Skoči na vsebino

Nakup Mazde 6 (rabljene)


Dejan Mohar

Priporočeno sporočilo

@Daisten, menjati verigo stroskovno ni nek bavbav, je nekako v rangu menjave jermenov pri motorjih, ki jih imajo. Govorim za ceno pri mojstru Pelku, za uradni servus nimam podatka in me nikoli ni zanimal :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@ Z M A J: ja sem preveril in na uradnem servisu je cca 1300 / pri mojstru Pelku pa res samo cca 450? kar je bistveno bolje =)

Samo ?e vedno pa se mi poraja vpra?anje oz sem za?uden, da sem dobil tako razli?ne info glede same menjave ... Na A-Cosmos so mi rekli, da se veriga samo preverja in po potrebi zamenja (?e je preve? stegnjena), g. Pelko pa mi je rekel, da se menja na 120k km kar pa mi je res malo ?udno - lahko kdo to potrdi oz razlo?i?

Mogo?e neumno vpra?anje, ampak a Pelko daje notri mogo?e kak?no druga?no verigo, ki jo je potrebno hitreje menjat in je zato cena storitve tudi toliko cenej?a?

 

Pa ?e to ko sem spra?eval na A-Cosmos za neko konkretno vozilo, ki je bilo servisirano pri njih so rekli, da je veriga OK (in da ?e ni bila menjana) in da se jo naslednji? kontrolira ?ele pri 240k km (torej samo kontrolira ne menja). Pelko pa je rekel, da bi jo bilo treba menjat, ?e ?e ni bila (ker ima avto 170k km) ... sedaj pa nimam pojma komu verjet? Lahko mogo?e kdo pojasni tako razli?ne informacije?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Med 2.0 in 2.2 ni ve?jih razlik pri vzdr?ljivosti. ?e pa ?e je to razlika v tem, ker 2.0  je starej?i motor in v povpre?ju je temu prevo?eno ve? kmkot v avtih z 2.2 ma?ino. ?e gleda? oba z isto prevo?enimi pa ni nekih razlik... ok en ima jemen, ki se menja na 120kkm, drug pa verigo, ki se zaradi napak v materjalu tudi menja nekje na take km. Tako, da je spet vse skup isti ?morn.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

?ivijo,

trenutno se menim z handlerjo da bi mi pripeljal tale mazdo6...Trenutno je sicer rezervirana za drugega v primeru da se danes ne proda je lahko moja..

Kar me zanima je kak?na je razlika v leto izdelave in registracije? Kaj dejansko pi?e v prometni? Ta je leto izdelave 2010 prvi? je bila registrirana pa 2012..

Se da kilometre kako preverit?

V splo?nem kaj menite o omejenem primerke sode? po podatkih in slikah? Cena glede na letnik? Mogo?e kak?en nasvet pred nakupom?

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=226606888&sortOption.sortBy=specifics.mileage&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&categories=EstateCar&usageType=PRE_REGISTRATION&usage=USED&transmissions=MANUAL_GEAR&scopeId=C&sortOption.sortOrder=ASCENDING&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=NAVIGATION_SYSTEM&minPrice=8000&maxPrice=9000&minFirstRegistrationDate=2011-01-01&minCubicCapacity=1800&maxCubicCapacity=2600&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=25&makeModelVariant2.makeId=16800&makeModelVariant2.modelId=7&makeModelVariant3.makeId=22900&makeModelVariant3.modelId=12&pageNumber=1

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Zdravo.

 

Sem nov na forumu in bi imel par vpra?anj. :)

 

Kupujem drug avto (rabim nekaj ve?jega kot je Fabia) in sem si nekje zamislil, da bi to bila Mazda 6. Ker pa je tanova ?e predraga, ciljam na rabljeno prej?njo generacijo. Ker delam po 50k km na leto, bi seveda vzel dizel motor.

 

Trenutno gledam eno letnik 2010, ki ima 130 konjev in me ?e ima, da bi jo vzel.

 

Ali ima kdo kak?nega takega ?e doma in bi znal o njem kaj ve? povedat? Kaj moram pazit, ali ima kak?no serijsko napako, itd.?

 

Hvala za vsako informacijo. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno imas v mislis tako z 2.2 dizelskim motorjem in 129 KS (95 kW)... Te so menda kar sparovcki ... in na forumu je kar nekaj lastnikov takih... Malo pobrskaj po froumu... ali pa konretno vprasaj, kaj te zanima ... Se najbolje kar z linkom do izbrane sestice, ce se prodaja preko spleta ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem zdruzil tvojo temo z eno podobno, pa malo preberi, kaj smo ze napisali ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp.

 

Tole taprvo prodaja moj sodelavec. Mo?akar star 59 let. 

Avto brez kaker?ne koli napake v 5 letih. 

Navdu?il se je za nakup nove mazde 3 takumi. Videl in probal je mojo trojko. Sedaj gre v pokoj in ne potrebuje ve? tako velikega avtomobila. Je pa za resnega kupca pripravljen spustiti kakih 300-400?. 

Avto vreden nakupa.

 

Mogo?e bo kaj pomagalo pri nakupu. LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prva zgleda res super, sicer malo visoka cena ampak ce ima znano zgodovino nimas kaj zgresit. Barva je brezveze :-)

Sam imam tako, razen verige in lezaja (oboje menjano v garanciji) vse drugo super.

Sploh preseneca nizka poraba, z enim tankom komot 1000 km.

 

Aja se to, druga je starejsi letnik pred obnovo in se obnasa obcutno slabse na avtocesti (bolj zivcno podvozje in manj neposreden volan): imam obe (2009 in 2011) tko da govorim iz izkusenj

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Gregor Baznik, hvala za info! Vsekakor bo pamagalo pri odlo?anju. Rad bi kupil zanesljiv avto in ?e takole iz prve roke izve? v kak?nem stanju je avto. :)

 

Bom ga poklical, ker sem ravno v sredo v NM, bi se lahko zapelal do njega in si avto pogledal v ?ivo. :)

 

Predvidevam, da je udobje pri tej mazdi na top nivoju, ?e sklepam po eni generaciji prej (letnik 2002), ki se jo parkrat peljal. :)

 

PS: ali se da porabo spravit pri dizlu pod 5 litrov na 100? Moja trenutna ?koda pije okol 4 litre in sem mogo?e mal preve? razvajen. Je pa dejstvo, da se vozim po omejitvah, na AC pa po 120, ker se mi ne mudi na ?iht ponavadi. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Gregor Baznik, hvala za info! Vsekakor bo pamagalo pri odlo?anju. Rad bi kupil zanesljiv avto in ?e takole iz prve roke izve? v kak?nem stanju je avto. :)

 

Bom ga poklical, ker sem ravno v sredo v NM, bi se lahko zapelal do njega in si avto pogledal v ?ivo. :)

 

Predvidevam, da je udobje pri tej mazdi na top nivoju, ?e sklepam po eni generaciji prej (letnik 2002), ki se jo parkrat peljal. :)

 

PS: ali se da porabo spravit pri dizlu pod 5 litrov na 100? Moja trenutna ?koda pije okol 4 litre in sem mogo?e mal preve? razvajen. Je pa dejstvo, da se vozim po omejitvah, na AC pa po 120, ker se mi ne mudi na ?iht ponavadi. :)

Ni za kaj. Najbolje da se sli?ita in si avto ogledate in sprobate :)

Avto je velik (velika medosna razdalja ) in se res lepo pelje. 

Glede porabe ne vem. Jaz mojo bencinsko trojko 2.0 z 120KM vozim z povpre?no porabo 5.7 :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja 2,2 dizel ne pride pod 6 poraba:) ?e bi bla zihr, da je nekje toliko zanesljiva in ohranjena 6ka z manj konji kot moja takoj menjam...

 

Poraba je predvsem odvisna od noge. Imam 175KM in avtomatika; na regionalkah brez te?av pod 6; tudi na AC gre - vendar je treba voziti do najve? 130km/h po ?tevcu. Opazim, kadar nabiram kilometre na Triglavovem Drajvu. Povpre?je imam sicer 6,85.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poraba je predvsem odvisna od noge. Imam 175KM in avtomatika; na regionalkah brez te?av pod 6; tudi na AC gre - vendar je treba voziti do najve? 130km/h po ?tevcu. Opazim, kadar nabiram kilometre na Triglavovem Drajvu. Povpre?je imam sicer 6,85.

Nismo dirka?i in tempomat 130 na AC. Jesenice - Koper - Jesenice ?etrt tanka:) Mamo neko aplikacijo na tel. in sem ?la zdej gledat me je skor kap. V slabih dveh letih povpre?je 6.94 in 45 tiso? prevo?enih. Vo?nje so pa mesto in relacija...me?ano.

 

A kdo menja avto z mojim:)?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.