Skoči na vsebino

Problem z Pay Palom in E bay-om


Alex

Priporočeno sporočilo

A je imel ?e kdo podoben problem z E-bayem in Pay Palom?

 

Namre?, paket, ki sem ga naro?il preko E-baya in pla?al z Pay Palom iz USA ni prispel niti po 45 dneh.

Kontaktiral sem prodajalca in se je strinjal, da mi kupnino povrne.

No, in sem odprl "case" na Pay Pal, da paketa nisem prejel. In danes ho?em odpreti "case" Didn't receive an item na E-bayu in tam mi na veliko napi?e :

 

PayPal reports that a case should not be opened!! :angry:

 

WTF- izgleda, kot da so sami zaklju?ili primer, ?eprav sva se z prodajalcem lepo dogovorila za vse.

Sedaj ne morem nikakor kontaktirati (razen po telefonu) ne Pay Pala ne E baya.

Tam je vse tako narejeno, da te samo prepo?ilja iz ene rubrike v drugo a njihovega kontakta (maila) ni nikjer.

Kako je to klo?arsko narejeno in nepregledno. :angry2:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mozn da zato, ker si case ze na paypalu odpru? Jest sm dosedaj vedno odpru na ebayu case pa sem vedno dobil denar nazaj oz. kasneje tudi paket pac z zamudo. Narocu sm ze vc kot 100 paketov pa je vedno use stimalo, ce pa paket ni prsu do roka sem pa odpru case pa so mi vrnili denar. Seveda sem tedn kasneje dobil se paket samo je imel pac zamudo za katero ni kriv prodajalec...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja ?e si na ?e na paypalu potem nadaljuje? tam in to je ve? kot dovolj. In ?e sta se dogovorila ne rabi? prav nikakr?nega dodatnega case-a, to je le za zavarovanje. ?e sta dogovorjena on naredi refund, ti pa zapre? case.

 

?e ne naredi refund, gre? v case in da? escalate the case to paypal, in oni povrnejo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja ?e si na ?e na paypalu potem nadaljuje? tam in to je ve? kot dovolj. In ?e sta se dogovorila ne rabi? prav nikakr?nega dodatnega case-a, to je le za zavarovanje. ?e sta dogovorjena on naredi refund, ti pa zapre? case.

 

?e ne naredi refund, gre? v case in da? escalate the case to paypal, in oni povrnejo

Verjetno je to vzrok, da sem ?e na pay palu odprl zahtevek in mi ga sedaj ne pusti odpreti ?e na e-bayu.

To se mi je v 12 letih zgodilo prvi?,(da paket ni pri?el) in sem malo zbegan, kako to poteka.

Je pa prodajalec, s katerim poslujem ?e deset let res korekten in mi gre na roko.

Poiskusil bo on uredit zadevo z vra?ilom denarja.

Napial mi je tudi, da ?e kdaj pozneje slu?ajno pride paket ga naj ne dvignem in po?ta mu ga bo vrnila (najbr? brez stro?kov,ugibam).

Ali tudi vi naredite tako, ?e paket pride po vernitvi denarja?

Mozn da zato, ker si case ze na paypalu odpru? Jest sm dosedaj vedno odpru na ebayu case pa sem vedno dobil denar nazaj oz. kasneje tudi paket pac z zamudo. Narocu sm ze vc kot 100 paketov pa je vedno use stimalo, ce pa paket ni prsu do roka sem pa odpru case pa so mi vrnili denar. Seveda sem tedn kasneje dobil se paket samo je imel pac zamudo za katero ni kriv prodajalec...

Ja, najbr? je to vzrok. sicer pa mi ni jasno, da ?e se prodajalec strinja bi mi lahko nakazal denar preko pay pala, zaprli bi case in bi bilo vse v redu. Ali je problem v e bayu in v tem, da bi dobil prodajalec slabo oceno?

Ebay je drgac u nulo narejen tako za kupca kot prodajalca :)

Res je, dokler vse ?tima. Ko pa ?eli? koga kontaktirati direktno pa ni ?ans. Edino preko telefona je re?itev.

Karkoli odpira? v resolution-help centru, vedno pristane? na istem, ko ni ve? odgovora na tvoj problem a ?e vedno nima? kontakta (kak?en mail). In tako imata oba narejeno.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ce pride paket neki dan po vracilu denarja je stvar na?ela...?e pa je posln z navadno posto ti ga pa se pred vrati pustijo...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ce pride paket neki dan po vracilu denarja je stvar na?ela...?e pa je posln z navadno posto ti ga pa se pred vrati pustijo...

Poslan je z tracking number a le po ameriki, ko je zapustil ameriko se je izgubila sled.Pi?e, da je "on the way"...

Z tem prodajalcem zelo dobro sodelujem, ima majhno po?tnino in kvalitetno robo tako, da mu bom paket kar vrnil.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fora je v temu, da ce ti narocis paket in paketa ne dobis do roka (estimated delivery) odpres case in se s prodajalcem zmenis. Zej paketi nizkih vrednosti obicajno pod 20? nimajo tracking numberja, ker mora prodajalec dodatno placat a ze sam paket ni nic vreden in v tem primeru nima vpogleda kje se paket nahaja. V takem primeru ti postar paket vrze v nabiralnik ali pa ga gres prevzeti na posto in se ti ni potrebno podpisati, da si paket prevzel. Skratke ce bi bil ti prasec bi lahko prevzel paket pa odpru case, da paketa nisi dobil pa bi se denar dobil nazaj, AMPAK to samo za pakete kateri nimajo tracking numberja. Pri drazjih paketih pa vec ali manj vedno dajo trracking number zraven in ko paket dobis se moras postarju podpisati in prodajalec dobro vidi, da si ti paket prejel in se nemores neki izmisljevati, da ga nisi dobil in odpirati case. Zej v tvojem primeru k nisi dobil paketa moras, VEDNO gledati rok oz. zadnji dan do kdaj bi moral paket biti pri tebi (estimated delivery). Ce je ta dan ze bil in ce paket se ni prispel obvezno odpri case in pac izberi, "I didnt recive the item". Enkrat, ko odpres case ima prodajalec 4 dni na voljo da to zadevo uredi s teboj, saj se potem ebay vmesa in ureja stvari. Slaba luc pa itq pade na prodajalca, ker ebay po tracking numberju vidi, da ti dejansko se nisi prejel paketa. Zakaj je pomembno, da takoj odpres case? Zato, ker ce bos prevec casa odlasal in cakal se kaksen mesec se ponavadi ta funkcija da odprec case zapre, ker je ze toliko casa poteklo od nakupa da ebay smatra, da je slo vse gladko skozi. Prodajalci naceloma ne nategujejo (vsaj mene se niso pa tudi se nisem slisal da bi koga drugega), ampak clovek poslje paket iz Hong Konga/Amerike in gre cez 100 carin, vikend je vmes, vrjetn kaksen praznik itd... in itq da paket zna zamuditi :). Jest bi na tvojem mestu tako naredil in odprl case, da mi vrnejo denar (kar ti ga pac morejo ce se za to opcijo odlocis), ce in pa ko paket pride jim pa preko paypala nakez samo denar in je to to. Kar se tice ebaya sta se vidva itq use zmenila in enkrat ko ti vrne denar ebay case avtomaticno zapre in je zadeva resena. Seveda lahko tudi izberes, da ti paket ponovno posljejo, ampak bos spet cakal da pride  :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fora je v temu, da ce ti narocis paket in paketa ne dobis do roka (estimated delivery) odpres case in se s prodajalcem zmenis. Zej paketi nizkih vrednosti obicajno pod 20? nimajo tracking numberja, ker mora prodajalec dodatno placat a ze sam paket ni nic vreden in v tem primeru nima vpogleda kje se paket nahaja. V takem primeru ti postar paket vrze v nabiralnik ali pa ga gres prevzeti na posto in se ti ni potrebno podpisati, da si paket prevzel. Skratke ce bi bil ti prasec bi lahko prevzel paket pa odpru case, da paketa nisi dobil pa bi se denar dobil nazaj, AMPAK to samo za pakete kateri nimajo tracking numberja. Pri drazjih paketih pa vec ali manj vedno dajo trracking number zraven in ko paket dobis se moras postarju podpisati in prodajalec dobro vidi, da si ti paket prejel in se nemores neki izmisljevati, da ga nisi dobil in odpirati case. Zej v tvojem primeru k nisi dobil paketa moras, VEDNO gledati rok oz. zadnji dan do kdaj bi moral paket biti pri tebi (estimated delivery). Ce je ta dan ze bil in ce paket se ni prispel obvezno odpri case in pac izberi, "I didnt recive the item". Enkrat, ko odpres case ima prodajalec 4 dni na voljo da to zadevo uredi s teboj, saj se potem ebay vmesa in ureja stvari. Slaba luc pa itq pade na prodajalca, ker ebay po tracking numberju vidi, da ti dejansko se nisi prejel paketa. Zakaj je pomembno, da takoj odpres case? Zato, ker ce bos prevec casa odlasal in cakal se kaksen mesec se ponavadi ta funkcija da odprec case zapre, ker je ze toliko casa poteklo od nakupa da ebay smatra, da je slo vse gladko skozi. Prodajalci naceloma ne nategujejo (vsaj mene se niso pa tudi se nisem slisal da bi koga drugega), ampak clovek poslje paket iz Hong Konga/Amerike in gre cez 100 carin, vikend je vmes, vrjetn kaksen praznik itd... in itq da paket zna zamuditi :). Jest bi na tvojem mestu tako naredil in odprl case, da mi vrnejo denar (kar ti ga pac morejo ce se za to opcijo odlocis), ce in pa ko paket pride jim pa preko paypala nakez samo denar in je to to. Kar se tice ebaya sta se vidva itq use zmenila in enkrat ko ti vrne denar ebay case avtomaticno zapre in je zadeva resena. Seveda lahko tudi izberes, da ti paket ponovno posljejo, ampak bos spet cakal da pride  :)

Pravkar mi je pay pal pa tudi prodajalec prek e baya  sporo?il, da mi je na moj ra?un nakazal kupnino. Je pa res bil problem z tem mojim primerom, ker mi je moral prodajalec "ro?no"nakazati svoj ke? in mu bo potem e bay povrnil ke? a ?ele ?ez en mesec. Ne vem, kak?na so ta pravila med njimi a va?no je, da je case zaprt in re?en. :jupiii:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo. Naceloma ti vedno denar povrnejo tako kot si placal, sepravi preko paypala. Vsi refundi morajo biti na tvojem racunu vidni najkasneje v 30. dneh, vendar cel proces naceloma traja 5-7 dni kar se tice paypala. Nevem pa zakaj bi ebay karkol vracal prodajalcu, saj je on poslal paket kateri pa do tebe nazalost ni pravocasno prispel in imas vso pravico zahtevati kupnino nazaj. No samo da si zrihtal :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ko sem ?e mislil, da smo problem re?ili evo ti novega. Problem je v tem, da je meni stara kartica pretekla in na pay pal pa sem ?e dal novo.

In pay pal mi je avtomatsko samo preposlal denar- seveda na staro kartico, ki ve? ne obstaja. :angry2:

Nikakor ne more? kontaktirati Pay Pala, niti preko resolution centra ne morem odpreti tega problema. :angry:

Skratka, ta Pay Pal deluje, dokler je vse v redu, ko pa se pojavi problem, je pa kot ena zaprta sekta, kjer ne pride? do nobenega maila, nobenega kontakta (razen telefona), a te stvari kot jaz vem, se vedno re?uje preko mailov.

Bil sem tudi na moji banki, kjer pa ne morejo storiti ni?-naj se pa? obrnrm na pay pal. :aaaaa: :aaaaa:

Skratka, en k***c od sistema. :glare:

Ne vem sploh kje je ta denar kon?al...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ima? za kartico kak?en TRR oz. kako si nalaga?/kreditira?? Na nekaj mora biti vezana in tud vra?ilo se je nekam moglo sprovest, v nasprotnem primeru jim je pa zavrnilo in te ?e vedno ?aka pri njih.

 

Se je pa tud men ?e dogajalo in enako sem bral od drugih, da se v?asih kar na?aka? preden pride vra?ilo. Sam imam predpla?ilno zadevo in je enkrat bilo pribli?no toliko gor kot je bla vrednost naro?ila, potem ko vse ?e poklikam in pla?am, pa po?lejo obvestilo, da je bila napaka in nimajo ve? na zalogi. Ker se mi je mal mudil, je blo dost hitrej ponovno prenakazat iz osebnega TRRja(1 dan), kot pa ?akat vra?ilo od kekcev, ki ne znajo vodit zalog (1-3 tedne). Na konc sm kljub komplikacijam vesel, da vsaj obstaja na?in kaj nabavit, ker smo v tako zahojeni republiki, da za dost stvari v trgovinah samo debelo gledajo kak?no eksotiko bi rad imel  -_-

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ste kekci s temi predpla?ni?kimi karticami ......ne vem kaj se bojite met svoje pravo kartico za pla?i?a preko paypal. Sam poslujem preko ebaya in paypala ?e dobrih 10 let in nikoli nisem imel nibenega problema. ?e bi imel svojo redno kartico za pla?evanje nebi imel tega problema kot ga ima? sedaj saj je TRR vedno enak le kartica je nova. Kaj pri predla?ni?ki so ti dejansko spremenili TRR kamor si nakazuje??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ste kekci s temi predpla?ni?kimi karticami ......ne vem kaj se bojite met svoje pravo kartico za pla?i?a preko paypal.

 

Ko bi vedel kolk je zlorab ne bi takole zmerjal ljudi s kekci ipd. Jaz dam Alexu ?sto prav, da uporablja predpla?ni?ko saj ta kartica najbolj ??iti pred poslovanjem na internetu. Ok PayPal, Ebay so dokaj varni ampak kaj pa vse ostalo? To so dnevni vdori v baze podatkov trgovin, kraja podatkov o karticah, da ne re?em naklju?ni poskusi zlorab z generatorji karti?nih ra?unov in CVV/CVC/CID kod.

 

?e si ti imel sre?o ?e ne pomeni, da bo vedno tako in da jo imajo drugi tudi, tako da tisti, ki pa? imamo vpogled v dogajanje raje vzamemo predpla?ni?ko kartico, ki jo napolni? samo za tist znesek, kot rabi? pol naj se pa pasejo na kartici kolikor ho?ejo saj je ves ?as prazna.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj tukaj govorimo o Ebayu in Paypalu pustimo razne Bolhe ,Aliexprese in vse ostalo. Pa kekci ni bilo mi?ljeno kot zmerjanje ampak pri vsej zgodbi kot se tule bere si nekaj masla za vse lahko nama?e na svoj kruh. Ne vem kak pogled v dogajanje paypala in ebaya ima? ti ampak o?itno ne dosti da misli? da se nekdo pase na tvoji kartici. Pa v 10 letnem poslovanju skoraj ne more? govorit da sem pa? imel sre?o.....?e ne?tetokrat se mi je zgodilo da kake zadeve nisem dobil ampak ?e vedno pa je bilo vra?ilo izvedeno BP. Je pa res da nikoli ne presegam zneska 500? za koliko jam?i paypal. Pa ni? slabo namernega ni bilo pri tem kar sem napisal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je v tem, da je meni stara kartica pretekla in na pay pal pa sem ?e dal novo.

In pay pal mi je avtomatsko samo preposlal denar- seveda na staro kartico, ki ve? ne obstaja. :angry2:

 

Kako ti je pay pal lahko nakazal na staro ?e pa si dal gor ?e novo??????

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js sm z veseljem kekec, ker mi predpla?ilna visa electron ?ist zado??a za tist kar ob?asno rabm.

 

Je pa tud men ta situacija uganka, avtomatsko bi se mogu ves promet prestavt na novo kartico, ni tko? Ma? mo?nost prevert ?e neknji?ene transakcije?

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je v tem, da je meni stara kartica pretekla in na pay pal pa sem ?e dal novo.

In pay pal mi je avtomatsko samo preposlal denar- seveda na staro kartico, ki ve? ne obstaja. :angry2:

 

Kako ti je pay pal lahko nakazal na staro ?e pa si dal gor ?e novo??????

Lepo,da si opazil,da so oni v pay palu falili,preden so bili razni kekci v giru.

Lepo,po slovensko sem napisal,da je stara kartica pretekla in sem pa? dal gor novo.

?e gre? na strica googla je tak?nih primerov za cel vagon in vsi se prito?ujejo,da je v tak?nih primerih,ko je napaka ma strani pay pala zelo te?ko kontaktirati z njimi.

Tudi sam sem ma pay palu ?e 14 let in nikoli nisem imel niti najmanj?ega problema.

Cicer pa,kak?na je predpla?ni?ka kartica?

Tak?na za igrat monopoli ali ?lovek ne jezi se?

Ali lahko pla?uje? z njo? Baje da ja.

Ali je varna? Baje da ?e bolj kot "tvoja" navadna.

Ali lahko dobi? sporo?ilo na telefon po vsakem nakazilu? Baje da ja.

 

V bloku,kjer ?ivi mama,imajo vsi razen enega stanovanja vgrajena protivlomna vrata.In ta mo?akar,je vedno trdil,da je

njihova soseska varna,saj tu ?ivi ?e ve? kot petdeset let in da on je varen-stran vr?en denar za vrata.In glej ga zlomka,

prej?nji teden so mu vlomili v stanovanje,

ker pa? lopov gre v ve?ini primerov tja,kjer mu je la?je za vlomit.

Takoj,ko je dobil od?kodnino od zavarovalnice je bila prva stvar,da je dal vgraditi to?no tak?na vrata.

In ?e vedno hodi z spu??enimi u?esi okoli.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne se razburjat vse lepo in prav ampak ?e si ti dal gor novo bi ti po vsej logiki morali nakazat na novo ali????? Ker ?e so oni nakazali na staro ne gre druga?e kot da je ?e takrat bila stara ?tevilka gor vsaj tako te?ejo stvari na banki. Je pa zanimivo da ko pote?e kartica pote?e tudi TR????  Nazadnje ko sem bil ?e na banki se ne spomnim da bi komu odpirali nove ra?une ker mu je potekla kartica , ponavadi dobi? novo kartico TRR pa ostane isti ali?????

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislm kva krneki klobasate... paypal je trenutno najbolj varen sistem internetnega placevanja in se nisem slisal da bi kdo koga okradel. Ok se strinjam da se vsako zadevo da zlorabit, ampak dokler bos ti preko interneta placeval preko paypal se nimas prav nic bati. Ravno iz tega stalisca vse spletne strani k so malo bolj na nivoju sprejemajo izrecno samo paypal metodo placevanja, saj je najbol pregleden, varen sistem tako za kupca kot prodajalca. Ko smo pa ze pri karticah je pa predplacniska totalno neprakticna. Zakaj? Za vsak nakup moras naloziti denar, kjer ti potem se zaracunajo obresti. Na kartici moras konstantno imeti nalozenih vsak 10e (kao zaradi menjalnega tecaja). Predplacniska kartico je potrebno placati in ravno tako ima svoj TRR. Skratka totalno neprakticno sploh, ce malo vec kupujes preko interneta. Osebno imam visa electron (abanka), kjer dobis kartico zastonj in je vezana na tvoj osebni TRR tako da imas samo en racun, vendar dve kartici...s slednjo lahko placujes preko interneta. Ne rabis nobenega denarja nalagati, nobene provizije in nepotrebnih bedarij. Mal si preberte o paypalu pa boste vidl, da vse stima tako od placil do refundov in celotnega pregleda. Se pa strinjam, da noben sistem ni 100% varen in da se vse da pohekat, ampak prej se bo zgodila zloraba ce bi recimo izgubil kartico (pa se ta ima PIN),kot pa da bos neki prek neta placal s paypalom pa ti bojo kar vse dol potegnili...bla bla bla. Ce bi bil tok paranoicen si preprosto nastimam limit na 100e ali 200e pa bi ti lahko max. toliko dol potegnili,ker vecje vsote banka nebi skozi spustila.

S paypalom posluje cel svet in je trenutno najbolj popularna in varna metoda. Ze to vse pove.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakor sem ?e napisal,vse je oh in sploh,dokler je vse v redu.

Nima pay pal zastonj rubrike-prijavite zlorabo.

Naj vam Boss pove,da ni ni? 100 procentno.

Vpra?ajte Revoz,kako so kaj delali v no?ni

izmeni in dopoldanski,pa ?e 90 drugih podjetij po svetu.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je cisto neka x zadeva in nima nobene veze s to debato :). Tudi banke niso 100% varne pa imate vsi gor denar, tudi zivljenska zavarovanja niso 100% varna pa jih vecina placuje. Skratka nic ni 100% varno nerabite pa delat iz slona muho tam kjer res ni potrebno. Vsak naj naredi tisto kar se za njega zdi najbolj primerno, da bo lahko mirno spal. Kar se pa tice paypala in njihove odzivnosti pa na zalost nemorem lih kaj prevec povedati, ker jih do sedaj se nikoli nisem potreboval. Vsi refundi so do sedaj sli normalno skozi. Upam da zrihtas :prstgor:

e

EDIT: https://www.paypal.com/si/selfhelp/article/how-can-i-make-a-formal-complaint-to-paypal-faq2016

 

Ce kaj pomaga :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.