Skoči na vsebino

Mazda 6 nakup


UrosP1

Priporočeno sporočilo

ja sej pa sem napisal... karavan mi postaja prevelik... mi je nepotreben

 

Da nekoliko bolje obrazlo?im... V prej?ni slu?bi sem bil zadol?en za dolo?ene projekte in sem bil po cele tedne v tujini... ponavadi s sodelvcem, dvema, kar se nabere prtljage. Oktobra sem menjal slu?bo, ne vozim ve? tak?nih relacij in dokler sva s punco sama, ne vidim neke potrebe po karavanu... se zdej da razumet?

 

Sigurno ne i??em menjave, ker bi bilo z avtom kaj narobe :hohoho:

 

Mah... pravzaprau bom po?akal da pride ven takeri... pa gremo potem po nakupe :zvizga::jupiii:

 

Saj sem praj tudi razumel....jaz pa ravno zato menjam ker rabim karavana (no + to da sedanji avto crkuje)....pa? vozi?ek, ko?ara za vozi?ek, box za psa, ... pobere plac.

Tale tvoja zgleda res izredno lepa in ima ravno prav?njo opremo. ?e bo bo? odlo?il enkrat probat kar objavi tukaj na forumu oglas, kak?en teden preden ga da? na avto.net ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tipi?na slovenska nevo??ljivost, ?e js mimam n? od tega tud drugi naujo mel. :prstgor:

 

Tu jaz nisem imel v mislih nevo??ljivosti, temve?, da je potrebno ?e precej ve? pozornosti posvetiti ob pregledu takega avta. Vsak pa se odlo?i sam, kje in kaj bo kupil. :)

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je treba vedet, da se leasin v slo in leasing v italiji, nem?iji itd. razlikuje... pri nas si po kon?ani pogodbi (po popla?ilo vseh dolgov) lastnik avta ti, medtem ko v italiji po kon?ani pogodbi avto vrne? v avtohi?o... Sigurno nekdo na avto pazi dost bolj, ker ve da bo enkrat on lastnik in ga bo moral sam zdilat naprej itd, kot pa nekdo, ki bo avto vrnil nazaj in potem spet vzel novega... tako pa? je

 

Ko sem delal na dunaju, sva imela z enim oslu?bencem v vlolvo avtohi?i malo debate ravno o tem... kako je kaj s tem izvozom... da ne nakladam zdej cele ?torije in povem na kratko... kar se da pri njih prodat se proda itak tam, kar pa ne gre prodat, se pa ve? ali manj izvozi... pri izvozu imajo dost manj profita..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je treba vedet, da se leasin v slo in leasing v italiji, nem?iji itd. razlikuje... pri nas si po kon?ani pogodbi (po popla?ilo vseh dolgov) lastnik avta ti, medtem ko v italiji po kon?ani pogodbi avto vrne? v avtohi?o... Sigurno nekdo na avto pazi dost bolj, ker ve da bo enkrat on lastnik in ga bo moral sam zdilat naprej itd, kot pa nekdo, ki bo avto vrnil nazaj in potem spet vzel novega... tako pa? je

 

Ko sem delal na dunaju, sva imela z enim oslu?bencem v vlolvo avtohi?i malo debate ravno o tem... kako je kaj s tem izvozom... da ne nakladam zdej cele ?torije in povem na kratko... kar se da pri njih prodat se proda itak tam, kar pa ne gre prodat, se pa ve? ali manj izvozi... pri izvozu imajo dost manj profita..

 

Tudi pri nas ima? ali samo najem - operativni ali tak z odkupom, ?isto po ?elji.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi pri nas ima? ali samo najem - operativni ali tak z odkupom, ?isto po ?elji.

 

To je ?e res, samo navadno se na leasing jemljejo avti, ki delajo precej km in nikoli niso bili mi?ljeni za odkup, ?e pa ?e navadno ostanejo tam (recimo v Italiji) saj ga na koncu odkupi uporabnik oziroma nekdo, ki pozna zgodovino avtomobila.

 

Sem pride pa marsikaj, kar se tam ne proda pa se lahko ?e naprej sprenevedamo, da ni tako al pa govorimo o nevo??ljivosti in podobnih nebulozah.

 

Lahko ima? sre?o, lahko je vse OK in je tudi uvo?en "leasing" avto super samo pri 12-13k? ?pilat na faktor sre?e je pa tud mal :whatever:

 

Da se spla?a avto uva?at in da je zaslu?ek mora imeti precej nizko ceno - nizko ceno ima pa ali zato, ker je karkoli po?kodovan ali pa je ?e precej zvo?en.

 

In pri nas ?e kar cela panaoga laufa samo na tem kako zmanipulirat ?tevce vklju?no z drugimi senzorji kjer se bele?ijo kilometri (recimo ABS senzor). Znalci to naredijo za par 100?, avto pa kr naenkrat pridobi par 1000? in tukaj je ra?unica pol pa recimo poslu?amo kake te?ave imajo nekateri in je spet znamka kriva, ker je pri 150kkm na ?evcu crknilo ?e vse ?ivo. A avto ima pa realnih 2x toliko km.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ?e res, samo navadno se na leasing jemljejo avti, ki delajo precej km in nikoli niso bili mi?ljeni za odkup, ?e pa ?e navadno ostanejo tam (recimo v Italiji) saj ga na koncu odkupi uporabnik oziroma nekdo, ki pozna zgodovino avtomobila.

 

Sem pride pa marsikaj, kar se tam ne proda pa se lahko ?e naprej sprenevedamo, da ni tako al pa govorimo o nevo??ljivosti in podobnih nebulozah.

 

Lahko ima? sre?o, lahko je vse OK in je tudi uvo?en "leasing" avto super samo pri 12-13k? ?pilat na faktor sre?e je pa tud mal :whatever:

 

Da se spla?a avto uva?at in da je zaslu?ek mora imeti precej nizko ceno - nizko ceno ima pa ali zato, ker je karkoli po?kodovan ali pa je ?e precej zvo?en.

 

In pri nas ?e kar cela panaoga laufa samo na tem kako zmanipulirat ?tevce vklju?no z drugimi senzorji kjer se bele?ijo kilometri (recimo ABS senzor). Znalci to naredijo za par 100?, avto pa kr naenkrat pridobi par 1000? in tukaj je ra?unica pol pa recimo poslu?amo kake te?ave imajo nekateri in je spet znamka kriva, ker je pri 150kkm na ?evcu crknilo ?e vse ?ivo. A avto ima pa realnih 2x toliko km.

 

 

pokli?e? na mazdo, pove? ?tevilko karoserije in vidi? koliko servisev in pri koliko kilometrih. ?e ne, ga ne bi niti kupoval.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pokli?e? na mazdo, pove? ?tevilko karoserije in vidi? koliko servisev in pri koliko kilometrih. ?e ne, ga ne bi niti kupoval.

 

In tega se ne da manipulirat :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In tega se ne da manipulirat :ne vem:

 

 

Malo tezje, kot stempljati servisno knjigo... saj gre vse preko centralnega streznika Mazda Europe oz. worldwide ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo tezje, kot stempljati servisno knjigo... saj gre vse preko centralnega streznika Mazda Europe oz. worldwide ...

 

Ja ?e sam glej kako se to dela, ?e ima? vezo na servisu kar takile lizingarji imajo.

 

Avto servisirajo pri recimo 40.000 - napi?ejo pa da gre za servis pri 20.000km; pri 80.000km je servis v DSK zabele?en kot da gre za redni servis pri 40.000...itd.

 

Vmes sicer menjajo olje na predvidene menjave in ker avto dela samo realacije ni panike, ?e so ostali predvideni pregledi ?ele na toliko km.

 

V glavnem ima v trenutku prodaje 200kkm, zadnji zabele?en servis v DSK pa je recimo 80.000km. Zadeva pride nato k nam in zarad lep?ga nastavijo ?tevc na 86.359km in smo vsi sre?ni in happy kolk ugodno smo avto dobli :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ?e sam glej kako se to dela, ?e ima? vezo na servisu kar takile lizingarji imajo.

 

Avto servisirajo pri recimo 40.000 - napi?ejo pa da gre za servis pri 20.000km; pri 80.000km je servis v DSK zabele?en kot da gre za redni servis pri 40.000...itd.

 

Vmes sicer menjajo olje na predvidene menjave in ker avto dela samo realacije ni panike, ?e so ostali predvideni pregledi ?ele na toliko km.

 

V glavnem ima v trenutku prodaje 200kkm, zadnji zabele?en servis v DSK pa je recimo 80.000km. Zadeva pride nato k nam in zarad lep?ga nastavijo ?tevc na 86.359km in smo vsi sre?ni in happy kolk ugodno smo avto dobli :bravo:

 

Zato pa kupi? avto max. eno leto do leto in pol star. Tudi ?e vozi kot matast ve? kot toliko km lizingojemalec ne more "na?tepat". Cena v tem ?asu ?ez pade na polovico novega in to je to.

?e ima? sre?o in najde? v kaselcu (kot jaz) vse podatke (celo tel.?t mojstra in ceno, s katero je avto pri?el k nam in koliko nabijejo ceno pri nas), ga lepo pokli?e? (seveda mora? govorit italijansko, ?e kupuje? avto ?ez v It. :) ) in ga povpra?a?, kako je kaj z kilometri in rednim vzdr?evanjem.

Ko ti tip re?e -seveda poprej skoraj pade v nezavest, da ki kje si na?el njegovo tel. ?t. in naslov bivanja (sicer nogometni sodnik), da ga je pazil kot na svojega, si baje lahko pomirjen.

Najbr? se malo userje, ker ga kli?e nek "balkanec" iz Jugozglavie in sedaj vozi njegov biv?i avto. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozna kdo tole: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6196907&show=1

 

Sem jih ?e kar nekaj ?el gledat pa ?e nisem na?el (o?itno sem prve? zbir?en).

Ena je bila slo. poreklo obputana od to?e (ne pretirano) ampak ?e prodana.

Ena je bila uvo?ena italjanska z meni ok opremo, toda ob vpra?anju ali lahko dobim VIN je bil odgovor: "Lahko samo avto je bil redno servisiran na neuradnem servisu....imamo listke", me je minilo :|

 

Bo treba ?e malo po?akat....opa?am, da tko 2-3 na teden pridejo na avto.net :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozna kdo tole: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6196907&show=1

 

Sem jih ?e kar nekaj ?el gledat pa ?e nisem na?el (o?itno sem prve? zbir?en).

Ena je bila slo. poreklo obputana od to?e (ne pretirano) ampak ?e prodana.

Ena je bila uvo?ena italjanska z meni ok opremo, toda ob vpra?anju ali lahko dobim VIN je bil odgovor: "Lahko samo avto je bil redno servisiran na neuradnem servisu....imamo listke", me je minilo :|

 

Bo treba ?e malo po?akat....opa?am, da tko 2-3 na teden pridejo na avto.net :D

 

Redno servisiran, najbolj pomembno je da je naredil veliki servis na 120k. Videti je pa ena redkih z realnimi km...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Ena je bila uvo?ena italjanska z meni ok opremo, toda ob vpra?anju ali lahko dobim VIN je bil odgovor: "Lahko samo avto je bil redno servisiran na neuradnem servisu....imamo listke", me je minilo :|

 

 

Ja to je to - nateg ?e na samem za?etku :whatever:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to je to - nateg ?e na samem za?etku :whatever:

 

Listke lahko zastonj vzame? tamle v Samingu, ali keri koli drugi ?tacuni z deli kot vizitko na pultu.......

 

Ob vsem tem se je res vredno vpra?ati, ali ni bolje kupiti avto za malo ve? od poznanega (mene na primer :) ), ali pa uvoziti sam....

 

Tole pri nas je ratalo totalno noro - velik ?rot za velik denar, odgovarja pa noben, najhuje pa je da jih dr?ava ??iti....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a jo ?e prodaja? :blink:

 

od kje ti to? Govorim za pretekle ....

 

?e je to res, sm prvi v vrsti za ogled prosim.

 

Lp, Matej

 

Madona vas je velik....nisi edini.. :blink: , pa saj mam ?ist navadno srebrno 6ko... :dudek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na?eloma raje dam 1k? (sicer ena meja ?e skoz mora bit, da ne pridemo potem v vi?ave ;) ), kot da kupim od tega, ki ima listke po?temljane (tudi moj odgovor je bil....?tampilko si jaz zrihtam za 1 EUR pa lahko vse listke po?temljam ;) ).

 

Stalno spremljam avto.net ter hodim gledat pa vidim, da so tole kar ?torije glede prodaja avta. Prodaja fizi?na oseba, vnese? njegov GSM v google in dobi? ven da proda 10 avtov na mesec. Preveri? avto, seveda uvoz. Pri takemu dobim zelo slab ob?utek in se lepo izognjem.

 

Jures glede na to da ima? ?e CD129 je verjetno izven mojega budgeta :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na?eloma raje dam 1k? (sicer ena meja ?e skoz mora bit, da ne pridemo potem v vi?ave ;) ), kot da kupim od tega, ki ima listke po?temljane (tudi moj odgovor je bil....?tampilko si jaz zrihtam za 1 EUR pa lahko vse listke po?temljam ;) ).

 

Stalno spremljam avto.net ter hodim gledat pa vidim, da so tole kar ?torije glede prodaja avta. Prodaja fizi?na oseba, vnese? njegov GSM v google in dobi? ven da proda 10 avtov na mesec. Preveri? avto, seveda uvoz. Pri takemu dobim zelo slab ob?utek in se lepo izognjem.

 

Jures glede na to da ima? ?e CD129 je verjetno izven mojega budgeta :(

 

pa saj ne prodajam, (yet) :rolleyes:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pol si se hotu samo malo pohvalit kok dobro mazdo ma?? :notworth::rispekt:

 

Hec. :hudicek:

 

drugi mi jo hvaljo :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.