Skoči na vsebino

Obnova počitniške prikolice


jures

Priporočeno sporočilo

A je kak?en poseben razlog da nih?e ne postavi zraven vas :huh:

Marec je... Verjetno jih ni ravno veliko, ki bi sedajle ze rinili s prikolico na morje ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je kak?en poseben razlog da nih?e ne postavi zraven vas :huh:

Grozni smo....pa se pavsal ne mores vec dobit..parcele na okol so za prehodne goste

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cestnina je vinjeta, ker se na vleceno vozilo veze, ce mislis registracija je vse alles 55? z zavarovanjem. Moja je light tako da avto zre liter vec.

6 mesecev na morju me pride 2144? vse not. 4 osebe, avto, elektrika in voda na parceli, pes internet.

S tem da je pavsal zgolj 2070? brez psa ampak ce placas takoj je 5% skonta, torej brez psa manj kot 2k

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisva se razumela:

 

- kot prvo sem jaz zgre?il: do Rovinja ni Hrva?kih avtocest...

- kot drugo me zanima "dnevna" postavitev oz. postavitev za vikend. Mi ne strpimo pol leta na eni lokaciji, zato imamo prikolico registrirano in jo vla?imo naokoli... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisva se razumela:

 

- kot prvo sem jaz zgre?il: do Rovinja ni Hrva?kih avtocest...

- kot drugo me zanima "dnevna" postavitev oz. postavitev za vikend. Mi ne strpimo pol leta na eni lokaciji, zato imamo prikolico registrirano in jo vla?imo naokoli... 

1. nisi zgre?il sta dva kraka Y avtoceste, ampak ma? toliko stranskih ravnih da je brez veze

2. dnevna ali vikend v sezoni je dokaj draga ampak meni je bistvo da je vse dol in da se ne vozim vsak vikend ko nomad  

http://www.camping-monperin.hr/uploads/files/Cjenik_Camp_San_Polo_sl.pdf

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Jures, ti k si stru?ko za prikolice....kaj je pametno ?e posebej pozorno pogledat ko se jo kupuje, kot ka?e bo letos pav?al padel v familiji, cajta da najdem imam ?e dobra dva tedna. (pogledati da poden ne ?kriplje, da okna tesnijo oz. da so tesnila cela?, baldahin da ni potrgan ipd., da kje ne zamaka ?e je to nekako lahko sploh vidno ipd.).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf prevec za pisat, ampak ja okna, tesnila !podn!, komarcniki, voda da tece neki casa po sistemu pa pol pregledas luze, rjavi fleki, 'mehkost' pleha z zunanje strani - to pomeni glnilo

Elektrika, v skritih kotih ostanki stiroporja (mravlje) sekret.....in pa seveda podvozje - kljuka, zavora, gume.....nogice

 

Kolk ljudi kolk dnarja?

Prijatelj prodaja zival od prikloice.....ampak vem da je ok

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moram upo?tevat ?elje fotra,  ?e tako sem ga komaj prepri?al da ve?ina kampov oz. ostali bodo kmalu imeli tako, da jo mora? na zimovanje ven iz kampa odpeljat (pride ?ime s traktorjem po njo). Kljuke nima noben na avtu. Tako da i??emo prevzem pav?ala, oz. sem jih par ?e na?el, tja do 5 ljudi, ve? ali manj se bo v njej samo spalo...smo kar velka familija, sestra je prej?nji mesec ?e petega otroka rodila :) ...se pravi tiste osnove se lahko pre?ekira kaj ve? je pa ?e te?je...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz jo vedno dam peljem da jo spucam itd. Glede placa pa ....kukr mas to se navadis in izkoristis.

 

Pri mas se puscajo notri, sam jaz je ne bi dol mel 5 mesecev....tile simeti pa ratujejo dragi + neregistrirana je se davek (u a to je se odkar je eu??)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 11 mesecev kasneje...

Lahko ti povem za normalen spraj, ki ni dosti kaj drugacen. Na prikolici sem - res tanki sloji, kot peasno barvanje postopoma - z enim sprajem naredil tri sloje na cca 1x2m torej cca 6 slojev na m2.

 

Prva dva zahtevata vec farbe da prekrijeta ostali pa samo se vrhnji sloj.

 

Normalno da je vazno na kako podlago nanasas - ce imas primer itd

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imamo eno staro kamp prikolico Adria 500 iz leta 1983. ?e lani smo malo premi?ljevali o prenovi (notranja tapiserija, pnevmatike so tudi ?e originalne, zavore bi bilo za pregledat, pa tudi prebarvali bi jo), zdaj pa smo opazili, da je se je preko zime na enem mestu za?ela pojavljati voda. Torej je za?ela nekje pu??at. Za kak?no hudo obnovo zdaj nimam ne ?asa ne volje ne denarja, pa sem pa? pomislil, da bi vzel nekaj tub tega spreja in jo prebarval. In ra?unam na gospo Sre?o, da mi bo mila in bo sprej zatesnil vse ?pranje. Ker tale sprej lahko dobim po 12? za piksno. ?e kupim navaden sprej, je pa po 5? za piksno, zraven ?e nekaj tub silikona pa spet upat na gospo Sre?o, da dobro zama?em vse ?pranje.

 

?e malo na brzino vr?em ?tevilke skupaj: z eno piksno bi naredil ?tiri plasti na 1,5 kvadrata. Prikolica je ?iroka 2,2 in dolga 5 metrov. Torej je obseg okoli 14,5 metra in ker je vi?ina 2,2 metra, je povr?ina okoli 32 kvadratov.

 

Torej potrebujem 22 sprejev po 12? je to 264?. Prikolica pa potem oble?ena v plastiko in (naj) ne bi pu??ala nekaj let...

Navadni spreji pa bi pri?li 110? + nekaj tub silikona. 

 

Mogo?e bi pa vzel barvo pa kompresor in barval na pi?tolo - za preveriti, ?e ne bi bilo ceneje kot spreji...

 

 

 

Ti si ?e nekaj urejal prikolico, kaj bi pa ti naredil v tem primeru?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sigurno ne bo obrodil sadovov, bolje da od zunaj robove in spranje s silikonom ali siko poflikas. Pol pa lahko tudi spricnes navadno barvo

 

Pa adrije so znane po tem da vlago vlece preko podnja ki zgnije - preveri, predvsem tam kjer avto z zadnjimi gumami mece vodo na prikolico

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej hvala adminu za uslugo.

 

Zdaj pa naprej: poden je cel. Tudi sam sem pomislil, da je ?e strohnel, a je presenetljivo dober. Konec koncev ga na?a burja o?itno dobro su?i...

 

Sem pa premi?ljeval tudi o tem, da bi ga prebarval od spodaj. Deluje mi precej leseno, ampak se mi zdi pa rahlo ?udno, da bi ga barval z lakom za les. Ima? tudi za to kak?en predlog?

 

Za zgorni del pa bo mogo?e res najbolj?e dobiti kak?en dober silikon pa potegnit po vseh ?pranjah. Ti si delal z neko Siko. Lahko malo bolj natan?no, kaj si imel? Da ne odkrivam tople vode in preiskujem po trgovini, kaj je za kak?no rabo... In kako se Sika obnese po enem letu (vro?ina, mraz,...)? Kako jo barva prime? Se lepo pobarva?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej hvala adminu za uslugo.

 

Zdaj pa naprej: poden je cel. Tudi sam sem pomislil, da je ?e strohnel, a je presenetljivo dober. Konec koncev ga na?a burja o?itno dobro su?i...

 

Sem pa premi?ljeval tudi o tem, da bi ga prebarval od spodaj. Deluje mi precej leseno, ampak se mi zdi pa rahlo ?udno, da bi ga barval z lakom za les. Ima? tudi za to kak?en predlog?

 

Za zgorni del pa bo mogo?e res najbolj?e dobiti kak?en dober silikon pa potegnit po vseh ?pranjah. Ti si delal z neko Siko. Lahko malo bolj natan?no, kaj si imel? Da ne odkrivam tople vode in preiskujem po trgovini, kaj je za kak?no rabo... In kako se Sika obnese po enem letu (vro?ina, mraz,...)? Kako jo barva prime? Se lepo pobarva?

Sikaflex - slovenski proizvod, dobi? v vseh merkurjih obijih.....ta je ve?na...:)

Izberi uno za zunanjo uporabo, ki se jo tudi barva - mislim da sika -11 (brez skrbi bo? videl) rabi? pa mo?nej?o pi?tolo, una navadna za silikon se skrivi.

 

Na original podenj sem dal mediapan plo??e - ima? na slikah, prej sem jih malo s siko namazal, potem pa privija?il. Tako sem oja?al in za??itil dno. Seveda mora? poprej sneti noge in jih nato nazaj dati. Potrebno je malo prilagajanja in nekaj novih lukenj ker je potem dno debelej?e (noga pride ni?je)

http://www.mazda-si.net/topic/12316-obnova-po?itni?ke-prikolice/?p=331728

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sikaflex - slovenski proizvod, dobi? v vseh merkurjih obijih.....ta je ve?na... :)

Izberi uno za zunanjo uporabo, ki se jo tudi barva - mislim da sika -11 (brez skrbi bo? videl) rabi? pa mo?nej?o pi?tolo, una navadna za silikon se skrivi.

 

Nekje sem zasledil, da si zapisal, da se je barva olu??ila dol s Sike - z nekih vijakov ali lukenj ali nekaj takega. Zato me zanima, kako je po enem letu? A bo vse olupljeno in bo povsod videti silikon? Mislim, ne bi rad, da za?no ljudje, ko me vidijo, kri?ati: "Pozor, Strojanovi na pohodu!"

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

?e na eno te?avico sem naletel:

 

Kolik?en je polnilni tlak pnevmatik?

 

Nikjer ne najdem tega podatka, navodila do izgubljena,..

 

Prikolica ima okoli 1000 kg, ?e najve? 200 kg je tovora. ?eprav jih zdaj polnim na 3 bare se mi zdi, da malo "sedijo", pa se bojim, da je preve? prazna. Na koliko ti polni? na dvoji?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Skoraj bi pozabil: Sika tesni. Preverjeno. Sem jo posilikonal nekaj dni pred odhodom in cele prvomajske po?itnice prikolica ni spu??ala, pa ?eprav je de?evalo. 

 

Nisem pa je ?e prebarval. To bom kasneje. Bom pa najbr? notri naredil ?e eno "revolucijo" in zakonsko posteljo dvignil za nekaj 10 cm ter spodaj vgradil eno nizko omaro. Pri ?estih prebivalcih za?ne zmanjkovati prostora...

 

Smo pa zaradi de?ja imeli te?avo: su?it brisa?e in kopalke. No, kopalke smo obesili kar v prikolici, brisa?e pa smo sicer obesili zunaj, a kaj, ko je de?evalo. Bo treba ?e kak?en su?ilc spravit nekam noter...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.