Skoči na vsebino

Mazda 6 nakup


UrosP1

Priporočeno sporočilo

Torej nabavim nove felne in gume skladno s homologacijo, jih namontiram,nastavim racunalnik v mazdi in zadeva klapa brez opozoril,sporo?il...samo vprasam....

Tako je...

 

Ce nisi dobil zraven prirocnika... ga najdes tukaj >> https://www.mazda.si/handlers/TwedlePdfDownload.ashx?u=%2Fmedia%2Fmazda%2F79c7c_Mazda6_Navodila_za_uporabo_8EJ9-EE-14D-R-SI_OM.pdf&f=Mazda6_Navodila_za_uporabo_8EJ9-EE-14D-R-SI_OM.pdf

 

Zadeva je razlozena od strani 4-150 dalje...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

tudi jaz se odlo?am za nakup Mazde6 in sicer to https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12448989&display=Mazda%20Mazda6%20Wagon%20CD150%20Challenge.

Danes sem ?el avto sprobat in je res ohranjen v nulo - tako zunanjost kot notranjost - edino volan je zlizan. Gospod pravi, da ga je uvozil iz Nem?ije pred letom in pol, sedaj pa ima prevo?enih 200.000 km (januarja jih je imel 196.000). Malo me moti to, da ni imel narejenega velikega servisa, ker baje ti motorji z verigo velikega servisa ne potrebujejo. Se mi zdi skoraj nemogo?e, da so potrebni samo mali servisi, kjer menjajo samo olje in filtre.

Zanima me predvsem, kak?ne so va?e izku?nje s sky active motorji 2.2 s 150 konji in kako so vzdr?ljivi (ali je 200.000km veliko za ta motor).

 

Glede na to, da je cena precej ugodna, me nakup zanima, sem pa vseeno malo skepti?en zaradi kilometrov.

 

Hvala za nasvete

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Malo sem gledal cene za Mazdo 6 po tujini.

Cene so precej padle sedaj pred novim letom. Kaj mi je ?e posebej padlo v oko?

Zanimivo je, da se prodajajo recimo letnik 2014 ali za?etek 2015 z tam nekje do 60 tiso? kilometrov in spodaj je navedeno, da sta ?e dva predhodna lastnika. Nekatere imajo komaj nekaj ?ez 30 tiso? km.

Ve?ina jih je 175 konjskih avtomatik.

Zdaj ne vem,ali je kaj narobe z njimi ali je fora v ?em drugem.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo
Mal me mika nabavit drug avto. Gledam facelift GG 6ke. V o?i mi je padla ta dizelca 143. Mi je pa mal sumljivo,da ima spredaj lu?i,ki niso od facelift-a. ?eprav prodajalec pravi,da nikoli ni bil karamboliran. Je mo?no,da so imele nekatere tudi take krom lu?i in ne ?rnih? Mi je dal VIN ?tevilko in jutri preverim zgodovino na Mazdinem servisu. pravi,da ima servisno knjigo in izpiske iz dig. servisne. Bomo vidli,kaj mi povejo. ?e bo vse ?timalo,jo grem mogo?e pogledat,da vidimo kako zgleda v ?ivo...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12637956&display=Mazda%20Mazda6%20CD143%20GT.%20SLO.%20NAVI.%20XENON

 

 

Mamljiva pa je tud ta bencinarka.  :zvizga: 
 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12644816&display=Mazda%20Mazda6%202.0i%20TE%20Sport

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo

Mal me mika nabavit drug avto. Gledam facelift GG 6ke. V o?i mi je padla ta dizelca 143. Mi je pa mal sumljivo,da ima spredaj lu?i,ki niso od facelift-a. ?eprav prodajalec pravi,da nikoli ni bil karamboliran. Je mo?no,da so imele nekatere tudi take krom lu?i in ne ?rnih? Mi je dal VIN ?tevilko in jutri preverim zgodovino na Mazdinem servisu. pravi,da ima servisno knjigo in izpiske iz dig. servisne. Bomo vidli,kaj mi povejo. ?e bo vse ?timalo,jo grem mogo?e pogledat,da vidimo kako zgleda v ?ivo...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12637956&display=Mazda%20Mazda6%20CD143%20GT.%20SLO.%20NAVI.%20XENON

 

 

Mamljiva pa je tud ta bencinarka.  :zvizga: 

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12644816&display=Mazda%20Mazda6%202.0i%20TE%20Sport

Nevem ce niso te GTjke tud vn hodile z belimi lucmi, ker sem jih ze dost vidu. Bi pa crne definitivno bolj pasale :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A mi zna kdo razlo?itit kak?ne so razlike pri diesel motorjih v 1. generacijah? 120,136 in 143HP  Vsi trije motorji so 2.0 to vem. Imajo verjetno razli?no velike turbine in IC-je? Pa verjetno tudi  elektronika. Bi bil vesel vsake informacije. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prva dva sta si po moci in odzivnosti zelo podobna, pri posodobitvi pa je dizel dobil 143KS in pazi; DPF filter!

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pravite na ta avto:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12105984&show=1

Klical sem Kr?i?nika in pravi,da je bila lastnica ?enska,ve?ina poti je avto prevozil relacijo Zagorje-LJ. Avto kupljen in tudi redno servisiran pri njih. Nikoli po?kodovan razen barvan prvi in zadnji odbija?. Nobene sledi korozije. Motor tudi kljub km ?e vedno odli?en. Tukaj me potem malo zaskrbi. Ali lahko motor z rednimi servisi ?e vedno napravi recimo cca 100k km? kaj naj od tega pri?akujem? Za ceno je rekel,da se da ?e zmeniti da bo obojestransko zadovoljstvo. Kaj re?ete ostali? :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12652777&display=Mazda%20Mazda6%20Sport%20CD120%20CD%201.LASTNIK%20SL...

 

Nocem pametovat, odlocitev je tvoja, ampak te res ne razumem zakaj ne bi za taksen avto dal 2500Eur z 80k manj kilometri, 1.lastnik....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cak zakaj bos sploh svojega prodal ce bos potem istega kupil :)? Jest sem svojega recimo prodal za 3.000e pa je 2003 letnik in ima 300k km. Prodal sem ga tako expresno da ga niti na avto.net nisem uspel dati. Je pa res da je na plin in pa postiman v nulo (dobesedno). Se pa strinjam da je 4 jurje prevec.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12652777&display=Mazda%20Mazda6%20Sport%20CD120%20CD%201.LASTNIK%20SL...

Nocem pametovat, odlocitev je tvoja, ampak te res ne razumem zakaj ne bi za taksen avto dal 2500Eur z 80k manj kilometri, 1.lastnik....

Tole ni 2006 letnik pa luknjo ima v odbijacu (vlecna kljuka) ,nima bose, xenon itd. Poleg vsega je se pred FL tako da to ni primerna primerjava :)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo,avto ?el danes pogledat. Kar se ti?e karoserije in notranjosti avto za 10 let zgleda kot nov. Motor za svojih 320k tudi te?e presenetljivo mirno in tiho. Matja? mi je povedal,da so imeli na servisih tudi ?e 6ice z 400k + kilometri in nobenih te?av z motorjem. Rekel je da me glede km nima biti kaj strah,?e bo avto ?e naprej redno servisiran,kot mora biti. Avto je bil res vedno servisiran pri njih,tudi samo ?arnice je hodila ?enska tja menjat.  Pregledal sem celotno zgodovino avto in nikoli nobenih problemov razen,standardnih napak( zadnje zavorne ?eljusti,kolesni le?aji,menjane zadnje obrobe v garanciji ) Ostalo vse BP.  Avto mi bodo ?e porihtali v nulo(treba je s?istiti prednjo levo in zadnjo desno ?eljust,ker malo blokirajo). Zrihtati DPF (regeneracijo),kasneje ga bom itak odstranil,operejo in znotraj s?istijo.Zraven avta spadajo ?e plati??a z zimskimi pnevmatikami(skoraj nova),tudi letne imajo ?e 6mm+ profila. Vse kar je v kabini vse deluje in ni? po?kodovano ali obrabljeno. Za ceno pa se zmenimo v ponedeljek.Uglavnem to ni zadnja cena. ?e nekaj slik z moje strani:

img20171125094837hdr.jpg

img20171125094849hdr.jpg

img20171125094907hdr.jpg

img20171125094931hdr.jpg

img20171125094945hdr.jpg

img20171125095004hdr.jpg

img20171125095020hdr.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej....lepa mazdurina za svoja leta...preveri ?e TURBINO..kako deluje..zvok. in mo? ..tle zna bit tudi problem ...vzami dobrega mehanika sabo..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.