Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

A je kdo ?e probu tole? Mu dela?

 

Na osnovi spletnih navodil sem tudi jaz obstoje?o, a neuporabljeno strojno opremo (beri: gps) v avtu spremenil v uporabno... :) Mazda si je sama kriva, da ljudje ne kupujejo navigacije. Kdo bo pa dal 500?. 

 

A je kdo poskusil All in One tweaks? Recimo Android Auto?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa se sploh ?e zna kdo kam brez navigacije peljat?

 

 

Ne... A ti zna??  :harhar:

 

Ali je to sploh pomembno? Veliko lazje je... in ni treba sprasevat folka na cesti... Je pa veliko varneje kot ce imas papirno avtokarto na volanu :)

 

distracted_driving_paper_map_wide-1024x6

... Mazda si je sama kriva, da ljudje ne kupujejo navigacije. Kdo bo pa dal 500?...

 

 

 

To je zgolj izgovor... Tudi ce bi bila cena 200? ali celo samo 100? bi nekateri iskali se vedno brezplacno nelegalno varianto  :ph34r:

 

Za nove lite feltne pa ni skoda denarja?  :harhar:

 

skitched-20170328-095649.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko gremo z druzino na izlet v neznano, ima sovoznik karto na kolenih...se smejimo, se zgubimo, pa vedno na cilj pridemo...

Ce so pa sluzbene poti, se pa doma pregleda karta...pa tudi vedno na cilj pride...

Sploh ?e zna kdo priti iz Lendave v Portoroz po stari cesti?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni osebno je 500? preve?... Ne rabim toliko navigacije, da bi se mi zdela investicija upravi?ena. Pri 100? bi 2x premislil ali bi hekal, saj bi ?e bilo vpra?anje smiselnosti porabe ?asa... Do sedaj sem imel na armaturki telefon. Sedaj mi ni treba ve?.. Gospodarju se je treba upirat, ne pa bit hlapec... :P

 

Jaz se zgubljam z motorjem. Tam navigacije nimam in je no?em imet... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko gremo z druzino na izlet v neznano, ima sovoznik karto na kolenih...se smejimo, se zgubimo, pa vedno na cilj pridemo...

Ce so pa sluzbene poti, se pa doma pregleda karta...pa tudi vedno na cilj pride...

Sploh ?e zna kdo priti iz Lendave v Portoroz po stari cesti?

 

 

A je kaksna nova cesta?  :jezicek:  :ouje: ... Pac sledis tablam ... Navigacija je najbolj uprrabna pri iskanju mikrolokacije... se pravi ulice in hisne stevilke 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato pa je na? narod tam kjer je, ker bi vsi imeli nekaj zastonj....... sramezljiv

Sej ni poanta, da bi zastonj - ampak nekaj je razumna cena, nekaj je pa odiranje in 500? je odiranje saj za ta denar dobi? skoraj 4 garmine (se pravi HW in SW in ne samo SW kot pri Mazdi). In to ni edina zadeva, rezervni deli so tako dragi, da ti ni jasno kako lahko en kur?ev senzor stane 400-500?, za celotno menjavo DPF sistema 2500? itd, da ne na?tevam.

 

Pa? vse to pe?e, ker ve?, da si pri vsaki taki ceni posiljen na suho in da taka cena tudi pod razno ni realna ampak ker nima? druge mo?nosti se pa? da? posiliti.

 

?e enkrat ni fora, da ?elimo zastonj, fora je v tem, da ?elimo realno ceno in ne 10x te cene - pred leti je bilo namre? izra?unano, da ?e bi avto za 30k? sestavili po cenah rezervnih delov bi bila cena takega avta 350k?. Se pravi se ti po doma?e spla?a kupit 10 novih avtov in jih rastavit ter prodat po delih... zaslu?ek zagotovljen ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

logi?no bi bilo 500? za dokup navigacije ampak da so mape ?e poleg, ali pa da enostavno ima? opcijo da dobi? samo radio...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

logi?no bi bilo 500? za dokup navigacije ampak da so mape ?e poleg, ali pa da enostavno ima? opcijo da dobi? samo radio...

 

 

Saj v bistvu je s tem placan tudi hardver, ki pa je verjetno zaradi znizevanja strsokov ze vgrajen... saj racunajo s tem, da bo toliko in toliko ljudi kupilo navigacijo ... Ce bo teh ljudi premalo... se bodo verjetno vrnili na prejsnji nacin, da pac navigacijski modul ne bo vec vgrajen... in bos moral avto pustiti tam za par ur, da ti vgradijo modul, ce bos to hotel dokupiti naknadno ... Sicer pa... je ze nekdo napisal, da je pri Mazdi ta opcija celo med cenejsimi... da je pri konkurenci navigacija precej drazja ... Jaz sem dosedaj zadnji dve sestici kupil z ze vgrajeno navigacijo ... In tudi dosedaj sem ze dvakrat podaljsal nadgrajevanje kartografije, kar se dodatno stane okoli 60 ali 70? za eno leto ... Pri prejsnji pa ni bilo na voljo nadgradenj... na zacetku sploh nisem imel Slovenije... ampak sem potem nekje nasel skrekano varianto, ker je uradno sploh nisem mogel kupiti ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A zdaj boste pa rekli,da nima noben doma piratske muske al pa da si ni ?e noben od vas "angel?kov" zloudal kak film z neta...a to pa ni kraja?

Jaz nimam

Netflix stane 10 eur mesecno, en album na google music ali podobno je rang 5-10 eur...zakaj se matrat z ilegalo

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Po navodilih "Mazda Navigation Instruction Rev.2.pdf" sem na CMU uspe?no namestil patch-ano datoteko "jci-linux_imx6_volans-release". Preko Mazda Toolbox mi je uspe?no registriralo in nadgradilo zemljevide (licenca velja do 2020).

Ko za?enem navigacijo, mi jo nalo?i, vendar me postavi na lokacijo nekje v Moskvi in tam tudi ostane. Preveril sem GPS info, kjer mi ne zazna nobenega satelita.

GPS modul druga?e deluje, saj ?e odstranim kartico z navigacijo, mi ob izbiri navigacije prika?e kompas, kjer se pravilno prikazujejo GPS koordinate.

Je kdo naletel na podoben problem?

 

Verzija OS: 59.00.331 EU N (mazda 6 - 2017)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno vpra?anje...kako nastavi?, da ti ka?e pot navigacije tudi na head up displayu? Meni ne ka?e v menijih pa ne najdem ni? kaj v zvezi s tem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno vpra?anje...kako nastavi?, da ti ka?e pot navigacije tudi na head up displayu? Meni ne ka?e v menijih pa ne najdem ni? kaj v zvezi s tem...

 

To bi moralo "kar delati" (edino pu??ice za izbiro pasu se ne pojavijo ?e je radarski tempomat vklopljen, sam to mislim da pri tebi ne bo problem). Je pa ob?asno kak bug, ustavi se na servisu naj ti naredijo firmware update.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To bi moralo "kar delati" (edino pu??ice za izbiro pasu se ne pojavijo ?e je radarski tempomat vklopljen, sam to mislim da pri tebi ne bo problem). Je pa ob?asno kak bug, ustavi se na servisu naj ti naredijo firmware update.

Aha hvala...?udno, ker meni ne ka?e pa imam kao nanovej?e update...ka?e mi, ?e me kdo prehiteva, ko se nari?ejo tiste ?rtice...kaj pa znake? ali prepoznava samo za hitrost, ker ?e nisem videl nobenega drugega (za hitrost jih ?isto lepo ka?e)? Pa ?e vpra?anje v zvezi z fuel economy monitor...namre?, opa?am (sedaj pri tretjem tanku), da mi tam spodnji del aplikacije ne ka?e povpre?ne porabe na tank (za vo?nje mi normalno ka?e), se pravi koliko je povpre?na poraba na tank 1, 2 ,3,...kako se to uredi? Druga?e pa sem nad avtom res navdu?en, u?itek v vo?nji :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf, pozabil sem da ima? ti nov barvni HUD ?e. Tako da nimam pojma kaj je problem to?no, verjetno bo? vseeno moral servis vpra?ati. Kar se pa omejitev ti?e - kolikor vem ti prikazuje omejitev z navigacije, tako da nima dejansko sistema za prepoznavanje znakov.

 

Kar se pa porabe ti?e - meni se tam pojavi nov stolpec ko resetiram povpre?no porabo z dolgim pritiskom na INFO na volanu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po navodilih "Mazda Navigation Instruction Rev.2.pdf" sem na CMU uspe?no namestil patch-ano datoteko "jci-linux_imx6_volans-release". Preko Mazda Toolbox mi je uspe?no registriralo in nadgradilo zemljevide (licenca velja do 2020).

Ko za?enem navigacijo, mi jo nalo?i, vendar me postavi na lokacijo nekje v Moskvi in tam tudi ostane. Preveril sem GPS info, kjer mi ne zazna nobenega satelita.

GPS modul druga?e deluje, saj ?e odstranim kartico z navigacijo, mi ob izbiri navigacije prika?e kompas, kjer se pravilno prikazujejo GPS koordinate.

Je kdo naletel na podoben problem?

 

Verzija OS: 59.00.331 EU N (mazda 6 - 2017)

 

Po nadgradnji na OS 59.00.443C lociranje sedaj deluje!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Vse to kar si ti nastel imam jaz zavarovano razlicne kombinacije. Pa ni bilo nikoli problemov z uveljavljanjem. Tudi takrat, ko sem bil sam kriv. No uradno nisem bil .  
    • Ja to pa je res, toča nikomer ne prizanese, pri nas je bila po 30 letih prvič in avto se je v zastonj garaži prav fino imel... 🤗 Jp, 3ka ima pa kasko, ker je noč in dan pod milim nebom  Pa porihtana je že u nulo.... 👌👍😉
    • Sej vsak se sam odloča... ampak tukaj si lahko zelo previden pa pride do spleta okoliščin, kjer nisi kriv pa ne moreš dokazat, da nisi. Potem foušijo je tud težko preprečit, da se ti ne podpiše na lak, kot tudi nerode na parkirišču me. Divje živali tudi niso na vrvicah, še manj pa vremenske neprilike.   Jaz osebno raje dam tistih 500-600€ na leto pa vedno upam, da mi jih ne bo trebu uporabit in sploh nisem slabe volje tudi če plačujem "v prazno". V bistvu sem celo presrečen, da ničesar ni. Ko pa pride toča pa mi tud ni treba bilo odpret denarnice, kar je pa svojevrstno zadovoljstvo.😜
    • Zaskrbljena gospodinja.
    • Verjetno ker je sedan. Karavan bi lazje sel pomoje.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.