Skoči na vsebino

CX-5 inteligentni sustav kočenja


Priporočeno sporočilo

Alex se nikol ti no bremzala? Mislis da imamo pac nekateri tako nastavljeno na blizu?

Ja js sm meu izku?njo na M6 2019, da ko sm  meu na blizu, da mi je sama za?ela premzat, takoj z opozorilom.

 

Zdej mam na far in se mi ?e ni zgodilo, da bi sama premzala, me pa opozori seveda, da naj premzam. Zame je to dost bolj?e, ker pa? ve?, da ?e ni? ne nardi?, da bo premzala in se lahk pripravi?, oz. prepre?i? tako nasilno premzanje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja js sm meu izku?njo na M6 2019, da ko sm  meu na blizu, da mi je sama za?ela premzat, takoj z opozorilom.

 

Zdej mam na far in se mi ?e ni zgodilo, da bi sama premzala, me pa opozori seveda, da naj premzam. Zame je to dost bolj?e, ker pa? ve?, da ?e ni? ne nardi?, da bo premzala in se lahk pripravi?, oz. prepre?i? tako nasilno premzanje.

Meni je tudi v redu tako,da lahko sam reagiram.Manj,ko se avtomatika me?a v mojo vo?njo, bolje je. Zato pa jaz nimam raznih opozoril za prevo?ene ?rte, pa opozorilo za utrujenost...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja enako, samo, da tisti avto, ki je zavijal se ni ustavljal, ampak je lepo zapeljal v ulico. Mazda pa v "panic mode", ?e dobro, da ni bilo zadaj nikogar, ki bi bil preve? blizu, ker bi "pokau ejga"

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da mi, katerim avto samodejno ne zabremza ob opozorilu, dovolj hitro sami zaustavimo, ker smo zbrani in gledamo na cesto.Skoraj se ti ne more zgoditi, da ne bi sam ustavil avta, razen, ?e kaj ?ari? po ekranu(avta ali telefona).

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ponavadi se nesrece zgodijo zaradi tistega ?skoraj? ;) ... Malo nesrec je takih, da nekdo namenoma ne zavira  :jupiii:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo je pa nekaj... tudi ta sistem ni vsemogo?en ampak le prepre?i neprevidnost in furjavost voznika, da ne uporabim kak?en bolj nesramen izraz.

 

Jaz sem do zdaj v cca 3/4 milijona prevo?enih kilometrih rahlo po?il v nekoga od zadaj samo 1x in ?e to je ?lo za splet dveh neugodnih okoli??in. Vozim po Celov?ki na levem pasu z varnostno razdaljo. V tistem trenutku sko?i v to varnostno razdaljo pred mano voznica iz desnega pasu in da je bilo naklju?je ?e huj?e, je ravno to?no takrat tisti, ki je bil prej pred mano naglo do konca zavrl. Jaz tega nisem videl, ker je avto voznice zakril zavorne lu?i. Ona je tudi na polno zavirala, a ker mi je vzela vso varnostno, sam ?al nisem mogel pravo?asno ustavit. Ker se je zaviralo do zaustavitve mi je na koncu zmanjkalo cca 15-20km/h razlike v hitrosti. Dovolj, da je odbija? po?il in nosilci ene izmed lu?i, njej se je pa skrivila zadnja vezna stena.

 

Kaj ho?em povedat? Te situacije tudi emergency brake ne more prepre?iti, saj ko dva avta brez ustrezne varnostne zavirata na polno bo prej ustavil tisti, ki za?ne zavirat prvi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No...imel isti primer, in zmagal...ker je voznik izni?il varnostno razdaljo...pri?el do sodnika in se postopek ustavil in umaknil...

Pri meni je bilo kri?i??e v desnem ovinku in sem vozilu pred mano razbil zadnjo levo lu?...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...
  • 1 mesec kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
dne 8. 2. 2020 ob 22:21 je Boss napisal:

Moja enako, samo, da tisti avto, ki je zavijal se ni ustavljal, ampak je lepo zapeljal v ulico. Mazda pa v "panic mode", ?e dobro, da ni bilo zadaj nikogar, ki bi bil preve? blizu, ker bi "pokau ejga"

 

Evo kako to izgleda v živo in kako nevarno je. Mazdi je vseeno, da sem počasi zmanjševal hitrost z zaviranjem in da je bilo do sprednjega avta še dovolj prostora. Odloči se, da to ni dovolj in zabremza na polno do zaustavitve brez opravičljivega vzroka, un z BMW-jem pa glih tolk da ni prletel zadaj vame.

 

Naj vas ne zavede hitrost, saj ima GPS na kameri nekje 2 sekundi zamika in tudi do križišča je omejitev 60km/h tako, da sem bil pod omejitvijo. V glavnem tole je precej čudno in precej preveč panično.

 

 

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno si prehitro zacel pospesevati... pa je avtomatika ukrepala... Meni se kaj podobnega se ni zgodilo...

 

Un beemvejaš je pa čist po beemvejevsko reagiral ... :lol: Takoj ven skočit... pa na gobec... ;) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha, kaj je pa ta z bemflom hotel? Prehitro si rekel, me zanima kaj bi rekel? Ker v bistvu ni bilo spet nič takega. Pač avto je zavijal, in ti si zabremzal. Recimo da nisi hotel obviti tega avta...

 

No potem ko je videl kdo je za volanom je tekel nazaj...Pametna poteza, a ne Boss.

 

Je pa zanimivo. Na moji šestki bi takole samo piskalo, ampak bremzal pa takole pomoje ne bi. Sem imel že veliko takih situacij. Kako imaš pa nastavljen ta sistem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.