Skoči na vsebino

Cukanje Mazda 6gh 2.0 bencin


Priporočeno sporočilo

Imam Mazdo 6gh 2008 bencin 2.0 147km, 290000km od tega zadnjih 50000km predelano na plin. Na avtu se je pojavilo cukanje, ki je najbolj izrazito pri pospe?evanju med 2500-3500rpm, pri pospe?evanju s polnim gasom avto ne cuka. Avto cuka ne glede ali vozim na bencin ali plin. Zamenjal sem sve?ke in MAF senzor, vendar ni razlike, avto z odklopljenim MAF senzorjem deluje normalno v rezervnem programu. Kaj mi ?e predlagate naj pogledam, ventile in cin ?pulo sem nekako izlo?il. Sumim ?e lambdo, MAP senzor in te?ave z vakumom. Danes, ko je bilo -10c avto prvi kilometer ni cukal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

verjetno ti kje slabo tesni pa vle?e zrak notri mimo MAF senzorja in pride do prerevne me?anice potem pa cuka. ?e je dovolj mraz, ko je motor v re?imu, da mu ra?unalnik dodaja ve? goriva, kot tudi v limp modu pa ga preve? znaka dejansko ne moti, saj je goriva dovolj in ne cuka.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vacuum leak je to verjetno, nekje ti vlece fovs zrak, kaka pocena cevka ali pa ti steka PSV ventil za vakum.

 

Preglej dobro vse cevke - te male crne ki skrbijo za vakum

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zacni kar pri ventilu za vacum. Una crna skatlica na ketero gredo cevke ce res ni nikjer luknje ali razpik. Glavna cev za zrak je cela?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.