Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

pred 32 minutami je Bini napisal:

Mi je kar hudo, ko pride dan ko ne bo druge možnosti kot se cepit! 

Res bo hudo spustiti svoj ego za 50% dol ne pa samo cepljenje.... :)

Ni za jokat brez skrbi..... 👍

 

Pa kaki ego , kaj pri vseh svojih letih ne ugotoviš da se tu ne gre za ego??? Kot je @Jestnapisal kaj bo a bo policija prišla po mene in me prisilno cepili......to je edini način da me. 

Pa z tem kar trenutno počnejo dosegajo ravno kontra učinek , še majn ljudi se bo cepilo in to je dejstvo. Ko ti začneš promovirat neko cepljenje z tem da boš lahko obiskal restavracijo , kino , tekmo potem veš da si popolnoma zavozil vse. Res žalostno da eni razmišljate kot razmišljate, kaj mislite da bo turizem zdržal od teh 40% cepljenih????

Popravljeno od robertk6
  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je robertk6 napisal:

Pa kaki ego , kaj pri vseh svojih letih ne ugotoviš da se tu ne gre za ego??? Kot je @Jestnapisal kaj bo a bo policija prišla po mene in me prisilno cepili......to je edini način da me. 

Pa z tem kar trenutno počnejo dosegajo ravno kontra učinek , še majn ljudi se bo cepilo in to je dejstvo. Ko ti začneš promovirat neko cepljenje z tem da boš lahko obiskal restavracijo , kino , tekmo potem veš da si popolnoma zavozil vse. Res žalostno da eni razmišljate kot razmišljate, kaj mislite da bo turizem zdržal od teh 40% cepljenih????

Bomo videli.... :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Janez007 napisal:

Bi znal kdo pojasnit, zakaj se je več kot 70% Dancev prostovoljno cepila (veliko več kot Slovencev), imajo pa isti virus? Govorim o ljudeh (Dancih, Slovencih) na eni strani in istem virusu na drugi strani. V čem je razlika v ljudeh? Slovenci bolj mislijo s svojo glavo, so pametnejši? 

Ja, Slovnenci so pametnejši od večine Evropejcev. Največ FB "strokovnjakov" za kovid premoremo. Baje, da jih bodo poklicale tudi druge evropske države na pomoč, da se rešijo kovida. 🤣

  • Haha 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Alex napisal:

Ja, Slovnenci so pametnejši od večine Evropejcev. Največ FB "strokovnjakov" za kovid premoremo. Baje, da jih bodo poklicale tudi druge evropske države na pomoč, da se rešijo kovida. 🤣

@AlexItalija te kliče .....spet si nezadovoljen🤣🤣

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, Janez007 said:

Bi znal kdo pojasnit, zakaj se je več kot 70% Dancev prostovoljno cepila (veliko več kot Slovencev), imajo pa isti virus? Govorim o ljudeh (Dancih, Slovencih) na eni strani in istem virusu na drugi strani. V čem je razlika v ljudeh? Slovenci bolj mislijo s svojo glavo, so pametnejši? 

Bi mi ti znal pojasniti zakaj potem niso pri njih cifre manjse? Zakaj so pri njih ‘grafikoni’ popolnoma enaki kot povsod?

oni so pac naredili to kar je stroka rekla in sli nazaj zivet - ampak odpri oci, ni ucinka.

8DB55BCA-8166-45B2-9DF7-B26DDC3A2870.jpeg

369D3301-BD22-4963-812C-A1C2DBA02C77.jpeg

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakšna Italija, Švica je obljubljena dežela. Alex pojdi še njih terorizirat malo. ;)


WWW.DELO.SI

Miran Ališič se po šestih letih premora vrača na televizijske zaslone, za Nedelo pa je spregovoril tudi o življenju v Švici v času pandemije.


Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, Janez007 said:

Mislim da Danci ali Izraelci dobro vedo kaj delajo. In nisem strokovnjak za tako kompleksna epidemiološka vprašanja, opazim pa, da grafi niso enaki. V Sloveniji imamo 2.143 smrti na 1 MIO prebivalcev, Danska pa jih ima 445. Trenutno imajo v bolnicah tudi več kot pol manj kritičnih primerov. Kaj tukaj še ni jasno???

 

Tudi sicer svojim zdravnikom ali zobozdravnikom ne pametujem. Pri Mazda servisu pa včasih :)  

 

 

image.thumb.png.44c677d9065b04b541a91a5f68a032e7.png

 

image.thumb.png.001a5b1be4835a8c1c480704c7018f36.png

Te stevilke se ne ujemajo s tem kar se poroca lokalno - by the way. Baje imam 200 kriticnih in cca 500-600 dnevnih primerov.

 

govorim pa o krivuljah, te so edine merodajne ker govorijo o dolgorocnem trendu (ki narasca povsod)

Tu se zopet poraja vprasanje kako imamo 200 kriticnih ce jih porocamo 23?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Bini napisal:

Mi je kar hudo, ko pride dan ko ne bo druge možnosti kot se cepit! 

Res bo hudo spustiti svoj ego za 50% dol ne pa samo cepljenje.... :)

Ni za jokat brez skrbi..... 👍

 

 

Tole si imel pa trenutek slabosti al pa kako pivo preveč po dolini spuščeno, ko si napisal stavek glede ega, ampak pustmo to, ker so ti že ostali povedali.

 

Bom pokomentiral samo prvi stavek. Lahko se zgodi, da bo tudi kdo to zahteval, ampak mi ni jasno kako, ker cepiva še vedno nimajo zaključenih vseh ustreznih korakov za popolno odobritev. Ampak Ok, recimo da jim je vseeno in da kljub temu zahtevajo obvezno cepljenje.

 

Veš kaj se zgodi v primerjavi s tabo? Jaz v primeru obveznega cepljenja po ZNB nisem več se sam odločil, ampak v primeru zapletov je to odgovornost tistega, ki je to zahtevo določil - torej vlada./država. Če se karkoli zgodi in da pride do invalidnosti zaradi cepljenja dobim odškodnino 60k€, v primeru smrti pa moj otrok 20k€. Ni veliko ampak vsaj upam, da dovolj, da pride do polnoletnosti in začne svoje življenje. Ti pa pač si reskiral in se je zaenkrat izšlo ampak v primeru zapletov in neobveznega cepljenja nosiš odgovornost sam in ni nobenih odškodnin.

 

Zato se zdajle vprašaj nekaj drugega. Če je zapletov po cepljenju in smrti malo (trenutno uradno priznano v Sloveniji 5 primerov) in da je cepivo blazno varno, zakaj država že danes ne prevzame odgovornost za cepljenje. Če ni primerov invalidnosti in malo smrti, kakšen problem je, da prevzamejo riziko odškodnin, saj je znesek minoren napram ostalim stroškom epidemije? A mogoče ni res, da je težjih stranskih učinkov in smrti po cepljenju res tako malo in bi prevzem odgovornosti zamajal finančni sistem?

 

  • Všeč 1
  • Začuden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Bossek napisal:

@Boss Se pravi imas maso ljudi, ki noce NIC imeti s tem. Ne bo se ne samotestiralo, ne masko nosilo ne 0. In ti bi zdaj rekel VSI se morte it spiknit in kri dat, da preverimo protitelesa .... ne vem, neki mi ne klapa tuki 🤔

 

Pa sej ni tako težko razumet, ali pač? :nevem: Ne rabiš testirat vseh ampak se taka testiranja izvedejo na testni skupini, kjer rabiš samo ugotovit procent, ki je dejansko blizu procenta v celotni populaciji. Da ne moreš najti 3000 takih, ki niso cepljeni niti niso vede preboleli kovida, se praktično ne more zgoditi, če ljudi spoštljivo nagovoriš zakaj rabiš ta podatek in kako bo to pripomoglo pri obvladovanju epidemije. Če zraven tem testiranim obljubiš, da bo test na protitelesa v primeru prikaza večje količine zaznanih protiteles veljal tudi za PCT pogoj boš brez težav dobil ljudi, ki bodo prišli na test in zraven mogoče še dobili PCT "nagrado". Še otepali se bodo prostovoljcev.

 

Vse je tako simpl, če se le hoče narest raziskavo in če si res želijo videti dejansko stanje. Če pa bi radi še naprej se skrivali in prodajali test, da bodo razni podmladki bogato služili pol pa verjamem, da jim tak test ni v interesu.

  • Zmeden 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He, He, tu imamo skupino "strokovnjakov" proti vsem ostalim.😊 Janez 007, če se ti da ubadati in dokazovati "prepričane" v redu, drugače je pa to misija nemogoče.😊  Mogoče se bo kaj javil na našem forumu, da kako reče, tudi njihov vodja, pojoči major Troha. Ima sigurno kakega asa v rokavu, da dokaže, skupaj z ravnateljem, da virus sploh ne obstaja. 🤣

 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ni všeč 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex, zakaj bi na vsak nacin rad preprical ali spreobrnil tiste, ki imajo drugacno mnenje kot ga imas ti? Saj to je forum, kjer debatiramo… ne pa vrhovni stab, kjer se formirajo ukazi, kaj je treba narediti s tistimi, ki uporabljajo svojo glavo in drugace mislijo…

 

In kot kaze se vedno mislis, da so vsi, ki drugace mislijo in drugace delajo, tvoji sovrazniki… Tile, ki jih omenjas, s Troho na celu pa so ekstremisti in je prav, da se jih kaznuje za to, kar so naredili. Dokler so samo mirno tezili folku na plocniku pred RTVjem, je se nekako slo… Tole, kar so sedaj naredili, pa ni OK… in prav je, da dobijo svojo kazen…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 hours ago, Alex said:

He, He, tu imamo skupino "strokovnjakov" proti vsem ostalim.😊 Janez 007, če se ti da ubadati in dokazovati "prepričane" v redu, drugače je pa to misija nemogoče.😊  Mogoče se bo kaj javil na našem forumu, da kako reče, tudi njihov vodja, pojoči major Troha. Ima sigurno kakega asa v rokavu, da dokaže, skupaj z ravnateljem, da virus sploh ne obstaja. 🤣

 

Evo se je ze zacelo…..mi smo ta prepricani…nas vodja…

Popravljeno od marko91
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

He, He, tu imamo skupino "strokovnjakov" proti vsem ostalim.😊 Janez 007, če se ti da ubadati in dokazovati "prepričane" v redu, drugače je pa to misija nemogoče.😊  Mogoče se bo kaj javil na našem forumu, da kako reče, tudi njihov vodja, pojoči major Troha. Ima sigurno kakega asa v rokavu, da dokaže, skupaj z ravnateljem, da virus sploh ne obstaja. 🤣

 

 

Samo čakal sem, da nekdo omeni Troho in ta njegov OPS. Od samega začetka je to kot ena sekta, ki verjamejo o znanstveno fantastiko, pa verjetno tudi v ravno zemljo. Točno zaradi takih kljukcev nas imajo (razni Alexi in podobni) vse, ki se ne strinjamo s tem fašističnimi ukrepi, za idiote. Ne bi se čudil, da je bil ta vdor v RTV tudi zrežiran, da bodo sedaj lahko še kakšen zakon spisali v miru. Poglejte, kaj se je zgodilo tudi z verbalnim napadom na našega firerja na Kredarici - zmerjanje politikov se bo plačalo po novem. Danes SDSsovci to podpirate, me pa zanima, kako bo, ko bo obratna zgodba in bo Levica gor (upam, da ne bo nikoli, ampak vseeno, zakon bo ostal za vse).

Še vedno čakam, 1.8.2021, ko bodo cepljeni ležali po ulicah (to je izrekel Troha nekje sredi julija), pa je šlo mimo... and zero fucks were given that day. So kot Qjevci, ki že par let govorijo, da čez 2 meseca se bo pa nekaj zgodilo, pa se nikol ne, ampak teorij ne zmanjka.

 

Ok, da se vrnem na cepljenje in zgodbo o uspehu. 

Ljudje so se začeli množično cepiti kdaj, spomladi in dalje, ko je pač bilo na voljo zadosti cepiva za vse. Torej, prišlo je poletje in takrat respiratorne bolezni bolj ali manj poniknejo in je primerov doooosti manj kot bi jih bilo pozimi. Tudi brez cepiva.

Moj point je, da gledat neke grafe in jih primerjat sredi poletja je nesmiselno. Dejmo skupaj počakat do spomladi 2022 in bomo potem videli kakšen bo izračun in se bomo potem primerjali z vsemi državami, če hočete. Že sredi poletja se ve, da virus ne prizanese tudi cepljenim, zgleda samo prebolevnikom. 

 

Če napovedi držijo, da se bomo do konca zimske sezone vsi necepljeni srečali z virusom je to pozitivno in ne dojemam kot apokalipso. Ljudje okoli mene so virus preboleli brez težav, torej imam 99,xxx% možnosti da virus preguram. Mislim, da je vredno poskusiti oz. mogoče sem virus v vsem tem času že pregural (februarja 2020 bil zelo bolan 3 dni, ali pa celo asimptomatsko, who knows), tako da ne vem, kje je problem. :) Je pa res, da v tem primeru nisem profitabilen za farmacijo...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Boss napisal:

 

Tole si imel pa trenutek slabosti al pa kako pivo preveč po dolini spuščeno, ko si napisal stavek glede ega, ampak pustmo to, ker so ti že ostali povedali.

 

Bom pokomentiral samo prvi stavek. Lahko se zgodi, da bo tudi kdo to zahteval, ampak mi ni jasno kako, ker cepiva še vedno nimajo zaključenih vseh ustreznih korakov za popolno odobritev. Ampak Ok, recimo da jim je vseeno in da kljub temu zahtevajo obvezno cepljenje.

 

Veš kaj se zgodi v primerjavi s tabo? Jaz v primeru obveznega cepljenja po ZNB nisem več se sam odločil, ampak v primeru zapletov je to odgovornost tistega, ki je to zahtevo določil - torej vlada./država. Če se karkoli zgodi in da pride do invalidnosti zaradi cepljenja dobim odškodnino 60k€, v primeru smrti pa moj otrok 20k€. Ni veliko ampak vsaj upam, da dovolj, da pride do polnoletnosti in začne svoje življenje. Ti pa pač si reskiral in se je zaenkrat izšlo ampak v primeru zapletov in neobveznega cepljenja nosiš odgovornost sam in ni nobenih odškodnin.

 

Zato se zdajle vprašaj nekaj drugega. Če je zapletov po cepljenju in smrti malo (trenutno uradno priznano v Sloveniji 5 primerov) in da je cepivo blazno varno, zakaj država že danes ne prevzame odgovornost za cepljenje. Če ni primerov invalidnosti in malo smrti, kakšen problem je, da prevzamejo riziko odškodnin, saj je znesek minoren napram ostalim stroškom epidemije? A mogoče ni res, da je težjih stranskih učinkov in smrti po cepljenju res tako malo in bi prevzem odgovornosti zamajal finančni sistem?

 

Ok, se strinjam. Pomeni EGO z veliko preračunljivosti, daleč smo prišli.... 🥴

Ps;polovica državljanov je pa odgovornih budal, lepo.... 😤

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se še kdo spomni tistega posnetka, kjer Beovička govori o gripi in katastrofalnih razmerah v bolnišnicah v sezoni 2018/2019? Zmanjkovalo je postelj, ljudje so umirali, umrl je en manjši človek, itd. Skratka iste besede kot pri poročanju o covidu.

Pa noben od nas ni niti trznil takrat. Kaj se je torej zgodilo v glavah ljudi?

Aja, Italija. In one krste iz Lampeduse 2013 so pokazali kot Bergamo 2020. Priznam marca 2020 sem bil tudi sam posran za kakšen mesec. Potem sem si rekel, da moramo ustaviti konje...

 

cc97fa3bcfa6fced7121f47d41fb37ed.jpg

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 

Popravljeno od pob
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Ok, se strinjam. Pomeni EGO z veliko preračunljivosti, daleč smo prišli.... 🥴

Ps;polovica državljanov je pa odgovornih budal, lepo.... 😤

 

To si ti rekel ne jaz, ampak definitivno se je velika večina cepila zaradi preračunljivosti, da bodo lahko šli na Hrvaško, da bodo lahko bili brez mask, da bodo skakali vsepovsod in živeli brez omejitev. Izredno majhen odstotek pa zaradi zdravstvene skrbi.

 

To je definicija preračunljivost, samo malo so vas zajebali in od obljub je ostalo bore malo pa še to bo kmalu nič. Ta isti, ki so vas nategnili zdaj to razlagajo, da so krivi necepljeni pa spet ste zagrabili za ta trnek in namesto, da bi bili jezni na tiste, ki vas farbajo ste jezni na tiste na katere zdaj morate biti, ker so vam tako ukazali tisti, ki vas vlečejo za nos.

  • Všeč 3
  • Žalosten 1
  • Ni všeč 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Boss napisal:

 

To si ti rekel ne jaz, ampak definitivno se je velika večina cepila zaradi preračunljivosti, da bodo lahko šli na Hrvaško, da bodo lahko bili brez mask, da bodo skakali vsepovsod in živeli brez omejitev. Izredno majhen odstotek pa zaradi zdravstvene skrbi.

 

Zgolj ugibanja.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je g.Wankel napisal:

 

Zgolj ugibanja.

 

v redu, pol so pa lagali, ker jih je bilo sram priznat? :nevem: Res velika večina, ki jih poznam so bili takrat spomladi prepričani, da jih cepivo vrne v normalnost brez omejitev. Pred dopusti pa še tisti, ki bi radi brez zapletov šli v kroacijo in drugam v tujino. Ne vem, če eden od štirih reče, da se je zaradi zdravstvenih vzgibov.

  • Všeč 1
  • Zmeden 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.