Skoči na vsebino

Velik servis + ostale malenkosti Mazda 6 2004 dizel


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni formura?i.

 

Moja mazdica bo ?ez 2.000km imela 240.000km in pri?el bo ?as za veliki servis. Ker nimam izku?enj z velikimi servisi mazd me zanima kaj je potrebno zamenjati in kak?ne so kaj cene.

Na tem forumu pa sem zasledil tudi da je potrebno ??istiti karter in zamenjati podlo?ke injektorjev pri teh avtih. Avto pa tudi malo kadi ?rno in pije olje in da naj bi bilo to povezano??

 

Hvala za odgovore

Zakaj se na 90 omejitve vozite 60?? :whatever:

 

28130_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni formura?i.

 

Moja mazdica bo ?ez 2.000km imela 240.000km in pri?el bo ?as za veliki servis. Ker nimam izku?enj z velikimi servisi mazd me zanima kaj je potrebno zamenjati in kak?ne so kaj cene.

Na tem forumu pa sem zasledil tudi da je potrebno ??istiti karter in zamenjati podlo?ke injektorjev pri teh avtih. Avto pa tudi malo kadi ?rno in pije olje in da naj bi bilo to povezano??

 

Hvala za odgovore

ja, vse kar si na?tel je res. Zamenjaj jermen, semering obenem, obvezno ??isti karter pa menjaj podlo?ke, pa bo mazdica spet ?la naslednjih 100.000 km b.p..stro?ek cca.750 ? (v Avstriji, pri nas pa 1000 ali pa ve? - na Mazda servisu).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Akcijska ponudba velikega servisa za 2.0 dizelski motor* na vsakih 120.000 kilometrov vklju?uje:

  • izvedbo vseh del in pregledov, ki jih predpisuje proizvajalec
  • menjavo oljnega filtra
  • menjavo motornega olja (Mazda Original Oil Ultra DPF 5W30)
  • menjavo filtra kabine
  • menjavo zra?nega filtra motorja
  • manjavo filtra goriva
  • menjavo tesnila pokrova glave motorja
  • menjavo zavorne teko?ine
  • menjavo zobatega jermena
  • menjavo napenjalca zobatega jermena
  • menjavo podlo?ke napenjalca zobatega jermena
  • kontrolo karoserije vozila
  • vpis izvedenih del v digitalno servisno knji?ico (DSR) vozila
  • brezpla?no Mazdino mobilno pomo? na cesti - MES (za vozila do 10. leta starosti)
  • 12 mese?no garancijo na nadomestne dele in storitev

 

* za modele MAZDA6 2002 - 2010 in MAZDA5 2006 - 2010

 

Cena predstavljene ponudbe z vklju?enim DDV-jem:

740 ?

 

http://www.mazda.si/kupujem-imam/mazda-fair-service/veliki-servis/

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja, vse kar si na?tel je res. Zamenjaj jermen, semering obenem, obvezno ??isti karter pa menjaj podlo?ke, pa bo mazdica spet ?la naslednjih 100.000 km b.p..stro?ek cca.750 ? (v Avstriji, pri nas pa 1000 ali pa ve? - na Mazda servisu).

spet bluiz? s to Avstrijo, ve? kot eno leto je servis ?e 740? fiks cena, verjetno si ?el na isto akcijo v avstrijo....jaz grem tole drugo leto

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo.

 

Evo pravkar sm dal tud sam narediti veliki servis na svoji mazdi 6, 2.0d. Dele sem kupil sam, torej zobati jermen z napenjalci od proizvajalca Sfk, mikrojermen, vodno crpalko, olje za menjalnik, motorno olje, antifriz, prednje in zadnje disk ploscice. Vsi deli, skupaj z delom mehanika me je prislo cca 570 eur.

 

Zdej pa me zanima sledece: pred 60.000km sem menjal podlozke injektorja in takrat je bilo ocisceno tudi cedilo karterja.

 

Zanima me kdaj je zopet treba scistit to cedilo, na kak interval se to dela?

 

Hvala :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

spet bluiz? s to Avstrijo, ve? kot eno leto je servis ?e 740? fiks cena, verjetno si ?el na isto akcijo v avstrijo....jaz grem tole drugo leto

 

Ze vec kot dve leti je ta akcija ... :) >> http://www.mazda-si.net/topic/10493-servisiranje-mazde-po-poteku-garancije-poobla??eni-servis-ali-ne/?p=274753

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Da ne odpiram nove teme po nepotrebnem sem se odli?il, da kar tukaj zastavim vpra?anje :)

 

Mene pa zanima za veliki servis pri BENCINARJIH? se sploh dela? Sprasujem namrec, ker vem da se ponavadi pri dizelskih motorjih pri velikemu servisu (240kkm) menja jermen in ostale pizdarije ki so povezane z njim. Zadnjic ko sem bil pri licarju pa ko sem prizgal avto sem zaslisal spet ta kovinski zvok pa je reku da bi lahko bil jermen. Kasneje ko ga je pogledal je rekel da nej bi bil ze kao ful slb pa da bi bila potrebna menjava preden mi kej odleti. Zej nevem jest sm mu reku da mam ketno pa prav ja ketna nej bi bla notri v motorju kazal mi je pa na tisti premikajoci se del zravn posodice za servo olje ( jest sm mislu da je to se zmeri ketna ali pac). Kakor koli avto se obnasa povsem normalno ni nekih cudnih zvokov ali cvilenja. Slisim le nek kovinski zvok (kot bi ena kovinska cev vibrirala ob drugo), vendar ob premiku volana  preneha ropotati potem pa spet... Sumim na servo cev, ker mi ze kar lep ?as pu??a, vendar zelo minimalno. Kakor koli zanima me samo, ?e je tisti premikajo?i se del ketna ali je kaj drugega, katerega je potrebno menajti in pa kako je z ostali zadevami (mikrojermen, napenjalec....).

 

Pa ?e to, ker imam samo ?e 10kkm do 240k me zanima ali je ob rednem servisu potrebno ?e kaj dodatno menjati.

Vem, da se vam vpra?anje mogo?e zdi absurdno, vendar se raje dvakrat prepri?am kot, da mi kasneje kaj odleti pa zjebe ceu avto.

 

Hvala LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti ima?, tako kot vsi bencinarju, mikrojermen ki poganja servo,klimo, alternator in vodno pumpo in GA JE POTREBNO menjat, po potrebi, ko razpoka al pa crkne neglede na kilometre. Meni ga je je odtrgalo po cca 60 kkm, ampak NOBENE ?kode, samo izgubljena ura in pol.

Zobatega NIMA? in ima? verigo, ki se menja po potrebo v?asih celo NIKOLI.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To, to me je zanimal :) Hvala. Takoj ob prvi priliki zapeljem do pelkota, da pogleda. ?eprav mi je ?udn, da ?e bi bil ?e toliko fu?, da mi tega ni omenil februarja ko sem imel servis in pa pou mesca nazaj ko je menjal sklopko..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Akcija, ki velja na poobla??enem servisu velja za prvi Veliki servis (120.000km).

Pri drugem (240.000km) se k akcijski ceni dodatno obra?una ?e menjava vodne ?rpalke in pa mikro jermena, skupno nanese okoli 1.000 eur.

Gres k Pelku in strosek ne doseze niti polovice gornjega zneska :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gres k Pelku in strosek ne doseze niti polovice gornjega zneska :)

 

al pa dela? "pod kozolcem", pa dose?e? ?etrt tega zneska  :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

al pa dela? "pod kozolcem", pa dose?e? ?etrt tega zneska  :P

Ali pa zignoriras potrebo po servisu in privarcujes se to cetrtinko, kar se na daljsi rok verjetno ne obnese.

 

Roler, ce rabis se kaksno informacijo, povej!

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali pa zignoriras potrebo po servisu in privarcujes se to cetrtinko, kar se na daljsi rok verjetno ne obnese.

Ne vrjetno, ta varianta se pa 100% ne obnese :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.