Skoči na vsebino

Dizel vs. bencin


MUFC

Priporočeno sporočilo

poglej tipi?en slovencelj, na hrva?kem nisem bil na dopustu ene 15 let, je dosti lep?ega morja po svetu kot verjetno v kak?nem zahojenem campu na hrv kamor ti hodi?.. glede igrice pejdi mamico vpra?at, ?e ti ne dela

druga?e ma boli kita kaj ti meni verjame?.. si se dokazal da si idiot in se mi ne da ve? s tabo ukvarjat.. over&out

Bi prosil moderatorja, da opozori tega uporabnika tu zgoraj, da uporablja primeren besedni zaklad brez ?aljivk!!!

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ?e mamo kje temo ''Benzin VS diesel'' odprto? :ne vem:
Mene tut zanima mal ve? o teh rekordih, od kje so ti podatki? Ali ljudje dizle kupujejo dejansko zaradi navora? Sam sem vedno razmi?ljal tako, diesel je kul ker ma mejhno porabo in potegne, ampak ker delam na dan povpre?no samo 40km bi verjetno slej kot prej mel ve? te?av in posledi?no stro?kov, kot bi pri?paral z nafto. Nekak se mi je zapeklo v male mo?gane, da so z DPF filtri in njihovimi intervali same te?ave in tut sam sem bil vedno mnenja, da je Japonec majster za bencinske motorje, ?eprav se zavedam da so s temi skyactive motorji naredil kr dobr korak.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oh pa kje ste to?no tole temo na?la, ki v njej Pelko posku?a pomagat uporabnikom.  :huh:

 

 

Koliko vem, Pelko sploh ni registriran uproabnik tukaj ...  :blink:

Bi prosil moderatorja, da opozori tega uporabnika tu zgoraj, da uporablja primeren besedni zaklad brez ?aljivk!!!

 

Saj si ga ze sam "opozoril" ... Vsi skupaj se malo umirite, pa bo lazje ziveti... Raje pejte na "en pir" ... pa se tam zmente v zivo... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi ti na tem forumu pogosto pametuje? in si oh in sploh brihten,tko da ne bi.... :rolleyes:

Nikoli nisem nikogar ?alil z idiotskimi izrazi. Ve?ino, kar napi?em, napi?em zato, da se malo razvname debata in da kako sme?no re?emo. Kdor ne razume sarkazma med vrsticami, brez da bi moral to pposenej nakazati, pa? ne razume. Meni je v resnici malo mar, kdo kaj vozi oz. kdo kaj kupi ali ima. Vsakomur privo??im svoje. ?e je nekomu kul imeti avto na drva naj ga ima.

Tudi sam sem imel v ?ivljenju ve?inoma benzinarje, (?portne pa tudi navadne mlin?ke),?ele zadnja dve mazdi sta dizel.

?e se komu zdi,da moramo govoriti le o vremenu in to skrajno resno, pa? ne bom ve? komentiral...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi ti na tem forumu pogosto pametuje? in si oh in sploh brihten,tko da ne bi.... :rolleyes:

Eh no, o?itno si premalo gor in ne vidi? vsega. Alex se precej poheca, da malo podreza, ampak se ne spomnim, da bi kdaj koga zmerjal, sploh pa ne z izrazi "idiot" in podobno. Mislim, da je to osnova kulture, ker tudi ?e se ne strinja? s sogovornikovim razmi?ljanjem, je kulturno da kontraargumentira? na nivoju, ne pa z izrazi tipa "idiot", ker pa? to ne sodi v zrelo odraslo komunikacijo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss se strinjam s tabo ampak je pa res da Alex ?isto v vsaki temi nabija in nabija na vsak na?in vsiljuje svoj prav, Kot ?e 100x napisano vsak ima svoj okus in svoje potrebe nevem zakaj je treba tako prepr?evat da je dizel najbolj?i za vsakogar, ?e je njemu v?e? oz. primeren za njegove potrebe to ?e ne pomeni da je za vse. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa sej te s tem ne prepri?a v nasprotno, ali pa?. :ne vem: ?e verjame?, da je benz bolj?i pa? verjame?, tako kot on verjame, da je dizel bolj?i. ?tromar pa? verjame v elektri?no superiornost, plina?i pa v plin. Ne vem kaj je tukaj narobe, saj je le forum. Drugo bi pa bilo, da bi pri?el osebno pred tvoj dom s transparentom in te fizi?no in psihi?no nadlegoval, da mora? zamenjat za dizel. Recimo nekako v stilu kot to po?ne tista skupinica veganov al pa kak?ni neizobra?eni okoljski teroristi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti dam prav ampak problem je v tem ko ne zna popustit ?...mene itak ne prepri?a , jaz sem za sebe naredil ra?unico in je za cca 20,000 km letno bil bencinar sigurno prava izbira. Glede na to da je bil dizel dra?ji za skoraj  4 jurje :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja pa saj noben nobenega ne prepri?uje...

 

Pa tudi ?e bi. ?e pa nekdo nekoga prepri?a, pa ?e ima dobre argumente, ali pa se mu sogovornik pusti prepri?ati (morda tudi zgolj zaradi manjka hrbtenice). Meni lahko 15x tukaj ljudje govorijo , kako je dizel bolj?i. Super. Zame trenutno ni.

 

Sem pa se ?e zdavnaj nau?il kot Pi??anec prebirati informacije in izlu??iti tisto,kar se meni zdi bistveno. Zagotovo je v vsakem small talku kaj uporabnega.

 

In vsak ima svoj na?in komunikacije... Alex ima pa? svoj na?in, kot ka?e je bil tukaj za nekoga malce nerazumljiv, MUFC je pa pa? precej hitro popeezdil. Tudi na svoj na?in.

 

Jebiga. Tudi sam sem bil velikokrat (in ?e bom) na obeh straneh. Tako na tisti, ki si kdaj preve? dovoli ,kot na tisti ,ko za brezveze dobim po prstih. Pomojem se marsikdo najde na obeh straneh. In ne samo na forumu,ampak tudi sicer v ?ivljenju.

 

Zato pa... ?e dobro da nismo tu zato,da bi bilu en drugemu v?e?,ampak zato,da kdaj kaj pametnega izvemo, ve?inoma pa zgolj preganjamo dolg?as.

 

Na zrak... Nedelja je. Sonce je...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glejt

@Boss se strinjam s tabo ampak je pa res da Alex ?isto v vsaki temi nabija in nabija na vsak na?in vsiljuje svoj prav, Kot ?e 100x napisano vsak ima svoj okus in svoje potrebe nevem zakaj je treba tako prepr?evat da je dizel najbolj?i za vsakogar, ?e je njemu v?e? oz. primeren za njegove potrebe to ?e ne pomeni da je za vse.

 

Ampak poglej si malo, kako ponavadi za?ne to. Nekdo vpra?a za mnenje pri nakupu avta. In najprej sko?ijo naprej zagrizeni prista?i benza, da je to najbolj?a varianta in ko greva kontra z Boss-om z argumenti za dizel, je takoj ogenj v strehi in posmehovanje z strani "pravovernikov", ki pristri?ejo z u?esi, ko je govora o dizlu in vr?ejo ven neke krivulje, ki so mimogrede res z veliko prednostjo na strani dizla.

Boss in jaz tak hec razumeva sva namre? stara ?ola in takega ?pikanja je bilo v?asih ve?. Dan danes pa je bolj bogo vse skupaj glede tega med mladimi, ki vse preve? jemljejo ?ivljenje preve? resno. Posledi?no so takoj u?aljeni, ?e ni vse po njihovo.

Podobno kot na?i otroci. :)

Sme?no mi je tudi to, da se sedaj vsi ogla?ajo kot v razredu, ko koga dajo na tapeto.

Ja povejte, bom naredil govorilne ure za vse, samo naro?iti se morete pa se mi boste poto?ili, kaj vas tare. Znam tudi poslu?ati in tola?iti. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

GlejtAmpak poglej si malo, kako ponavadi za?ne to. Nekdo vpra?a za mnenje pri nakupu avta. In najprej sko?ijo naprej zagrizeni prista?i benza, da je to najbolj?a varianta in ko greva kontra z Boss-om z argumenti za dizel, je takoj ogenj v strehi in posmehovanje z strani "pravovernikov", ki pristri?ejo z u?esi, ko je govora o dizlu in vr?ejo ven neke krivulje, ki so mimogrede res z veliko prednostjo na strani dizla.

Boss in jaz tak hec razumeva sva namre? stara ?ola in takega ?pikanja je bilo v?asih ve?. Dan danes pa je bolj bogo vse skupaj glede tega med mladimi, ki vse preve? jemljejo ?ivljenje preve? resno. Posledi?no so takoj u?aljeni, ?e ni vse po njihovo.

Podobno kot na?i otroci. :)

Sme?no mi je tudi to, da se sedaj vsi ogla?ajo kot v razredu, ko koga dajo na tapeto.

Ja povejte, bom naredil govorilne ure za vse, samo naro?iti se morete pa se mi boste poto?ili, kaj vas tare. Znam tudi poslu?ati in tola?iti. :)

Glej

prvo kar se ti?e stare ?ole in pa podobnosti za tvojimi otroci ?..stvar je taka da sem osebno vajinih let tak da tudi jaz razumem hec je  pa eno hec drugo pa nabijanje v smislu jaz imam prav

ne samo tukaj bencin  vs  dizel , tudi pred ?asom je bila debata o barvah avtov in seveda edina prava barva je bila SOULRED ( pa naj bo mazda)

kar se pa ti?e bencin proti dizel sem ti pa lepo napisal da vsak sam mora ugotovit kaj potrebuje in kaj je za njega najbolj?e, ne more? kar vsem povprek vsiljevat tvoje ljubezni do dizla , tu so ?e potem raznorazni tvoji komentarji o kolonah , ki jih delajo bencinci na klancih. A si kdaj videl navadnega dizla rez turbine kako gre v klanec??? Ne more? primerjat avta z turbino in avta brez, ?e ?e ho?e? delat primerjavo pol primerjaj benciinarja turbo ij dizla turbo

pa lepo nedeljo, govorilnih ur pa ne rabim ker glede na tvoj egocenter mo?no dvomim da zna? prisluhnit komu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej

prvo kar se ti?e stare ?ole in pa podobnosti za tvojimi otroci ?..stvar je taka da sem osebno vajinih let tak da tudi jaz razumem hec je pa eno hec drugo pa nabijanje v smislu jaz imam prav

ne samo tukaj bencin vs dizel , tudi pred ?asom je bila debata o barvah avtov in seveda edina prava barva je bila SOULRED ( pa naj bo mazda)

kar se pa ti?e bencin proti dizel sem ti pa lepo napisal da vsak sam mora ugotovit kaj potrebuje in kaj je za njega najbolj?e, ne more? kar vsem povprek vsiljevat tvoje ljubezni do dizla , tu so ?e potem raznorazni tvoji komentarji o kolonah , ki jih delajo bencinci na klancih. A si kdaj videl navadnega dizla rez turbine kako gre v klanec??? Ne more? primerjat avta z turbino in avta brez, ?e ?e ho?e? delat primerjavo pol primerjaj benciinarja turbo ij dizla turbo

pa lepo nedeljo, govorilnih ur pa ne rabim ker glede na tvoj egocenter mo?no dvomim da zna? prisluhnit komu

Preberi si ?e enkrat zgornji post, nekateri razumemo hec drugi na ?alost ?ivite v svojem trdnem neizprosnem svetu. A ti verjame? vsem pravljicam, ki jih sli?i? na tv in na raznih forumih?

Vem, kaj tebe pogreje... ko napi?em, da je kia konfekcijski avto,ki je slab?i od mazde.

Tukaj pa mislim resno in za tem stojim. Pa ne re?em, da morajo imet vsi red soul mazde.

Ne morem pomagati, ?e je najlep?a ve?ini ljudi, ki gledajo nepristransko od strani.

Tak?no pa? je stanje... :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preberi si ?e enkrat zgornji post, nekateri razumemo hec drugi na ?alost ?ivite v svojem trdnem neizprosnem svetu. A ti verjame? vsem pravljicam, ki jih sli?i? na tv in na raznih forumih?

Vem, kaj tebe pogreje... ko napi?em, da je kia konfekcijski avto,ki je slab?i od mazde.

Tukaj pa mislim resno in za tem stojim. Pa ne re?em, da morajo imet vsi red soul mazde.

Ne morem pomagati, ?e je najlep?a ve?ini ljudi, ki gledajo nepristransko od strani.

Tak?no pa? je stanje... :)

Alex dale? od tega kar si napisal meni je popolnoma vseeno kaj misli? o Kii in kaj o Mazdi, pogreje me to ko v vseh temah modruje? in nikoli ne popusti?. 

Da pa je mazda lep sploh ni dvoma ampak najlep?a to pa res ne, najlep?a je tebi in tebi enako misle?im ostali imajo pa svoje favorite, ?e vpra?a? lastnike BMW je to najlep?i avto, za lastnike FIATOV je to najlep?i avto. Pa naj bo konec te brezvezne debate jo zaklju?im, ?eprav vem da ti ego ne be dopustil da odpi?e?.

Aja pa ?e to moj svet sploh ni neizprosen ravno nasprotno je :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex dale? od tega kar si napisal meni je popolnoma vseeno kaj misli? o Kii in kaj o Mazdi, pogreje me to ko v vseh temah modruje? in nikoli ne popusti?. 

Da pa je mazda lep sploh ni dvoma ampak najlep?a to pa res ne, najlep?a je tebi in tebi enako misle?im ostali imajo pa svoje favorite, ?e vpra?a? lastnike BMW je to najlep?i avto, za lastnike FIATOV je to najlep?i avto. Pa naj bo konec te brezvezne debate jo zaklju?im, ?eprav vem da ti ego ne be dopustil da odpi?e?.

Aja pa ?e to moj svet sploh ni neizprosen ravno nasprotno je :rolleyes:

O. k. zaklju?iva to debato in bom gledal, da bom bolj prilagodljiv in da bom poslu?al bj ostale. :)

Moje mnenje je, da ?e nekdo napi?e, da Alex vozi traktor, da je to skrajno ?aljivo. Po moje je zadaj samo fou?ija ker si vsakdo ?eli vozit red soul barvo, pa ne more.

Lahko napi?e? traktor, je pa ?e vedno najlep?i v ulici. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok..vsak ima lahko svoje mnenje ..zato je forum ..zdaj je to zaklju?eno ...gremo naprej za iste pare...he he ...zoom zoom

Jaz pa sem pravkar pripravil kokice in pivo, v pri?akovanju spopada brez rokavic.  :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex to z prijatelji boma mogla enkrat zape?atit ob pivu,,,,,?eprav se ne poznama osebno (?e) :jupiii::jupiii:

Se strinjam. Se moramo dobit to leto na kakem sre?anju ob pija?i. Bomo ugotovili, da nas v bistvu vse skupaj ve?ejo podobne stvari. Vedno sem zato, da se ne goji nobene zamere in da se stvari re?i takoj. Tudi v slu?bi mi pravijo, da v?asih pretiravam, a ni to ni? zlonamernega. ?koda je, da bi se prerekali zaradi neumnih stvari, ko pa se lahko pogovarjamo o lepih.:)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • https://www.slovenskenovice.si/bulvar/tuji-traci/tito-sploh-ni-bil-tito/
    • Po mojem, najboljših 6 minut, porabljenih na Youtube. Kapo dol ustvarjalcem!    
    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.