Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Ko sem bil nazadnje pri Selmarju sva z serviserjem zavila na temo olje. Ker je predpisano olje 5W30 in je omenil, da vse 2.3T porabljajo olje in to se lahko odpravi z oljem druge karakteristike (se ne spomnim katero je predlagal 10W40 ali 15W40). Ima kdo kake izku?nje s tem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem bil nazadnje pri Selmarju sva z serviserjem zavila na temo olje. Ker je predpisano olje 5W30 in je omenil, da vse 2.3T porabljajo olje in to se lahko odpravi z oljem druge karakteristike (se ne spomnim katero je predlagal 10W40 ali 15W40). Ima kdo kake izku?nje s tem?

Meni nikoli ni ?rla....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jur?ek sre?o si imel, al pa premalo kilometrov. Druga?e jaz tankam 5-40, pa na 10 kkm pridem ravno na minimum al pa malo vi?je.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jur?ek sre?o si imel, al pa premalo kilometrov. Druga?e jaz tankam 5-40, pa na 10 kkm pridem ravno na minimum al pa malo vi?je.

zanimivo....jah 60k je blo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da v knjigi za Mazda2 pi?e do 7dc na 1000km. Pa vem da je blo v?asih v Audijevi knjigi do 1l/1000km.

 

Druga?e pa viskoznosti ne menjuj. To nima veze z porabo olja.

?e bo? dal noter vi?jo viskoznost, bo olje pri isti temperaturi bolj gosto, kar pa lahko pusti posledice na motorju.

 

Poznam pa recimo ljudi, ko jim je na Alfi pilo Selenio, pa so dali not Motul po isti specifikaciji in gradaciji, pa ni ve? pilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem sam delal doktorat iz olja na 2.3 ma?ini,se je po empiri?ni raziskavi na ameri?kih in nem?kih MPS forumih iskazalo,da se najbolje obnese 0-W 40 olje. Eno leto sem imel Castrola,zdaj imam pa Mobile. V enem letu, oz cca. 10 000 km sem imel za dolivanje tistega pol litra,ki je pa? ostal v kantici od filanja,se pa nikoli ni niti pribli?al oznaki Min. Pred vsako menjavo v olje ?e vlijem CRC ?istilo,pustim 10 minut v leru,potem izlitje.Jaz sem z tem zadovojen,avto je na plin in ima 133kk.Pri takih porabah,kot jih eni navajate,tukaj,bi takoj prodal avto,?e me ne bi fr?lok ?e prej.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.