Skoči na vsebino

Mazda2 GTA - tresenje na prostem teku


Priporočeno sporočilo

Zdravo,

 

doma imam Mazdo 1.2 GTA (2010), trenutno ima slabih 50 000 km.

 

 

Ko je ma?ina topla zna avto trest. Dogaja se to na kri?i??ih. Za malenkost padejo obrati pod normalno vrednost in se za?nejo ?utit vibracije po celem avtu.

 

2x sem to tudi omenil na uradnem servisu. Prvi? so ga priklopili na tester in s?istili loputo za zrak.

Drugi? (?ez 6 mesecev) so ponovno s?istili loputo in pogledali sve?ke. Komentar je bil, da so sve?ke ok, da se nimam kaj za bat. In da so noter iridium sve?ke, ki se menjujejo na 100 k km. Po drugem ?i??enju se je avto tresel malo druga?e. Par sekund se je tresel in potem so se spet dvignili obrati, na to se je spet tresel ...

Sedaj se spet trese kot prej.

 

Pozimi na?eloma tega ne opa?am, tudi druga?e avto vozi bolj moja.

 

Mogo?e ?e en detajl. Lastnik sem 1,5 leta, tako da ne vem kako se je obna?al kot nov avto. Se pa mi zdi, da v prvi, ?e res ne pohodi?, dvakrat pocuka med pospe?evanjem.

 

 

Ima kdo kako idejo, kaj bi to lahko bilo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za odgovor.

 

A ni na teh 1.5 ma?inah direktno tuljava nad sve?ko? Ne vem to?no kaj je tukaj mi?ljeno kot kabel.

Sem gledal video na youTube, ko en menjuje sve?ke.

Video https://www.youtube.com/watch?v=0plhpGZzFew 5:12.

 

Ker recimo VW 1.2TSI ima pa prav kable do sve?k ca. 30cm dolge. Al pa bolj simpl primer Renault 4 (ki sem ga prej vozil) je imel kable direktno od razdelilne kape do sve?k.

Mi lahko bolj pomaga? kateri kabel je to to?no.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej....lp probaj odklopiti baterijo od avta..samo minus pol odklopi? pol pa dr?i? pedalo od bremze pribli?no,minuto.pol priklopi? spet ,,,seveda more? potem vse nastavitve na novo radjo postaje ?ipe avtom,delovanje...in itd.imel potoben problem pri moji prej?ni mazdi 5 benzin 2.0.samo meni ni treslo ...samo obrati so bli visoki v prostem teku .ko je bil motor hladen.pol je blo ok.to je blo ko mi je mojster Pelko o?istil loputo zraka...in servis.lahko ,da bo delovalo....lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala.

Bom probal danes.

 

Sem pa nazadnje vpra?al na servisu, ?e se da kaj kalibrirat (ker na Alfa se da vse ?ivo). Pa je rekel da na Mazda ni?.

Bomo vidli.

 

 

Druga?e pa ?e kdo pozna kak?nega dobrega mehanika na ?tajerskem koncu. Bi tud njemu zapeljal, ?e to ne bo zadostovalo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ravno iz testne vo?nje.

 

Dejansko so samo radiju nastavitve ?le.

 

Prva ?e vedno 2x pocuka, razen ?e res do konca zahodi?.

Za tresenje pa se obna?a malo druga?e. Pvi? je z toplo ma?ino spustil obrate na 500 in jih potem po?asi dvignil gor. na ene ca. 600.

Druga?e ko sem se ustavljal kje, je ?e vedno tresel, vendar manj o?itno in ?e to si je po sekundi dveh sama popravjla obrate, da ga ni ve? treslo.

 

 

Zdaj ga bom pustil par dni moji v uporabo in bom ?e enkrat naslednji vikend malo testiral.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ravno iz testne vo?nje.Dejansko so samo radiju nastavitve ?le.Prva ?e vedno 2x pocuka, razen ?e res do konca zahodi?.Za tresenje pa se obna?a malo druga?e. Pvi? je z toplo ma?ino spustil obrate na 500 in jih potem po?asi dvignil gor. na ene ca. 600.Druga?e ko sem se ustavljal kje, je ?e vedno tresel, vendar manj o?itno in ?e to si je po sekundi dveh sama popravjla obrate, da ga ni ve? treslo.Zdaj ga bom pustil par dni moji v uporabo in bom ?e enkrat naslednji vikend malo testiral.

Ok...malo ?e testirajo ?e ne bo treba do mojstra...priporo?amo dr.Pelkota..Medvode je na? Mazda?ki mojster...sigurno bo najdu napako,,,vem je malo za se v?ozite....njegov gsm..041 667 335.lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom ?e malo potestiral ja.

 

Na?eloma se ?e zapeljem do Medvod. ?e vinjeto bi moral kupit al pa po ovinkastih cestah, ker sva ve?inoma z mojim na avtocestah.

No, ?e se bom uspel dogovorit za soboto, bo to tolko bolj?e. Druga?e ?e skoraj morem dopust jemat.

 

 

 

Par slik Mazde in Giulietta sem dal v drugo temo, da ne bom samo informacije "fehtal" po forumu in ne bom predstavil voznega parka.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Za Pelkota najdem dva naslova. V tem foromu je pod sticky naveden naslov Zgornja Senica ....

Na Googlu sem na?el Spodnja Senica...

 

 

Kateri naslov je pravilen?

Ej...pravi naslov je Spodnja Sinica 18 Medvode kontakt.041 667 335 dr.Pelko.lp
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej...pravi naslov je Spodnja Sinica 18 Medvode kontakt.041 667 335 dr.Pelko.lp

 

 

Delavnica je na naslovu Zgornja Senica 46 :) >> http://tinyurl.com/glgkrdc ... podjetje pa je kot kaze registrirano na domacem naslovu ...

 

Zgornja_Senica_46-20160501-111624.jpg

 

Dropbox-20160501-111653.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Delavnica je na naslovu Zgornja Senica 46 :) >> http://tinyurl.com/glgkrdc ... podjetje pa je kot kaze registrirano na domacem naslovu ...

 

Zgornja_Senica_46-20160501-111624.jpg

 

Dropbox-20160501-111653.jpg

Ej...jest...res je sem se zmotil..?e opravi?ujem..glavno,da ga najde...he he lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lmm?

 

 

LMM = Luftmassenmesser = Merilec pretoka zraka

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

A ti je gorela check engine lucka in je imel avto kaj slabsi navor? Drgac pa ja imas prav posebne spreje za spucat LMM in se izredno hitro susi. Dva vijakca odsraufas pa s sprejem komplet enoto spucas (predvsem zicko) in zadevo po 5 min lahko nazaj priklopis :). Strosek pa cca. 10? :). Koliko si pa dal za nov senzor in kje si ga kupil  :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene teli obrati se zmer zaje#avajo v leru. Pelko mi je zamenjal LMM s svojim in je zadeva se vedno enaka. Cca 675 obr/min, loputo mi je baje tudi spucal..So pa ti problemi prisotni ze kaksno leto ce ne vec. Najbrz bom zrihtal spomladi upam da odkrije kaj je problem, ker ze precej najeda  :vskalo:  Ko pritiskam gumbe za dvig stekel se mi zmanjsa svetilnost luci, kdo ve kaj bi bilo lahko to?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene teli obrati se zmer zaje#avajo v leru. Pelko mi je zamenjal LMM s svojim in je zadeva se vedno enaka. Cca 675 obr/min, loputo mi je baje tudi spucal..So pa ti problemi prisotni ze kaksno leto ce ne vec. Najbrz bom zrihtal spomladi upam da odkrije kaj je problem, ker ze precej najeda  :vskalo:  Ko pritiskam gumbe za dvig stekel se mi zmanjsa svetilnost luci, kdo ve kaj bi bilo lahko to?

alternator?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Nasedel, zadel... ni glih neka velika razlika v pomenu besed?  Bom pa drugič bolj pazil na izbiro besed. 
    • Hmm ja... ko pa taisti kmetje točno na vodovarstvenem področju polivajo fekalije, ki jim rečejo tudi gnojnica je pa vse Ok. Takrat pa ni problem? Ne vem no, takrat, ko to polivajo te sterajo v kurac, da jim nimaš kej govorit kaj smejo in česa ne in takrat jim dol vidi za ekologijo, ko pa ni po njihovo je pa to glavni problem.     Skor tko k Dončićev roza Camaro.  
    • Sej bi ti narisal pa mi je monitor vse barve za ta teden porabil. Bom ob priliki nalil nove. 🤡
    • Pa še nekaj je zanimivo, ko izvajajo pospeševanje in je guma pokrita s snegom, se komaj štarta, ko pa se snega znebi se pa dejasnko vidi kako šele pospeši. V tem videu se tole vidi prav lepo    
    • A ti niti svojim občutkom ne zaupaš? Ok je res, da se zadnja leta malo vozimo po snegu, ampak najslabša je počasna vožnja po neutrjenem snegu, ko se sneg lepi na gumo. Večino je zaradi tega tako strah, da vozijo k po jajcih počasi in drseče. Ko se kolesa dovolj zavrtijo, da sneg odletava iz lamel je precej bolje, samo tam pač deluje fizika zaradi večjih gibalnih količin, ki s povečanjem hitrosti začnejo slabšati situacijo.   Problem videa, ki si ga ti objavil je v tem, da model slika gumo, ko se je ustavil in zaradi nizkih hitrosti pred ustavljanjem se je sneg nabral gor in iz tega on vleče zaključke. Poglej hitro premikajoče gume in v večini snega v lamelah skoraj da ni. Se pravi sneg nikakor ne bi mogel pomagati pri boljšem oprijemu.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.