Skoči na vsebino

Testi ostalih avtomobilov


jures

Priporočeno sporočilo

Ja sej.... za 12 let stare avte ho?ejo 30 jurjev - bolanija.

Potem pa novega kupi za 165 jurjev... pa da vidimo, za koliko ga bos prodajal po 12 letih ;)

 

post-10-0-23053600-1556947485_thumb.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Govorimo o rabljenih, ne o novih... 12 let star CL pa? ni vreden 30 jurjev in rad bi videl tistega, ki res tolk da za rabljenega. Realna cena je 15 jurjev. Se pravi cca desetino novega. Tudi moja mazda je vredna mogo?e le desetino nove torej manj kot tri jurje po cca 11 letih in to je realnost.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, kako naj ti povem, da bo? razumel? Kia in Hunday sta izdelka (ali kot je lepo rekel Labi-polizdelka).Bavarci, mazde, tudi kak Pe?o, pa kak novej?i Volvo, pa so avti z du?o. Kie so ?e na risalnih deskah samo izdelki, kinjih jevtreba ?im ve? prodat. Ostali pa so umetni?ki izdelki, ki pustijo nek pe?at, nek izdelek, ki ga ?uti? kot umetnost.Kia je-avto, mogo?e komu v?e?en avto, a nikoli ne bo nek prese?ek.Pa? avto.

Alex kolko Kii in Hyundajev pa si ?e vozil da tole tako z gotovostjo trdi?????

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex kolko Kii in Hyundajev pa si ?e vozil da tole tako z gotovostjo trdi?????

Ne rabi? vozit, da vidi? takoj, za kaj se gre. Vozil sem pa novo kio, benz, 140 konj. Pa? avto kot avto. Tudi moj sodelavec ga je kupil... ker je dobil popust... in ni to?no vedel, kaj bi rad. Prej je imel reno pet, pa puntota, pa opel corso. Ta avto je nekako nadaljevanje.Po moje.Ko ne ve?, kaj bi rad oz. kaj si ?eli?, kupi? kio ali hunday.Ali pa, ko si ?eli? veliko za svoj denar.Isto,kot ko gre? v lidl... dobi? veliko za svoj denar... ali pa ikea... dobi? zmerno kvaliteto za svoj denar...ni pa nek prese?ek, in ikeino pohi?tvo ni vrhunec umetnosti. Je pa? pohi?tvo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja..no vsak si kupi kar mu pa?e in koliko ??? ima za Avto.

Jaz bom po?akal da vidim v kak?no smer bo ?la Mazda z novim x motorjem...in opremo ter ceno.

Po?akamo ...testiramo in itd..

Pol pa ve?no vpra?anje KAJ KUPIT ???? da bo dober avto kot je bila Mazda.mogo?e mercedes benz..? ali...razmi?ljam..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se smem vklu?it glede razmi?ljanja pred nakupom avtomobila. Jaz ugotovim koliko sem max sposoben dati za avto, potem izberem med meni lepimi avti,nato se pa za?ne glavno,primerjava testov,teh.podatkov,cene in ?e kaj. Tudi na znamko nekaj pade,ampak pri tem ni to glavno,ker sem slu?beno ?e vozil tako razli?ne znamke in tudi ugotovil,da kvaliteta in vse drugo niha od modela do modela,od znamke o znamke,saj tudi vi ?itate kaj vse je ?e bilo pri BMW,MB in drugih zvene?ih markah in vem da Mazda ni vsemogo?na zato sem se odlo?il za M3 saj je meni dovolj velika,lepa,konkuren?na in mislim dovolj kvalitetna da mi bo slu?ila kakih 7-8 let, saj naredim komaj kakih 10k na leto,pa ?e nato nekaj dobim za njo pri teh prevo?enih kilometrih. Preden pridem pa tako dale? pa pol leta prej spremljam tr?i??e na trgu in se za?ne vse od za?etka. Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja..no vsak si kupi kar mu pa?e in koliko ??? ima za Avto.

Jaz bom po?akal da vidim v kak?no smer bo ?la Mazda z novim x motorjem...in opremo ter ceno.

Po?akamo ...testiramo in itd..

Pol pa ve?no vpra?anje KAJ KUPIT ???? da bo dober avto kot je bila Mazda.mogo?e mercedes benz..? ali...razmi?ljam..lp

Jaz skor gvi?no na ?veda ?e mazda ne bi bila ve? OK,.. sam bo treba precej ?parat :P

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak ce mene vprasas, vsaj pri meni je tako, in mislim da v vecini nas, da ko gremo v salon tocno vemo kaj gremo iskat, vsaj 80% je odloceno, potem pa stvar prilike.

 

Tako sem prvic kupil mazdo (5), tako se vedno vracam na Seata, tako sem rekel ja citroenu. Pa za v naprej imam ze znana 2 finalista

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak ce mene vprasas, vsaj pri meni je tako, in mislim da v vecini nas, da ko gremo v salon tocno vemo kaj gremo iskat, vsaj 80% je odloceno, potem pa stvar prilike.

Tako sem prvic kupil mazdo (5), tako se vedno vracam na Seata, tako sem rekel ja citroenu. Pa za v naprej imam ze znana 2 finalista

Juraj ?ebalj ima mogo?e dobr predlog za nakup in tretjega finalista zate,ker kolikor te poznam potrebuje? veliko prostora.C5 aircross na you tubu,zanimiv prispevek. Lp
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Juraj ?ebalj ima mogo?e dobr predlog za nakup in tretjega finalista zate,ker kolikor te poznam potrebuje? veliko prostora.C5 aircross na you tubu,zanimiv prispevek. Lp

Odpade, znatno manj?i od Tarraca, resno manj?i. SUV kot SUV me ne zanima, Tarraco me je prepri?al s prostornostjo, ne zunanjostjo.

 

C5 AC = 4500mm (manj?i od picassoja!!) prtlja?nik 580L

Tarraco = 4735 mm ve?ji od picassoja!! prtlja?nik 760L (5 sede?ev obvezno), s sedmimi ?e vedno 700L

Alhambra = 4854 mm prtlja?nik 810L 

 

trenutni C4 4602mm / 704L (torej?)

 

vse se odra?a v prostoru notri. Alhambra je seveda kraljica, edini razlog proti so moje samske poti po AC, in tudi po ?tevilkah zgoraj Tarraco resno ne zaostaja - dokler so v avtu 4je! alhambra ima namre? posami?ne zice, Tarraco klop.

 

Me bo kdo spljuval seveda a Mazda Cx5 je dale? od vseh, gre za majhen avto - 4550m, prtlja?nik samo 463L!!! Neuporabno, to je kar 300L manj, ob tem da je v tarracu 2x ve? prostora za potnike zadaj.

 

Vse probal, preden me izpodbijate :)

torej finale: Tarraco vs Alhambra. Tarraca dobim za vikend, kjer se bo testiralo s familijo in pasjim boxom.

 

Naj nekdo to preseli v test ostalih avtov  :rolleyes:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odpade, znatno manj?i od Tarraca, resno manj?i. SUV kot SUV me ne zanima, Tarraco me je prepri?al s prostornostjo, ne zunanjostjo.

 

C5 AC = 4500mm (manj?i od picassoja!!) prtlja?nik 580L

Tarraco = 4735 mm ve?ji od picassoja!! prtlja?nik 760L (5 sede?ev obvezno), s sedmimi ?e vedno 700L

Alhambra = 4854 mm prtlja?nik 810L

 

trenutni C4 4602mm / 704L (torej?)

 

vse se odra?a v prostoru notri. Alhambra je seveda kraljica, edini razlog proti so moje samske poti po AC, in tudi po ?tevilkah zgoraj Tarraco resno ne zaostaja - dokler so v avtu 4je! alhambra ima namre? posami?ne zice, Tarraco klop.

Te popolnoma podpiram pri odlo?itvi saj je popolnoma razumna,nisem pa vedel da je tak?na razlika med njimi,ker se mi je zdel c5 velik. Mazda pa je tako ali tako glede prostornosti najmanj?a v vseh razredih zaradi prednjega dolgega dela avta! Meni je po vsem tem kar pi?e? bolj v?e? Tarraco. Lp

Me bo kdo spljuval seveda a Mazda Cx5 je dale? od vseh, gre za majhen avto - 4550m, prtlja?nik samo 463L!!! Neuporabno, to je kar 300L manj, ob tem da je v tarracu 2x ve? prostora za potnike zadaj.

 

Vse probal, preden me izpodbijate :)

torej finale: Tarraco vs Alhambra. Tarraca dobim za vikend, kjer se bo testiralo s familijo in pasjim boxom.

 

Naj nekdo to preseli v test ostalih avtov :rolleyes:

Popolnoma te razumem,odli?na in smisela izbira glede na tvoje potrebe. Jaz bi vzel Taraco,mi je bolj v?e?. Lp
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures, ti ma?, roko na srce, ?e manj izbire kot jaz.... <_< Nej se s temi SUV-i zaletijo vsi skupaj nekam... ?lovek sploh normalnega avta ne more kupit. 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Suva bos kupil in ne preverjeno robo (alhambra) ker vec pije al kako?

Kdo pravi da vec pije? Nic se nisem rekel. Cajta je se eno leto

Trenutno ima Alhambra tudi prednost ker jo dobis veliko ceneje, ce pa dajo hlace dol tud za unga...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne rabi? vozit, da vidi? takoj, za kaj se gre. Vozil sem pa novo kio, benz, 140 konj. Pa? avto kot avto. Tudi moj sodelavec ga je kupil... ker je dobil popust... in ni to?no vedel, kaj bi rad. Prej je imel reno pet, pa puntota, pa opel corso. Ta avto je nekako nadaljevanje.Po moje.Ko ne ve?, kaj bi rad oz. kaj si ?eli?, kupi? kio ali hunday.Ali pa, ko si ?eli? veliko za svoj denar.Isto,kot ko gre? v lidl... dobi? veliko za svoj denar... ali pa ikea... dobi? zmerno kvaliteto za svoj denar...ni pa nek prese?ek, in ikeino pohi?tvo ni vrhunec umetnosti. Je pa? pohi?tvo.

Hmmm brez zamere a Mazda pa je prese?ek???? Vozil sem ?e kar nekaj znamk od Francozov .Japoncev , Nemcev vmes je bil tudi 1 Jaguar sedaj Korejec in ?al moram re?t da Mazda ni nek prese?ek. je odli?en avto brez debate ampak prese?ek.....dale? od tega

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda je... pa? gledate na to kot na vse ostalo. Zgolj kot potro?niki. Ni Mazda super avto, je pa avto, ki ni konfekcinski kot ve?ina.?e to,da je to majhna tovarna napram drugim jo dela edinstveno.Za to znamko se ponavadi odlo?ajo ljudje z prefinjenim okusom in, da malo izstopajo iz povpre?je (ala golf, pasat, kia, hunday, citroen...). :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex pa ti resno misli?, da k se vozi? z Mazdo si bolj imeniten kot nekdo drug s kak?nim bolj popularnim vozilom? Ne vem sam nikoli nisem imel takih ob?utkov, da sem zaradi Mazde pa nekaj ve? oziroma bohnedej, da imam bolj izbrani okus - verjetno bi potem moral gledat ?e h kak?ni drugi znamki.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda je... pa? gledate na to kot na vse ostalo. Zgolj kot potro?niki. Ni Mazda super avto, je pa avto, ki ni konfekcinski kot ve?ina.?e to,da je to majhna tovarna napram drugim jo dela edinstveno.Za to znamko se ponavadi odlo?ajo ljudje z prefinjenim okusom in, da malo izstopajo iz povpre?je (ala golf, pasat, kia, hunday, citroen...). :)

Se pravi ti nisi potro?nik. Torej si?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.