Skoči na vsebino

Mazda RX-8


Tyler

Priporočeno sporočilo

?ivjo!

 

Zanimam se za nakup mazde rx-8, pa bi vas prosil, ?e ima kdo (lasnik rx-8) kak?ne bolj natan?ne podatke o avtomobilu? Nekaj sem ?e bral na tem forumu, vendar ni? kaj zelo konkretnega. Zanima me predvsem poraba tega avtomobila! Nekateri govorijo da pije normalno okoli 15 litrov, sam se mi zdi to malo veliko. Zanima me predvsem za ?ibkej?o razli?ico (192). Porabo po katalogu bi naj imela ni?jo za ve? kot liter...kako je pa v preksi?

So ?e kak?ne druge stvari na katere moram biti pozoren?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez zamere, ampak ?e si misli? kupiti Wankla se ne gleda na porabo pa jamra koliko pije, druga?e si ga lahko kar odmisli? pa si kupi? recimo Mercedesa Coupe 220CDI, pa bo poraba majn?a ampak ne bo tak?nega u?itka v vo?nji...! Aja kaj pa poraba olja te ne skrbi??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne da bi se bal na bencinsko vozit :D sam ne bi pa rad bil tam vsakih 300km... :D .Avto mi je ful v?e? in je visoka poraba edina stvar, ki me malo moti...?e res porabi toliko bencina, ker mi vsak pove malo druga?e. Rad bi pa sli?al komentar od kak?nega lastnika, ki bo dejansko vedel kolk mu ?ere.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ve? da je pod haubo Wankel??

 

Ja itak da vem da ma Wanklov motor notr .... :D

Poraba olja me ne skrbi tak, kr sm na enih forumih prebral da ni ta tak ogromna in da ob zmerni vo?nji porabi pribli?no liter ali manj na 5000 km....Pri ?ibkej?i razli?ici (192) je skoraj enaka kot pri navadnem Ottovem motorju...

Ali je poraba olja ve?ja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam se sam prepri?u glede porabe...in si kr hitr premislu glede nakupa! Mel sm jo na testu eno uro in se je ?tevec za bencin ob?utno premaknil...!Porabo ima res veliko....ob normalni vo?ni je povpre?na nad 13 litrov...pod 12 lahk kr pozabi?.....?e jo mal prtisne? ma? pa 15-16l skoz!

Avto je druga? dobr...velik placa...?tirje se lahko peljejo notr...tut prtla?nik je dovolj velik (za dva)...motor ma lep zvok...in dobr pospe?uje...edin navora mu mal manjka in mor? res skoz v ni?ji prestavi vozit! Je pa filing v 2. prestavi do 115...3. je bla ?e 175+...leti res...sam poraba je pa mal too much!

Hvala vsem za pomo?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 let kasneje...

Zanimam se za nakup RX - 8 rabljenega vozila 2004 ali 2005 - 192 KM (141kW). Poraba mi ni tako va?na, zanima me le motor. So novi motorji, vgrajeni po vpoklicu, zanesljivi?

Hvala za odgovor.

 

 

motor je po vpoklicu isti... itak pa ?ibkej?i motorji niso imeli te?av z delovanjem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po 5 minuti ka?e razli?ne postopke kako se zalaufa. A je to neka tista fora, da se na vsake toliko ?asa motor "prepuca"?

 

 

Zalavfat ga mora? brez gasa, druga? ga zalije. Pa mislim, da je pol postopek naprej kako ukrepat ?e ga zalije. Seveda pa samo predvidevam, ker ne znam japonsko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zalavfat ga mora? brez gasa, druga? ga zalije. Pa mislim, da je pol postopek naprej kako ukrepat ?e ga zalije. Seveda pa samo predvidevam, ker ne znam japonsko.

 

To?no tako, vankla rado "zalije", ob kakih kratkih furah, al pa ?e kaj telovadi? po gasu ko ga vergla?.

Druga? pa na?a nau sre?na kukrcajta je nau mela, pa bomo pre?tudiral zadevo. :huh:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako, vankla rado "zalije", ob kakih kratkih furah, al pa ?e kaj telovadi? po gasu ko ga vergla?.

Druga? pa na?a nau sre?na kukrcajta je nau mela, pa bomo pre?tudiral zadevo. :huh:

 

Bo?tjan, re? ji, naj v teh dneh kej nastav (Bo?i?ku)! :P:danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako, vankla rado "zalije", ob kakih kratkih furah, al pa ?e kaj telovadi? po gasu ko ga vergla?.

Druga? pa na?a nau sre?na kukrcajta je nau mela, pa bomo pre?tudiral zadevo. :huh:

 

A ni tako, da predno ga ugasne? mora? po gasu stisnt na ene 4-5k obratov pa izklopit motor tako, kot so v?asih na?i dedki delal na zweitakterjih :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa mislim, da so tele te?ave RX8 mal prepotencirane, ker ni tolk ?voh ta motor kokr eni (sovra?niki Wankla) to izpostavljajo! Izpade kot da se motorje menja pogosteje kokr kon?nike, roke in le?aje na Renojih, kar lih ne bo dr?al! <_<:danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa mislim, da so tele te?ave RX8 mal prepotencirane, ker ni tolk ?voh ta motor kokr eni (sovra?niki Wankla) to izpostavljajo! Izpade kot da se motorje menja pogosteje kokr kon?nike, roke in le?aje na Renojih, kar lih ne bo dr?al! <_<:danzoman:

 

Po pravic povedan je mene strah Wankla, ?eprav vo?nja zna pa najbr? bit res nora :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.