalitetne v 3 pi?ke mamine

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ne vem ?e je ?ipa vzrok sploh pa ne bi govoril o kvaliteti, ker dejansko bi lahko kvaliteto ?ip zmeril samo v primeru, da bi pod istimi pogoji v razli?ne vetrobrane metal popolnoma okrogle kamen?ke enake velikosti z enako hitrostjo in enakim kotom udarca.

 

men se ne zdi veliko, ?e sem pri prej?nji mazdi enkrat dal zaliti malo odkru?eno steklo, pri tej pa mi je, ko je bila stara manj kot pol leta priletel kamen?ek in je ?ipa po?ila.

 

Dejansko je pa v bistvu 5 let in 150kkm mir, pa konstantno dobivam kak?ne kamen?ke v ?ipo.

 

Po moje je stvar samo v "sre?i" al ?ipo prebije ali ne in enmu se lahko zgodi to ve?krat nekomu pa nikoli.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsaj za seata lahko re?em da je imel izjemno vzdr?ljive (?kaljeno steklo, debelina...??) pokalo je v?asih kod da meteorit pada pa ni?.

 

No jaz bi pa tukaj dodal drugo - lahko pa je to tudi vpliv vgrajene ve?je varnosti, tako za potnike kot pe?ce, saj smo lahko sami kamen?ki po dolo?enim kotom, in dolo?eno hitrostjo

Objavljena slika

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iz zgoraj napisanega lahko torej potegnemo nauk; ZAVAROVANJE STEKEL NA MAZDAH JE VSEKAKOR SMISELNO! :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po moje je na vseh avtih... lahko pa kdo na carglasu vpra?a, ?e je kak?en avto imun na lomljene stekla :lol:

 

Odvisno. V 10ih letih vozni?ke kariere lahko re?em, da se mi je to dogajalo samo pri enem avtu. Konec koncev sem se z vsemi fural po istih relacijah, kamen?ki so vedno bili in bodo ampak ravno pri RSu je bilo steklo o?itno tudi bolj krhko. Ne vem kako je z navadnimi, tole je bilo atermi?no. Pri ostalih avtih sem v?asih oreng cvikal in ni po?ilo. RSa sem pa kupil z luknjico in k sre?i se ni ?irila, sem (takti?no - spomladi, ko so kamen?ki spucani) preko zavarovalnice menjal. In glej ga zlomka kmalu zatem spet isto sranje. S tem, da jo je enkrat ?e menjal prej?nji lastnik iz istega razloga tako, da sem imel jaz ?e tretjo, pa zelo verjetno ni zadnja. Sam je potem nisem ve? menjal, verjetno naslednji lastnik pa.

In kot sem napisal, pri ostalih avtih sem imel pa ?e prve ?i?e pa so bili bistveno starej?i. pomoje so dolo?ene nove ?ipe pa? bolj krhke. Oziroma odvisno, od modela do modela.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iz zgoraj napisanega lahko torej potegnemo nauk; ZAVAROVANJE STEKEL NA MAZDAH JE VSEKAKOR SMISELNO! :D

 

s to na vsakem avtu obvezno zavarujem! ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne pri prej?njih avtih ne pri mazdi mi ni nikoli po?ila ?ipa. Tudi pri slu?benih avtih smo menjali ?ipo samo pri Patrolu, ker je en genij z lopato za sneg drgnil led, nikoli pa ni nobena po?ila.

Ko sem nekaj delal na strehi bajte se mi je kladivo odpeljalo ?ez rob in, glej ga zlomka, ni padlo na (zavarovano) ?ipo pa? pa na haubo :angry2: .

Uglavnem, brezveze imam zavarovano.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi dosedaj nisem imel problemov s sipami na nobeni od vseh treh sestic... pa je ze veckrat tako pocilo, ko je priletel kaksen kamencek, da sem samo cakal, kdaj bo na sipi crta ali mreza :) ... sem pa enkrat menjal pri Xedosu ... Pa sin je Yarisu pred kratkim dal popravit luknjico, ii je nastala kot posledica kamencka ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Na pokanje ?ip ne more? vplivat. Je veliko dejavnikov prisotnih glede tega... Npr. na Premacyju imam dve luknji, ki nista v vidnem polju, prav tako pa brisalci ne potegnejo ?ez njiju. Zadeva se je pripetila v zimskem ?asu, ko je avtomobil imel 80k km. Zdaj jih ima skoraj 220k in je ?e vedno vse OK, kljub temu, da ima ?ipa 2 piki. Nekaj krat sem se peljal s citroen C3 v MB. Takrat se mi je nasproti peljalo tovorno vozilo, katero mi je vrglo kamen na steklo. Steklo je takoj po?ilo. Finta je bila v tem, da je cel ?as po?asi pokalo naprej. Po kon?anih obveznostih v MB pa je po?ilo ?e celo steklo. Lahko bi rekel, da je izgledalo, kot, ?e bi imel dve vetrobranski stekli, spojeni na sredini. Na C3 smo v?asih menjali vetrobransko steklo tudi 5x letno. Na leto smo z njim naredili do 30k km. Imel pa je ?e eno slabost - steklo se je obrabljalo. Izgleda, da je bilo zelo, zelo slabe kvalitete in tam po pribli?no 6 mesecih so se na predelu, kjer bri?ejo brisalci za?eli pojavljati fleki, zaradi katerih se je v primeru de?ja nenormalno vse ble??alo in je zadeva bila kar nevarna. In to je serijska bolezen teh stekel, ker vsi znanci, ki vozijo C3 jamrajo zaradi tega.

 

Druga?e pa moram povedat, da sem v?asih zadel goloba, enkrat tudi vrano, ki ji je priletela v steklo (v C3), takrat je nenormalno po?ilo, steklo pa je ostalo celo. To se mi je zgodilo tudi s premacyjem in s subarujem in se nikoli ni zlomila ?ipa. Jaz osebno mislim, da jo kamen ali kamen?ek zlomi veliko hitreje, sploh, ?e ni lepo okrogel, kot ga najdemo na morju. Ti kamen?ki ob cesti pa po navadi ostanejo od zimskega posipa in so vsi ostri.

 

LP, M

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • https://www.slovenskenovice.si/bulvar/tuji-traci/tito-sploh-ni-bil-tito/
    • Po mojem, najboljših 6 minut, porabljenih na Youtube. Kapo dol ustvarjalcem!    
    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.