Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

?e ne, me je pa ?e lani zelo mikal

Jaz naceloma nisem nek ljubitelj takih prireditev; sem bolj individualist. Ampak 1x sem bil na 1taki mtb zadevi in je bilo prou fajn.

 

 

Morm mal pogledat kk zgleda to, nisem nek ljubitelj kaksnih adrenalinskih spustov, tud bajk je cisto povprecen trdak, sem bolj ljubitelj klancev, ki zahtevajo nekaj kondicije...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In pa pomagajo "spd" pedala/cevlji. ?ele takrat se ima pravo kontrolo nad bajkom...

Med MTB srenjo je precej debate okoli tega in ve?ji del jih trdi, da se da s flat pedali in ustrezno kvalitetnimi ?evlji kontrolirat kolo enako kot s SPD. Jaz sem zrasel gor z bicikli, kjer sploh noge nisi mogel ven dobit iz ko?aric, MTB sem potem za?el s SPD-ji, zdaj vozim flat. O kontroli ne bom, si pa upam trdit, da ko si ?e enkrat na poti da poljubi? mater Zemljo, ima ta izkaz ljubezni manj?e posledice ?e si na flatih kot na SPD. 

 

Meni isto, ker gor mi je res mu?enje,

Zadn ?as da se elektrificira?.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Med MTB srenjo je precej debate okoli tega in ve?ji del jih trdi, da se da s flat pedali in ustrezno kvalitetnimi ?evlji kontrolirat kolo enako kot s SPD. Jaz sem zrasel gor z bicikli, kjer sploh noge nisi mogel ven dobit iz ko?aric, MTB sem potem za?el s SPD-ji, zdaj vozim flat. O kontroli ne bom, si pa upam trdit, da ko si ?e enkrat na poti da poljubi? mater Zemljo, ima ta izkaz ljubezni manj?e posledice ?e si na flatih kot na SPD.

 

Ja , ampak mo?nost da pride? na dobro pot da se zvrnes je manj?a z spdji. Konec koncev pa, ?e zmeraj se lahko vozi? z odpetimi pedali ?e te je na kak?nem odseku strah... Jaz vidim same prednosti pri pedalih na vpetje...

 

Zadn ?as da se elektrificira?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Med MTB srenjo je precej debate okoli tega in ve?ji del jih trdi, da se da s flat pedali in ustrezno kvalitetnimi ?evlji kontrolirat kolo enako kot s SPD. Jaz sem zrasel gor z bicikli, kjer sploh noge nisi mogel ven dobit iz ko?aric, MTB sem potem za?el s SPD-ji, zdaj vozim flat. O kontroli ne bom, si pa upam trdit, da ko si ?e enkrat na poti da poljubi? mater Zemljo, ima ta izkaz ljubezni manj?e posledice ?e si na flatih kot na SPD.

Ja , ampak mo?nost da pride? na dobro pot da se zvrnes je manj?a z spdji. Konec koncev pa, ?e zmeraj se lahko vozi? z odpetimi pedali ?e te je na kak?nem odseku strah... Jaz vidim same prednosti pri pedalih na vpetje...

Zadn ?as da se elektrificira?.

Js isto. Na zacetku me je blo full strah sploh uporabit spdje, zdej pa brez njih sploh nemorem vec :)

Sej pa si jih na startu mal bolj narahlo nastavis, da se navadis :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js isto. Na zacetku me je blo full strah sploh uporabit spdje, zdej pa brez njih sploh nemorem vec :)

Sej pa si jih na startu mal bolj narahlo nastavis, da se navadis :)

Mene na samem za?etku SPD-jev ni bilo prav ni? strah - v primerjavi s "ko?aricami" kjer noge  pod nobenim pogojem ne dobi? na hitro ven, so spd-ji pravi balzam.

 

Nadzor nad biciklom  spd vs flat je enak (le da pri flatih rabi? ve? ?asa da to obvlada?)

 

Prednost spd je 10% ve? mo?i v klanec. Slabost ve?ja verjetnost po?kodbe pri padcih, vo?nja z odpetimi spd-ji pa recept za katastrofo.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem se s spd spoznal v srednji ?oli na specialki in nekega strahu ni bilo. Se pa spomnim,da sem si na krmilo nalepil listek z napisom "noge!!"

 

Tako sem se ob vsakem ustavljanju spomnil, da moram pravi ?as odpeti nogo. Ko se 1x ustavis in ?eli? z zapeto nogo stopiti na tla... Je prepozno... Neprakti?no je pasti ravno pred avto.

Tako da nekih te?av nisem imel niti potem na mtb.

 

Jaz si ne predstavljam vo?nje brez spd.

 

Sicer pa;letos prvi? vozim zimske termo spd ?evlje.... Kot dan in no? napram gamasam. .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem se s spd spoznal v srednji ?oli na specialki in nekega strahu ni bilo. Se pa spomnim,da sem si na krmilo nalepil listek z napisom "noge!!"

 

Tako sem se ob vsakem ustavljanju spomnil, da moram pravi ?as odpeti nogo. Ko se 1x ustavis in ?eli? z zapeto nogo stopiti na tla... Je prepozno... Neprakti?no je pasti ravno pred avto.

Tako da nekih te?av nisem imel niti potem na mtb.

 

Jaz si ne predstavljam vo?nje brez spd.

 

Sicer pa;letos prvi? vozim zimske termo spd ?evlje.... Kot dan in no? napram gamasam. .

 

ti uporablja? enake spd-je na specialki kot na MTB? Js mam na obeh od MTB, se mi zdijo bolj?i :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ti uporablja? enake spd-je na specialki kot na MTB? Js mam na obeh od MTB, se mi zdijo bolj?i :)

Imam 2specialki in 1mtb. Na stari specialki in mtb imam mtb spd pedala (torej mtb letne ?evlje ki pa so precej cestni na videz), na novi specialki pa Look keo cestna pedala z cestnimi Giro ?evlji.

 

Poleg teh dvojih ?evljev imam, kot re?eno, ?e zimske termo ?evlje. Pozimi ne uporabljam nove specialke in imam te termo ?evlje z adapterjem , da pa?ejo tudi na MTB pedala.

 

Ko sem kupoval Giro cestne ?evlje ?e nisem imel nove specialke in sem imel na obeh bajkih MTB pedala (tako kot ti) in sem hvala Bogu kupil ?evlje,ki imajo mo?nost namestitve obeh vrst blokejev.

 

Na novo specialko nisem imel dati srca MTB pedal....

 

Ampak... Tudi ?e imas npr.cestne ?evlje in mtb pedala, obstaja (kot re?eno)adapter tako da lahko cestne ?evlje uporablja? na MTB pedalih (moj primer z termo ?evlji).

 

Sicer pa.... Isti ?morn je to s pedali,jaz ne opazim razlike....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc,v 5ek greva s Schurda s foruma na Pokljuko prvi? v ?ivljenju testirati lauferce :)

 

Izposoja ni problema ali naj raje preverim oz.rexerviram ali kakorkoli?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc,v 5ek greva s Schurda s foruma na Pokljuko prvi? v ?ivljenju testirati lauferce :)

 

Izposoja ni problema ali naj raje preverim oz.rexerviram ali kakorkoli?

Jaz sem bil med tednom ko je bilo slabo vreme in ni bilo nobene panike... Ampak saj ve?... ?kodi ne ?e poklices in vprasas...

 

Je pa super in res toplo priporo?am.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Greva brez kakih extra teka?kih ambicij, bolj kot hec in neki novega poskusiti :)

Ja sj jst sm tud tko prvi? po 20ih letih laufal , kolegica pa sploh prvi? .

 

In je blo top. 4h nama je blo vrh glave.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Narocil nov par gum Schwalbe Marathon plus, pa da vidim, ce so res tak dobre kot pravijo :)

post-1139-0-74942900-1550133085.jpg

 

Ob enem so pocasi tudi zavore godne za menjavo, nemorem vrjet da dajo na cross country kolo neke cist osnovne zavorne kolute in obloge. SLX koluti bi pomoje mogl kr mal dlje zdrzat + sinterjeve obloge :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Narocil nov par gum Schwalbe Marathon plus, pa da vidim, ce so res tak dobre kot pravijo :)

prod143787_imagetag_1.jpg

 

Ob enem so pocasi tudi zavore godne za menjavo, nemorem vrjet da dajo na cross country kolo neke cist osnovne zavorne kolute in obloge. SLX koluti bi pomoje mogl kr mal dlje zdrzat + sinterjeve obloge :)

Kolk so ti pa zdr?ale bremze?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolk so ti pa zdr?ale bremze?

 

 

cca. 600-700km

?mego, da ti ne bo ?e vztrajnik guzne :D

 

haha, v tem primeru sm vztrajnik js :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to si jih Kr hitro Zgonil. Je pa res da sem jaz zajec za navzdol .

 

ce ti kej pove, ti koluti, ki sm jih mel zdej gor so cca. 7? kos (RT26 oznaka), predvidevam da obloge niso ble n? bolj?e, tak pa ve?, da se po pe?poteh ogromno zavira :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? kot se zamenja gum na kolesu,zavor in podobnega... Bolj je ?lovek sre?en v lajfu,ker to pomeni,da ni zaprt med 4 stene...

 

sam je pa ?lovek manj sre?en, ko je treba denarnco odpirat :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.