Skoči na vsebino

Kupiti Mazdo 3?


Odisej

Priporočeno sporočilo

Dvomim, da je tak?na cena...jaz sem za 508 dal za zamenjavo zadnjih plo??ic 110 eur, tako da pomoje ni tako visoka cena...

poglej ra?un spodaj

 

post-24-0-07001800-1522310825.jpg

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tud po klancu navzdol bo to kar dober zalogaj, razen ?e najde? res strm klanec - ampak dvomim, da bo asfaltiran.

130 po moje tud po jezu ne dobi?, si ?e prej v prostem padu :)

 

Jaz sem ?el danes na Rijeko z novim dodatkom. BC pravi 6,6 to je kak +/- 0,5L ampak v de?ju na zimakih........

 

240L, kolikor mi pes vzame 

post-2637-0-29965600-1522318440_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni na bencinarki in dvema kolesa gor, poraba na avtocesti naraste big time, ene 3 litre gor...120-130km/h

Sam truga pa kaksen liter vec (ista hitrost)

Labi ma trugo?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A slu?ajno pozna kdo tole trojko? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12662818&display=Mazda%20Mazda3%20Sport%20CD150%20Challenge

Pi?e, da je drugi lastnik, cena je tudi za kak?nega jurja previsoka, sploh glede na opremo.

Torej obeta se mi menjava slu?ba. Slednje pomeni, dodatni avto pri slu?bi, in na dalj?i rok tudi menjava moje m6 bencina za diesel.  sramezljiv  Trenutno sem delal max 25k km, zdaj bom pa 40k, tako da nimam kaj za ?tudirat.

?eprav, kolikor sem sli?al, 150 konjske trojke niso najbolj var?ni a?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam. Praksa poka?e ve? kot en liter manj ?e so bicikli zadaj. Ampak, ?e test tako pravi, potem mu je verjeti. Verjetno.

Nimam prakse, tako da ne morem komentirat, vam pa verjamem na besedo. Sem pa ziher, da sem nekje bral o tem, a se ?al ne spomnim kje, ?e par let nazaj....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Lepo pozdravljeni, na tem forumu sem nov. Ze nekaj casa se odlocam za nov avto, pa je v ozji izbor prisla Mazda 3 ( gledal sem se recimo Seat Leon, Skoda Octavia, tudi novo Hondo Civic sem gledal ). Najverjetneje bom izbral Mazdo, ker je meni osebno najlepsa. Sedaj pa me zanima, ali ima kdo Mazdo 3 G100. Resno me zanima kako se obnese z 1.5 motorjem. Bil sem sicer na testni voznji, ampak z G120 modelom, G100 pa takrat ni bilo moc sprobati. Grem sicer se 1x na testno vozjo, mogoce bo takrat na voljo, ampak ce si jo kdo lasti, bi prosil za realno mnenje. Ali je ta motor dovolj mocan za ta avto? Kako se obnese na avtocesti? 

Naceloma sem umirjen voznik, avtocesta v povprecju 120-130km/h. Tudi drugace vozim po omejitvah. 

 

Lp, Erik

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To mi je jasno...

Mene zanimajo realne izkusnje nekoga.

Hvala za info vseeno

Je kar nekaj uporabnikov tukaj, veliko napisanega tocno o tem

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo izku?nje iz prve roke :) Jaz imam g100 in za moj stil vo?nje mi ?isto zado??a. Avto solidno potegne, ni pa raketa. Jaz imam 90% mestne in izvenmestne vo?nje, kjer tudi ?e bi imel avto z 200 KM se nebi druga?e vozil kot s temi 100KM.Tudi na avtocesti nisem nepremi?nina in v?asih celo koga tudi prehitim :). Edino kje mu zmanjka mo?i je na kak?nem klancu, tako da je treba prestaviti prestavo ali dve ni?je, ravno tako pri prehitevanju.

Vse je odvisno od stila vo?nje, jaz sem umirjen voznik, sploh zato ker ponavadi na zadnjem sede?u preva?am 6 letno h?erko, zato mi je g100 ?isto dovolj.

Moja skupna poraba od nakupa do sedaj prevo?enih 65000 km je 6.0 . Pa zavarovanje in stro?ki registracije so glede na g120 dosti manj?i.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo izku?nje iz prve roke :) Jaz imam g100 in za moj stil vo?nje mi ?isto zado??a. Avto solidno potegne, ni pa raketa. Jaz imam 90% mestne in izvenmestne vo?nje, kjer tudi ?e bi imel avto z 200 KM se nebi druga?e vozil kot s temi 100KM.Tudi na avtocesti nisem nepremi?nina in v?asih celo koga tudi prehitim :). Edino kje mu zmanjka mo?i je na kak?nem klancu, tako da je treba prestaviti prestavo ali dve ni?je, ravno tako pri prehitevanju.

Vse je odvisno od stila vo?nje, jaz sem umirjen voznik, sploh zato ker ponavadi na zadnjem sede?u preva?am 6 letno h?erko, zato mi je g100 ?isto dovolj.

Moja skupna poraba od nakupa do sedaj prevo?enih 65000 km je 6.0 . Pa zavarovanje in stro?ki registracije so glede na g120 dosti manj?i.

Hvala za odgovor. Sam sem sicer dnevno na avtocesti, cca 50km vse skupaj, ampak tudi sam vozim umirjeno. Vbistvu sem na avtocesti nekje okoli 120km/h. Vcasih malo manj,vcasih malo vec. Sicer mi razlika v ceni ne igra neke vloge, ampak se bolj sprasujem ce rabim 2.0, oz bolje receno ce ga bom skoristil bolj kot 1.5.

Bom se probal dogovorit se za testno voznjo z G100.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sem ?e tu napisal, meni G100 na avtocesti ni bilo dovolj. Preprosto predolgo je rabil da je karkoli naredil tam ?ez 100-110km/h in je bilo izjemno neprijetno pospe?evati s cestninskih in prehitevati tovornjake. Ko enkrat pride? na hitrost je ok, samo ko pa sem hotel recimo z desnega pasu pri 90km/h menjati na levi pas kjer ljudje vozijo 120km/h pa je bilo vse izjemno po?asno in leno.

 

Probaj, resno. Na magistralkah ne vidim problema, sam za na AC pa jaz ne bi tega mel :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem ampak avto se kupuje za kar nekaj let in da se po parih mesecih vpra?a? zakaj nisem dal tistih 800 EUR zraven in dobil precej ve?... razlika ni samo tista konja?a, kjer je cca 20KM ve?, bolj zanimiv je navor, ki ga je kar za 60Nm ve? in to se pozna

 

Se pravi, za cca 4% vi?jo ceno dobi? 20% mo?nej?i motor in kar 40% ve? navora... ne vem, sam jaz ne bi niti za sekundo razmi?ljal. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.