Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Sicer se ne spomnim, da bi bil moj vpra?anje karkol v zvezi s podlago, oprijemom ali obrabo, ampak vseen hvala za odli?no teorijo.

 
Vpra?anje pa je ?e vedno ?e bi kdo koga poznal, ki zna zadevo zrihtat in bom lahko iz prakse poro?al, mi pa tud zdj ?e uspe neki malga izvest ?e je asfalt gladek :ninja:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cel downpipe treba dol vzet, odrezat tastarga vn in nov cat pri?vasat vmes, vsaj js mam tko narjen mam pa to?no tega magnaflow 200celi?nega ki si objavu.

Kak?no ma? pa kej porabo, mo? je normalna?

  

Sem sedaj gledal, a ni fi 57 mm, ne pa 76 mm kot je @V0RT3X objavu? A to je treba homologirat najverjetneje, TUV se dobi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni tak problem fi, se da pri?vasat in mam tud js mal debelej?ga da je ve?ji pretok. Ni nobenga certifikata, pa tud nobenkrat mi na tehni?nem niso te?il za cat, glavn da plini ?timajo. So mi ga pa mal dlje ogreval, ker se pri trenutnih temperaturah hitr ohladi med ?akanjem na vrsto.

Druga?e pa kak?nega konja ali konja in pol mogo?e doda, hkrati tud nekaj malega decibelov, ampak ?e je original katalizator ?e vredu, bi rekel da se ne spla?a menjat. ?ele ko se tastar poslavlja in rabi? zamenjat je tale magnaflow odli?na alternativa dragemu originalu.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prej je to bol (poceni) enosmerni zasilni izhod, ker je diferencijal potem skos zaprt in ni ravno za na cesto..no ker pa ?e mam enga na rezervi, bi za foro probal, ker cene tapravga stuffa so kr konkretne (cca 1k? s po?tnino in menjavo vred - http://www.good-win-racing.com/Mazda-Performance-Part/61-1196a.html ), rabljeni Torsen originali se pa najprej te?ko najdejo in je hkrati treba menjat z ohi?jem vred ?e obe aksi in kardan, cena je pa tud blizu prve varjante.

A si siguren da je treba vse to menjat? Ker sem sedaj gledal na Carthrottle in so na NA menjali samo diff skupaj z ohi?jem in to je to :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno katera motorizacija je v ?tartu, NA so obstajale tud 1.8 brez ?pere in ima kardan pa akse enake kot tisti s torsenom. Tam gre samo z menjavo ohi?ja pa lsdja, pri 1.6 je pa druga situacija, sploh je pa NB serija neki posebnega, ker so ble 1.6 samo v eu in jap.

Za ve? detajlov so pa fotke in razlage tuki:

http://www.miata.net/garage/diffguide

 

http://miataturbo.wikidot.com/differential

'The swap is fairly simple, and it requires only the 1.8 rear assembly, half-shafts & stubs, and driveshaft.'

 

V glavnem pri 1.6 se v vsakem primeru menja komplet, razen ?e se kupi tisti Tomei 2 way na zgornjem linku, ki gre v 1.6 ohi?je, pri 1.8 pa je varjanta ?e menjava skupaj z ohi?jem. Je pa ?e neka tretja opcija z RX7 diffom, ampak pri nas tud ta bol te?ko izvedljiva..

 

Bi pa tud js raj videl da je bol enostavno ja :)

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e to dr?i pol super, nism pa nikjer drugje take informacije zasledu, ampak glede na ostale razlike 1.6/1.8 se mi zdi, da bo tud tuki neka fora. Se kdo z 1.8 NB javi da probamo? :D

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@V0RT3X: hvala, imam jih ?e par mesecev :)

 

img20151210161230.jpg

 

Torej bi bil diff z ohi?jem dovolj?

 

A kupuje kdo nov izpuh/lonec, sedaj imajo italijani en dober group buy. Za nb pride 200?. Je pa mo?nost za NA, NB ta ki je spodaj in en malo ti?ji in NC. Nek italijan jih dela in zvok deluje zanimiv, mene malo mika :)

 

2dl52mf.jpg

 

Ta lonec:

 

200 celi?en in ta lonec:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol jih ne bom jst vzel da ne bomo mel enakih. :P  Tale zgleda podoben: http://reventshop.com/post/132116886412/backbox

 

Men je ta Cobalt v?e? k ni tak fartcan pa ?e cena je dobra (sploh ko je kak?na razprodaja)

 

 

Sam spet ne vem kako je s homologacijo, ?e sploh treba k zgleda podobno originalu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?asih je va Sloveniji obstajal eden ki je izdeloval LSD oz je patentiral LSD, ki je bil poceni in imel mo?nost vgradnje na vse klasi?ne diferenciale. A ?al je predolgo nazaj, da bi se spomnil kdo je to bil. ?e ima ?e kdo koga v Avto ?portu morda se najde informacija.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,kot svezi voznik mx5ke mam itak skos nova vprasanja?

 

Torej, avto je letnik 2002...

 

nekje na forumu sem prebral,pozabil kje tocno,da je nekdo za foro na enaki miati,snel slepi pokrovcek desno od volana in nasel kabel za el.pomik ogledal... sem pogledal pri svoji,in res,pri meni isto... torej ce kupim prek ebaya ali na servisu stikalo ,bo zadeva delala? Al morm se kej po speglih sarat?

 

Druga stvar... impregnacija strehe... se mi splaca s tem ukvarjat,glede na to d je streha lepa,avto je garaziran in streha super tesni... ?

 

Tretje... el.pomik stekel... najbrz je normalno da je avtomatika prisotna samo pri spustu sipe,ne pa pri dvigu,ne? Kaj pa to k se ne spusti do konca,ampak se postopoma ustavi cca 10cm od sp.tocke in morm se 1x knof prtisnt d gre cist do dol... nekje sm zasledu da se znajo neka vodila zapacat... ?

 

 

 

Hvala,lp, pa cimvec soncnih dni da bojo mx5ke cimvec topless

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako hitro se premika steklo? ?e greprepo?asi je potrebno o?istiti vodilo in malo namazati.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Steklo se na zacetku premika normalno,ko je mal pod polovico se upocasni,in na recimo cetrtini se nesunkovito ustavi.vedno na priblizno istem mestu. Ce pa ga spuscam tko da neprekinjeno drzim knof gre pa normalno... gor gre normalno,seveda z neprekinjenim pritiskom. Vse to za levo sipo govorim...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po obnovi alternatorja vceraj, se tud sipi veliko lepse in hitreje premikata... in voznikova se ne ustavi vec na pol poti,ampak dela kot mora... tko da... ce bo slucajno kdo kdaj imel podobno tezavo,je to zgleda eden izmed moznih vzrokov...

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Alternator se zmeri drzi?

 

Mam pa eno novo vpr. Zgublam zivce z katastrofalnim zvokom glasbe,sploh ko je streha spuscena... radio je nek aftermarket lg,ki ga nebi menjavu,ker vizuelno dost dober pase notr,pa zdi se mi d je problem bl v zvocnikih,ki so,grem stavit,se originalni,stari 14let...

 

Kaksna ideja kk ob nekem normalnem dnarju dosezt cimvecji napredek?nekih wooferjev nebi meu,ker se zavedam da ob spusceni strehi je vedno prevec nekih dejavnikov,ki onemogocajo nevem kaksen zvok,pa tud mam tko dve levi roki glede tega

 

Torej menjava obstojecih zvocnikov v vratih,2 para...

Lih tolk d mi pr 50%max.glasnosti ne hresci use skupi?

Kaksni nasveti,kolk dnarja je to,kaksen napredek lhk prcakujem... se mi zdi d bo use bols kot 14let stari originali...

 

Skratka,hvala za kakrsnkoli nasvet, lep pozdrav...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.