Skoči na vsebino

Afera Volkswagen


Carr

Priporočeno sporočilo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi tle en offtopic vpra?anje zastavil... Pred ?asom se je nekdo na veliko repen?il po tem forumu kako se ne da ni? iz amerike uvozit ker tam pa nimajo nobenih okoljskih standardov in je treba avtom in motorjem ob morebitnem uvozu menjati auspuhe, elektronike in vse levo in desno in se uvoz nikakor ne spla?a. Sedaj tukaj vsi pi?ete da imajo ameri vi?je normative kot eu. 

 

Kako to pa?e skup?

 

Poleg tega ?e bolj neumno vpra?anje kako en HEMI in podobna jajca z 3.000 ccm plus dosegajo norme en ?parov?ek od tdija pa ne?

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Pri nas je kaos ?e ve?ji, saj se lahko nekaznovano odstranjujejo katalizatorji, DPF-ji ipd - in zaradi takega po?etja vsi dihamo slab?i zrak. Splo?na zavest v Sloveniji je taka, da se znamo razburiti zaradi odvr?enega cigaretnega ogorka ali papir?ka (kar je prav), nato se usedemo v avto z odstranjenim katalizatorjem in/ali DPF-jem in se brez slabe vesti odpeljemo. Briga nas za saje, briga nas za rakotvorne NOx-e, svoj prispevek k ekologiji opravimo ?e s tem, da stresemo sveto jezo na ekolo?ko neosve??ene Ameri?ane.

 

Na?eloma ima? prav. ampak mene moti pri tej stvari samo eno in zato imam ?isto vest ?e se odpeljem z odstranjenim DPFjem. Dokler se mimo mene pripelje tovornjak ki zakadi celo dolino in je to dopustno, tudi jaz ne bom imel slabe vesti ?e nimam dpfja. Enako je s fabrkami. Vsaka lahko kadi po mili volji, mi smo pred leti bili bitko z enim navadnim malim spjem ki je za?igal odpadno pohi?tvo (ga jemal v ra?un ob nakupu novega). Noben mu ni mogel ni?, z ?upanom in?pektorjem in polovico vasi vred, cela vas pa je vohala njegov dim.

 

In mi imamo vedno vso zakonodajo odli?no napisano za tla?enje malega ?loveka. Pri velikih konglomeratih (in celo miniaturnih spjih) se pa ?e zatakne. In zato imamo nekateri ?isto vest ?e smo brez dpfja, ker eni lahko eni pa ne smejo. kao.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Minister Alexander Dobrindt potrdil, da imajo to tehnologijo tudi EU TDI 1,6 in 2,0 Motorji

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Minister Alexander Dobrindt[/size] potrdil, da imajo to tehnologijo tudi EU TDI 1,6 in 2,0 Motorji

Pa ?e ena novica. Delo.si poro?a, da naj bi BMW X3 2.0d x-drive med vo?njo za 20-krat presegel izpu?ne emisije, ki jih je imel na testiranju. Tole bo ?e zanimivo...

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.siol.net/avtomoto/novice/2015/09/bmw_afera_dizel.aspx

 

No po?asi se bo izvedlo, da pravzaprav teh novih EURO standardov skoraj ne morejo dose?i (male prostornine dizlov, visoke mo?i..) in so vsi pri kakem modelu goljufali. Sicer je pa itak samo EU tako usekana na dizle in jih forsirala. Kar spomnite se nedavnih ugotovitev, da na ra?un te politike nimamo prav ni? ?istej?i zrak kot 25 let nazaj. Geniji politiki in lobiranje naftne industrije pa vsi skupaj. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na?eloma ima? prav. ampak mene moti pri tej stvari samo eno in zato imam ?isto vest ?e se odpeljem z odstranjenim DPFjem. Dokler se mimo mene pripelje tovornjak ki zakadi celo dolino in je to dopustno, tudi jaz ne bom imel slabe vesti ?e nimam dpfja. Enako je s fabrkami. Vsaka lahko kadi po mili volji, mi smo pred leti bili bitko z enim navadnim malim spjem ki je za?igal odpadno pohi?tvo (ga jemal v ra?un ob nakupu novega). Noben mu ni mogel ni?, z ?upanom in?pektorjem in polovico vasi vred, cela vas pa je vohala njegov dim.

 

In mi imamo vedno vso zakonodajo odli?no napisano za tla?enje malega ?loveka. Pri velikih konglomeratih (in celo miniaturnih spjih) se pa ?e zatakne. In zato imamo nekateri ?isto vest ?e smo brez dpfja, ker eni lahko eni pa ne smejo. kao.

 

Kdo pa tebe preganja zaradi odstranjenega DPF-ja? Si na popolnoma istem nivoju, kot kr?itelji zaradi katerih nima? slabe vesti.

Meni logika, ?e lahko drugi, lahko tudi jaz, ne sede. Lahko tako relativizira? in si laj?a? vest, prav pa ne dela?.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

VW ima manj kot 2% trga v ZDA, od tega dizelski motorji 25%, kak?en je dele? 3.0 in 2.0 ne vem, ampak ve? kot 0,5% trga Volkswagnovi dizli ne zasedajo. In teh 0,5% naj bi povzro?ilo ??itenje trga.

 

Zakaj so potem kaznovani ameri?ki proizvajalci: Ford, Ford, Ford, Ford, GM, GM, Chrysler

Manj kot minuto guglanja.

 

In kdo je VW prisilil, da so pisali dvojni program za krmilnik motorja? So v Wolsfsburg pri?li Ameri?ani, prepri?ali VW v goljufanje, zato da bi lahko "??itili trg"? VW se je sam ustrelil v koleno - nobene zarote ni.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.siol.net/avtomoto/novice/2015/09/bmw_afera_dizel.aspx

 

No po?asi se bo izvedlo, da pravzaprav teh novih EURO standardov skoraj ne morejo dose?i (male prostornine dizlov, visoke mo?i..) in so vsi pri kakem modelu goljufali. Sicer je pa itak samo EU tako usekana na dizle in jih forsirala. Kar spomnite se nedavnih ugotovitev, da na ra?un te politike nimamo prav ni? ?istej?i zrak kot 25 let nazaj. Geniji politiki in lobiranje naftne industrije pa vsi skupaj. 

Ok to ravno ne mora? primerjat, ker za koliko se je pove?ala industrija v tem ?asu? koliko ve? je avtomobilov? Ne sme? pozabit da je veliko 10+ let starih ko ni bilo nekih omejjitev, koliko ve? je tovornjakov? ne mora? re?t ?e poostrimo eko zakone bo zrak takoj bolj?i, razen ?e naredimo za vse enako in potem prepovemo v?njo vsega kar ni letnik 2013 ali mlaj?e, ker itak ne dosega standardov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda je svojo kazen ?e odpla?ala v ameriki, in to ne samo enkrat.....pa? trg je treba ??ititi.

https://news.google.com/newspapers?nid=1350&dat=19991001&id=s0pPAAAAIBAJ&sjid=6QMEAAAAIBAJ&pg=1795,139230&hl=sl

 

pa smo pri alexovih omembah....samo da je razlog pa so od?kodnine in zbijanje ugleda

 

Tale kazen je ?isto kozmeti?na in nima veze s samimi vozili. Nepravilno ogla?evanje, ki ni ubilo ?e nikogar ali pa ga o?kodovalo in po?kodovalo. To je nekako v stilu, da v reklami danes ne zapi?ejo kolik?en je izpust CO2 kar je itak bedarija brez primere, ker problemati?ni so drugi izpusti in ne CO2.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In kdo je VW prisilil, da so pisali dvojni program za krmilnik motorja? So v Wolsfsburg pri?li Ameri?ani, prepri?ali VW v goljufanje, zato da bi lahko "??itili trg"? VW se je sam ustrelil v koleno - nobene zarote ni.

 

Se ?isto strinjam, da ni zarote oziroma je zarota WV-ja proti vsem. To je ?ista in namenska goljufija brez opravi?ila zato je tudi Winterkorn odstopil. Kot ka?e se ne da tako enostavno narest ?isti izpuh in majhno porabo, da bi zadostila specifikacijam in okoljevarstvenim standardom.

 

?e bi bila cena goriv normalna in neobremenjena s toliko dajatvami bi dejasnko lahko naredili ?istej?e avtomobile, ki pa bi sicer ve? porabili.

 

Ampak danes je pa? na trgu vojna v najni?ji porabi, ki kot ka?e je skoraj enaka dopingu v kolesarstvu - kdor ne goljufa je nekonkuren?en.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se ?isto strinjam, da ni zarote oziroma je zarota WV-ja proti vsem. To je ?ista in namenska goljufija brez opravi?ila zato je tudi Winterkorn odstopil. Kot ka?e se ne da tako enostavno narest ?isti izpuh in majhno porabo, da bi zadostila specifikacijam in okoljevarstvenim standardom.

 

?e bi bila cena goriv normalna in neobremenjena s toliko dajatvami bi dejasnko lahko naredili ?istej?e avtomobile, ki pa bi sicer ve? porabili.

 

Ampak danes je pa? na trgu vojna v najni?ji porabi, ki kot ka?e je skoraj enaka dopingu v kolesarstvu - kdor ne goljufa je nekonkuren?en.

 

?e se pogovarjamo o posledicah na avtomobilsko industrijo: downsizing o?itno nima samo prednosti, tudi slabosti. Downsizing pomeni vi?ja kompresijska razmerja - posledi?no vi?ji tlaki in vi?je temperature zgorevanja; torej idealni pogoji za tvorjenje NOx. Ve? du?ikovih oksidov pa pomeni ve?je stro?ke za njihovo odstranitev - VW se je odlo?il za "bli?njico".

 

Glede na to, da Mazda iz 2.2D motorja spravi najve? 175KM, VW pa iz 2.0 190KM sklepam, da bomo v bli?nji prihodnosti spet gledali motorje z ve?jo prostornino  :jupiii:

Mazda pri 2.2D motorju z rekordno nizko kompresijo za dizla dosega zahteve EURO6 brez katalizatorja! Nikakor pa ne uspejo uravnote?iti zmogljivosti, porabe in izpustov za USA trg (stro?ja omejitev NOx); dvakrat so ?e napovedali prihod, dvakrat odlo?ili.

 

Posledice za VW? Izgubili bodo precej denarja, dvomim pa, da bodo kaj dosti izgubili na trgu. Dober ?lanek: KLIK

 

Dober video:

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdo pa tebe preganja zaradi odstranjenega DPF-ja? Si na popolnoma istem nivoju, kot kr?itelji zaradi katerih nima? slabe vesti.

Meni logika, ?e lahko drugi, lahko tudi jaz, ne sede. Lahko tako relativizira? in si laj?a? vest, prav pa ne dela?.

Govoril sem na splo?no. Jaz nimam odstranjenega dpfja. Ne gre za relativiziranje gre za to da eni lahko vse majhne ?lovek pa ni? in to ni prav.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi se seveda logicno vprasal - ce nekemu velikanu ne uspe priti na zeljeno normo, kako (ni)so drugi uspeli.....verjetno se bo sedaj izkazalo da je Euro norma zgolj mokra zelja.....

 

Smeji se pa proizvajalcem hibridov in stroma....pa mamo lahko novo teorijo zarote

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo ?lo tko naprej z omejitvami, predvidevam da se bo itak slej ko prej prepovedala/zaustavila prodaja ve?ine trenutnih 'onesna?evalnih' modelov, pri novih pa bo v prihodnje izdelava tako zakomplicirana in draga, da bo kmal vse hibridno ali v celoti elektri?no.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Govoril sem na splo?no. Jaz nimam odstranjenega dpfja. Ne gre za relativiziranje gre za to da eni lahko vse majhne ?lovek pa ni? in to ni prav.

 

Tudi zaradi odstranjenega DPF-ja te, vsaj v Sloveniji, (?e) nih?e ne bo preganjal. Pravila za ve?je obstajajo, vendar ?ivimo v dr?avi dvojnih meril - kar pa ne spada ve? v to temo.

 

Obstajajo seveda ?e ve?ji onesna?evalci, a tudi ti prihajajo na vrsto. Spet prednja?ijo ZDA: KLIK

 

Sicer so pri VW-ju za rezultate vedeli ?e eno leto in pol: KLIK, tako da prav presene?eni niso mogli biti. ?udi me, da niso ?e prej ukrepali, ampak so pometli pod preprogo. Imeli so ve? kot dovolj ?asa, da se pripravijo in ukrepajo, preden jih je EPA stisnila za vrat.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer so pri VW-ju za rezultate vedeli ?e eno leto in pol: KLIK, tako da prav presene?eni niso mogli biti. ?udi me, da niso ?e prej ukrepali, ampak so pometli pod preprogo. Imeli so ve? kot dovolj ?asa, da se pripravijo in ukrepajo, preden jih je EPA stisnila za vrat.

Ker imajo gnarja kot toce in jim zagrozena kazen ne predstavlja poroblem. to je lahko edina razlaga. 

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Podatki o tej razliki so v medijih razli?ni. Eni pi?ejo o 40% razliki, eni pa o 40-kratni razliki. Ne vem, 40-kratna razlika se mi vseeno zdi pretirana no <_<, 40% je pa verjetno res malo. Kot ponavadi, bo resnica nekje vmes. 

Vidim, da imamo precej razli?na mnenja o tem ?mornu.

 

?tevilke so javno objavljene in si lahko sam izra?una?. 

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.