Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

Se pravi, da je stari dobri garmin zakon za te nove igra?ke v avtih. Sej pravim stalno, pol tem "bombon?kom"v avtih je izgleda pretekel rok uporabe.:)

Rok je pretekel Sloveniji.....hrvascina v avtih obstaja, menijski in glasovno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdo kaj ve kako dejansko ka?e z  android avto?

https://www.android.com/auto/mazda/

 

Nisem trenutno iskal a v zadnjih mesecih lani se je po netu ?u?ljajo, da je zadeva zelo zelo blizu? Verjetno le forusmska rekla kazala?

Pri tem se mi sicer najbolj problemati?en zdi prikaz omejitve hitrosti na HUD, ki rabi brati karto s kartice, ki mora sicer brez aktivnega vodenja biti aktivna v ozadju in po drugi strani ob uporabi aktivne zunanje navigacije to prikazati na HUD Je to ena od te?av ali so vzroki, da Mazda ne spusti Androida na displej drugje? 

 

Sicer zadeve ne pogre?am. Zelo verjetno pa bi uporabljal, ?e bi bila mogo?a. Google je za navigacijo bolj enostaven za uporabo kot "original".

 

Rekli so "jeseni" za nove modele. Za trenutne modele pa who knows - jaz mam ob?utek da bodo preprosto menjali JCIjev software za nekaj drugega in bodo na stare avte pozabili (kot se to ponavadi dela). Headuniti sicer so dovolj zmogljivi za poganjanje AA in CarPlay, vpra?anje pa je ?e bodo investirali denar v avte, ki so ?e bili prodani.

 

Nimam pa pojma kaj si mislil z branjem kart z kartice - Android Auto in CarPlay nimate nobene veze z vgrajeno navigacijo, niti ne bereta nobenih kart s kartice. Niti trenutno Google Maps in Apple Maps nimata omejitev za Slovenijo v kartah, tako da tega ne bo? dobil nikjer.

Se pravi, da je stari dobri garmin zakon za te nove igra?ke v avtih. Sej pravim stalno, pol tem "bombon?kom"v avtih je izgleda pretekel rok uporabe. :)

 

Se mi zdi da ve?ina nekoliko mlaj?ih ljudi dovolj razume angle?ko, da to ve? ni nek problem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rekli so "jeseni" za nove modele. Za trenutne modele pa who knows - jaz mam ob?utek da bodo preprosto menjali JCIjev software za nekaj drugega in bodo na stare avte pozabili (kot se to ponavadi dela). Headuniti sicer so dovolj zmogljivi za poganjanje AA in CarPlay, vpra?anje pa je ?e bodo investirali denar v avte, ki so ?e bili prodani.

 

Nimam pa pojma kaj si mislil z branjem kart z kartice - Android Auto in CarPlay nimate nobene veze z vgrajeno navigacijo, niti ne bereta nobenih kart s kartice. Niti trenutno Google Maps in Apple Maps nimata omejitev za Slovenijo v kartah, tako da tega ne bo? dobil nikjer.

 

Se mi zdi da ve?ina nekoliko mlaj?ih ljudi dovolj razume angle?ko, da to ve? ni nek problem.

Ni point v tem, da ne bi tudi mi "ta stari" obvladali par ingle?kih besed.

Stvar je v tem, da ?e kaka stvar nima slovenskega jezika je jaz pa? ne j***m.

Naj se f****ng potrudijo.

Komu verjetno ?e ja. Jaz na?eloma ne uporabljam slovenskih vmesnikov.

Zato pa so dopisi in pro?nje "mlaj?e" generacije polom.Zaradi vsesplo?ne uporabe angle??ine.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Starej?im je angle??ina za vodenje bolj problemati?na, recimo moja mati mi prejsni? re?e, ?e ji lahko na kompu popravim ker se ji je GU?L zbrisal! :blink:

hja, sej to je nekak tako, ko je en starej?i uporabnik ?ist resno spra?eval, kolk velikega klin?ka rabi. Govora je seveda bilo o USB klju?ku in shranjevanju neke datoteke.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Komu verjetno ?e ja. Jaz na?eloma ne uporabljam slovenskih vmesnikov.

No recimo tale je v redu za tiste, ki rabijo bolj "odlo?no" vodeneje in jim je Mojca prene?na.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pozdravljeni,

 

sem ?ekiral malo po forumu pa pri?el do linka, na katerem sem zasledil, da odgovorajanje sporo?il z iphonom (iPhone 7, iOS 11) ni mogo?e. Ker imam tudi sam ta "problem", me zanima, ?e je to res ali sem samo jaz napa?no gledal podatke?

 

Kot drugo pa, kje se dobi navodila kako posodobiti karte za navigacijo?

 

lp,z

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To drzi... Ce imas povezan iPhone, potem lahko SMS sporocila prejemas (jih tudi zna prebrati... ceprav ni ravno najbolj razumljivo, edino ce so v anglescini :) ) ... ne mores pa posiljati SMSov direktno preko infotainmenta ... Seveda to zgoraj velja samo SMS sporocila... iMessage recimo ni navadno SMS sporocilo... in takega ne prebere ... 

 

Karte se posodobi tako, da na racunalnik namestis program Mazda Toolbox, v citalec vstavis kartico in sledis navodilom ... 

 

http://infotainment.mazdahandsfree.com/howto-manageupdates?language=sl-EU

 

http://infotainment.mazdahandsfree.com/howto-guide-windows?language=sl-EU

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To drzi... Ce imas povezan iPhone, potem lahko SMS sporocila prejemas (jih tudi zna prebrati... ceprav ni ravno najbolj razumljivo, edino ce so v anglescini :) ) ... ne mores pa posiljati SMSov direktno preko infotainmenta ... Seveda to zgoraj velja samo SMS sporocila... iMessage recimo ni navadno SMS sporocilo... in takega ne prebere ... 

 

Karte se posodobi tako, da na racunalnik namestis program Mazda Toolbox, v citalec vstavis kartico in sledis navodilom ... 

 

http://infotainment.mazdahandsfree.com/howto-manageupdates?language=sl-EU

 

http://infotainment.mazdahandsfree.com/howto-guide-windows?language=sl-EU

Ampak na ajfonu itak lahko dela? to preko SIRI. Res da je sloven??ina neuporabna, je prav posre?eno ?e proba?, velik smeha na strani prejemnika. Carplay na primer to obvlada ker je neposredno vezan na SIRI

 

Za slu?bo na primer kjer je vse ENG pa super, ampak spet, kdo pa slu?beno komunicira preko SMS, to je bolj za hitre zadeve ala zamujam itd. SMSji lahko po?akajo!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak na ajfonu itak lahko dela? to preko SIRI. Res da je sloven??ina neuporabna, je prav posre?eno ?e proba?, velik smeha na strani prejemnika. Carplay na primer to obvlada ker je neposredno vezan na SIRI

 

Za slu?bo na primer kjer je vse ENG pa super, ampak spet, kdo pa slu?beno komunicira preko SMS, to je bolj za hitre zadeve ala zamujam itd. SMSji lahko po?akajo!

 

 

Ja... saj v tem primeru je fajn, ker pade direktno na tavelik zaslon... in ko pritisnes, ti ga se prebere... seveda po anglesko :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja... saj v tem primeru je fajn, ker pade direktno na tavelik zaslon... in ko pritisnes, ti ga se prebere... seveda po anglesko :) ... 

Citroen ima to v osnovi (brez carplaya itd) preko bluetootha utripne ikona za mesi? klikne? in se ti izpi?e tekst tako kot na telefonu, ?e pa bere v osnovi pa ne vem, ker ne uporabljam, uporabljam pa vsak dan CP kot sem napisal.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Citroen ima to v osnovi (brez carplaya itd) preko bluetootha utripne ikona za mesi? klikne? in se ti izpi?e tekst tako kot na telefonu, ?e pa bere v osnovi pa ne vem, ker ne uporabljam, uporabljam pa vsak dan CP kot sem napisal.

Saj MZD Connect tudi zaenkrat se nima carplaya... tako da to tudi omogoca ze privzeto...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super, hvala vam. Mi je pa malo lovska ta z iphoni. Na prej?nji nokii sem lahko tudi po?iljal sms sporo?ila (tista privzeta oz glasovno). Predvidevam, da je to problem na strani appla in ne samega infotainmenta?

 

edit: kar se ti?e carplaya sem na?el, da naj bi z mazdo 6 2018 pri?el ven. Za vse ostale (starej?e modele) pa:

 

The company failed to provide details on upgrade or retrofit costs, but the package should be in line with current offerings from other carmakers. Former Mazda partner Ford, for example, offers a CarPlay upgrade route for owners with Sync 3 infotainment systems for a nominal fee. The package consists of a compatible USB port and software enhancements.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu ni problem... ampak tako pac je :) ... "Problem" ni nujno na strani Appla ... oz. kakorkoli si to razlagas... Applova krivda je le v toliko, da so naredili tako kot so pac naredili :) 

 

Glede CarPlay in Android Auto.. pa drzi... Novi FL sestice, ki se kmalu zacne prodajati, naj bi imel to ze omogoceno... Za ostale pa bo menda mozna nadgradnja... vendar ne bo poceni... Menda nekje med 300 in 500? ... Pa se problem je, ker recimo menda informacije iz navigacije preko CarPlay ali Android Auto ne bodo projicirane na HUD ... Na voljo za narocit naj bi bilo zelo kmalu... vsaj na nekem nemskem forumu sem tako zasledil ... 

 

Tukaj so recimo ze slike tega >> http://mazda3revolution.com/forums/2014-2017-mazda-3-skyactiv-audio-electronics/98202-mzd-connect-all-firmware-version-only-downloads-265.html

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm pi?ete da lahko pogledam sms sporo?ila na zaslonu. A to neglede na to kateri model Mazde ima?? Ker jst imam M3 in v settings nimam sploh mo?nost aktivirati sms notification ON, ?eprav pi?e. A mogo?e kdo ve zakaj?

Hvala

Y.O.L.O. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu v trenutku ko uleti SMS, se na zaslonu pokaze nekako takole:

 

COM_IncomingText2.jpg

 

http://infotainment.mazdahandsfree.com/communication-sms?language=sl-EU

 

In potem izberem "Read" in ga dobim na zaslon pa se prebere ga ... 

 

Funkcije so odvisne od tega, kateri telefon imas... in kaj imas v telefonu omogoceno ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu v trenutku ko uleti SMS, se na zaslonu pokaze nekako takole:

 

COM_IncomingText2.jpg

 

http://infotainment.mazdahandsfree.com/communication-sms?language=sl-EU

 

In potem izberem "Read" in ga dobim na zaslon pa se prebere ga ... 

 

Funkcije so odvisne od tega, kateri telefon imas... in kaj imas v telefonu omogoceno ... 

 

Pri meni tudi to ne dobim na zaslon:/...sploh do te faze ne pride.

Y.O.L.O. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi ce izberem recimo Mazdo 3 je seznam zdruzljivosti enak kot pri CX-5...

 

http://infotainment.mazdahandsfree.com/howto-findaphone?language=sl-EU

 

MZD_Connect-20180531-115545.jpg

 

 

Kje tocno to je v nastavitvah, pa bi moral preveriti v avtu ... Ce se prav spomnim, je nekje pri bluetooth nastavitvah... 

 

Kateri telefon pa imas? Ce gre za iPhone je tako,d a to velja le za SMS sporocila in ne za iMessage ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi ce izberem recimo Mazdo 3 je seznam zdruzljivosti enak kot pri CX-5...

 

http://infotainment.mazdahandsfree.com/howto-findaphone?language=sl-EU

 

MZD_Connect-20180531-115545.jpg

 

 

Kje tocno to je v nastavitvah, pa bi moral preveriti v avtu ... Ce se prav spomnim, je nekje pri bluetooth nastavitvah... 

 

Kateri telefon pa imas? Ce gre za iPhone je tako,d a to velja le za SMS sporocila in ne za iMessage ... 

 

Ja Iphone 7 uporabljam:)

Y.O.L.O. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem sel preverit v avto ...

 

Gres v Communication:

IMG_3203-20180531-121204.jpg

 

Settings:

IMG_3204-20180531-121231.jpg

 

in das pri Auto Download SMS in pri SMS Notifications kljukico ....

IMG_3205-20180531-121304.jpg

 

Verzija MZD Connect je pri meni 59.00.532 EU N

IMG_1925-20180531-122131.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Full ti hvala Jest, ampak kok se jst spomnim imam to mo?nost odkljukati sms onemogo?eno oz svetlo sive barve, ?e se ne motim. Ko grem iz ?ihta bom ?e enkrat preveril in javim, ampak mislim da mi sploh ne pusti kljukice:/

 

 

Sem pa si ?e sedaj namestil na telefon aplikacijo AHA, da vidim kako deluje FB na zaslonu + lokacije v bli?ini (restavracije, hoteli, vreme,...)

 

http://infotainment.mazdahandsfree.com/entertainment-aharadio?language=sl-EU

Y.O.L.O. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.