Skoči na vsebino

Gradnja vhoda


pob

Priporočeno sporočilo

Zanima me, ?e ima kdo izkupnje z gradnjo lo?enega vhoda v hi?o (mansardo)?

 

Doma imamo dvostanovanjsko hi?o in ima skupen vhod in bi radi naredili lo?en vhod v zgornje stanovanje. Na sredini stopni??a imamo podolgovato okno in iz njega bi naredil vrata (prva slika prikazuje zadnjo stran hi?e), stopni??e pa bi zaprl spodaj z knauf steno. Notrajnja dela so najmanj?i problem, zunaj pa je druga zgodba. 

 

Zunaj sem razmi?ljal, da bi naredil ?elezno konstrukcijo za dostop do vrat (primer tega je druga slika) oz. tudi zidano, ?e bi se izkazalo kot bolj ugodno.

 

?e ima kdo kak?ne podobne izku?nje, prosim za kak?no informacijo oz. nasvet. :jupiii:

 

Na?a hi?a:

20180805100626.jpg

 

Primer re?itve:

stopniscezunanje1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e misli? narediti ?elezne, ti lahko dam ?tevilki dveh mojstrov, ki se s tem ukvarjata.

 

Prvi je res pravi maher in naredi iz ?eleza kar si niti predstavljati ne more?. Te?ava je le, da ima toliko dela, da bo? ?akal na vrsto kar kak?no leto, raje ?e ve?...

 

Drugi sicer ni tak mojster kot prvi, ampak vsi, ki se jim ne da ?akati pri prvem, gredo potem do drugega, zato bo? tudi pri njem ?akal kak?no leto...

 

?e pa si kaj strokovnjaka, pa nari?i na?rt, nesemo pa k tretjemu. Ampak ta pa dela izklju?no in samo po na?rtu, izdelek si potem pelji sam domov. ?e se ti uspe spogajat, ti mogo?e tudi zmontira, sicer si pa zmontiraj sam. Dobi? pa v temeljni barvi, pa si potem barva? na svojo ?eljeno barvo. Od takrat, ko dobi na?rte do takrat, ko se pripravljeno za odvoz, bo kve?jemu tri mesece - ?e ima slu?ajno kak?no gu?vo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nimam izku?enj s samimi izvajalci ampak definitivno vzami pocinkan pleh (kot na sliki) ali les. Sam farban ?elez je na dolgi rok no?na mora za vzdr?evanje.

 

Bi pa bilo pametno pred na?rtovanjem stopnic imeti na?rt za vhodna vrata

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@slivka, hvala. Bom vsekakor premislil in ?e bom potreboval kontakt, ti javim.

 

@jures, hvala za nasvet! Definitivno bi raje vzel kaj takega, da ni jeba z vzdr?evanjem.

 

Kaj pa zidane stopnice, kot jih dajem tukaj na sliki? Je to cenovno bolj ugodna re?itev?

 

Imam pa ?e eno idejo, da bi podest pred vhodnimi vrati naredil malce ve?ji, kot neka terasa, da bi lahk mel mizo s stoli gor za poleti. Ampak to se mi ?e zdi bolj znanstvena fantastika. :Df547f67ec0bb9dbd771a7852d1988203.jpg

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Beton je seveda opcija. Ampak pozanimaj se danes je lahko bse montazno. Pa nek predvhod s strehco je vedno koristen - zarad vetra dezja...

 

Ce pa ze razmisljas o tem, pa doma nimajo proti naredi stenge z balkonom, tako ene 2x5m

Nbos pa moral tudi urediti teren spodaj, zravnati pa ce je treba utrditi, s kako potko do tja

Pa smo ze blizu tega da je lahko balkon ze streha za avto ha ha ha

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Beton je vredu in vzdr?i dolgo, je pa problem ker je grd in ga mora? obdelati. Ko se odlo?i? za plo??ice (ki tudi niso predrage) pa naleti? ?e na hidroizolacij, silikone kotne zaklju?ke,.... kar pa ?e nekaj nanese. Potem pa ?e dobiti izvajalca, da ti plo??ice (dolgoro?no) ne zamakajo, odstopajo,... je pa ve?ji problem.

 

Tako, da je pocinkano stopni??e z gara?o ali lopo spodaj tudi dobra re?itev.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Sem si vzel ?as in naredil hitro skico za?etnega in ?elenega kon?nega stanja v enem izmed programov.  :)

 

Za?etno stanje:

 

zacetnostanje1.png

 

zacetnostanje3.png

 

Kon?no stanje:

koncnostanje1.png

 

koncnostanje3.png

 

 

Pred vhodom bi tako bila pokrita terasa, kar bi bilo idealno ob vro?ih poletnih dneh, ker je na tem mestu sen?na stran popoldne. :) Pod teraso bi bil prostor namenjen za shranjevanje, ker ga je vedno premalo. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...

Neki se je pa le premaknilo v tem cajtu. 100x sem spreminjal plane in mislim, da sem zdej na pravi poti. :)

Namesto zidane terase pred vhodom, bom naredil ob hi?i lesene stopnice in spodaj na levi lesen paviljon 3x4m.

 

Pa da ne re?em, da mi letos res ne gre vreme na roko, ker sem vrgel stran cel maj in pol julija zaradi de?ja, grrr.36228989c96b4f31090459de86b8bf45.jpg01750a8df7e1d1246d8cb266474c9def.jpgc76ab06f89dc51804d476969065f94cc.jpgc9f1629f38ae03d3f37b77750b74809b.jpg1fa6778c212cd4e1ab5ef8232ceb5523.jpga890e6bd0baa0fb242330bdeec2a2ba7.jpg60329753eacaa50777d0e30e893f9781.jpg3b06fafa3d2503919ca8a080bd445ba1.jpgaf3437087886cc6c580a7a19388590d0.jpg

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A imas to toplotno crpalko ?

Mislim, da je to toplotna ?rpalka ja. ?e se ne motim je Daikin, verjetno kakih 11 kW...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A imas to toplotno crpalko ?

Res je toplotna ?rpalka. Kolk je mo?na, sem pa ?e pozabil. Tolk je, da se grejejo radiatorji pol celi bajti.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Dol?en sem pokazat ?e kon?ni izdelek oz. bom dal kar before-after (kolekcija pomlad vs. jesen):

 

PS: manjka mi samo ?e pavilijon, ki ga naredim takoj spomladi drugo leto. :)

 

c6a476623db52de00bf6da93120e217e.jpg653e3346b6979bdff61cb151a2447144.jpg

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Wau ful lepo. A to si sam delal. Mi bomo isto delali locen vhod, vrjetno naslednje leto maja in cedalje bolj se nagibam na betonske stopnice namesto montazne...

 

Hvala.

 

Vse smo naredili v lastni re?iji - udarni?ko. :) Js sm naprej hotel delat lesene, ampak so me majstri nategovali iz meseca v mesec, dokler se nisem odlo?il, da jih bom sam naredu in sm s tem naredil lep?e in ?e dosti dosti ceneje. :) Je pa res, da je bilo veliko odrekanja celo leto, ker nisem imel ni? prostega ?asa, ampak suma sumarum mislim, da se je spla?alo. :)

 

PS: Monta?ne so pri nas odpadle takoj, ker je filing kot ?ivi? v skladi??u. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • https://www.slovenskenovice.si/bulvar/tuji-traci/tito-sploh-ni-bil-tito/
    • Po mojem, najboljših 6 minut, porabljenih na Youtube. Kapo dol ustvarjalcem!    
    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.