Skoči na vsebino

Rekreacija (kolesarjenje, tek, pohodništvo,... )

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
Pred eno uro je Mraušk Mčk napisal:

Drugič električenga takole potopite nad slapom, boste imeli ogrevano vodo. 

 

Pri domu se v snegu vidijo kolesnice od avta. A so se to pripeljali iz Tuhinjske strani ali iz Gornjega grada.

Pomoje iz obeh smeri, sodeč po registrskih na avtih, tik ob koči.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano (urejeno)

Ko pa je premrzlo in ni več za na kolo je pa tukaj CURLING..... :vesel:

IMG_20241220_224150.jpg

IMG_20241220_213112.jpg

IMG_20241220_215122.jpg

IMG_20241220_204953.jpg

Ali pa nižje hribolazenje do 1000m.....:danzoman:

IMG_20241221_111038.jpg

IMG_20241221_105531.jpg

IMG_20241221_105655.jpg

Popravljeno od Bini
  • Všeč 3
  • Haha 1
Napisano

Včeraj na Kranjski rebri oz. Vrhu Kašne planine, s Črnivca gor. :)

IMG_20241221_120352.jpg

IMG_20241221_120415.jpg

IMG_20241221_120441.jpg

IMG_20241221_120454.jpg

IMG_20241221_122810.jpg

IMG_20241221_122819.jpg

IMG_20241221_122846.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Današnja kombinacija poganjalca in pohodništva; iz Soteske na Go(j)zd, od tam pa pot pod noge in na VOVAR; 940m

IMG_20241226_140728.jpg

IMG_20241226_140745.jpg

IMG_20241226_141441.jpg

IMG_20241226_135325.jpg

IMG_20241226_133409.jpg

IMG_20241226_132934.jpg

IMG_20241226_132605.jpg

  • Všeč 1
  • Ljubim 2

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 30 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Aha vidim da si imel stanju na cestišču ustrezno zimsko opremo. Verigo. 

Dober profil na gumah in gre po snegu boljše kot avto :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 56 minutami je Alex napisal:

In?... kako se obnese? 

Z malo manj tlaka se mi zdi dost bol oprijema. Na snegu mi ni nič drsel, kolesa niso blokirala ob zaviranju... je pa res da nisem pretiraval, ker je bilo kar veliko sprehajalcev. trenutno montrarane 29'', 2.6'' maxxis minion DHF in DHR2, EXO+ še tovarniške.  Za naslednje šturiram vsaj DD casing in pa mogoče malo ožje gume 2.4''. mogoče tanove high roller3 ali pa continental kryptotal fr+rr enduro casing. 

Edino kar je moram mal spremljati tlak, ker se mi zdi da mal preveč pada ko kolo stoji. 3 dni cca 5psi. mogoče se je ušimal k sm šel končno na eno furo. 

Napisano

Preveč spuščene (recimo 0,8 bar) gume so mal žleht. Imajo krasen oprijem dokler je bicikl pravokotno na podlago. V ovinkih je vodljivost slabša. Pri nenadnih bočnih obremenitvah - recimo manjšo skalco skrita v kupu listja povoziš z bokom, pa ti za trenutek vrže gumo dol s feltne in sledi polet čez belanco. Doživel 2x. Nad 1 bara insertov po moje (ne res divji) rekreativeci ne potrebujemo.

 

Na relativno mehkem snegu so kramparce ok. Na zglajenem snegu ali trdem zmrznjenem  ga ni čez spike. Že ene 2 leti jih nisem nataknil. Mogoče drugo leto, letošnjo zimo zdravim ramo. 

 

 

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
pred 9 urami je Mraušk Mčk napisal:

Preveč spuščene (recimo 0,8 bar) gume so mal žleht. Imajo krasen oprijem dokler je bicikl pravokotno na podlago. V ovinkih je vodljivost slabša. Pri nenadnih bočnih obremenitvah - recimo manjšo skalco skrita v kupu listja povoziš z bokom, pa ti za trenutek vrže gumo dol s feltne in sledi polet čez belanco. Doživel 2x. Nad 1 bara insertov po moje (ne res divji) rekreativeci ne potrebujemo.

 

Na relativno mehkem snegu so kramparce ok. Na zglajenem snegu ali trdem zmrznjenem  ga ni čez spike. Že ene 2 leti jih nisem nataknil. Mogoče drugo leto, letošnjo zimo zdravim ramo. 

 

 

 

inserte imam samo zaradi kilaže in terena ki ga imamo v okolici. sam sem v dokaj težki kategoriji pa še kolo je težko. cca 26kg. dam raje  100€ za oba inserta kot pa 120 €za obroče + delo. 

gume imam pa na 27/30psi (1.8/2 bar)

Napisano

Danes sem naredil en krog po slovenski Istri, tako malo za kondicijo. Vreme super, veliko kolesarjev je bilo na cesti. 

IMG_20241228_130653.jpgs1000006997-01.jpeg

IMG_20241228_115018.jpg

 

  • Všeč 5
  • Ljubim 2

 

 

Napisano

Bravoooo 😉😁👌👍👍👍👍

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Danes sem naredil en krog po slovenski Istri, tako malo za kondicijo. Vreme super, veliko kolesarjev je bilo na cesti. 

IMG_20241228_130653.jpgs1000006997-01.jpeg

IMG_20241228_115018.jpg

 

lepo. pa še kr visoko povprečno si mel. js mam vedno okrog 13-15km/h

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Napisano
pred 4 minutami je TBA napisal:

lepo. pa še kr visoko povprečno si mel. js mam vedno okrog 13-15km/h

Kolikor dopušča kolo. 😊 Po ravnem in v majhne hribe več kot 27km/uro ne gre. Po klancih navzdol do 50.

Sicer je pa bilo tu veliko asfalta in nekaj makadama. To je le "kondicijski trening" za napore, ki me čakajo z Etcho - om, ko me bo gnal po gmajnah in gozdovih,ko ozdravi. 😊

S pa ugotovil, da moram poleg brez zamenjati tudi zadnji amortizer. Kupil bom RockShox Super Deluxe Ultimate RCT. 

WWW.BIKE-DISCOUNT.DE
WWW.BIKE-DISCOUNT.DE

 

 

 

Napisano (urejeno)
pred 4 minutami je Alex napisal:

pa ugotovil, da moram poleg brez zamenjati tudi zadnji amortizer. Kupil bom RockShox Super Deluxe Ultimate RCT. 

Počasi razmišljam, da je to bil izredno nepremišljen nakup. Menjal boš pol mopeda.

 

Pa razumem po letih uporabe. Ampak na novem peciklu, sem menjal samo zic. Da bi pa še gume, belanco, amortizerje, diske .... 🤨

pred 15 minutami je TBA napisal:

lepo. pa še kr visoko povprečno si mel. js mam vedno okrog 13-15km/h

Svojčas sem imel njegovo povpreč o na hardtailu.

25km vožnje z 300 višincev na poti.

Tu pa je ja moped. Na mopedu 15km/h povprečno bi bilo res nizko.

Popravljeno od godlike
Napisano
pred 6 minutami je godlike napisal:

 

Tu pa je ja moped. Na mopedu 15km/h povprečno bi bilo res nizko.

na mopedu res. na emtbju pa 15 ni tolk malo glede na to da je limitiran na max 25km/h. je pa tudi odvisno po kakem terenu se voziš in kolk dolge ture delaš. 

nazadnje ko smo šli skupinsko sem naredil 34km, 833m višinske, povprečna 19 km/h

 

svoj čas sem mel na HTju ki je imel cca 12kg vrjetno je imel manj glede na to da je bil 26'' tud dost višjo povprečno ker sem bil tud dost mlajši in mel manj kil :D

 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Napisano
pred 36 minutami je Alex napisal:

Kolikor dopušča kolo. 😊 Po ravnem in v majhne hribe več kot 27km/uro ne gre. Po klancih navzdol do 50.

Sicer je pa bilo tu veliko asfalta in nekaj makadama. To je le "kondicijski trening" za napore, ki me čakajo z Etcho - om, ko me bo gnal po gmajnah in gozdovih,ko ozdravi. 😊

S pa ugotovil, da moram poleg brez zamenjati tudi zadnji amortizer. Kupil bom RockShox Super Deluxe Ultimate RCT. 

WWW.BIKE-DISCOUNT.DE
WWW.BIKE-DISCOUNT.DE

 

na tvojem mestu bi počakal z menjavo in nakupom. vsaj dokler ni potrebno servisirat. servis je vrjetno med 100-150€ (vsaj za fox je tako)

na svojmu sem mislil menjat kartušo za zrak ker imam možnost povečat hod iz 160 na 170mm. Fox 38 fit2 factory. Zadnji amortizer je trenutno ok (fox float X factory). endino če bi šel na feder.

Sem si pa naročil novo krmilo. SQlabs. X30. 12° backsweep da vidim če bo kej bolša vožnja. drugo je samo še krajša fajfa (manj kot 30mm) ali pa manjši okvir zaradi zavitih trailov :P

 

Napisano
Pred eno uro je TBA napisal:

lepo. pa še kr visoko povprečno si mel. js mam vedno okrog 13-15km/h

Alexsa je pol manj od tebe in v hrib gre kot raketa.... 😉

Napisano
pred 29 minutami je TBA napisal:

na tvojem mestu bi počakal z menjavo in nakupom.

 

Kaj zdaj trgovcem preprečuješ, da zaslužijo.

  • Haha 3
  • Ljubim 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je TBA napisal:

na mopedu res. na emtbju pa 15 ni tolk malo glede na to da je limitiran na max 25km/h. je pa tudi odvisno po kakem terenu se voziš in kolk dolge ture delaš. 

nazadnje ko smo šli skupinsko sem naredil 34km, 833m višinske, povprečna 19 km/h

 

svoj čas sem mel na HTju ki je imel cca 12kg vrjetno je imel manj glede na to da je bil 26'' tud dost višjo povprečno ker sem bil tud dost mlajši in mel manj kil :D

 

Moj HT je 27.5" in ima listed weight 10.0kg.

 

Za mene je emtb == moped.

So imeli včasih na selu Puche. To je vse isto. Pedala + motor, zdaj je pač električen, prej je bil bencin. Gume imajo tudi isti premer... pa še bi našel kaj vzporednic.

Popravljeno od godlike
Napisano
pred 13 minutami je godlike napisal:

Moj HT je 27.5" in ima listed weight 10.0kg.

 

Za mene je emtb == moped.

So imeli včasih na selu Puche. To je vse isto. Pedala + motor, zdaj je pač električen, prej je bil bencin. Gume imajo tudi isti premer... pa še bi našel kaj vzporednic.

Bi ti dal moj "moped" pa pojdi v 15%, 3 kilometrski klanec. Pa da vidimo potem, kakšen moped je. 😉 Ljudje, ki niso  niloil vozili Emtb mislijo, da gre sam v klanec in po ravnem. 😄

pred 1 uro je godlike napisal:

Počasi razmišljam, da je to bil izredno nepremišljen nakup. Menjal boš pol mopeda.

 

Pa razumem po letih uporabe. Ampak na novem peciklu, sem menjal samo zic. Da bi pa še gume, belanco, amortizerje, diske .... 🤨

Svojčas sem imel njegovo povpreč o na hardtailu.

25km vožnje z 300 višincev na poti.

Tu pa je ja moped. Na mopedu 15km/h povprečno bi bilo res nizko.

Nakup je bil vrhunski. Osnova je super, je pa seveda vedno moč vssko stvar izboljšati. 😉

 

 

Napisano

Jaz, ki imam 340 Wh baterijo pridem domov bolj spraznjen kot baterija. Je treba kar dodajat zraven svoje watte.

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pogorela najvišje ležeča kmetija: poginile vse živali, lastnik poškodovan | 24ur.com WWW.24UR.COM Požar je minulo noč zajel najvišje ležečo kmetijo v Sloveniji, kmetijo Bukovnik pod Raduho. Po prvih podatkih Policijske uprave Celje je požar zajel celotno domačijo, tako stanovanjsko hišo kot gospodarska...  
    • Jaz bom malce drugače napisal. Sem sicer vesel,da obstaja Parkside,ker tako pritiska na uveljavljene proizvajalce,da cene ne ponorijo,in tako omogoča tudi navadnim smrtnikom nakup še kolikor toliko dobrega orodja.   Je pa res,da je za to še več made in china dreka. Vidim pa,da so izkušnje z Parkside bolj tako-tako...v povprečju je cca.50% v redu,50% je pa drek. Pa ne moreš se zanesti,da če vzameš "Performance" serijo,da bo po tem OK. Pigledaš na YouTube ali na forume,hitro vidiš,da nima veze,kaj vzameš.   Tukaj bi jaz dodal še eno stvar,ki bolj mene moti-predvsem vrtalni vijačniki so v primerjavi z uveljavljenimi znamkami dobesedno "glomazni". Pa ne,da se hvalim...a npr.Metabo LTX BS serija je po gabaritih manjša kot vsak Parkside 20V vrtalni vijačnik...če odmisliš nastavek za baterijo,je zelo primerljiv z Parkside 12V vrtalnim vijačnikom. Še ena stvar,ki me moti,pa je dejstvo,da Parkside "laže" pri navedbah podatkov. Pri vrtalnih vijačnikih npr. navaja le max."trdi" navor,in še ta je "zlagan". OK,po mojem mnenju navor ni najpomembnejši podatek pri tej vrsti orodja,a trend vseeno gre v smer "več je bolje"...vsaj če se gleda vse popularne "teste" na YouTube. Tukaj,se vsaj v mojih očeh hitro relativizira "nizka cena", ker če npr. en Metabo BS 18 LT BL pri navoru potegne enako kot npr. "vrhunski" Parkside za okroglih 80€ (v kovčku,brez baterije in polnilca)...pa sem takrat oba BS in SB,ki ju imam dobil za...ne vem več🤔...120€/kom. se mi zdi...tu nekje-bi moral preveriti. Pa bo Parkside škripnil,bo "za v kanto",za Metabo pa dobiš vse dele...itd,itd...   Res pa je tudi,da za tistih 40€, ko je v akciji tisti najbolj simpl-osnovni Parkside v kovčku,z 2Ah baterijo+simpl polnilec...tukaj seveda za tistih 2-3x na leto kak vijak,luknjo...seveda-bolje "slabo" vijaciti na stroj,kot pa "na roke"... Sicer pa kot zmeraj-pri cvenku se vse ustavi-čisto razumljivo,za to pa vsak zase ve. Jaz zase vem,da cca.650€ ali več samo za stroj za kovičenje ne dam..za tistih par krat...seveda profesionalni krovec to nuca,in si ne more privoščiti,da če škripne,da gre stroj "v kanto",ker pri njem stroj mora delati-kaj drugega ni alternativa. Za to pa je seveda v redu,da obstaja tako profi roba,kot tudi cenejša orodja. Bi pa vseeno rad pripomnil,da zna Parkside-Performance serija biti malce zavajajoča,misleč,da je to "profesionalno" orodje. Ne bo držalo,ker že zaradi cvenka ne more biti. Po mojem je nekje v rangu cenejše ponudbe strojev Makita,ki so namenjeni DIY-u in čisto nič višje....moje mnenje.
    • Kdo je pa po tem kriv za sedajšnjo 22% stopnjo za DDV,ki jo je zrihtala šivilja kot "začasni ukrep za sanacijo javnih financ", ki traja še danes...sklepam,da po tvoji teoriji sigurno šivilja🤔...ali se tukaj motin,ker ona je "naša"...   Ajd,da vidim,kakšnoo teorijo si boš sedaj izmislil😄😉
    • .... ne misliš menda one molzne Alfa laval🤔🫣😉 
    • Jaz dam pa na 23-24 odvisno je od zunanje temperature in ravo prav piha in tudi ohladi mi ok. Lopute odprem pa tudi k nogam in ne samo po sedini, da ne piha preveč v telo. Pozimi pa grejem na 21.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.