Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Tak da kupi ji bajk primeren njeni velikosti, v specializiranih stacunah bodo znali svetovati. Res bi bilo ?koda,da obupa in se pridru?i ostalim otrokom,ki ne znajo po?eti drugega kot viseti na netu...

 

To?no tak, treba it v specializirano trgovino in ne nek hervis ali kej podobnega, ker pri njih jim je vseeno, samo da prodajo. V specializiranih trgovinah pa prav vr?ejo u? na kupca in ti dejansko povejo, ?e ti je kolo primerno ali ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes mulc prvi? sprobal bicikel na bolj zahtevnem terenu - planinska pe?pot z Limbarske gore. Ata je mal debelo gledal kako je mulc na najzahtevnej?em delu kjer je voda odnesla pot, bo?no oddrsel dol preko skal z obema nogama na pedalih kot da bi to ?e od nekdaj po?el. Sedaj vidim, da je prav da nima nobenega vzmetenja, ga bom vsaj nekaj ?asa ?e lahko dohajal navzdol.

 

Je pa na? sedemletnik danes ?e dopoldne opravil Marjanov spominski pohod PD Morav?e, kar je zneslo 4,5ure ?iste hoje, potem pa popoldne z biciklom na Limbarsko, ker je medtem ko je fotr tam gor pri Urankarju pil pivo, mali gonil rolko. Lahko mladi?em ki ne vejo kaj je utrujenost

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fenomenalen 1dan dopusta. Ob 8h ?tartal v vetrovno jutro. Ljubljana-brezovica-podpec-borovnica-pokojisce (zaje.an klanec), spust nazaj v Borovnico, mimo Bistre do Vrhnike, ?ez ligojno do Horjula,kjer pade prva kava, pot nadaljujem ?ez Zaklanec proti P.gradcu in proti Ljubljani,nato levo na Katarino , spust v Soro,medvode,preko Pirni? do Ljubljane...

 

Streljaj od tople doma?e postelje ne najdem pravega razloga za odnehati po 100km , najdem pa nekaj razlogov za nadaljevanje.... Padejo Pance (in kava ter sendvi? za 20i vzpon), sledi voznja ?ez Javor do Pe?arja,spust v Sostro in za fini? vzpon na Orle.... Ter spust na Lavrico in domov....

 

Nekaj ?asa me ?e ni bilo na Katarini, sem pa bil ve?krat z mtb na sv.jakobu nad Katarino. Ob tem sem se spomnim, bilo je leta 2012,ko sem z 30kg ve? kot sedaj kupil nekega No name trekinga in se ?el vozit... Z avtom do Sore in potem z bajkom na Katarino.... Malo morgen... Po 1km sem u?aljeno vrgel bajk nazaj v xsaro...

 

No , ?ez 1leto se mi je zdelo UAU ,ko sem prepeljal iz Dobrove na katarino in dol do Sore in nazaj ?ez Katarino v Dobrovo...

 

Tako da,ja... Prav poseben ob?utek je bilo danes biti gor...

 

Tistega hudi?a,ki se mi je par dni nazaj vsedel na ramo in ki govori,da je vse skupaj brezveze,je odpihnilo nekje pri Podpe?i,tako da ?e ga kdo najde.... Ni ga ?koda,to je samo za povozit...

 

Nekaj fotk...

post-9068-0-17418900-1552841436_thumb.jpg

post-9068-0-99844200-1552841452_thumb.jpg

post-9068-0-77995900-1552841468_thumb.jpg

post-9068-0-73700700-1552841486_thumb.jpg

post-9068-0-28118100-1552841503_thumb.jpg

post-9068-0-67303000-1552841522_thumb.jpg

post-9068-0-50672800-1552841553_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je tako :)

Halo eno vpra?anje imam,mi lahko pove? nekaj, kaj pomenijo tiste tri ?tevilke na desni strani spodaj na zemljevidu.prva mislim da so st.celzija na desni verjetno zra?na vlaga,kaj pa na sredini? Hvala in lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Halo eno vpra?anje imam,mi lahko pove? nekaj, kaj pomenijo tiste tri ?tevilke na desni strani spodaj na zemljevidu.prva mislim da so st.celzija na desni verjetno zra?na vlaga,kaj pa na sredini? Hvala in lp

1. Je dejanski obcutek temperature

2. Je hitrost in smer vetra

3. Je pa vlaznost zraka :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moravski, hvala za nasvet iz prakse.

Sem ?el prav posebej za to merit vi?ino na?ega mulca.

 

Pri mulariji ne gre druga?e kot da imajo pri prehodu na ve?je kolo na za?etku malenkost preveliko kolo (ampak res samo malenkost preveliko) ki jim potem ?ez kaki dve leti postane malenkost majhno. To?no ne more nih?e udet, pri velikosti je poleg telesne vi?ine pomembno tudi kako spreten je otrok in kako obvlada kolesarjenje - ?e ni veliko na kolesu in ne obvlada, je zanj bolj?e manj?e kolo.

 

Kot sta ti ?e napisala Nejc in Dejan, specializirane ?tacune, res pa da tam ve? dnarja pusti?. Obstaja mo?nost nakupa rabljenih. Sam sem poizkusil na Bolhi - 20colca Kokuo mi je takrat ratal dobit za pol cene skoraj nerabljeno. Ko pa sem pred to sezono kupoval 24" je bil na bolhi en zelo kvaliteten (drag) Cube in to skoraj brez znakov uporabe, vendar pa zahtevana cena ni bila rabljenemu biciklu ustrezna. Na bolhi se da kaj dobit, je pa za to potrebno nekaj ?asa.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To so vrednosti, ki jih ne meri ura ampak so accuweather, katere garmin dobiva preko neta

 

Nimam ure za te zadeve :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tud ne, sam povem ti kako je

Vrednosti, ki jih meri ura so napisane v drugi koloni

To vem da ura verjetno ne meri direkno,me je samo zanimalo kaj pomeni srednja cfra od onih treh in je veter baje. Lp
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem si malo ?iril obzorja.

 

?e nedolgo nazaj sploh nisem kaj oziroma kje je ?i?arija. No, in potem dobim povabilo znanca,naj pridem kaj kolesarit tja... Malo navigacije,googla,forumov in se je naredil plan: "plan z ?immanj plana", malo naokoli po hrvaski ?i?ariji...

 

Kot izhodi??e sem si najprej izbral kraj Jelovice... Pa mi ni di?alo,pa sem se z avtom zapeljal do kraja Lupoglav,kjer je dejansko vsaj malo civi... Ekhm... Kafic kjer sem lahko spil kavo,navezal stike z doma?ini,ki so mi dovolili pustiti avto na dvori??u. Lepo.

 

No... Najprej sem se odpravil pogledati kraj Hum , za katerega Guinnessova knjiga pravi , da je MESTO z najmanj prebivalci na svetu (ob zadnjem popisu naj bi jih bilo 17-ce se ne motim), potem pa sem v daljavi zagledal vrh U?ke (vojak)...

 

Sem si rekel "sory ?i?arija, s te strani se ?e vzpenjal na U?ko".

 

Gor je bilo hladno in ?e sneg v zati?nih legah,tako da sem po hitrem postopku nadaljeval v kraj I?i?i ter potem do Lupoglava ?ez Moscenisko Drago in Plomin..

 

Malo pred Lupoglavom na levi videl zanimivo trdnjavo , na katero sem se vzpel. Gre za malo vasico po imenu Boljun ,ki je dejansko zelo simpati?na.

 

Po dobrih 5ih urah sem se vrnil do avta in ?el v osr?je ?i?arije z avtom do znanca jesti doma?e fige

post-9068-0-80464000-1553372772_thumb.jpg

post-9068-0-84189300-1553372799_thumb.jpg

post-9068-0-13036000-1553372827_thumb.jpg

post-9068-0-68619700-1553372852_thumb.jpg

post-9068-0-49516800-1553372892_thumb.jpg

post-9068-0-90337000-1553372907_thumb.jpg

post-9068-0-17172500-1553372961_thumb.jpg

post-9068-0-40247500-1553372982_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, mi nismo ?li ?ez U?ko, pa ti potem nisem pisal :)

Smo pa ?li ?ez Plomin, Buzet...itd.

Jaz sem okoli 13h ?tartal iz icicev proti plokinu (sem naredil kro?no).

 

Sj vreme je blo pa tud vam pisano na ko?o.

 

:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

I??em kolo za sebe, ne predrago ker je to bolj redko kolesarjenje a vseeno ker sem z kilami okolo 90 kg in vi?ina 176 cm me zanima ali so na tem kolesu komponente uporabne in katero velikost okvirja naj vzamem

 

https://www.intersport.si/genesis-speed-cross-sx-3-8-mosko-treking-kolo-284063

190653210_00.jpeg

 

sem pa seveda odprt tudi za gorska kolesa ali drugo treking kolo ?elja so pa hidravli?ni diski in ne sme biti predrago.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Letos prvic na bicikel za malce dlje (za Nejca bi to bil samo krog za ogrevanje  :P  :lol:) V soboto naredil en krog do Skofje Loke naprej do Kranja in preko Zbilj nazaj domov ...

 

skitched-20190325-115510.jpg

 

 

Vceraj pa sva sla z zeno prevozit en del Parenzane (od Kopra do Strunjana in nazaj) ... 

 

Parenzana-20190325-115621.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

I??em kolo za sebe, ne predrago ker je to bolj redko kolesarjenje a vseeno ker sem z kilami okolo 90 kg in vi?ina 176 cm me zanima ali so na tem kolesu komponente uporabne in katero velikost okvirja naj vzamem

 

https://www.intersport.si/genesis-speed-cross-sx-3-8-mosko-treking-kolo-284063

190653210_00.jpeg

 

sem pa seveda odprt tudi za gorska kolesa ali drugo treking kolo ?elja so pa hidravli?ni diski in ne sme biti predrago.

Jaz ti to odsvetujem . Glej (sploh na to da nima? 65kg) VSAJ opremo alivio,definitivno pa ne acera in altus. To je za do trgovine in nazaj za malarijo...

 

?e raje oprema deore,ampak seveda je tisto kar ve? denarja.

 

Tudi te zavore tektro.... To ni to,verjemi. Raje v brake kot slabe diske, ki so te?ji, dra?ji za vzdr?evanje in nasploh... Slab?i.

 

Moj prvi bajk je bil tudi nekaj takega in sem zmetal takoj ?e 100eur za sprotno popravljanje zani? robe , pa je Mel bajk narejenih max2jurja ko sem se ga znebil.

 

Dodaj ?e kak?nih 150-200eur...vem,pri denarju se vse kon?a... In Pojdi v specializiran trgovino kjer bo? tudi la?je dobil kaki popust in predvsem nasvet glede velikosti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ti to odsvetujem . Glej (sploh na to da nima? 65kg) VSAJ opremo alivio,definitivno pa ne acera in altus. To je za do trgovine in nazaj za malarijo...

 

?e raje oprema deore,ampak seveda je tisto kar ve? denarja.

 

Tudi te zavore tektro.... To ni to,verjemi. Raje v brake kot slabe diske, ki so te?ji, dra?ji za vzdr?evanje in nasploh... Slab?i.

 

Moj prvi bajk je bil tudi nekaj takega in sem zmetal takoj ?e 100eur za sprotno popravljanje zani? robe , pa je Mel bajk narejenih max2jurja ko sem se ga znebil.

 

Dodaj ?e kak?nih 150-200eur...vem,pri denarju se vse kon?a... In Pojdi v specializiran trgovino kjer bo? tudi la?je dobil kaki popust in predvsem nasvet glede velikosti...

kaj pa to

https://www.bikeek.si/treking-kolo-bergamont-helix-5.0-2017

ali KTM

https://www.hervis.si/store/Oprema/Kolesa/Treking-kolesa/KTM/Fun-Deore/p/COLOR-2267517

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.