Skoči na vsebino

nakup mazde 6 2015

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

ja res je, dodati se da bore malo, k attraction se lahko doda navigacija (500?) in pa kamera mislim da je 200 ali 300.

Mislim da kamere ne bom vzel ,ker trenutno uporabljam samo senzorje in so mi ok, sploh pa imama rad kontrolo preko ogledal ( ker vozim tudi kombi mi ni to tak problem). ali veste ?e se da navigacijo dobiti ugodneje ( ker baje se jo da na kartici noter?)- kak?en ra?unalni?ki maher bi to ?e znal narediti.

ali veste kak?na je v praksi razlika med bose in navadnim ozvo?enjem. Odvisno glede razlike v ceni razmi?ljam da bi mogo?e  vzel revolution opremo, vendar bi rad da mi ceno spusti za cca 500? in mi namesto 19 da gor 17 ( delam cca 30000 na leto in mi je stro?ek gum prevelik, + bi raje imel malo udobnej?o vo?njo). 

aja pa rde?a mi je vedno bolj v?e?, bo verjetno kar ta barva izbrana...

 

Jaz ,?e bi imel izbiro ne bi nikoli izbral Bose "ozvo?enja". Ker cel sistem  dela na 2 ohm-ih je oja?evalec ?voh. Bolj bogo igra vse skupaj (nikakor ni hi-fi) in ga ne more?  nadrgraditi z bolj?imi zvo?niki (v ve?ini primerov so za avte 4 ohm). No, visokotonce se da zamenjat za bolj kvalitetne, to je res.

 

 

Napisano

Kaj pa pomeni ohm? Se pavi da je bolj?e vzeti osnovno ozvo?enje in ?e ne bo zadovoljivo ga nadgraditi ( kaj v tem primeru se samo zvo?nike zamenja?).  Sam rad poslu?am dokaj naglas, vendar pa nisem neki poznavalec da bi lahko objektivno sodil kvaliteto zvoka, zgolj po ob?utku. Se mi pa je v testni zdelo zelo ok ozvo?enje, bilo pa je bose.

Napisano

ja glede prostornosti sem vseeno pri?akoval manj razlike

Enak ob?utek o res ni? kaj pretresljivi prostornosti sem imel tudi sam, ko sem prvi? videl mazdo 6 mk3. Pa? vajen prostorskega razko?ja mk1 ki je ve?je kot pri zafiri.

Kaj pa pomeni ohm?

Ohm je fizikalna merska enota za merjenje natega kupcev. :jezicek:  

 

No v resnici je enota za merjenje elektri?ne upornosti. Pri oja?evalcih se ji pravilneje re?e impedanca (zaradi izmeni?nih komponent signala). Gre pa nekako tako, ?e ho?e? imeti na zvo?niku polno mo?, potem mora biti impedanca zvo?nika enaka izhodni impedanci oja?evalca. Vsaka druga kombinacija pomeni manj mo?i na zvo?niku, lahko pa tud preve? mo?i na izhodnji stopnji (kurjenje oja?evalca). Tko nekak so nas u?il v ?oli pred mnogomnogimi leti.

 

?e nisi preve? natan?en nima smisla komplicirat, vzame? bose.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano

Mazda je pa? ?minkerski avto. O?itno so se odlo?ili da ko jebe dru?ine z otroci pa ostale pacijente ki vozijo s seboj celga boga. V tem smislu je tudi razumet ukinjanje mazde5.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano

mazda5 je tudi meni kr neki. zafira torer mi je fajn in ?e bi imel ro?ni menjalnik verjetno ?e ne bi prodajal,prostornos je zelo ok. npr ker lahko kolo specialko dam celo ( samo prvo gumo dam dol) noter - podrem sredinski sede?  in ?e zmeraj sta zadaj 2 otro?ka sede?a. edin o kar me moti je avt menjalnik in pa da imam avto -znamko  katera mi pomeni samo prevozno sredstvo in ni? ve?. v ?ivljenju sem si kot "mulc" rekel da dveh znamk ne bom nikoli ime,l forda in opla, potem pa ?ez nekaj let kupim novega fokusa, ga prodam po 4 letih, sledi astra prodana po 5 letih in zafira tourer katera bo proda po 3 letih.... . 

Sedaj pa ko je en otrok ?e ve?ji in kolesari pa bomo itak vozili s seboj po 2-3 kolesa in bo v vsakem primeru potrebno montirat stre?ne nosilce. kako je kaj s ?umenjem-piskanjem le teh?

 

naslednji avto pa bo tako kot moj prvi ( xsara coupe1999) kupljen bolj s ?ustvi.... O?e je imel kar nekaj japoncev, skoraj vse razne mazde (toyota 4x,honda3x, subaru1x, nissan1x) pri hi?i in smo bili z njimi super zadovoljni

Napisano

uf tole pa je ?ungalunga. Mazda je po mojem pojem v MX5 vse generacije, zadnjih 10 -15 let pa je zelo na nivoju tudi v ostalih kategorijah, za moje pojme pa ni ?e naredila res uporabnega dru?inskega avta enoprostorca ( vsaj za Eu).

Napisano

Trenutno sem skoraj odlo?en za nakup nove ?estke. Glede na to, da bom verjetno letno delal okrog 10.000 km, sem razmi?ljal bolj v smeri G145 karavana (osnovni benzinar). Edino kar me trenutno skrbi je, da motor ni dovolj mo?an za ta avto. Ima kdo izku?nje s to kombinacijo? Hvala.

Napisano

?e bi jaz delal  max 15000-20000 ( delam pa jih 25000-30000) bi tudi sam izbral tak?no. nimam pa izku?enj glede tega motorja, po prebranih testih pa je dovolj zmogljiv, pro?en, izredno tih ( raz v vi?jih obratih)in zelo var?en. Po testih je poraba 7,0-7,5, z lepo relacijsko vo?njo pa 6. Po mojem je za normalno vo?njo in malo bolj dinami?no dovolj mo?an, ker je avto relativno lahek 1350kg. Na? prvi audi 1.8T l.1997 je imel enak navor in konje in je bil za tisto obdobje kao ?e ?porten ( res da je imel ve?ji navor skozi ?ir?e delovanje motorja, ja pa bil tudi te?ji....), poraba pa je bila 8-10.

Pri dizlu 150 pri?akujem porabo cca 6, pri lepi vo?nji pa okoli 5. Misli pa da je dizelca tudi bistveno zmogljivej?a ?eprav po podatkih sta tu nekje. ko sem testiral aut 175 mi prodajalec rekel da gre 150 z ro?nim prakti?no bolje??

?eprav ?e ima kdo res pozitivne izku?nje s tem motorjem in predelavo na plin,bi mogo?e  to tudi sam naredil.... kako je kaj z garancijo v tem primeru?

Napisano

Ej...tej novi mazdini motorji so res dobri in var?ni :-)glede predelave na avto plin LPG...?ne vem mislim da te?ko ker ima kompresisko razmerje 14:1:-)bi trebalo vpra?ati Sigas -Primo?a Lp:-)

Napisano

?e vgradnja ne bi imela negativnih vplivov na motor in ?e bi garancija veljala, bi bila to cenovno najugodnej?a vo?nja, z min. tveganji okvar...

Napisano

@Airpir, najbolj?e kar izvedet iz prve roke, recimo jim pi?e? mojstrom na e-po?to; dejan.hocevar@sigas.si (?ef podjetja Sigas d.o.o., pionirjev LPG-ja v Koko?ki).  :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

zdravo se bom pozanimal. po drugi strani pa ima nov avto 5 let garancije in po mojem ?e naredi 150000 pod garancijo  jih bo tudi ?e 100000 po garanciji. ve? kot 7-8 let ga pa itak ne bom imel. ?e pa je en izredni stro?ek cca 1000?/250000km ( racimo turbina ali pa kaj podobnega) pa tudi ni konec sveta...

hvala.

Napisano

Trenutno sem skoraj odlo?en za nakup nove ?estke. Glede na to, da bom verjetno letno delal okrog 10.000 km, sem razmi?ljal bolj v smeri G145 karavana (osnovni benzinar). Edino kar me trenutno skrbi je, da motor ni dovolj mo?an za ta avto. Ima kdo izku?nje s to kombinacijo? Hvala.

Poglej to temo kjer ima Stroker ta motor

http://www.mazda-si.net/topic/11209-stroker-in-6ka-2/

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Poglej to temo kjer ima Stroker ta motor

http://www.mazda-si.net/topic/11209-stroker-in-6ka-2/

 

Stroker ima pomoje 165 KM motor... ker ima opremo Revolution... ta pa se mi zdi, da je bila na voljo samo s tamocnejsim bencinskim motorjem ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Ja, jaz imam 165 KM. ?e bi lahko dobil opremo Revolution ?e pri 145 KM razli?ici, bi verjetno vzel ?vohnej?o. Sem bil s staro ?isto zadovoljen.

 

?e glede Bose ozvo?enja, pri novi ?estici (Mk III) so zvo?niki 4 ohm-ski in se jih brez te?av zamenja z drugimi, da oja?evalec ostane. Jaz imam ?e pripravljen nov komplet zvo?nikov, le ?asa za vgradnjo ni...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Napisano

Ja, jaz imam 165 KM. ?e bi lahko dobil opremo Revolution ?e pri 145 KM razli?ici, bi verjetno vzel ?vohnej?o. Sem bil s staro ?isto zadovoljen.

 

?e glede Bose ozvo?enja, pri novi ?estici (Mk III) so zvo?niki 4 ohm-ski in se jih brez te?av zamenja z drugimi, da oja?evalec ostane. Jaz imam ?e pripravljen nov komplet zvo?nikov, le ?asa za vgradnjo ni...

O, hvala bogu, da so ?li na Bose-ju na 4 ohm.Se da vsaj kaj izbolj?ati zvok. Katere pa si vzel?

 

 

Napisano

ej...kako kaj poraba  pa mestu in na AC. :D  lp :lol:  :rolleyes:

Napisano

O, hvala bogu, da so ?li na Bose-ju na 4 ohm.Se da vsaj kaj izbolj?ati zvok. Katere pa si vzel?

Ah, ?e sem pa Cerwin-Vega! fan, kaj drugega kot te naj pa potem vzamem...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Napisano

ej...kako kaj poraba  pa mestu in na AC. :D  lp :lol:  :rolleyes:

Oj! Poraba je taka kot pi?e v katalogu, 7.5 po mestu in okoli 6 na avtocesti.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Napisano

Ok...hvala za inf...pol so pa to?ni v katalogu.super lp

Napisano

Stroker, lahko malo opi?e? ?e na?in vo?nje,  ker ta poraba je pa res vrhunska. Pa ?e to, pri koliko obratih gre cca 160 in kak?en je takrat hrup motorja?

Napisano

Stroker, lahko malo opi?e? ?e na?in vo?nje,  ker ta poraba je pa res vrhunska. Pa ?e to, pri koliko obratih gre cca 160 in kak?en je takrat hrup motorja?

Gas / bremza. Pri zeleni ?im hitreje pospe?it in pri rde?i ?im kasneje po bremzi (zaviram tik pred semaforjem). Ob?asno malo spustim gas, da se napolni iELOOP (pri 60 km/h v 6. prestavi se napolni v 2-3 sekundah). Ta in Start/Stop sistem odli?no pomagata pri porabi.

Pri 160 ne vem koliko obratov ima, ker ga redko gledam, mislim, da ima pri 130 v 6. prestavi okoli 2700 obratov.

Hrup motorja je pri 160 sicer ?e kar majhen, je pa zato velik hrup vetra in koles. Avto ni namre? popolnoma ni? protihrupno izoliran.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Napisano

sam sem testiral ?e prenovljeni model, kot sem ?e napisal 175At in je ( ?eprav naj bi bil za 25%zmanj?an) tudi mene presenetil pi? vetra , malo manj hrup izpod kolotekov.

se pravi, da je mo?no pri mestni vo?nji relativno z lahkoto prihraniti vsaj 0,5l z bolj teko?o vo?njo.

kako pa kaj pi?i? po AC, bolj po omejitvah? Sam vozim nekje 150-160.

testiral bom tudi model kot ga nameravam kupit diesel 150( ?eprav si me presenetil s porabo), potem pa se bom odlo?il, mogo?e celo benzinc 145. Ali pa, ?e me avto ne bo prepri?al ( dejansko je hrup edina ( malo verjetna) stvar, katera me lahko odvrne od nakupa, mogo?e ?e notr. ergonomija - to je res min. mo?nost), bom ostal na zafiri tourer. Avto ima 3 leta 75000 in zaenkrat niti enega problema.... 

Napisano

Jaz imam ?estico karavan diesel 150, letnik 04. Za sedaj sem zelo zelo zadovoljen, moram pa re?i da mene osebno pi? vetra niti ne moti. Sem zelo zadovoljen s povpre?no porabo, katera je po ra?unalniku 5,7, dejanska pa med 5,8in 5,9. Vsak dan naredim cca 40km po AC (hitrost cca 150) in cca 20 km po navadnih cestah (skupaj na dan cca 60 km)

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
    • Očitno sem bil naiven oz. tega nisem nikjer prebral in sem bil prepričan, da lahko polniš s polno močjo ne glede na število vozil.   Dejstvo je torej, da če hočeš hitro polniti, da moraš iskati 400kw polnilnice z max 2 mestoma in potem boš mogoče lahko izkoristil potencial avtomobila. Problem je seveda ker te polnilnice niso za vsakim vogalom
    • Pa sej je to znano. Maksimalno polnjenje je le takrat, ko si sam na polnilnici, takoj pa ko je EV-jev več se pa to razdeli med vse. Če so tam 4 polnilna mesta, verjetno nisi pričakoval, da lahko štirje skupaj polnijo pol z megavatom skupne moči?  Za to bi morali celo dodatno manjšo elektrarno priklopit.
    • Aja pa še to le kot zanimivost. Cca dve desetletji nazaj je pa nekaj kilometrov prej v predoru Dekani zagorela Pahorjeva (takrat je še bil evropski poslanec) Laguna in tudi zgorela. Tko mal za orehe tret.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.