Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Vsak klanec je izziv in do vsakega hriba je treba imeti spo?tovanje; navzgor in navzdol ?e je pa komu premalo, ga gre pa lahko ve?krat prevoziti.

 

Tk d se veselim,ce nam kdaj uspe ga skupaj obiskati .

 

tocno tak, nikoli ne podcenjuj nicesar :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tocno tak, nikoli ne podcenjuj nicesar :)

Res je. Recimo Psiha je lahko velika prijateljica ali pa nasprotnica. Sam sem v kosu prepeljal Zoncolan z dveh strani in vmes Croco Carnico, po drugi strani so me pa ?e bistveno,bistveno la?ji klanci tako sesuli,da sem se komaj zadr?al , da se nisem na polovici obrnil ali pa zabrisal kolesa v grmovje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nova specialka ima tubeless sistem (TL). Torej brez zracnice, kar naj bi mocno zmanj?alo mo?nost gumidefekta, s katerimi pa ?e sicer nisem imel te?av.

 

Ker nisem ljubitelj novotarij in ker sem prista? klasike (?lauf,rezervni ?lauf ali 2 in dobra pumpa) sem bil ze od za?etka kar skepticen.

 

Filanje mleka na vsakih par mesecev, dra?je gume, naj bi bilo v primeru defekta kljub TL sistemu na terenu te?ko namontirati ?lauf , saj naj bi imeli te pla??i tr?e bocnice... Plus za filanje TL pla??a iz nule (brez slaufa-torej ob redni menjavi gum)se rabi posebno pumpo s komoro...

 

Prevec sekirancije zame.

 

No,ze 1dan po prvi leto?nji furi je zadnja guma spustila na 4bare... Zgleda premalo mleka.

 

Sem se pripravil na popizditis ; kako mi bo ratalo spucati mleko in namontirati pla??e , da se vrnem na klasiko.

 

Presenetljivo zlahka je ?lo vse skupaj, edino z odstranitvijo TL ventilcka sm se malo hecal...

 

Tako da Evo;ena skrb manj.

 

In potem ?e na stari specialki zamenjal zadnjo gumo. Cenena continenaltova je zdr?ala ve? kot 4jurje klancev (kupljena in name??ena julija v Dolomitih), preden je za?ela kar konkretno in predvsem nepredvidljivo drseti pri.... Ekhm... Temperaturah , ki morda niso najbolj pisane na ko?o specialki.... Beri: od minus 3 do plus 3....

 

Do sedaj prednja continenaltova gp4000 (zame najbolj?a guma!!!)je romala na zadnjo feltno, spredaj pa silom prilike Maxxis...

 

Zakaj se vedno ne znajdejo najbolj?e gume na stari specialki? Velikost okvirja SMALL + zastarela geometrija prinese s sabo pomanjkanje placa za ?ir?e gume, izbira tanj?ih (23mm)je pa nikakva...

 

Deejan;ti kot mtb kolesar ima? zagotovo kak?ne izku?nje z tubeless?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Izkoristil ?e drugi zaporedni dan in prvi? letos kolesaril izven na?e koko?ke...

 

Meni zelo ljub Krk,kamor se (vsaj del dopusta)vsako leto Vra?am in kjer sem ?e kot 15letnik nabiral kilometre s kolesom...

 

?tartal v Jadranovem (prisparal nekaj EUR, ki bi mi sicer vzela mostnina za avto), po lokalnih cestah preko ?i?i?ev do Ba?ke (kava),vmes nekje izgubil anorak (hvala Bogu je bil nek xy za 15eur), se peljal mimo mesta Krk do Vrh-a (3min postenek za banano in jogurt), obiskal Glavotok (uh... Spomini na malo mlaj?a leta...), hitra kava in kos pizze v Malinski (slu?ajno sre?al res Kul sodelavca ) in potem preko mosta nazaj do Jadranovega....

 

Krk je res fajn za kolo; senca (z obzirom na ostale otoke),veliko stranskih cest, vozniki so kolikor toliko navajeni kolesarjev,veliko odprtih trgovin tudi izven sezone (uh... Kako sem si jebal je?a na Cresu novembra na ta na?in)...

 

Ja.. nekje po poti je padel leto?nji 1500ti kilometer in 1000i v februarju...

 

u?itek na kubik...

post-9068-0-78914600-1551210313_thumb.jpg

post-9068-0-69258100-1551210327_thumb.jpg

post-9068-0-12946500-1551210341_thumb.jpg

post-9068-0-61599300-1551210369_thumb.jpg

post-9068-0-15746500-1551210387_thumb.jpg

post-9068-0-12977600-1551210406_thumb.jpg

post-9068-0-24081900-1551210431_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Deejan;ti kot mtb kolesar ima? zagotovo kak?ne izku?nje z tubeless?

Zal ne, pa tut mene ne. Preprica glih to, pomoje so zracnice kr zakon :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes prvic letos kolesaril na najljubsi nacin; s tamalo po pouku in sva sla z bicikli okrog Velenjskega jezera. :)

 

(Ob tovorjenju koles in odprtem stresnem oknu hitro oprostim Touring zelencu, da ni nek lepotec, ze napram E46 kupeju ali pa npr. Mazdi6 1.generacije, ki je lepa)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najvi?ja asfaltirana cesta v Hr na Svetega mene (Sv. Jure) ?e ni ?isto prevozna. Na koncu sem samo poslu?al, a sem ti rekla, kam rine?... :):)

Gre seveda za obvezen kolesarski cilj na Biokovo. Mi, en oldtimer, 2 osla in 3je kolesarji danes. Poleti pa cela jeba z motroji, avtobusi, kolesarji, cesta pa max 2m v ?irino ponekod.


https://feeds.croatia.hr/en/if-you-think-the-stelvio-trail-is-awesome-sv-jure-will-blow-your-mind/

 

1762m

post-2637-0-28994400-1551379764_thumb.jpg

post-2637-0-62977900-1551379782_thumb.jpg

post-2637-0-74571800-1551379803_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Izkoristil ?udovit februar in ?el 19x na kolo, naklepal 1140km.

 

Lansko zimo veliko ve? tekel (se pripravljal na svojo prvo 21ko), pa vseeno tudi leto?nji februar ?el 7x te?...

 

Zdaj sploh je motivacija ?e malo vi?ja zaradi lani kupljene specialke... Kot no? in dan...

 

Malo druga?nega oddiha te dni, nato pa skrita plana za junij/julij....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bravo!! Jaz sem se lani z mtb potepal po teh koncih okoli Prebolda; fenomenalno....

 

?e se potepa? po teh koncah z MTB se ti spla?a it dalje ?ez Marijo Reko na Podmejo pa potem dalje na Mrzlico :)

Ali pa, naprej ?ez Matke pa na Hom (res, da je hrib kratek ampak je orng vzpon). ?e si pa ?e mal bolj ekstremista pa gre? isto ?ez Matke na pot proti Zabukovici kjer pride? tudi na Lovsko ko?o Zabukovica pa nadaljuje? pot na Gozdnik, kjer je treba del poti prepe?a?it do cilja, je pa spust fenomenalen :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se potepa? po teh koncah z MTB se ti spla?a it dalje ?ez Marijo Reko na Podmejo pa potem dalje na Mrzlico :)

Ali pa, naprej ?ez Matke pa na Hom (res, da je hrib kratek ampak je orng vzpon). ?e si pa ?e mal bolj ekstremista pa gre? isto ?ez Matke na pot proti Zabukovici kjer pride? tudi na Lovsko ko?o Zabukovica pa nadaljuje? pot na Gozdnik, kjer je treba del poti prepe?a?it do cilja, je pa spust fenomenalen :)

 

Sem ?tartal v Preboldu,?el na mrzlico,se vrnil na glavno cesto in zavil levo in na za?etku spusta potem desno do neke planote , kjer zbirajo neke ?igeb za kolesarske vzpone (ne vem imena).

 

Potem spust nazaj do Prebolda, preko Matk na Mali? in nazaj po isti poti na Hom ter nazaj do Prebolda...

 

Top tura. Lustna kelnarca na Mali?u in fajn Pizza v matkah....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ?tartal v Preboldu,?el na mrzlico,se vrnil na glavno cesto in zavil levo in na za?etku spusta potem desno do neke planote , kjer zbirajo neke ?igeb za kolesarske vzpone (ne vem imena).

 

Potem spust nazaj do Prebolda, preko Matk na Mali? in nazaj po isti poti na Hom ter nazaj do Prebolda...

 

Top tura. Lustna kelnarca na Mali?u in fajn Pizza v matkah....

 

Kaj ti sploh govorim, ?e ?e pa itak vse pozna? tu :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hci postaja ljubiteljica kolesa in sem prav vesel, ker je to X krat bolj zdravo kot drgnjenje po ekranckih, kar je dandanes najljubsi konjicek vecine mladine.

 

Dilema pa je zdaj ko je (ceprav je mickena, pa je vseeno prerasla 16-colarja) in sem v resni dilemi ali ji kupit 20-ko ali ze kar unega 23 oz. 24. Ker 20 bo verjetno za 'kurckej' casa in bo treba vecjega :)

 

Si pa zeli prestave, ker je ugotovila kako olajsajo popotovanje, zlasti v klanec. :)

 

Skratka velika kolesarska dilema glede velikosti kolesa za mojo kolesarko, visine rahlo pod 130cm :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hci postaja ljubiteljica kolesa in sem prav vesel, ker je to X krat bolj zdravo kot drgnjenje po ekranckih, kar je dandanes najljubsi konjicek vecine mladine.

 

Dilema pa je zdaj ko je (ceprav je mickena, pa je vseeno prerasla 16-colarja) in sem v resni dilemi ali ji kupit 20-ko ali ze kar unega 23 oz. 24. Ker 20 bo verjetno za 'kurckej' casa in bo treba vecjega :)

 

Si pa zeli prestave, ker je ugotovila kako olajsajo popotovanje, zlasti v klanec. :)

 

Skratka velika kolesarska dilema glede velikosti kolesa za mojo kolesarko, visine rahlo pod 130cm :)

Kupi nekaj kar ji bo prav glede velikosti in predvsem , da ji bo v?e?.... ?e ji bo kolo preveliko, se ji zna zameriti vse skupaj....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej to je ta bojazen, matrwola :)

Par dni nazaj sem v reviji Bicikel.com bral en zelo dober ?lanek o tem,kaksno napako naredi marsikateri star?. Imajo malega otroka,ki ima poganjalcka,potem gredo na 16olarja in u?ivajo na njem in potem se znajdejo v taki dilemi kot si ti zdaj in kupijo preveliko kolo (velikokrat okra?eno s te?kimi in zani? amortizerji),ki se nonstop kvari... In potem veselje mine .. na kolesu se pa za?ne nabirati prah...

 

Nimam otrok,ampak ta ?lanek mi je dal misliti. Ga bom probal najti nekje.

 

Tak da kupi ji bajk primeren njeni velikosti, v specializiranih stacunah bodo znali svetovati. Res bi bilo ?koda,da obupa in se pridru?i ostalim otrokom,ki ne znajo po?eti drugega kot viseti na netu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vmes med poganjalcem in 16-ko je imela nekega 12,5 :)

 

Nikoli pa ni uporabljala pomoznih kolesc, pac spreten otrok, hehe

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skratka velika kolesarska dilema glede velikosti kolesa za mojo kolesarko, visine rahlo pod 130cm :)

Preskakovanje dimenzij po mojem mnenju ni glih optimalna stvar. Ampak da ne moraliziram, na? mulc je to?no 128,5cm in ima novo 24"kolo. Pred tem je, tako kot se spodobi, 2leti vozil 20" kolo. Kot zanimivost, ko je takrat pre?altal iz 16" na 20" je z novim ?ist malenkost prevelikim kolesom zvozil  manj strmih klancev kot s 16colcem, ?eprav je imel na 20 colcu prestave na 16" pa ne. ?ele po ene pol leta, ko mu je kolo postalo kolikortoliko prav, so se pokazale prednosti ve?jega kolesa s prestavami.

 

Trenutno ima na 24" zic na ?inah popolnoma naprej, zic?tango ene 12cm dvignjeno iz okvirja, balanco pa maksimalno dol in nazaj. V klance gre pa bolj kot z 20" ker ga re?uje zadaj ?ajba od cirkularja s kar 42zobi : https://www.energijabikes.com/cube-kolesa/otroska-kolesa/cube-reaction-240-sl-2019.html

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.