Skoči na vsebino

Dnevne luči Mazda 6 2010


pob

Priporočeno sporočilo

Pa dobro, kaj nikol noben od vas ne probuje kake nove zadeve oz. kakol temu podobnega? A je va?no, kaj bi js rad in kaj lahko vklopim ro?no in kaj ne? A ?e bi vpra?al, ?e se da menjat ?elezna plati??a z aluminijastimi, bi mi tut kej v tem smislu napisal? :D

 

No, vpra?al sem zato, ker me to zanima in ker bi potem lahko imel vedno na funkciji AUTO in me bilo ?oko za vrtenje ro?ke in vklop/izklop lu?i. Rad bi optimiziral dolo?ene zadeve ZA FORO, ker je avto moj in lahko iz njega naredim raketo, ?e ho?em. ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa dobro, kaj nikol noben od vas ne probuje kake nove zadeve oz. kakol temu podobnega? A je va?no, kaj bi js rad in kaj lahko vklopim ro?no in kaj ne? A ?e bi vpra?al, ?e se da menjat ?elezna plati??a z aluminijastimi, bi mi tut kej v tem smislu napisal? :D

 

No, vpra?al sem zato, ker me to zanima in ker bi potem lahko imel vedno na funkciji AUTO in me bilo ?oko za vrtenje ro?ke in vklop/izklop lu?i. Rad bi optimiziral dolo?ene zadeve ZA FORO, ker je avto moj in lahko iz njega naredim raketo, ?e ho?em. ;)

ja ampak teb avto dela kot mora, ne more? izumiti nekaj novega na senzor ki dela s svetlobo, ?e da? na ON ti bo delalo kot ho?e? stalno od kontakta do kontakta, ne glede na svetlobo.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko pri?gem avto, moram DATI na ON in ko grem ven moram DATI na OFF (druga?e piska). ?e bi mel AUTO brez svetlobne zaznave, bi pa imel skos na AUTO in je stvar re?ena - ko se vozim gorijo, ko grem ven iz avta, so ugasnjene.

 

Vse to bi mi ?e zdej tako delalo, ?e se neb avto spomnu ob son?nem vremenu izklopiti lu?i.

 

Druga?e pa ne morm izumiti ne?esa, ja, mogo?e pa obstaja kak hotfix za tole re? in je potrebno samo malce po?nofat.

 

Sj ni panike, pa? ta forum je prva in?tanca pri iskanju re?itev za dolo?ene zadeve, bom malce poguglal ?e drugje. :)

 

Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja ampak teb avto dela kot mora, ne more? izumiti nekaj novega na senzor ki dela s svetlobo, ?e da? na ON ti bo delalo kot ho?e? stalno od kontakta do kontakta, ne glede na svetlobo.....

 

 

V bidtvu ne dela kot mora... ker pri nas morajo biti tudi podnevi prizgane zasencene luci (ali dnevne led luci)... 

Ce preberes se enkrat od zacetka bos videl, da na prefaceliftanih so na servisih dodali modul da so luci gorele na off in na auto.

Vprasaj, ce se imajo tak modul in si zmagal

 

 

V bistvu je bil ta modul ze kar vgrajen pri novih ... :) Vsaj kot smo ugotivili pri nekaterih ... Moja prefacelift je ze bila taka ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

samo stikalo dela, to sem mislil, ?e pa nima? dnevnih si pa? dol?an sam poskrbeti da jih pri?ge?....ampak on bi rad da glavne svetijo.

 

Najenostavneje je v tej konfiguraciji dodati LED dnevne, ki se izklopijo preko parkirnih in imeti stikalo stalno na auto....to je bil pri meni tudi namen ko sem predelal ta box.

 

Namre? je delal to?no to kar ?eli pob....na auto so lu?i svetile stalno samo notranja osvetlitev je preklapljala.....

 

Evo pob re?itev kupi? CX7 2006, dela kot ho?e?  :lol:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri meni je tako, da ?e je OFF lu?i ne gorijo, ?e je AUTO je pa tako, da po son?nem vremenu o?itno ne gorijo, ko pa zazna mrak ali obla?no vreme, pa se pri?gejo (govorim v primeru kontakta, ker ?e ga ni, lu?i ne gorijo, tako da je lahko ro?ka skos na AUTO, tudi ko gre? vn iz avta).

 

 

Zakaj enostavno ne prelepi? senzorja za svetlobo in bo skoz mislil da je tema in voila lu?i bodo skoz pri?gane stikalo pa na auto

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni na avto skoz dela in bi mel tako kot ti da se ob soncu izklaplajo glavne lu?i.

Dodal bi led dnevne in zmaga. Podal?al bi ?ivljensko dobo ksenona vsaj za dvakrat.

 

A zamenjama?

 

Druga?e pa ideja z nalepko ?ez senzor niti ni tolk slaba, moram samo ?e ugotoviti, kje se nahaja in to je to. :) thx!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem proti dnevnim led luckam...men so motece...

Ti senzorji so brez veze...

Spredaj zasencene oziroma kratke, zadaj parkirne...

Ko se avto pri?ge gorijo, ko se ugasne, luci ugasnejo.

Trotlziher varjanta...

Na mazdi6 08 letnik je super zrihtan, kar se luci tice...edino priziganje in ugasanje armaturke se mi brez veze zdi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A zamenjama?

 

Druga?e pa ideja z nalepko ?ez senzor niti ni tolk slaba, moram samo ?e ugotoviti, kje se nahaja in to je to. :) thx!

se bojim da s tem tudi de?nega prelima?....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni na avto skoz dela in bi mel tako kot ti da se ob soncu izklaplajo glavne lu?i.

Dodal bi led dnevne in zmaga. Podal?al bi ?ivljensko dobo ksenona vsaj za dvakrat.

 

A smem vpra?at zakaj? Tole je nesmiseln razlog, ker xenonke pri meni so skos pri?gane in so ?e vedno originalne po skoraj devetih letih starosti in 240kkm prevo?enih. Se pravi ne profitira? ni?, ker ?e ti je to edini razlog, da se spravi? v modifikacije je bolj?, da vse skupaj pusti? pri miru.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. Vozim ve?inoma zelo kratke razdalje. Iz gara?e do vrtca cca 600m. Potem do slu?be cca 5 km. Domov iz slu?be spet cca 6km.

Ksenon se pri?ge in ugasne najman trikrat v pol ure in to ?e ne grem po opravkih.

2. Vse to se dela podnevi.

 

Verjetno veste princip delovanja ksenona in pri?iganja le teh tako da ja zelooo se skraj?a ?ivljenska doba pri pogostem uga?anju in pri?iganju. Ne samo ?arnic tudi balasti trpijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e pri stari tehnologiji, pri novej?i pa ne... sej ne re?em, da se ne more zgoditi, samo od druge generacije m6 naprej mislim, da ni imel nih?e te?ave z balasti in svetilkami. Vsi, ki so menjali xenonke so jih menjali zato, ker niso ve? tako dobro svetile.

 

?ist tko za info, pri modelih, ki imajo dnevne lu?i se xenonke ugasnejo in pri?gejo v trojanskih predorih 4x v parih minutah pa se noben kej dost ne sekira. ?e vedno pravim, da tole ni upravi?en argument ampak ej, odlo?itev je tvoja. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne jures ne prelima? de?nega ;men so na mazdi 5 2010 letnik prav lepo zrihtali na servisu tak da zadeva deluje 100% :jupiii:

 

torej, ni druge, kot da obi??em servis. :) kolk stane taka modifikacija? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Jaz sem vgradil rele v 5ko... in, ja, predlagali so mi prelepiti senzor, pa se mi to ne dopade :)

Rele stane 41?

Potem sem dal pa se rele za pametni smernik... 56?

 

Vse original Mazda dodatna oprema

 

Sedaj so luci prizgane ko dam kontakt, delujejo tudi dolge luci...neodvisno od polozaja stikala na rocici.

 

P/S: nimam dodatnih dnevnih luci!

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@KAALman tudi moje dolge delujejo neodvisno od polo?aja na ro?ici pa imam samo prelepljen senzor

Potem ti tudi senzor za de? ne deluje?

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem ti tudi senzor za de? ne deluje?

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Locena

Mas pa minus da ti avto vedno vziga z glavnimi

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.