Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

?e ?e , potem prvega. Grem zve?er malo na net pogledat ponudbo pa nalepim kaj gor.

 

Koliko ti je Zgornja meja denarja?

Je to tvoj prvi resen bajk?

Kje se ma? namen vozit?

Koliko km ima? namen delati/ture dol?ina in kako pogosto?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvi resno kupljen bike,

 

sedaj imam polno vzemetenga ROGa, ki sem ga pred 6-7 leti kupil na bolhi za 40?.

Prevozim letno POLI maraton 21 km z dru?ino, nekaj malega km doma okoli po halozah. In pa na Morju za kratke vo?nje.

Zgornja meja bi mi bila 300? ampak ?e bo potrebno,....

 

lani sem preko sportsdirecta iz Anglije naro?il za 333? z po?tnino to kolo za sina, ki se mi zdi super uporabno za ta denar in ?isto dovolj za moje potrebe, samo so to samo lani imeli odprodajo, Modelov Muddyfox pa ne po?iljajo, ker se mislim,da dobijo tukaj pri nas:

Radial Esker 2.1

Bottom Bracket: Power Spline 113/68 Brakes: Avid DB1 160MM F+R Cassette: Sram PG-950 11-32 9speed Chain: YBN 9 Speed Chain Crankset: Truvativ E400 3.0 44/32/22 Fork: SR Suntour XCm30 27.5 100mm TP Frame: Esker DB 6061 Aluminium Front Mech: Sram X5 High Clamp 3X9 34.9 Handlebars: Radial RB-V01 Aluminium trail bar 680mm Headset: Neco Int Sealed Headset TP Pedals: PP Body and Black Alloy Cage Rear Mech: Sram X4 Long Cage Black E-Coat Saddle: Radial Race Plus Seat Clamp: 34.9mm QR Seat Post: Radial SP-V01 Stem: Radial ST-V01 90mm 31.8 STI Shifters: SRAM X4 3x9 Tyres: Kenda Kadre 27.5 x 2.10 Wheelset: Radial 27.5" MTB Disc Wheelset

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Prvi resno kupljen bike,

 

sedaj imam polno vzemetenga ROGa, ki sem ga pred 6-7 leti kupil na bolhi za 40?.

Prevozim letno POLI maraton 21 km z dru?ino, nekaj malega km doma okoli po halozah. In pa na Morju za kratke vo?nje.

Zgornja meja bi mi bila 300? ampak ?e bo potrebno,....

 

lani sem preko sportsdirecta iz Anglije naro?il za 333? z po?tnino to kolo za sina, ki se mi zdi super uporabno za ta denar in ?isto dovolj za moje potrebe, samo so to samo lani imeli odprodajo, Modelov Muddyfox pa ne po?iljajo, ker se mislim,da dobijo tukaj pri nas:

Radial Esker 2.1 Bottom Bracket: Power Spline 113/68 Brakes: Avid DB1 160MM F+R Cassette: Sram PG-950 11-32 9speed Chain: YBN 9 Speed Chain Crankset: Truvativ E400 3.0 44/32/22 Fork: SR Suntour XCm30 27.5 100mm TP Frame: Esker DB 6061 Aluminium Front Mech: Sram X5 High Clamp 3X9 34.9 Handlebars: Radial RB-V01 Aluminium trail bar 680mm Headset: Neco Int Sealed Headset TP Pedals: PP Body and Black Alloy Cage Rear Mech: Sram X4 Long Cage Black E-Coat Saddle: Radial Race Plus Seat Clamp: 34.9mm QR Seat Post: Radial SP-V01 Stem: Radial ST-V01 90mm 31.8 STI Shifters: SRAM X4 3x9 Tyres: Kenda Kadre 27.5 x 2.10 Wheelset: Radial 27.5" MTB Disc Wheelset

Muddyfox za 280 eur je bil moj prvi bajk. Prodajajo jih v btcju,lj. Kupljen prevelik okvir,nisem Mel pojma kaj gledati... Potem me je potegnilo no3,po hitrem postopku kupil specialko,pa potem ?e mtb... Pa potem lani nov mtb in novo specialko...

 

Ja,tko gre to... To govorim zato,ker bi me zlahka minilo vse skupaj zaradi dejansko slabega bajka, pa me na sre?o ni...

 

Ve?,pri tako poceni kolesih(kar kolesa do recimo 800eur so), je ?e jih primerjas med seboj v istem cenovnem razredu vse isti ?morn.

 

Kupi ga v specializiranih trgovinah,da vsaj pribli?no zadanes velikost in predvsem NAJ TI BO V?E?. Najbolj?i bajk je tisti,ki ti je dovolj v?e? da gre? nanj...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam z nejcem. Konec koncev bi lahko zase tut v decathlonu nasu kej pametnega z dobro opremo. Za tvoje potrebe mislim da bi blo cist uredu. Si pa tut ravn tak uzamejo cas za kupca in ti ne ponudijo samo nekaj sam da prodajo :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam z nejcem. Konec koncev bi lahko zase tut v decathlonu nasu kej pametnega z dobro opremo. Za tvoje potrebe mislim da bi blo cist uredu. Si pa tut ravn tak uzamejo cas za kupca in ti ne ponudijo samo nekaj sam da prodajo :)

Hja... Mo?nost da ti v decathlonu kolo proda kolesar je bistveno manj?a , kot da ti ga v specializirani ?tacuni. In fajn je , sploh ?e si za?etnik,da ti nekdo tudi na licu mesta UPORABNO svetuje. Plus poprodajne storitve , ko bo najbr? slej ko prej kak?no vpra?anje glede bajka. Je ?isto druga?e priti v decathlon/hervis ipd in naleteti na tretjega prodajalca ali pa v neki stacuni ki prodaja zgolj ali pa predvsem kolesa....

 

Jaz vem da toplo svetujem da se kolesa ne kupi v stacuni,kjer prodajalec danes prodaja kolesa,pozimi smu?ke,vmes pa gorni?ko opremo in vse nekaj na pol...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poleg tega... Po?utje na kolesu je odvisno od vecih dejavnikov. Mnogokrat je treba zamenjati sede?,fajfo,pedala,gume...

 

V hipermarketih je bajk ,kakr?en je in potem ali vozis bajk , ki ti ni pisan na ko?o ali pa kupi? druge stvari in ti originalne stojijo doma...

 

V kolesarskih stacunah se da dostikrat na licu mesta preprosto zamenjati stvari ali pa pa? malo dopla?ati ?e vzame? dra?je/boljse...

 

Plus da ti ga v hipermarketih ne znajo tako dobro nastaviti.

 

Saj ne re?em,za prvo silo ok ampak... Nekdo ki kupuje ra?unalnik in se ne spozna... Kje naj ga kupi; v ra?unalni?ki trgovini ali eleclercu?

 

Ampak seveda... Na koncu je va?no kako se po?uti? gor... In ?e ti je un iz intersporta v?e? ... Zakaj pa ne. Pa za unih 150+ eur razlike raje familiji pivoscis en fajn vikend kolesarski izlet; bo veselje ravno tako, ?e ne ?e ve?je...

Letos prvic na bicikel za malce dlje (za Nejca bi to bil samo krog za ogrevanje  :P  :lol:) V soboto naredil en krog do Skofje Loke naprej do Kranja in preko Zbilj nazaj domov ...

 

skitched-20190325-115510.jpg

 

 

Vceraj pa sva sla z zeno prevozit en del Parenzane (od Kopra do Strunjana in nazaj) ... 

 

Parenzana-20190325-115621.jpg

Superca. Kar tako naprej... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja... Mo?nost da ti v decathlonu kolo proda kolesar je bistveno manj?a , kot da ti ga v specializirani ?tacuni. In fajn je , sploh ?e si za?etnik,da ti nekdo tudi na licu mesta UPORABNO svetuje. Plus poprodajne storitve , ko bo najbr? slej ko prej kak?no vpra?anje glede bajka. Je ?isto druga?e priti v decathlon/hervis ipd in naleteti na tretjega prodajalca ali pa v neki stacuni ki prodaja zgolj ali pa predvsem kolesa....

Jaz vem da toplo svetujem da se kolesa ne kupi v stacuni,kjer prodajalec danes prodaja kolesa,pozimi smu?ke,vmes pa gorni?ko opremo in vse nekaj na pol...

Nope, je decathlon malo drugace kot hervis. Ce si se kdaj am uzel nosijo prodajalci znacke za kiro stvar je kater prodajalc specializiran :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nope, je decathlon malo drugace kot hervis. Ce si se kdaj am uzel nosijo prodajalci znacke za kiro stvar je kater prodajalc specializiran :)

A,pol pa ok.. No,saj meni je interaport recimo ok ,sploh outlet kjer dobim napol zastonj moje ?tevilke, decathlon pa tud ok , kar sem pa? vzel (ampak ne za kolo,tu sem malo prevelik te?ak). Ampak sem mislil da je to zgolj slu?aj.

 

Me veseli da ni :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej,?e se misli? voziti kot pravi? so vsa ta kolesa dobra,to je500kilom na leto,?e pa kaj ve? pa daj 500evrov. Za toliko dobi? kolo v kaki akciji od lani z opremo deore LX ali celo XT,paziti pa mora? da ni samo menjalik deore ampak tudi ro?ice in pesta,?im ve? pa bo? delal kamot 2 do 3tiso? na leto. Jaz jih imam ?e 10 tiso? brez problema samo verigo in gume sem menjal kar je normalno ta te kilometre. Za tvojo velikost rabi? okvir ?t. 48 ali L Bolj precizno pa mora? izmiriti razkorak itd,malo si poglej po netu glede tega,Nejc tudi veliko ve,je kar maher! Pa dobro kupi....
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz nebi bil tako ziher , da rabi L okvir.

Prej medium...

 

Jaz sem 173 cm in sem ravno na spodnji meji medium.... S5,odvisno od proizvajalca,ampak mo?no dvomim , da bo karkoli drugega kot medium pravilno.

 

Seveda pa mi velikost okvirja, zelo pomembna je tudi geometrija in pa samo po?utje ter predvsem ustrezna namestitev kolesa...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://www.valy.si/izdelek/N-CW_20_V/merida-mosko-treking-kolo-crossway-20-v

 

Evo, 4je predlogi; 2x mtb, 1x treking in 1x t.i.hibrid oziroma fitness kolo. Zsaj je na tebi, da se najprej odlocis, za katero vrsto kolesa se bos odlocil.

 

Vsi imajo svoje pluse in minuse, lahko pa ti povem svoje mnenje, da mnogo ljudi uporsblja mtb kolo za taksen teren, ki je obvladljiv tudi s trekingom, sploh ce mu das malo bolj terenske gume gor.

 

Hkrati je pa treking neprimerno boljsi po asfaltu.

 

Meni je zanimiv sploh ta treking z v- zavorami in pa seveda tisti focus mtb, ki pa je ze malo drazji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale focus je vredi, samo trekinga poglej za tak denar pa nima? kaj zgre?i, mislim da je bolj?a izbira za tisto kar ti rabi?. Jaz imam focusa treking z vso opremo deore LX in je bomba. Dal sem 520e s popusti pred 4rimi leti.Focus ti bo prav M ker so kar veliki okvirji. Jaz imam L pa sem 182 in mi je ravno prav. Gorici so malo manj?i,najbolj?e probat v trgovini z poznavalcem in nastavitvijo, ker je tudi ful pomembna dol?ina nog napram trupu itd. Veliko uspeha! Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale focus je vredi, samo trekinga poglej za tak denar pa nima? kaj zgre?i, mislim da je bolj?a izbira za tisto kar ti rabi?. Jaz imam focusa treking z vso opremo deore LX in je bomba. Dal sem 520e s popusti pred 4rimi leti.Focus ti bo prav M ker so kar veliki okvirji. Jaz imam L pa sem 182 in mi je ravno prav. Gorici so malo manj?i,najbolj?e probat v trgovini z poznavalcem in nastavitvijo, ker je tudi ful pomembna dol?ina nog napram trupu itd. Veliko uspeha! Lp

Se strinjam...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz nebi bil tako ziher , da rabi L okvir.

Prej medium...

 

Jaz sem 173 cm in sem ravno na spodnji meji medium.... S5,odvisno od proizvajalca,ampak mo?no dvomim , da bo karkoli drugega kot medium pravilno.

 

Seveda pa mi velikost okvirja, zelo pomembna je tudi geometrija in pa samo po?utje ter predvsem ustrezna namestitev kolesa...

 

js sm iste vi?ine kot ti, pa ja je tut men M glih ok. Tut L bi ?e ?ou skoz, ampak bi mogu dat gor kraj?o fajfo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moje 8 nisem ?tel spredaj pa 3 ja

 

Moderno mo?ko cross kolo Fun Deore KTM s 24 prestavami in Shimano Deore M591 zadnjim menjalnikom.
PRESTAVE 24
OBRO?I Shining A-M6
SEDE? DDK-5103
ZAVORE Shimano M315
VILICA Suntour SF16 NEX
ZADNJI MENJALNIK Shimano RD-591 Deore
PREDNJI MENJALNIK Shimano FD-TY710
GONILKA Shimano TY501
KASETA Shimano HG 31Altus 
PESTA Shimano Tx 505
PLA??I Schwalbe Tyrago

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Po moje 8 nisem ?tel spredaj pa 3 ja

Moderno mo?ko cross kolo Fun Deore KTM s 24 prestavami in Shimano Deore M591 zadnjim menjalnikom.

PRESTAVE 24

OBRO?I Shining A-M6

SEDE? DDK-5103

ZAVORE Shimano M315

VILICA Suntour SF16 NEX

ZADNJI MENJALNIK Shimano RD-591 Deore

PREDNJI MENJALNIK Shimano FD-TY710

GONILKA Shimano TY501

KASETA Shimano HG 31Altus

PESTA Shimano Tx 505

PLA??I Schwalbe Tyrago

Na hitro; vrstni red shimano opreme od najslab?ega proti bolj?emu: tourney-altus-acera-alivio-deore... Naprej ne bom ?el,ker je ?e deore vrh glave za nas rekreativce. Glede na to da je zadaj 8p je tole zelo star deore,ki ga je novej?i alivio zelo verjetno ?e zdavnaj prehitel.

 

Npr.moj prej?nji mtb letnik 14 je ?e imel deore 10redno zadaj.

 

S tem na?eloma ni ni? narobe,problem je zgolj v tem,da na tak na?in prepri?ajo kupca,da je to super duper bajk (ker marsikdo pogleda na napis na zadnjem menjalniku in to je to),vse ostalo je pa bolj tako -tako. Kot s(m)o ti ?e rekli;nekih velikih razlik pri tko poceni kolesih ni....

 

Ti je v?e?? Imajo tvojo velikost?

 

Cena ok?

 

Vzami in izkoristi lep vikend, ki se pribli?uje.

Je pa to un iz hervisa za 500eur ki ga na polno ogla?ujejo po plakatih?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sem bil v BIKE Center. smo pri?li na cca 100 ni?je kot v oglasu

 

https://bike-center.si/shop/ctm-2019-tranz-2-0/

 

za ostale si pa ?e moram vzeti ?as

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.