Skoči na vsebino

Mazda 6 nakup


UrosP1

Priporočeno sporočilo

ja glede senzorjev je verjetno res ta fora, da jih sploh ni na gumah, oz morm jih dobit verjetno na uradnem servisu.

Ja sj s to teto bi se jz pogovoru, pa italjansk poje, tko da pojma sploh nimam kaj mi govori, edin vmes re?e blokato, to ?tekam da je neki blokiran al kaj :)

ker ra?unalnik oz. radio ko brskam po njem je angle?ki meni, ko pa dr?im tipko na volanu na katerem je narisan telefon, pa govori italjansko, uglavnem mal morm prebrskat, ?e se da kje govor prebekslat na english.

 

Druga? pa vsem hvala za info. ?e kar nekaj ?asa prebiram forum ?e preden sem se odlo?il za mazdo in ni mi ?al :) Pa ?eprov sva se ?e z DPF-jem mal grdo gledala, ampak je blo treba sam resetirat ;) thx

 

no naj ti povem preden se sploh ogrejes za to da en senzor stane okoli 70eurov rabis jih pa 4.. prej poglej ali se ti splaca..

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no naj ti povem preden se sploh ogrejes za to da en senzor stane okoli 70eurov rabis jih pa 4.. prej poglej ali se ti splaca..

 

 

ok pol nam ?el v to... ker tole je res mal preve?, a se jih da kje dobit na netu, oz. kje ceneje?

Zanima me ?e ?e kdo ve koliko stane "korito" katero je pod prtlja?nikom nad rezervno gumo. Ker sedaj sem imel noter samo tisti sprej al kaj je za gumo, dal pa bi rezervno gumo noter, in ?e jo dam noter, potem ne pride noter to "korito", guma pa bi verjetno plesala sem ter tja, ?e nebi bilo "korita".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zakaj - sej se s tetko prav lepo zmeniva in ni ?e nikoli zatajila :blush:

 

jaz pa mam ti pa ne....tra la la la :hohoho:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam sem imel isto foro. Sem pa prodajalca, ki je znal italjansko na?timal da je spremenil jezik v angle??ino :D

 

Mam pa druga?e ?isto drug display kot je na sliki: zunanja temperatura je med ?tevci. Od nastavitev klime ni ni? ve? levo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri tastarih je res to problem... da drugace kot preko pogovora s "tetko" ne bo slo... Tudi recimo glasbe se pri teh se ne da streamat driektno preko BT iz telefona... Pri novejsih pa to deluje ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naky druga?e pa je men to za tlak v pnevmatikah na biv?em Renault Megane RS in na zdaj?njem Citroen C4 Piccaso tudi nonstop utripalo, da imam pnevmatike premalo napolnjene. Jaz sem ?el do najbli?jega servisa kjer se ukvarjajo z elektroniko in so mi te senzorje izklu?ili za 15 eur..najbolj enostavna in cenej?a re?itev!! :cheers:

 

Ostali uporabniki pa bodo povedali ?e gre to naredit tudi na Mazdi, ker nisem siguren ?e lahko to naredi? na vseh avtomobilih...:ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo, ?e komentar iz moje strani.

imam M6 letnik 2009, GTA oprema z 2.5 ma?ino.

Zadeva je popolnoma neproblemati?na, glede porabe pa tako. Ve? kot 2 leti sem imel stalno na avtu stre?ni kov?ek. Povpre?na poraba po BC je zna?ala 9.8l. Pri?akujem pa sedaj, ko sem dal kov?ek dol, da bo padla vsaj za 0.5l

 

?e te zanima kaj specifi?nega pa vpra?aj

 

lp

 

 

 

 

Hvala vsem za prijaznost in nove informacije!!! :cheers:

 

Robert zgleda, da je prva mazda z GTA opremo, ker sem zdaj malo pobrskal in ima GT oprema cele usnjene sede?e z elektri?nim pomikom, GTA oprema pa ima le delno usnje-in brez elektri?ne spominske nastavitve... :glare: Parkirne senzorje pa bi morala imet oba modela :glare:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razlog je enostaven. dobil sem dvoj?ka in vozi?ek za dvoj?ke zasede cel prtlja?nik. tako da je bilo treba dvojno koli?ino plenic, hrane itd nekam spraviti.

 

sedaj je ?e la?je, vozi?kov se ne rabi, kov?ek pa tudi samo ?e ob?asno :jupiii:

 

 

 

 

:( kako si lahko takole kaziti tako lep avto in to celo dve leti :(

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Lep pozdrav,

sem nov na forumu in se zanimam za nakup mazde 6 ,2009 letnik

Avto bo dizel,saj delam kar nekaj kilometrov,se pa zanimam za japonca zaradi dobrih referenc z vozili imam pa nekaj vpra?anj za katere so mi prijatelji rekli da naj pre?ekiram(ve?inoma vsi vozijo honde in pa toyote)

 

ali imajo mazde 6(2009) letnik kake napake za katere bi moral vedeti?

2.0 motor ima ketno ali jermen?

kako je s servisi?(so dragi,ter pribli?na cena malih in velikih servisov)

kako je s podvozjem oz.njegova za??ita(Starej?e mi je kolega rekel da lahko rjavijo)

 

Pa? te stvari me zanimajo, ker sem res laik na podro?ju mazd(imam hyundaia ki ima sedaj 290k kilometrov in imava tudi hondo civic 1.7 cdti ki pa je na?alost zelo nezanesljiva)

Se pravi i??e se vozilo, ki bi bilo zanesljivo, ker ?e bi ga kupil se kaj kmalu nebi odlo?il za drugega.Dam pa za njega maks 11k evrov.na novega ne grem.

 

Najlep?a hvala za obrazlo?itev

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe sam imam isto hyundai-a z 290k km in potem sem ?el na isto mazdo (6, letnik 2009).

 

?e prav vem ima dizel 140 konjski jermen.

 

Servisi so na 20k km, veliki servis je na 120k km. Mali servisi so okoli 300 EUR, veliki je nekaj ?ez 1000 EUR (?e prav vem okoli 1200 EUR). To je uradni servis, na neuradnem (recimo pri Pelkotu) je pomoje kar precej ceneje.

 

Napake katere so meni znanje (iz branja in ne iz izku?enj - upam da tako tudi ostane). DPF filter zna hecat, ?e dela? kratke vo?nje. Diski pri zaviranju znajo trest.

 

Jaz sem trenutno z avtom zelo zadovoljen. Kupil sem ga pri 140k km, sedaj jih ima dobrih 150k km. Vmes naredil servis (na 140k km) za cca. 250 EUR.

 

Za podvozje en vem, vem pa da je starej?im rjavel blatnik, ki so v garanciji odpravili. ?e prav vem novej?e teh te?av nimajo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kakor vem jaz, ima neke iste hibe kot FL mazda6 prve serije, katero sem si tudi sam lastil in jo prodajam. DPF zna malo hecat ampak osebno sem zadeve uredil brez velikih problemov. ?eljusti zadnjih diskov kdaj pa kdaj ne popustijo, ampak ?e redno uporblja? ro?no ni nekih velikih te?av.

 

Ma?ina ima jermen, cena malega servisa je tam okoli 300?, cena velikega pa okoli 900?, ?isto odvisno, kaj kej menja?. Meni je ?la na tej ma?ini ?e odmi?na gred pa eni zobniki na okoli 190?, kar so mi pokomentirali, da nisem bil prvi, ki se mu je to zgodilo pri teh km. Je pa avto nevrten, garant kilometri tako, kot so bili.

 

Neki drugih pretresov pa nisem imel, sem samo tankal in vozil naprej. Glede tega, da je prva generacija sedanje ?estke, ki pa je v odhodu, motorno in tehni?no dosti podobna moji prej?nji, veljajo zanjo iste stvari. Naj me kdo popravi, ?e sem napisal kaj narobe!

 

 

Lp Janez

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kakor vem jaz, ima neke iste hibe kot FL mazda6 prve serije, katero sem si tudi sam lastil in jo prodajam. DPF zna malo hecat ampak osebno sem zadeve uredil brez velikih problemov. ?eljusti zadnjih diskov kdaj pa kdaj ne popustijo, ampak ?e redno uporblja? ro?no ni nekih velikih te?av.

 

Ma?ina ima jermen, cena malega servisa je tam okoli 300?, cena velikega pa okoli 900?, ?isto odvisno, kaj kej menja?. Meni je ?la na tej ma?ini ?e odmi?na gred pa eni zobniki na okoli 190?, kar so mi pokomentirali, da nisem bil prvi, ki se mu je to zgodilo pri teh km. Je pa avto nevrten, garant kilometri tako, kot so bili.

 

Neki drugih pretresov pa nisem imel, sem samo tankal in vozil naprej. Glede tega, da je prva generacija sedanje ?estke, ki pa je v odhodu, motorno in tehni?no dosti podobna moji prej?nji, veljajo zanjo iste stvari. Naj me kdo popravi, ?e sem napisal kaj narobe!

Lp Janez

 

potem takem naj bi bile mazde zedlo vredu vozila.

veliki servis imam mazda letnik 2009 pri kokih km?korozijo podvozja pa so menda ja popravili?

koliko pa kej ?re 2.0 dizel 140km??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Mercedes AMG.mp4 Ta pa ni EV, ampak EZ (ima električni zaganjač) 6.3,V8, Akrapovič. 😁 p.s.: priporočam poslušanje na zvočnikih ali slušalkah
    • Tokrat nekaj,k se mi je "luštalo",od kar je prišlo ven-zadnja generacija Metabo BS 18 LTX BL Qi. Sicer imam tudi prvo generacijo 3-hitrostne Brushless LTX mašine,a je ta nova še malenkost močnejša (130 vs. 120Nm😮),lažja in kompaktnejša....res neverjetno kompaktno glede na performanse.   Ne bom veliko nakladal,je pa zanimiva predstavitev oz. test,kjer je praktično on-par z 40V Makito,poščije 18v Festool-a,36V Hikoki-ja,in kot češnja na torti-poščije tudi Bosch-a z dvovrstično 8Ah baterijo z "tamajhno" enovrstično 4Ah baterijo😮👍 Poka 10x600 vijake k za šalo😄💪   217,55€ na Baumarkteu.de https://www.baumarkteu.de/metabo-602359840-bs-18-ltx-bl-q-i-akku-bohrschrauber-18v-metabox-63714       In za tiste,ki jih zanima proizvodnja v Metabu-3ure prispevek🧐😮...sicer v nemščini,a vseeno mogoče za koga zanimivo🙄    
    • Včeraj-malo poletnega vzdušja-samo,da nisi doma,in je čist drugače...po dooolgem času v Italiji-Italianska riviera-Lignano...voda malce hladna,a čist OK za kopanje😃👍...sonček,peščena plaža,nič gužve,do 15. Maja parking zastonj🧐...šli kasneje na pizzo,šoping...lepo je bilo. Aja CX-5 poraba na relciji 7,7L...k relacija se pri meni zelo reeeedko zgodi. Navdušujoča navigacija v Mazdi...lepo vse radarje napove,in tudi sekcijsko merjenje...sproti spremlja povprečno hitrost-prvič to videl v akciji...se mi dopade. In še nekaj,k sem kupil tisti brezžični adabter za AA-pri predvajanju glasbe preko Android Avto še zmeraj lahko izbiraš onboard navigacijo,torej se sistema ne izključujeta-fino😃👍  
    • Sem se že nekdaj naučil,da "nič ni zastonj"...oz. "če je prelepo,da bi bilo res,po tem je prelepo,da bi bilo res".   Ostalo si lahko vsak sam "nariše".   Skratka mene nič ne preseneča...pač "pravljice in povesti..."   Je pa lepo,če ima človek veselje...😃👍   Mene bolj zanima,kakšen je bil spanec...je kaj sanjal...je bil kaj "polomljen" od ZOEtovih sedežev.... Kaj je kupil v pekarni🥐,in kaj je jedel za kosilo🍲...cena,je bilo okusno😋 itd...
    • Žal jaz tudi, takrat je šlo res vse narobe.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.