Skoči na vsebino

Mazda 6 prvi ob?utki in problemi


prlek86

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

kupil sem mazdo 6 2.2 diesel 163 konjev.

 

Avto se pelje odli?no, lega super, potegne tudi samo u?ivam v vo?nji.

 

Imam pa nekaj vpra?anj.

 

Dolgo sem se zajebaval, da sem skapiral, da ?e imam lu?i na Auto mi delajo samo pono?i, ne pa tudi podnevi.

Se da na?in AUTO kako sprogramirati? Da bi mi gorele ko bi pri?gal ma?ino?

Imam problem tudi z opozorilno lu?ko za nadzor tlaka v pnevmatikah. I??em navodila kako bi jo ugasnil ampak ne najdem (tlak je v vseh enak)

Ne gori mi lu?ka (zelena lu?ka, ki sveti ob dnevnih lu?eh), se da zamenjati?

In ?e zadnji "problem" :) Ima kdo probleme s sede?em? Imam okoli 100kg in ko grem dinami?no v ovinek ga malo premakne, tak kak da bi se ?ist malo premaknil, ma kdo take probleme? Se more samo kje ?rauf zategnoti?

 

Druga?e pa kot sem povedal, avto je odi?en, takoj sem ?el z njim na morje sem ter tja nekaj ve? kot 700 prevo?enih kilometrov, poraba 6,5 litrov na sto km, kar je odli?no glede na to, da sem ga sproba :) oz sem sprobaval cel ?as kako avto gre in povpre?na ve? kot 150km na uro :)

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prirocnike se da najti... zal nisi napisal letnika niti nivoja opreme (TE, TX, GT, GTA,...) ... predvidevam, da je okoli 2010 ... :) 

 

http://www.planetemazda.com/en/service-centre/owners-manuals/

 

http://www.planetemazda.com/docs/en/2010_mazda6_om_eng.pdf

 

Za TPMS bom tezko kaj napisal... ker gre pomoje za model, ki nima vec senzorjev... Ce pa jih ima... pa je lahko kaksen fu?... ali pa jih sploh ni notri (se je prejsnjemu lastniku mogoce kaksen pokvaril in so mu bili predragi :) ) ... Ti to gori ze od nakupa dalje? 

 

Glede polozaja AUTO pa je pri moji prejsnji bilo tako, da so luci vedno svetile... ne glede na polozaj stikala... Polozaj AUTO je vplival le na to, da se je osvetlitev stevcev in armaturke prilagajala :) ... 

 

GLede zelene lucke ... Ce imas samo dnevne luci, ta nikoli ne sveti. Ta sveti le takrat, ko so prizgane zasencene luci (normalne luci) :) ... 

 

Glede sedeza pa so nekateri pisali, da so jim menjali po garancijo (Boss?)... Sam nisem imel pri nobeni sestici problemov s tem ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

kupil sem mazdo 6 2.2 diesel 163 konjev.

 

Avto se pelje odli?no, lega super, potegne tudi samo u?ivam v vo?nji.

 

Imam pa nekaj vpra?anj.

 

Dolgo sem se zajebaval, da sem skapiral, da ?e imam lu?i na Auto mi delajo samo pono?i, ne pa tudi podnevi.

Se da na?in AUTO kako sprogramirati? Da bi mi gorele ko bi pri?gal ma?ino?

Imam problem tudi z opozorilno lu?ko za nadzor tlaka v pnevmatikah. I??em navodila kako bi jo ugasnil ampak ne najdem (tlak je v vseh enak)

Ne gori mi lu?ka (zelena lu?ka, ki sveti ob dnevnih lu?eh), se da zamenjati?

In ?e zadnji "problem" :) Ima kdo probleme s sede?em? Imam okoli 100kg in ko grem dinami?no v ovinek ga malo premakne, tak kak da bi se ?ist malo premaknil, ma kdo take probleme? Se more samo kje ?rauf zategnoti?

 

Druga?e pa kot sem povedal, avto je odi?en, takoj sem ?el z njim na morje sem ter tja nekaj ve? kot 700 prevo?enih kilometrov, poraba 6,5 litrov na sto km, kar je odli?no glede na to, da sem ga sproba :) oz sem sprobaval cel ?as kako avto gre in povpre?na ve? kot 150km na uro :)

 

LP

Tvoja bi mogla imeti ?e sistem na branje obratov za tpms - malo ve? opi?i letnik in to. ?e je lu?ka prav TPMS potem ima? senzorje v ventil?kih in ti ga skoz serjejo - stane kr neki denarja, obiti se sistema ne da razen z vato na lu?ki....?e pa ima? faceliftano (korejska maska spredaj) potem ima? na obrate in ti zasveti samo proti zdrsu

 

Ne vem kaj misli? pod dnevne lu?i? Ker dnevnih nima...ima samo parkirne in glavne (zasen?ene) in takrat zasveti. Na?tima? si lahko tudi da ob pri?igu zasen?enih manj sveti svetloba ?tevcev in armature oz. da sveti stalno enako (z levo pal?ko ob kilometrih)

 

AUTO je auto.....mislim da se ne da sprogramirat na mazdi,  bo? moral ro?no v?igat, ali dati dnevne lu?i kot sem jih jaz na taki mazdi. 

 

Zic je bil pa serijska napaka, vpra?aj servis

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lenik je 2010 pred FL.

 

Koliko pa so stro?ki da popravijo zic? Je kdo sploh menjal?

 

Dnevne lu?i, to mislim predvsem na lu?i, ki so obvezne po slovenskih cestah :D

 

Avto je bil kupljen pri dilerju, ki je avto uvozil z italije, mogo?e so zato take lu?i? Zelena lu?ka pa mi ?al ne sveti :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za lu?i pusti kot je in montiraj LED dnevne lu?i, stikalo pa pusti? na AUTO in ti bo avtomatsko preklapljalo tudi v tunelih.

 

S kerega konca Prlekije pa si?

 

Avto pa predstavi v Predstavitev ?lanov, da vidimo slike

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisti, ki so tukaj pisali o sedezu, so menjali pod garancijo ... tako da bos moral za strosek vprasati na servis  :glare: ... 

 

Glede "dnevnih" luci... Ce nimas dodatnih LED luci, potem obstaja modul, ki poskrbi za to, da so kratke luci stalno prizgane. Pri tistih, ki so se prodajale v SLO, je bilo to serijsko vgrajeno ... Mozno,d a je pri takih iz ITA kaj drugace ... Zelena lucka pa sploh ne sveti? Tudi, ko das kontakt, ko se vse lucke prizgejo? Ce ne posveti takrat, je verjetno zarnica pregorela ... 

 

20091226-nrpi55snh5qfkm91x3phbsp6jw.png

Simobilicna slika pobrana iz ene druge teme.

 

Ti lucka za senzorje tlaka gori ze od zacetka, ko si ga kupil? Ce DA, potem verjetno sploh nimas vgrajenih senzorjev.... So verjetno prejsnjemu lastniku crknili in jih sploh ni dal not... Lucke pa se ne da izklopit drugace, kot da das delujce senzorje ali pa zatlacis vato not :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e pa ti pri?akuje? tole ?arnico - ?t.44

dashboard-lights.jpg

 

Te ni, je samo ta 'za parkirne' ki gori za dnevne

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e pa ti pri?akuje? tole ?arnico - ?t.44

 

 

Te ni, je samo ta 'za parkirne' ki gori za dnevne

 

 

Oja... sveti... in sicer tale:

 

IMG_4549-20140708-102157.jpg

 

IMG_2444-20140708-103512.jpg

 

Vsaj pri moji letnik 2008 je bilo tako ... Sveti pa samo takrat, ko senzor zazna, da je dovolj temno, da bi prizgal zasencene luci, cperav so te stalno gorele zaradi modula "dnevne luci" ... Osvetlitev armature je takrat svetila v "nocnem nacinu" ... torej tudi modra osvetlitev roba stevcec (pri GT opremi) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hudo, tle pa ?e temperaturo ka?e pri informaciji o prevo?enih kilometrih? A to se da kaj urediti, al je to spet za nek drug trg narejeno?

 

 

To je moja prejsnja sestica (mazda6 GT Navi, 2008, 140 KM, CD 2.0) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oja... sveti... in sicer tale:

 

IMG_4549-20140708-102157.jpg

 

IMG_2444-20140708-103512.jpg

 

Vsaj pri moji letnik 2008 je bilo tako ... Sveti pa samo takrat, ko senzor zazna, da je dovolj temno, da bi prizgal zasencene luci, cperav so te stalno gorele zaradi modula "dnevne luci" ... Osvetlitev armature je takrat svetila v "nocnem nacinu" ... torej tudi modra osvetlitev roba stevcec (pri GT opremi) ... 

?e enkrat preberi kaj sem napisal, mogo?e on pri?akuje uno klasi?no in ne to o kateri govoriva oba - ta design  je ponavadi bolj za parkirne

Hudo, tle pa ?e temperaturo ka?e pri informaciji o prevo?enih kilometrih? A to se da kaj urediti, al je to spet za nek drug trg narejeno?

samo mazda pred tvojo je imela mazda II do FL

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, zgleda so pol skenslal pri FaceLiftu...

 

 

Pri FL so ocitno marsikaj skenslal :) ... Menda tudi nima luck, ki nakazujejo, kateri od pasov na zadnji klopi je pripet in kateri ne ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri FL so ocitno marsikaj skenslal :) ... Menda tudi nima luck, ki nakazujejo, kateri od pasov na zadnji klopi je pripet in kateri ne ... :)

ta je najhuj?a ja....tudi tega nikoli nisem videl v mazdi 5 (kao family vagon), pa res priro?na zadeva. Nam se je ?e zgodilo, da se je slabo zapel in k sre?i samo med vo?njo ven sko?il 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je kot kaze pri FL modelih... Ker ko pride nov model, morajo to dat not, ce hocejo dobiti 5 zvezdic pri NCAP in drugih testih... FL modeli pa "podedujejo" zvezdice od prvega modela :) ... in tako malo okrnejo stroske proizvodnje... Malo tu, malo tam, pa se ze nabere nekaj :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e pa ti pri?akuje? tole ?arnico - ?t.44

dashboard-lights.jpg

 

Te ni, je samo ta 'za parkirne' ki gori za dnevne

 

Jap iskal sem to lu?ko, ne sveti pa mi nobena, kar me moti, predvsem na za?etku me je zelo.

 

Za lu?i pusti kot je in montiraj LED dnevne lu?i, stikalo pa pusti? na AUTO in ti bo avtomatsko preklapljalo tudi v tunelih.

 

S kerega konca Prlekije pa si?

 

Avto pa predstavi v Predstavitev ?lanov, da vidimo slike

 

Sem iz Ormo?a :) ti si pa iz podlehnika?

 

Ima kdo knji?ico z navodili v Slovenskem jeziku? Pdf. ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap iskal sem to lu?ko, ne sveti pa mi nobena, kar me moti, predvsem na za?etku me je zelo.

 

 

Svetiti bi pomoje morala tista, ki sem jo obkrozil na dve slikah zgoraj... Edino ce niso tudi to skenslali pri FL :) ... Sveti pa samo takrat, ko je stikalo v pravem polozaju... Torej ce je v AUTO in je dovolj svetlo, potem ne sveti... le zasencene luci vseeno gorijo... Vsaj pri moji prejsnji letnik 2008 je bilo tako... 

 

 

 

 

 

Ima kdo knji?ico z navodili v Slovenskem jeziku? Pdf. ?

 

 

 

Mislim, da PDF verzije v SLO jeziku ni... oz. je ni nikjer online. Sem jaz ze v MMSu spraseval takrat, ko sem kupi svojo, pa so rekli, da ne obstoja v elektronski obliki za javnost. 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj je pred FL :) tako da je modelno leto 2008-2010 :)

 

Je mogo?e kdo tolko dober, da bi mi knji?ico poslal in si jo sfotokopiram in mu jo po?ljem nazaj. Ali pa, da mi jo kdo nese fotokopirat in mu naka?em dnar in mi jo po?lje, sam da dobim to knji?ico!

 

So kaki tutoriali, da bi si sam zamenjal lu?ko?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj je pred FL :) tako da je modelno leto 2008-2010 :)

 

Je mogo?e kdo tolko dober, da bi mi knji?ico poslal in si jo sfotokopiram in mu jo po?ljem nazaj. Ali pa, da mi jo kdo nese fotokopirat in mu naka?em dnar in mi jo po?lje, sam da dobim to knji?ico!

 

So kaki tutoriali, da bi si sam zamenjal lu?ko?

 

 

Poklici ali kontaktiraj uvoznika (MMS) ... So ze pisali, da so jim poslali... in to celo brezplacno >> http://www.mazda-si.net/topic/5442-mazda-6-priro?nik-v-sloven??ini/?p=141515

 

MAZDA MOTOR SLOVENIJA, d.o.o.

Kratek naziv: MMS, d.o.o.

Dolenjska cesta 242c, 1000 LJUBLJANA

Telefon:(01) 420 40 80

Telefax:(01) 420 40 88

Epo?tni naslov: info@mazda.si

Spletna stran: www.mazda.si

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Btw ta lucka se prizge v mazdi ze s PARKIRNIMI.

Razen ce povsem zadnja nima vec tako

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede stola in pokanja/premikanja je potrebno neke nosilce menjat - vsaj tako so rekli na servisu, ko so jih menjali v garanciji. Od takrat imam mir tako, da verjetno samo z zategovanjem ?raufov ne bo? kej dosti naredil.

 

Glede skubljenja opreme je pa to ena ?rna pika za Mazdo. ravno lu?ke varnostnih pasov zadaj in zvo?ni signal, ?e se kdo odklene med vo?njo je pri treh otrocih zlata vreden. ker druga? niti ne ve? a se mulc odklene in bi to lahko ugotovil ?ele ko bi bilo lahko ?e prepozno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.