Skoči na vsebino

Volan se sam obra?a (v desno)


Priporočeno sporočilo

Po tem ko je ZMAJ pelal avto na servis in je tudi sam opazil, da avto avto vle?e v desno (sam sem ?e prej) sem danes peljal na optiko.

Optika vse OK kar pa se je ugotovilo, je da, ko avto v?ge? se volan sam (precej hitro) obra?a v desno. Ko je avto na tleh tega ne opazi? ravno (pa? 1,5t naredi da se ne obrne), ko pa je bil na tistih kro?nikih se je pa res dobro sukal.

 

Poleg EGR ventila sedaj ?e to...se komu sanja kaj bi to blo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po tem ko je ZMAJ pelal avto na servis in je tudi sam opazil, da avto avto vle?e v desno (sam sem ?e prej) sem danes peljal na optiko.

Optika vse OK kar pa se je ugotovilo, je da, ko avto v?ge? se volan sam (precej hitro) obra?a v desno. Ko je avto na tleh tega ne opazi? ravno (pa? 1,5t naredi da se ne obrne), ko pa je bil na tistih kro?nikih se je pa res dobro sukal.

 

Poleg EGR ventila sedaj ?e to...se komu sanja kaj bi to blo?

 

Pomo? pri parkiranju?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po tem ko je ZMAJ pelal avto na servis in je tudi sam opazil, da avto avto vle?e v desno (sam sem ?e prej) sem danes peljal na optiko.

Optika vse OK kar pa se je ugotovilo, je da, ko avto v?ge? se volan sam (precej hitro) obra?a v desno. Ko je avto na tleh tega ne opazi? ravno (pa? 1,5t naredi da se ne obrne), ko pa je bil na tistih kro?nikih se je pa res dobro sukal.

 

Poleg EGR ventila sedaj ?e to...se komu sanja kaj bi to blo?

 

Pejd na servis, mogo?e si eden tistih ki bo oziroma ?e ima te?ave z volanom, ki sam zavija kamor mu pa?e in ne kamor ho?e? ti.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

klical Pelkota, prav da servo to naj ne bi bil, da lahko je kaj zvit

torej optika ni, gume sem preveril so ok napumpane, servo pravi pelko da ni, .... ?udno

 

O?tino bo treba res prov na ogled Pelkotu pelat, da bo pregledal kompelt zadevo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem hotu posnet video kako zgleda, in dvignem avto z 2 dvigalkama in ko v?em se pri?akovano volan na polno za?ne desno obra?at in mi 1 dvigalko pokrivi in zlom :vskalo:

No videa ni ker sem prvo samo ?eni kazal pa sn hotu pol posnet :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je elektri?en servo, ki dobivo napa?en podatek s senzorja ter misli, da ?eli? zaviti ter ti takoj za?ne "pomagat".

 

Tudi sam to predvidevam. Sem ?e zmenjen da gre avto v ponedeljek na popravilo, pa da vidim kaj je to.

Kok cca. pa pride tak senzor?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo nas obve??aj kako se bo servis odvijal in kak?na je re?itev... Nas je klele kar nekaj, ki imamo elektri?ni servo in lahko je samo vpra?anje ?asa kdaj bo kdo od ostalih naletel na to. Se mi pa zdi stra?no neresno od MAzde, da tole ne prizna kot serijsko napako (na tem forumu je bil v preteklosti nekdo z istim problemom), ker zadeva je dejansko lahko smrtno nevarne - mnogo bolj kot raznorazni tepihi, ki se baje podsvalkajo pod pedal za bremzo (Toyota).

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=10926&hl=

tole temo sem prebral ja in sedaj se kar malo s strahom vozim :|

pa tudi poro?ilo kaj je bilo tam narobe in znesek 1.750 EUR mi ni lih najbolj v?e? :vskalo:

 

upam da se bo na koncu pokazalo, da ni nekaj resnega (mogo?e samo nek "poceni" senzor?ek, ali pa samo resetirat kak ra?unalnik, ...)

 

kot sem rekel, v ponedeljek zjutraj dostavim avto Pelkotu potem pa bo imel cel dan za ?ranfat

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bossek, ?e ko sem jo vozil, sem se kar malo bal, da ne gre za uvodno nakazovanje tiste te?ave, kot je ?e bila opisana na tem forumu in ko sta se 2 ali celo ve? Mazda?ev le za las izognila nesre?i, saj je avto za?el "kar po svoje" vozit po cesti. -_-

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bossek, ?e ko sem jo vozil, sem se kar malo bal, da ne gre za uvodno nakazovanje tiste te?ave, kot je ?e bila opisana na tem forumu in ko sta se 2 ali celo ve? Mazda?ev le za las izognila nesre?i, saj je avto za?el "kar po svoje" vozit po cesti. -_-

 

jaz sicer malo dvomim (oz. mo?no upam) da je ista napaka

me je pa sedaj res malo strah ker moram ?e 2* v LJ in nazaj

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enkrat se mi je pri biv?em avtu zgodilo, da sem imel prednjo desno gumo cca. 1 bar manj napumpano kot levo in ob?utek je bil identi?en kot pri tvoji 6-ki, iz tega razloga sem ?el takoj preverit tlak v pnevmatikah, ampak kot si mi tudi takrat sam povedal, ima ta serija ?e senzorje in bi takoj javila (verjetno za?ela nadle?no piskat). :zvizga:

 

V vsakem primeru ti ?elim SRE?NO pot ?e teh dvakrat do LJ in nazaj, potem pa ?im manj stro?ka, seveda upam da je le neka "banalna" te?avica in stro?ki ?im bli?je nuli. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

heh kolikor sem mislil, da bo ql ?e je sam kak senzor?ek ?el vidim da ne bo to najbolje

http://forum.mazda6club.com/newbie-section...or-problem.html

ena tema o tem....senzor je vgrajen v komplet zadevo in sama zadeva je NORO draga

 

Samo imajo pa ti drug problem kot jaz...vsem se je volan "zaklenil" oz. jih je crknil servo. Meni pa konstantno vle?e na desno. Takega primera pa nikejr na internetu ne najdem, dobr tiste ko jim med vo?njo ja (pa potem nasveti optika, gume), samo takega ko bi pa volan na mestu obra?alo pa ne :unsure:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo nas obve??aj kako se bo servis odvijal in kak?na je re?itev... Nas je klele kar nekaj, ki imamo elektri?ni servo in lahko je samo vpra?anje ?asa kdaj bo kdo od ostalih naletel na to. Se mi pa zdi stra?no neresno od MAzde, da tole ne prizna kot serijsko napako (na tem forumu je bil v preteklosti nekdo z istim problemom), ker zadeva je dejansko lahko smrtno nevarne - mnogo bolj kot raznorazni tepihi, ki se baje podsvalkajo pod pedal za bremzo (Toyota).

 

Shit, a tud jaz imam volan, no tak volan?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jebemti tehnologijo Objavljena slika ve? je tega elektronskega sranja je slab? je <_< zato se bom js raj? ?e naprej dr?al old school :vesel:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jebemti tehnologijo Objavljena slika ve? je tega elektronskega sranja je slab? je <_< zato se bom js raj? ?e naprej dr?al old school :vesel:

 

Cao

 

Shit ja :vskalo: ,... jst tudi ostanem na old schoolu :jupiii:

Bossek cim hitrej in cim ugodneje zrihti avto in potem se veliko varnih KM

 

LP

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo mene od dr. Pelkota (dejansko dr.).

Je rekel, da je prvi? imel to te?avo, toda jo je kljub temu brez te?av odpravil. Potrebno je bilo ?e enkrat sprogramirat senzorje in to je to. :ouje:

Pa ?e EGR ventil je spucal :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.