Skoči na vsebino

Letne gume 2014


LabiGT

Priporočeno sporočilo

?ivijo! 

 

?e nekaj ?asa me ni tukaj. Imam eno vpra?anje glede letnih gum.

 

Imam Mazdo 6 letnik 2011 (CD129 kombi). Standardne gume imam 215/50 R17.

Ker gre za "hecno" dimenzijo me zanima katero dimenzijo lahko dam gor tako da ne bo nobenih te?av

Razmi?ljal sem o 225/45 R17. Kaj pravite? - lahko bi dal tudi  225/50 R17

 

Hvala za pomo?, takoj ko mi odgovorite bom naro?il kaj pametnega.

 

Te obi?ajne dimenzije so cenej?e, pa tudi obraba je na?eloma manj?a ob ?irs?i gumi vsaj tako se mi zdi v primerjavi z mojo biv?o hondo accord

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lahko das 225/45 ampak potem moras homologirat...

drugace pa 215/50 17 dobis dobre za 119 eur npr. http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=8258923

 

saj so v homologaciji a niso, mene bolj zanima gre na feltno brez problemov in ?e je vo?nja OK.

Ne vem kam sem dal homologacijo :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V homologaciji Mazde 6 2008 so naslednje dimenzije:

 

20110127-tx9m4y19gduu1t7mmti4527gyn.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boljs je 215/50 17, ne vem kaj kompliciras za teh par 10 eur...ce si kupil avto za 20+ tisoc eur, pol ne sparat na teh par deset eur...

une uniroyalke (letos nove) so zelo dobre in cena je cist ok, za vsak slucaj vprasaj tega tipa http://www.alumoda.si ker ima poanvadi se boljse cene

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boljs je 215/50 17, ne vem kaj kompliciras za teh par 10 eur...ce si kupil avto za 20+ tisoc eur, pol ne sparat na teh par deset eur...

une uniroyalke (letos nove) so zelo dobre in cena je cist ok, za vsak slucaj vprasaj tega tipa http://www.alumoda.si ker ima poanvadi se boljse cene

 

Hvala za info.

 

Jaz u?ivam v tem ko celo de?evno soboto porabim da pre?tudiram gume in staff okoli njih :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Kolikor sem na hitro pogledal nimajo preve? ugodnih cen.

 

Tu najde? najbolj?o ceno za svoje gume, in naro?i? tam. Cena dostave na dom je pa itak pri vseh podobna.

http://www.ceneje.si/L2/127/avto-oprema/pnevmatike

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor sem na hitro pogledal nimajo preve? ugodnih cen.

 

Tu najde? najbolj?o ceno za svoje gume, in naro?i? tam. Cena dostave na dom je pa itak pri vseh podobna.

http://www.ceneje.si/L2/127/avto-oprema/pnevmatike

Precej dra?je kot sem jih dobil jaz :ne vem:

 

http://www.ceneje.si/Izdelek/3952876/avto-oprema/pnevmatike/letne-pnevmatike/goodyear-letna-pnevmatika-225-45-r17-94y-eagle-f1-asymm-2-fp

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ko bi mu raje napisal, kje si jih dobil ugodneje, kot da meni kontrira??

Zdej si me pa dobil! Ne vem to?no kje dobim gume :o

Sodelovec ima kolega ki dela nek (neki na "trg" - mogo?e "trgo avto") in jih prpele kar k men v slu?bo. Je samo dobavnica, ni ra?una - samo garancija velja enako.

Za GOODYEAR  EAGLE F1 225 / 45 R17  sm dal 96?. Oja?an rob in mislim da do 300km/h.

Ne vem pa ?e je to za vse al samo za "poznane".

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

?isto na kratko: NEXEN NFERA SU1 

 

Maja sem nabavil komplet NEXEN NFERA SU1 dimenzij 215/50R17 XL. Pla?al sem 336 EUR preko gumidirekt. Narejene so bile v koreji zadnja dva tedna 2013.

Do sedaj sem naredil cca 9.000 km prete?no avtocestne vo?nje. Gume moram pohvalit. Edina pripomba je ta da pri zaviranju pri velikih hitrostih (nad 160, okoli) je avto bolj nemiren. To je verjento zato ker sem ?el iz 45 na 50 preseka, nekaj pa lahko pripi?emo gumi, tako so bili tudi testi. ?e bi vzel standardne 45 bi brez slabe vesti lahko trdil so te bolj?e kot (4 leta stare) originalno vgrajene. Obraba do sedaj je minimalna in mislim da bom brez te?av dosegel in presegel 40.000 km. Toliko sem naredil z originalnimi.

 

Ne vem kako se bodo obna?ale, ko bodo 3 oz 4 leta stare, po 4 letih jih bom zamenjal, ker se mi bodo zagotovo obrabile.

 

Nexen sem imel ?e cca 6, 7 let nazaj, zimske na Hondi Accord. Imel sem jih eno sezono, ker sem avto prodal, vendar guma nikakor ni bila cenena in sem bil z njo dokaj zadovoljen. ?al sem jo po?kodoval z udarcem v plo?nik.

 

?e nekaj iz prakse. Na cesti Komenda Vodice, naprej od AGIP servisa se vklju?uje? na avtocesto, ?e prihaja? iz smeri Komende in gre? proti LJ je dovoz na avtocesto izredno spolzek. ?e je mokro ?e pri ni?ji hitrosti recimo 50, 60 kmh avto zana?a in se vklaplja ESP. Pri teh gumah je ob?utek in hitrost bistveno vi?ja kot pri 4 leta starih originalnih oz 3 leta starih zimskih Nokian.

 

Z dosedanjimi izku?njami to pnevmatiko priporo?am kot nek budget nakup, upam da se obdr?i kakovost tudi v bodo?e in da ne dvigujejo cene.

 

 

EDIT: Sem ?el pogledat na gumidirekt, sedaj je cena ze vi?ja 105 EUR.  prakti?no 100? dra?ji komplet je sedaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem na istem 9k prevozenih z nblue eco al kaj ze nexen. Fenomenalna guma za mal denarja, pa vemo da so letos dezni testi izdatni....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa se nikakor ne morem navadit na Dunlop sport BluResponse v de?ju, ?eprav sem naredil 4000 km z njo (letos ve?inoma de? :) ).

Nekako mi ne dajo informacije kot Pirelli p7 cinturato, katere sem imel prej, kdaj bodo spustile v ovinku.

Druga?e pa za po suhem so fenomenalne pa tudi obraba ni tako huda, kot so nekateri  uporabniki pisali o njej.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.