Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je canyon napisal:

v franciji je politika hotela necepljenim prepovedati nakup hrane in ostalih osnovnih zivljenskih potrebscin, sodisce pa je zdaj po hitrem postopku ta zakon prepovedalo ... 

ljudje se zmeraj vrjamete, da gre za "zdravstveno krizo" in da je problem virus ... ubistvu gre pa za zmeraj hujsi nadzor nad ljudi ... hitro se blizamo nazaj v nacisticne/komunisticne case .... 

 

https://rairfoundation.com/victory-in-france-judges-overturn-macrons-decree-to-deny-food-the-unvaccinated-food-video/

 

Jp, Francija je full stroga, tam rabiš pct potrdilo tako v notranjih prostorih kot na prostem, v Monaku je pa obvezno nošenje mask tut zuni

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Deeyan napisal:

 

Jp, Francija je full stroga, tam rabiš pct potrdilo tako v notranjih prostorih kot na prostem, v Monaku je pa obvezno nošenje mask tut zuni

Enako v Italiji. Ne greš v restavracijo, hotel ali kavarno brez, da bi ti skenirali kodo. Ni kot pri nas, ko te samo vprašajo, ali imaš Pct. 

Zato pa imajo italijani  samo 2,3% okuženih proti našim junaški 18%. Kot sem že napisal, stremijo k temu, kot večina evropskih držav, da bi bilo vse kmalu normalno odprto, ker imajo vse pogoje za to. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

11 hours ago, Alex said:

Blagor Dancem. Odprli bodo vse. Precepljeni so 70%. Bravo! Tako se dela!

797442_1280px-nyhavn-panorama.jpg
WWW.PRIMORSKE.SI

Na Danskem bodo 10. septembra odpravili vse omejitve, ki so jih uvedli zaradi pandemije covida-19, so...

 

Situacija pa enaka. So prvi, ki so naredili to kar so morali - priznali, da je treba s tem ziveti. Ni popolnoma nic drugace s precepljenostjo - to je realnost.

6017CD67-5845-4BB7-B290-05680606868B.jpeg

13BE6445-3D2C-40B4-8AB0-0610F3D14A83.jpeg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WWW.DNEVNIK.SI

Članki z oznako Iskalnik
1323113.jpg
WWW.DNEVNIK.SI

Zdravnik sem. Ne je ne. Spoštujem. Ne prisiljujem. Ne pogojujem.

 

Dr. Matjaž Figelj, v Dnevniku

 

Ne, je Ne in potrebno ga je spoštovati....
Rad bi vas vprašal nekaj pomembnega 
Zdravnik sem. Ne je ne. Spoštujem. Ne prisiljujem. Ne pogojujem.
Medicinska etika v petih stavkih. Spoštovanje bolnika (v moralno-etičnem jeziku načelo spoštovanja bolnikove avtonomije) je bistvo, na katerem temelji večina drugih načel medicinske etike. Zaradi spoštovanja bolnikovega »ne« bolniku ne bomo predpisali predlaganega zdravila ali izvedli predlaganega medicinskega posega in mu zato ne bomo škodili (načelo ne škoditi/koristiti). Če spoštujemo bolnikov »ne«, smo spoštljivi do vseh bolnikov (načelo pravičnosti in enakosti). Spoštovanje bolnikove želje, da informacij o njegovem zdravstvenem stanju ne posredujemo drugim, se zrcali v načelu zaupnosti. Zdravstveno osebje, ki je moralno, se z lahkoto poistoveti s pravili medicinske etike.
Človek sem. Ne je ne. Spoštujem. Ne prisiljujem. Ne pogojujem.
Splošna morala v petih stavkih. Pravica reči »ne« je temelj splošne morale. Ko človeku rečemo: »Tega ne želim,« mu sporočimo, da so njegovi predlogi ali dejanja za nas neprimerna, lahko škodljiva. Velja tudi obratno. Ko nam človek reče »ne«, vemo, da bi mu z našimi predlogi ali dejanji lahko škodili. Pravica reči »ne« je temelj pravičnih, neškodljivih odnosov v skupnosti. Ne želim, da me ubiješ, ne želim, da mi povzročaš bolečino, ne želim… so temeljne sestavine osnovnih moralnih norm: ne ubijamo, ne povzročamo bolečine, ne jemljemo svobode drugim, ne lažemo, ne zavajamo, držimo obljube… Splošna morala od nas zahteva, da ne povzročamo škode ljudem. Splošna morala ne zahteva, da koristimo ljudem. V želji, da bi bili moralni, bi nas ljudje z lahkoto zlorabljali z novimi in novimi zahtevami v svojo korist. Moralni ljudje se brez težav poistovetijo z normami splošne morale. 
Splošna morala, ki opredeljuje moralne norme vsakdanjega življenja, in medicinska etika, ki opredeljuje, kaj je prav v odnosu med bolnikom in zdravstvenim osebjem, imata torej enak temelj – spoštovanje. Ni naključje. Medicinska etika gradi svoja načela na podlagi splošne morale. 
Po letu in pol epidemije, ko mnogi še zmeraj ne razumejo ali namenoma ne želijo razumeti, da je epidemija mnogo več kot le medicinski problem, smo se znašli v slepi ulici, preplavljeni s problemi, za katere ne najdemo rešitev. Ubadamo se s številnimi težavami, ne vidimo pa bistva, temeljnega problema, ki povzroča vse druge težave – odvzeli so nam pravico, da smemo reči »ne«.
Nimamo več pravice, da rečemo: ne bom nosil maske, ker sem zaradi nje tesnoben in ponoči ne morem spati; ne bom se testiral, ker sem zdrav; ne bom razpravljal s teboj o svojem cepilnem statusu; ne želim, da me ovirate pri gibanju, pri opravljanju moje službe ter obiskovanju mojih bližnjih in prijateljev; ne želim, da ogrožate moje zdravje. Ne, ne bom molčal, pravico imam povedati svojo zgodbo. Pravica reči »ne« je varovalo naše svobode. Odvzeti pravico, da smemo reči »ne«, pomeni odvzeti svobodo. 
Zakaj je pravica reči »ne« temeljna esenca zdrave družbe? Slišati, razumeti in upoštevati sogovornikov »ne« poraja spoštovanje. Postali bomo družba spoštljivih ljudi – živeli bomo in dovolili drugim živeti. Postali bomo vključujoča skupnost različnih posameznikov. Spoštovati »ne« pomeni tudi zavedati se, da imamo v družbi drugačna mnenja. Odprl se bo prostor za dialog, ki bo omogočil razvoj in družbeni napredek. Postali bomo Svobodni.
Doktorica Simona Kustec, na sprejemu naših olimpijcev na Brdu pri Kranju ste razveselili z zavedanjem, kako pomembno je spoštovanje. Zato upam, da boste v novem šolskem letu spoštovali starše in otroke, ki se ne bodo želeli testirati ali cepiti proti covidu-19, da bi lahko obiskovali šolo. Saj vemo, zdravi otroci ne ogrožajo nikogar. Tudi cepljenja proti covidu-19 ne potrebujejo. Covid-19 je namreč glede smrtnosti in težke obolevnosti za otroke statistično nepomembna bolezen. Cepiva proti covidu-19 pa glede varnosti še niso prestala testa časa.
Etika je veda, ki nas uči, kaj je moralno in kaj ni. Je razvijajoča se veda. Znova in znova išče odgovore na moralne dileme, s katerimi nas sooča družbeni razvoj. Politiki in odločevalci so med epidemijo uveljavili nova pravila, novo »moralo«, pravzaprav nov svetovni red, ki pa ga ne moremo podkrepiti z argumenti iz svetovne literature o etiki (je torej nemoralen). Novi red priznava dve skupini: »elito«, ki določa pravila, in druge, drugorazredne ljudi, ki nimamo pravice reči »ne«. Naša realnost je vrnitev v preteklost, v sužnjelastniški red, zavit v okrasni papir solidarnosti – solidarnosti do »elite«. Kljub vsemu sem prepričan, da pravic, ki so jih za nas izbojevale pretekle generacije, ne bomo predali.
Človek sem, zato spoštujem. Pri nas doma sva se odločila, da bova poskusila naučiti spoštovanja in sočutja tudi najina otroka. Menite, da je pomembno, da si tudi kot družba zastavimo cilj, da vsi naši otroci postanejo Ljudje?

Popravljeno od canyon
  • Všeč 1
  • Zmeden 1
  • Ljubim 1
  • Hvala 1

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Enako v Italiji. Ne greš v restavracijo, hotel ali kavarno brez, da bi ti skenirali kodo. Ni kot pri nas, ko te samo vprašajo, ali imaš Pct. 

Zato pa imajo italijani  samo 2,3% okuženih proti našim junaški 18%. Kot sem že napisal, stremijo k temu, kot večina evropskih držav, da bi bilo vse kmalu normalno odprto, ker imajo vse pogoje za to. 

 

v Italiji za terase ne rabiš

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zelo dobra izjava, ki jo podpiram 99% le 1% je pa tisti, ki mi pravi, da kot celotna družba na tak način ne more delovati..... :nevem:

En banalni primer, upoštevajte otrokov "Ne" ko noče v šolo, ne ga silit naj bo doma. 😁

Ne pretiravat z takimi izjavami, ker niso realne, žav.... 😟

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Deeyan napisal:

 

v Italiji za terase ne rabiš

Res je. Ampak, vsaj v dolomitih, so imeli samo vsako drugo mizo na terasah na, razpolago gostom. Tako, da si moral kar čakati nanje. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Bini napisal:

Upam,da ste danes vsi gledali TV LJ1 Dnevnik ali pa POP TV 24 ur,zelo poučno za vse brez izjeme......:prstgor:

 

Kot pravim, TV-ja ne gledam že leto in pol in ga ne bom, dokler bodo vodili enostransko propagando.

 

Danes je prvi šolski dan. Lani začetek brez mask, ker smo se starši ideji o maskah uprli. Nato zaprtje šol in odprtje samo, če se nosijo maske. Boom, maska je postala cel vsakdana vsakega 12+ letnika. Spomladi ideja o samotestiranju otrok, ampak ni šlo čez, ker smo se starši uprli. Letos začetek šole, boom, samotestiranje je postalo del vsakdana vsakega 12+ letnika (imam hčero staro 12, 7. razred in govorim samo za njen primer, drugih ne poznam). 

 

Kar hočem povedat je to, da nas kuhajo, kuhajo, kuhajo. V čem je poanta, da otrok nosi masko, če opravi test? Znova ni logike in noben se o tem ne sprašuje. Moj otrok maske v šoli nosil bo NE. Ne bomo sledili tej agendi zasužnjevanja otrok.

 

Pa še bonus moja teorija zarote (piši me v uho):

Dejstvo je, da imajo plan do konca leta potrditi varnost cepiv za 12+ letnike. Vmes bodo verjetno tako kot lani zaprli šole in nato pa parih mesecih odprli pod pogojem, da se morajo otroci cepiti. 😁

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

56 minutes ago, Bini said:

Zelo dobra izjava, ki jo podpiram 99% le 1% je pa tisti, ki mi pravi, da kot celotna družba na tak način ne more delovati..... :nevem:

En banalni primer, upoštevajte otrokov "Ne" ko noče v šolo, ne ga silit naj bo doma. 😁

Ne pretiravat z takimi izjavami, ker niso realne, žav.... 😟

ce nemorem/nesmem izrazit nestrinjanja, pol naj nam pa javno povejo, da smo suznji sistema in zivimo v diktaturi ... ker v pravi demokraciji se jaz osebno lahko nestrinjam z necem in se sam odlocam kaj bom pocel in kako bom zivel, sevede v okviru zakonov, v diktaturi pa se nesmem nestrinjat in imamo celi cas nekoga nad sabo ki nam diktira zivljenje ... 

men se zmer ni jasno da ravno tisti ki najbolj pljuvate cez bivso jugo in komunisticni rezim, ga ubistvu v trenutnih razmerah najbolj podpirate in se bolj navijate da ga postavijo nazaj ... 

 

  • Zmeden 1
  • Ljubim 1

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam, da ima vsak starš pravico, da ne prizna učnega načrta in šolskega reda ter obveznosti. Zato pa obstaja možnost učenja takih učencev na domu. Poznam kar nekaj primerov, da so se poslužili  poučevanja otrok  starši sami. Najbrž ne rabim razlagati, kaj se je zgodilo v večini primerov, ko so tej otroci prišli na kako srednjo šolo. 😊

Na osnovni šoli v Kp piše na vhodu v šolo" krivica je tvoja pravica"?? WTF? O kakih dolžnostih ni niti sledu. 

Zato pa je takšno stanje med mlajšimi, ko je folk egoističen, večina išče samo pravice, dolžnostii so pa najbrž rezervirane za druge. 😉

Evo, še uradni članek o "čudežnem" zdravilu. 😊

https://www.24ur.com/novice/preverjeno/cudezno-zdravilo-ali-nevarno-lazno-upanje.html

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je pob napisal:

 

Kot pravim, TV-ja ne gledam že leto in pol in ga ne bom, dokler bodo vodili enostransko propagando.

 

Danes je prvi šolski dan. Lani začetek brez mask, ker smo se starši ideji o maskah uprli. Nato zaprtje šol in odprtje samo, če se nosijo maske. Boom, maska je postala cel vsakdana vsakega 12+ letnika. Spomladi ideja o samotestiranju otrok, ampak ni šlo čez, ker smo se starši uprli. Letos začetek šole, boom, samotestiranje je postalo del vsakdana vsakega 12+ letnika (imam hčero staro 12, 7. razred in govorim samo za njen primer, drugih ne poznam). 

 

Kar hočem povedat je to, da nas kuhajo, kuhajo, kuhajo. V čem je poanta, da otrok nosi masko, če opravi test? Znova ni logike in noben se o tem ne sprašuje. Moj otrok maske v šoli nosil bo NE. Ne bomo sledili tej agendi zasužnjevanja otrok.

 

Pa še bonus moja teorija zarote (piši me v uho):

Dejstvo je, da imajo plan do konca leta potrditi varnost cepiv za 12+ letnike. Vmes bodo verjetno tako kot lani zaprli šole in nato pa parih mesecih odprli pod pogojem, da se morajo otroci cepiti. 😁

 

 

Ja res je, vse našteto je z enoletno zamudo zato pa smo povsod zadnji.. 🥴

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je Alex napisal:

Se strinjam, da ima vsak starš pravico, da ne prizna učnega načrta in šolskega reda ter obveznosti. Zato pa obstaja možnost učenja takih učencev na domu. Poznam kar nekaj primerov, da so se poslužili  poučevanja otrok  starši sami. Najbrž ne rabim razlagati, kaj se je zgodilo v večini primerov, ko so tej otroci prišli na kako srednjo šolo. 😊

Na osnovni šoli v Kp piše na vhodu v šolo" krivica je tvoja pravica"?? WTF? O kakih dolžnostih ni niti sledu. 

Zato pa je takšno stanje med mlajšimi, ko je folk egoističen, večina išče samo pravice, dolžnostii so pa najbrž rezervirane za druge. 😉

Evo, še uradni članek o "čudežnem" zdravilu. 😊

https://www.24ur.com/novice/preverjeno/cudezno-zdravilo-ali-nevarno-lazno-upanje.html

 

Pa kaj misliš, da bodo po TV povedali? Naredili reklamo za zdravilo? Pa kje ti živiš, človek. :D 

Agenda je, da se spravi vse (navadne) zemljane na pikico na vsake pol leta, itak ne bodo priznali nobenega zdravila. Ivermectin obstaja 40+ let in od 2020 do danes je preteklo že kar nekaj časa in vode, da bi lahko naredili kakšno študijo in potrdili/ovrgli teorije. A se ti ne zdi?

Tako pa raje furajo cepiva, narejena po hitrem postopku, ki noben ne ve, kaj je not in nas s tem dobesedno posiljujejo. Noben ni bil niti toliko, da bi še preverjat, kaj sploh je v cepivih, razen dr. Nade Hiti, ki so jo ravno te dni obravnavali kot največjo kriminalko. Dobro pri vse tem je samo to, da so tudi na Japonskem to ugotovili in je bilo to verjetno kot velika olajševalna okoliščina. PA HALO. Rabili so več kot pol leta, da je neka država ugotovila prisotnost kovin v cepivih. Pa verjetno je notri še marsikaj drugega... kdo bi vedel.

 

 Logike je vse v vsem tem približno NIČ. Pa noben se ne zmeni za to...

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je pob napisal:

 

Pa kaj misliš, da bodo po TV povedali? Naredili reklamo za zdravilo? Pa kje ti živiš, človek. :D 

Agenda je, da se spravi vse (navadne) zemljane na pikico na vsake pol leta, itak ne bodo priznali nobenega zdravila. Ivermectin obstaja 40+ let in od 2020 do danes je preteklo že kar nekaj časa in vode, da bi lahko naredili kakšno študijo in potrdili/ovrgli teorije. A se ti ne zdi?

Tako pa raje furajo cepiva, narejena po hitrem postopku, ki noben ne ve, kaj je not in nas s tem dobesedno posiljujejo. Noben ni bil niti toliko, da bi še preverjat, kaj sploh je v cepivih, razen dr. Nade Hiti, ki so jo ravno te dni obravnavali kot največjo kriminalko. Dobro pri vse tem je samo to, da so tudi na Japonskem to ugotovili in je bilo to verjetno kot velika olajševalna okoliščina. PA HALO. Rabili so več kot pol leta, da je neka država ugotovila prisotnost kovin v cepivih. Pa verjetno je notri še marsikaj drugega... kdo bi vedel.

 

 Logike je vse v vsem tem približno NIČ. Pa noben se ne zmeni za to...

Joj, joj,95%zdravnikov se je cepilo pa noben ni nič pogledal ali preveril s čim..... :nevem:. Ja res so naivni. Ne vem kdo nas - vas bo zdravil, ko njih nebo čez leto, dve 🤔 škoda besed... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Bini napisal:

Joj, joj,95%zdravnikov se je cepilo pa noben ni nič pogledal ali preveril s čim..... :nevem:. Ja res so naivni. Ne vem kdo nas - vas bo zdravil, ko njih nebo čez leto, dve 🤔 škoda besed... 

Baje, da bo vse doktorje, ki so se cepili, 15.septembra definitivno pobralo. In ostali nam bodo samo FB doktorji. 

Naročil se boš pri njih lahko samo preko aplikacije "fejst bukov doktor". 🤗

  • Haha 1
  • Ni všeč 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Bini napisal:

Joj, joj,95%zdravnikov se je cepilo pa noben ni nič pogledal ali preveril s čim..... :nevem:. Ja res so naivni. Ne vem kdo nas - vas bo zdravil, ko njih nebo čez leto, dve 🤔 škoda besed... 

 

 

Daj napisi raje 99%... se lepse bere... Dejansko nihce ne ve, koliko jih je res cepljenih... Uradni podatek je kot kaze manj kot 90% ... ampak se v to nekateri dvomijo... ker krozijo tudi zgodbe, da je slo cepivo v odtok... potrdila pa zdravniku res ni problem izdat :) ... 

 

Ne trdim, da je to res... samo pravim, kaj krozi okoli... In ja... vem, da bodo spet ocitki, da te zgodbe sirijo anticepilci ... Za vprasat pa se je, cemu taksno nezaupanje, da taksne zgodbe sploh krozijo? 

 

Še viri, da ne bo natolcevanja, da se izmisljujem:

 

1846038859_Precepljenost_med_zdravniki_skoraj_90-odstotna__tako_je_v_soboski_bolnisnici___Sobotainfo_com.png.ae43261185a0f8af88680fdc716fb028.png

 

https://sobotainfo.com/comment/480749

 

https://n1info.si/video/n1-video/zdravniki-v-bolnisnicah-precepljeni-skoraj-90-odstotno/

 

https://www.24ur.com/novice/korona/v-sloveniji-cepljenih-skoraj-90-odstotkov-zdravnikov.html 

 

https://www.dolenjskilist.si/2021/08/30/252343/novice/dolenjska/Precepljenost_zdravnikov_SB_Brezice_95___SB_Novo_mesto_80/

 

 

 

...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Bini napisal:

Joj, joj,95%zdravnikov se je cepilo pa noben ni nič pogledal ali preveril s čim..... :nevem:. Ja res so naivni. Ne vem kdo nas - vas bo zdravil, ko njih nebo čez leto, dve 🤔 škoda besed... 

 

Ptičica na veji mi je povedala, da jih nekaj zdravnikov ni najboljše odneslo po cepljenju. Poleg tega pa tudi, da se zelo veliko število zdravnikov v UKC ne želi cepiti.

Tako da te cifre jemljem z rezervo že na splošno, da ne rečem o tem, da je najverjetneje vmes bil kakšen placebo. Kakor mi je znano tudi na splošno med navadnim folkom je kar nekaj procentov ljudi cepljenih s placebom.

 

Ampak dobro, če so se cepili, dobro za njih. Vsak na svojo odgovornost.

 

Pa ne trdim, da bodo sedaj vsi cepljeni umrli, kot hočete delat iz tega neko apokalipso.🙄 Ampak zase vem, da ne bom kockal s eksperimentalnimi zvarki.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Bini napisal:

Zelo dobra izjava, ki jo podpiram 99% le 1% je pa tisti, ki mi pravi, da kot celotna družba na tak način ne more delovati..... :nevem:

En banalni primer, upoštevajte otrokov "Ne" ko noče v šolo, ne ga silit naj bo doma. 😁

Ne pretiravat z takimi izjavami, ker niso realne, žav.... 😟

 

Ne morem se strinjati s tabo, ker zakonske okvire za delovanje demokratične družbe zagotavlja ustava in tam so točno določene tako pravice kot obveze vsakega od nas. Napisane so tako, da puščajo svobodno odprto družbo brez nepotrebne represije.

 

Edina stvar, ki dovoljuje kršenje ustave pa še to samo v delih bi bila uvedba izrednih razmer. Izredne razmere pa se lahko uvedejo le , če državi in državljanom grozi uničenje oziroma izredno velika škoda, če se ne dovoli kršenja demokracije in svoboščin. 

 

Kovid ni nič od tega niti ni niti blizu bolezni, ki bi definirala izredne razmere. Niti smrtnost ni v rangu več kot 10% celotnega prebivalstva niti ne pomeni, da bo država propadla zaradi tega.

 

Drugi faktor pa je tudi recipročnost ukrepov, ki ne smejo povzročati večje škode, kot če jih ne bi bilo in to je ena od stvari, ki jo ne upoštevajo saj se z ugotavljanjem tega sploh ne ukvarjajo.

 

To je realnost in pravica do šolanja in obveza do osnovnošolskega izobraževanja sta temeljni ustavni določbi in lepo določeni in kršiti ustave NE SMEMO. Tako jo ne smejo starši in otroci, da ne hodijo v šolo in kršijo ustavne obveze, kot jo ne sme država z vzpostavljanjem omejitev in s tem omejevati ustavne pravice.

  • Všeč 4
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jest napisal:

 

 

Daj napisi raje 99%... se lepse bere... Dejansko nihce ne ve, koliko jih je res cepljenih... Uradni podatek je kot kaze manj kot 90% ... ampak se v to nekateri dvomijo... ker krozijo tudi zgodbe, da je slo cepivo v odtok... potrdila pa zdravniku res ni problem izdat :) ... 

 

Ne trdim, da je to res... samo pravim, kaj krozi okoli... In ja... vem, da bodo spet ocitki, da te zgodbe sirijo anticepilci ... Za vprasat pa se je, cemu taksno nezaupanje, da taksne zgodbe sploh krozijo? 

 

Še viri, da ne bo natolcevanja, da se izmisljujem:

 

1846038859_Precepljenost_med_zdravniki_skoraj_90-odstotna__tako_je_v_soboski_bolnisnici___Sobotainfo_com.png.ae43261185a0f8af88680fdc716fb028.png

 

https://sobotainfo.com/comment/480749

 

https://n1info.si/video/n1-video/zdravniki-v-bolnisnicah-precepljeni-skoraj-90-odstotno/

 

https://www.24ur.com/novice/korona/v-sloveniji-cepljenih-skoraj-90-odstotkov-zdravnikov.html 

 

https://www.dolenjskilist.si/2021/08/30/252343/novice/dolenjska/Precepljenost_zdravnikov_SB_Brezice_95___SB_Novo_mesto_80/

 

 

 

...

Moj podatek je od včeraj zvečer! Pa tudi če jih je 50% cepljenih in manjka jih najmanj 30%pomeni da jih praktično nebo,ker oni ki ostanejo so tako isti kot ono na fb-ku! 

Je pa res,da jih cepljeni ne bomo potrebovali,ker nas ne bo,hvala bogu.😛

  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

 

Ne morem se strinjati s tabo, ker zakonske okvire za delovanje demokratične družbe zagotavlja ustava in tam so točno določene tako pravice kot obveze vsakega od nas. Napisane so tako, da puščajo svobodno odprto družbo brez nepotrebne represije.

 

Edina stvar, ki dovoljuje kršenje ustave pa še to samo v delih bi bila uvedba izrednih razmer. Izredne razmere pa se lahko uvedejo le , če državi in državljanom grozi uničenje oziroma izredno velika škoda, če se ne dovoli kršenja demokracije in svoboščin. 

 

Kovid ni nič od tega niti ni niti blizu bolezni, ki bi definirala izredne razmere. Niti smrtnost ni v rangu več kot 10% celotnega prebivalstva niti ne pomeni, da bo država propadla zaradi tega.

 

Drugi faktor pa je tudi recipročnost ukrepov, ki ne smejo povzročati večje škode, kot če jih ne bi bilo in to je ena od stvari, ki jo ne upoštevajo saj se z ugotavljanjem tega sploh ne ukvarjajo.

 

To je realnost in pravica do šolanja in obveza do osnovnošolskega izobraževanja sta temeljni ustavni določbi in lepo določeni in kršiti ustave NE SMEMO. Tako jo ne smejo starši in otroci, da ne hodijo v šolo in kršijo ustavne obveze, kot jo ne sme država z vzpostavljanjem omejitev in s tem omejevati ustavne pravice.

Ustavo vedno piše oblast in tam so tudi določena pravila in če bi uspelo tej oblasti spremeniti ustavo a potem bi bilo pa vredu,ker pač piše v ustavi.....ne se hecat s takimi.....:whatever:

A naj čakamo da pride do tistih 10%, saj imamo znanost za to,da prepreči tako katastrofo in če si realen povej koliko bi bilo mrtvih,če nebi popolnoma nič ukrenili?

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Alex napisal:

Zato pa imajo italijani  samo 2,3% okuženih proti našim junaški 18%. Kot sem že napisal, stremijo k temu, kot večina evropskih držav, da bi bilo vse kmalu normalno odprto, ker imajo vse pogoje za to. 

 

Ja ker merijo procente od vseh testov, mi pa samo od PCR. Če merimo tako kot v Italiji bi pri cca 27.000 opravljenih testov danes imeli tudi 2,9% pozitivnih.

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Bini napisal:

Ustavo vedno piše oblast in tam so tudi določena pravila in če bi uspelo tej oblasti spremeniti ustavo a potem bi bilo pa vredu,ker pač piše v ustavi.....ne se hecat s takimi.....:whatever:

A naj čakamo da pride do tistih 10%, saj imamo znanost za to,da prepreči tako katastrofo in če si realen povej koliko bi bilo mrtvih,če nebi popolnoma nič ukrenili?

 

Saj veš, da je ustava najvišji splošni akt v državi, ki odreja tako splošno ureditev države kot tudi osnovne smernice in delovanja same države. Pod njo pa so zakoni, ki pa NE smejo biti v nasprotju z ustavo, ker če ne so neustavni. In ravno zato, se zakone sprejema z navadno večino, ker ustava preprečuje zlorabe posameznih političnih akterjev, če se ne držijo same ustave. Za spremembo ustave oziroma njenih členov pa je potrebna 2/3 večina. Ne vem kje se hecam, ampak tako je dejstvo in ja, če uspejo naredit dvotretjinsko sklepčnost lahko določene akte v ustavi tudi spreminjajo.  Recimo zlato fiskalno pravilo.

 

Ampak tudi tukaj ni nujno, da gre tako lahko skozi, saj ljudem še vedno ostane instrument referenduma, da ustavijo spremembo ustave, razen v primerih, ko ustavno sodišče prepreči referendum zaradi tega, kar bi lahko naredil večjo škodo.

 

 

Odgovor na drugo vprašanje. Mrtvih bi bilo bistveno manj, ker ogromno življenj so odnesli ukrepi in ne sam virus. To priznavajo tudi na NIJZ, sploh kar se tiče nedostopnosti zdravstvenih storitev, splošne panike, strahu, anksioznosti, stresa, apatije, socialne distance, itd itd.

 

Ne verjameš? Prav ni treba, saj ne ti ne jaz ne moreva dokazat eno ali drugo. Lahko pa pogledamo Švedsko, ki se večino tega ni šla. Še vedno ne verjameš - Švedska 1440 smrti na milijon prebivalcev, Slovenija 2140.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Moj podatek je od včeraj zvečer! Pa tudi če jih je 50% cepljenih in manjka jih najmanj 30%pomeni da jih praktično nebo,ker oni ki ostanejo so tako isti kot ono na fb-ku! 

Je pa res,da jih cepljeni ne bomo potrebovali,ker nas ne bo,hvala bogu.😛

 

Spet iste fore... nihče tukaj na tem forumu ni trdil, da bodo cepljeni vsi pomrli, da se s cepivi vstavljajo čipi, da s 5g narediš na cepljenih ne vem kaj že. A ti pa Alex ves čas tole ponavljata kot dva papagaja in nam direktno in indirektno podtikata stvari, ki jih res nekateri omejenci (ti vedno so in bodo obstajali) širijo naokoli.

 

Še 1x pa tokrat res upam, da zadnjič - naučita se prosim razlikovat med nabijanjem ekstremnih teoretikov zarot in tistimi, ki se pač samo sprašujemo pri nelogičnostih in smo skeptični do nekaterih razlag, ker težko pijejo vodo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Sem imel pri prodaji prejšnje Mazde 6 CD175 srečo. Kupit jo je prišel nekdo, ki se je pred tem pol leta jeb.. z novim Golfom, ki ga servis ni in ni znal poštimati, zafrkavala naj bi elektronika. Samo v vednost oziroma lahko da greš z dežja pod kap. Upam vendarle, da ne. 🙂
    • Kotni festool poznam. Ga ima mizar. On pravi, da je najkrajši. Torej dolžina od zadnjega dela šraufarce do konca kotne glave.   Mene festool ni nikoli pritegnil. Prej Milwaukee.   Ampak ja. Naj dela leta še ta "boš" leta, pa bo Metabo/Milwaukee dal kaj novega ven. Razvoj gre vedno naprej.   Sem pa zvedel dans nekaj novega. Hvala.
    • Mi lahko verjameš na besedo-ko boš videl kako fino je,ko gre glava stran...verjemi-nočeš brez😍...za tistih mogoče 20-30€ razlike...   Edino Festool še ima to,samo oni imajo plastični 43mm EURO-vrat. Kaj ti pa to omogoča?....da dobiš čisto tapravi kotni vrtalnik/vijačnik...da o drugih prenosnih vodilih itd. ne govorim....ko ti gre z prostorom "za nohte" ga ni boljšega sistema. Obstajajo podobni plastični tudi pri bosch manjsih strojih,Metabo pri L in LT seriji že malce boljšega-masivnega-takšnega ima samo Metabo. Ta kotni,ki ga imam...cca.80€ na Amazonu se mi zdi...tisti za v kote z zamikom tudi nekaj takega...res masivno,krogljično vležajeno itd...šele ko vidiš in primeš v roko vidiš-vsakega centa vredno.      
    • Lahko ti sam povem, če si že eni ne upate ... 😀 1992 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 1996 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 2000 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 2004 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 2011 (razlog: samo da ne bi slučajno še enkrat zmagal Pahor, ki sem ga pomagal izvolit in je bil kot predsednik vlade polom) Učimo se celo življenje in sem se naučil, da obstaja le majhna verjetnost, da bo tisti, ki zna dobro kritizirati aktualno oblast, boljši, ko bo sam prišel na oblast. Pri Ivanovih obljubah je bilo marsikaj zdravega, a kasneje udejanjenega zelo malo, veliko pa slabih praks. Sploh pa so me kasneje prepričali takratni njegovi brezplačniki, nora tv, .. polni laži, sovraštva, primitivizma. Name so naredili obraten učinek od njihovega namena - prepričali so me koga ne smem več volit.   In potem vsakič na naslednjih volitvah vržemo kocko in upamo, da bomo zadeli ... Jaz še nisem. 😀    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.