Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Bossek napisal:

@Jest se strinjam .... obratno pa se jih vecina ne cepi zaradi Janse in ker so proti vladi.

Tukaj si pa zadel bistvo. Ni kaj za dodati. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 
S tem se pa jaz ze dolgo ne strinjam. Ker ce je 50% proti (si sam napisal) in 50% za imas nekako same ovce samo v dveh credah.
 
Seveda sedaj bo vsak rekel da je naredil raziskavo in se je sam odlocil in on ni podvrzen agendi in .... ampak na koncu je samo v drugi credi in cist nic drugega.
 
Zakljucek ... VSI smo ovce. 
 
Ni to politika. Če nisi za nas, si proti nam. Al neki.

Js ne pripadam nobeni čredi. V vse kar sem prepričan, sem prišel na podlagi lastne zdrave pameti. Imam 2 očesa in 2 ušesa, eno pamet. Vse kar sem videl, slišal, premislil in seštel, mi že dolgo ničesar ne pije vode.
Vi mislite, da če se vsi podredimo množici, bo zadeva čudežno izginila? Jok brate, odpade.

Sicer pa, kako lahko nekdo od mene zahteva, da si grem vase vbrizgat neko eksperimentalno tekočino?! Kdo?!
In mi polaga breme na dušo, da naj se grem za skupno dobro?!
Pa halo, dejte mal pretehtat svoje besede, preden jih izrečete. Ne gre se tu za jebeno fasado na bloku. Gre se zdravje nas in naših zanamcev. Življenje je eno in ne bom si ga zastrupil s cepivom. Ok?

Rekli so, da je potrebno zaščitit naše najstarejše. Ok. Prišlo je cepivo in so se cepili. To je to. Ostali, ko smo pod 60 imamo 99%, da preživimo virus. Zakaj je potem potrebno vse cepiti? Zakaj? Za skupno dobro? Mislim, da ste mal zašli...

Poznam nekaj pozitivnega folka na covid. Vsi veseli, da bodo končno imeli 6 mesecev miru pred to situacijo. Stari moj, narobe svet. Ampak štekam.


Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U madonca @pob si pa zdele alex-a udaril in se pocutil napadenega in sel v obrambo :)

 

Kot sem ze precejkrat napisal, meni je popolnoma vseeno, kdo se cepi ter kdo se ne. Prav tako se strinjam, da siljenje ni pametno in je prej kontra efekt, kot to kar bi zelel.

 

Seveda pa pripadas credi. Credi, ki pravi da je vse sestela in se ne gre cepit. Nic narobe. Ampak, ko imas 100.000 takih ... je to creda

 

In (se mi zdi da se ze ponavljam), tudi ostali imamo isto kot ti, in smo pretehtali glede na vse videno ter se nato odlocili kot smo se. In zakaj smo mi potem ovce? Ker smo se pac odlocili drugace? Se pravi smo ovce striktno na podlagi, da smo cepljeni?

 

Stekam vse, samo ne bit avtomatsko nastrojen do tistih, ki so cepljeni. Eni se niti pod razno ne strinjamo z ukrepi in kar se dogaja. Samo ko smo vse sesteli, smo se eni pac cepili.

 

Nismo vsi cepljeni alex, ki je hkrati se obozevalec nasega predsednika vlade.

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Bossek napisal:

U madonca @pob si pa zdele alex-a udaril in se pocutil napadenega in sel v obrambo :)

 

Kot sem ze precejkrat napisal, meni je popolnoma vseeno, kdo se cepi ter kdo se ne. Prav tako se strinjam, da siljenje ni pametno in je prej kontra efekt, kot to kar bi zelel.

 

Seveda pa pripadas credi. Credi, ki pravi da je vse sestela in se ne gre cepit. Nic narobe. Ampak, ko imas 100.000 takih ... je to creda

 

In (se mi zdi da se ze ponavljam), tudi ostali imamo isto kot ti, in smo pretehtali glede na vse videno ter se nato odlocili kot smo se. In zakaj smo mi potem ovce? Ker smo se pac odlocili drugace? Se pravi smo ovce striktno na podlagi, da smo cepljeni?

 

Stekam vse, samo ne bit avtomatsko nastrojen do tistih, ki so cepljeni. Eni se niti pod razno ne strinjamo z ukrepi in kar se dogaja. Samo ko smo vse sesteli, smo se eni pac cepili.

 

Nismo vsi cepljeni alex, ki je hkrati se obozevalec nasega predsednika vlade.

Kolikokrat moram še povedati to, da sem samo zagrižen antikomunist in proti vsemu, kar samo malo diši od sredine proti levi. In nikakršen janšist. Če si proti kul-ovim  zgubam  še ne pomeni takoj, da si avtomatsko janšist. Veliko stvari pri ukrepih je tudi meni brez veze, veliko več je pa v redu in bi jih jaz osebno še bolj rigorozno kontroliral in sankcionial. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je robertk6 napisal:

@Alexdaj povej mi nekaj a tej naši strokovni skupini pa ti zaupaš???? Spreminjajo svoje izjave in odločitve na 3 dni. Najprej na neki strokovni podlagi ugotovijo da se prebolevnikom podaljša na 240 dni in da razmišljajo še o dodatnih 30 dneh , potem pa čez 3 dni to strokovnost negirajo in gremo nazaj na 180 dni. Potem pa se čudiš da se takim ne zaupa???

Večinoma gledam, kaj delajo drugod po svetu v razvitih državah z odgovornimi državljani. In je to merilo, kaj je dobro in kaj ni. Sicer pa mi capljano počasi za drugimi državami tudi kar se tiče omejitev. Tako, da pri nas ni toliko omejitev kot drugod. Zaenkrat. Se pa vse bolj zožuje vse skupaj. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Alex napisal:

Večinoma gledam, kaj delajo drugod po svetu v razvitih državah z odgovornimi državljani. In je to merilo, kaj je dobro in kaj ni. Sicer pa mi capljano počasi za drugimi državami tudi kar se tiče omejitev. Tako, da pri nas ni toliko omejitev kot drugod. Zaenkrat. Se pa vse bolj zožuje vse skupaj. 

To ni odgovor na moje vprašanje, mene zanima če slepo verjameš naši st(r)oki??

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je robertk6 napisal:

To ni odgovor na moje vprašanje, mene zanima če slepo verjameš naši st(r)oki??

Jaz verjamem samo sebi in še to z omejitvami. 😉 Pa tudi, če ima kdo kako pametjo za povedati.

Verjamem zdravstveni stroki, unemu božičku  in kacotu pa ne, sem že enkrat to omenil. Tudi politikom ne verjamem. 

Nobenemu. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Kolikokrat moram še povedati to, da sem samo zagrižen antikomunist in proti vsemu, kar samo malo diši od sredine proti levi. In nikakršen janšist. Če si proti kul-ovim  zgubam  še ne pomeni takoj, da si avtomatsko janšist. Veliko stvari pri ukrepih je tudi meni brez veze, veliko več je pa v redu in bi jih jaz osebno še bolj rigorozno kontroliral in sankcionial. 😉

Stari ti si tak komunjara in levičar po duši, da ga je z lupo za iskat. 😜 Ljubiš točno take stvari kot jih ljubi komunizem. Si samo v fazi zanikanja, tako kot recimo to počnejo prikriti geji, ki s svojo homofobno držo na vsak način v javnosti poskušajo dajati vtis pravega heteroseksualnega moškega in si s tem prepričujejo, da nimajo takih nagnjenj.

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Ni všeč 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Janez007 napisal:

Kot jaz razumem zato, da bi se izognili kolapsu v bolnišnicah.

Zdaj pa ti meni lepo prosim razloži naslednje. Leto in pol se jebemo s tem, leto in pol vsak dan trapajio kako hudi valovi in hudi novi sevi prihajajo. Vse vedo, pol leta v naprej predvidijo prihajajoče dogodke na mesec natančno tako, kot so spomladi napovedali za konec avgusta začetek četrtega vala. In v letu in pol smo v izgradnjo bolnišnic, šolanje kadra naredili koliko. Praktično nič, kot da se nas tole ne tiče. To je vse skupaj samo floskula za "zavaravanje neprijatelja", kot so to radi poudarjali v JLA.

  • Hvala 1
  • Ni všeč 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Janez007 napisal:

image.thumb.png.5d1a0e0d65e819d6abe5cc1983f99cd4.png

Ti isti, ki se ne cepijo zaradi Janse in ker so proti vladi, iz istega razloga tudi nočejo izkoristiti turističnih bonov🙃 🤣

 

Vse spoštovanje tako načelnim ljudem. :rispekt:

 

Hvala, da se mi klanjaš... jaz sem že en tak, ki mu bodo konec leta boni zapadli in jih tudi ne mislim vnovčevat. Torej sem načelen, ker "there ain't no souch thing as a free lunch" in ravno tako je pri cepivih proti koroni. Pa da ne bomo spet posploševali glede anticepilcev, bi res rad videl kdo od tukaj glasnih je recimo za KME cepljenja dal že več kot 200€. No jaz sem, kaj pa ostali cepilni agitatorji?

  • Všeč 1
  • Začuden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Janez007 napisal:

V določenih stvareh žal ne gre zlepa, z razumom, ampak je potrebno ljudi "spametovati". Recimo na cesti z nepriljubljenimi visokimi kaznimi za prekoračeno hitrost, v pandemiji z drugimi nepriljubljenimi ukrepi.

 

Lahko pa poslušamo strokovnjake kot je tale "LinkedIn trainer | Marketing strategist | Coachsultant | Helping you build authority, grow clients, and increase sales | Petsitter", ki če mene vprašate glede izjav o epidemiji niso čisto "diht" in reskiramo, da bodo posledice podobne, kot so bile pred 100 leti, ko je zaradi španske gripe umrlo 50 milijonov ljudi. Takrat cepiv niso imeli, sedaj pa jih imamo.

 

Po moje si ti edini, katerega nimam prečitanega a se zafrkavaš al resno govoriš. Prva primerjava je vsebinsko čisto mimo, ker prekoračenje hitrosti ne pomeni, da se boš moral zdaj za vožnjo testirat ali cepit oziroma, če ne boš izgubil službo ali pa ne boš smel v trgovino. Kar se pa tiče sistemske primerjave pa si zadel bistvo. Kdor ima denar lahko v obeh primerih krši pa mu ne bo nič, ker mu ne morejo groziti z izgubo službe oziroma drugimi oblikami neustavnih zadev ter pritiskov.

 

Kar se pa tiče španske gripe je pa tole samo še ena zgodba v nizu strašenja in paničarjenja. Ne bom razlagal, kaj je španska gripa, kdo je takrat najbolj nasrkal, kakšna je bila smrtnost in tole z današnjo zgodbo baš nima nobene veze, ker tale virus je pičkin dim proti tistem sevu gripe. Je pa seveda tudi to možno, ker laboratoriji s pridom raziskujejo viruse in jih tudi umetno spreminjajo, samo takrat nam nobeno cepivo ne bo pomagalo, če se odločijo spustiti takšno bioorožje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je Boss napisal:

 

Hvala, da se mi klanjaš... jaz sem že en tak, ki mu bodo konec leta boni zapadli in jih tudi ne mislim vnovčevat. Torej sem načelen, ker "there ain't no souch thing as a free lunch" in ravno tako je pri cepivih proti koroni. Pa da ne bomo spet posploševali glede anticepilcev, bi res rad videl kdo od tukaj glasnih je recimo za KME cepljenja dal že več kot 200€. No jaz sem, kaj pa ostali cepilni agitatorji?

Jaz :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je Boss napisal:

 

Hvala, da se mi klanjaš... jaz sem že en tak, ki mu bodo konec leta boni zapadli in jih tudi ne mislim vnovčevat. Torej sem načelen, ker "there ain't no souch thing as a free lunch" in ravno tako je pri cepivih proti koroni. Pa da ne bomo spet posploševali glede anticepilcev, bi res rad videl kdo od tukaj glasnih je recimo za KME cepljenja dal že več kot 200€. No jaz sem, kaj pa ostali cepilni agitatorji?

Jaz pa si recimo tega ne bi nikoli pustil vbrizgati.To pa

res bi nujno in ne vidim razloga, zakaj bi si to vbrizgal pa še plačal bi zraven? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdor ni vnovčil bonov, jih pač ni. 😉 Mi smo vse, ostali so nam samo še letošnji. Z familijo bomo šli na par nobel(bogatih, dragih) kosil. 

Ni lepšega, ko na koncu pokličeš natakarja in namesto denarnice, "izvlečeš" 

bone. Seveda mu pustiš par evrov napitnine. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Janez007 napisal:

Seveda je normalno, da se ljudje bojimo cepljenja, tudi sam sem se ga malenkost bal, ker jih je nekaj zaradi cepljenja tudi fino nastradalo. Ampak če pogledamo skupni učinek na veliko množico, s cepljenjem večina profitira, več ko je precepljenih, bolj profitira. Žrtev je relativno malo. Država pa mora gledati na vse, na skupen rezultat - poskusite to razumeti tudi tisti, ki se ne želite cepiti.

A res? Tist, ki ga najebe zaradi cepljenja mu je popolnoma vseeno, ali je s tem kakorkoli pripomogel. Takrat ostane sam s svojim problemom in vsi odgovorni (strok) se trudijo zanikat, da je to od cepljenja. Odvržen je kot izmeček. Ti maš srečo, da pač nisi dobil "glavne" nagrade in me prav zanima ali bi še 1x napisal isti stavek, če bi se to tebi zgodilo? 

 

Naprej pišeš še o nekem egoizmu, ki naj bi bil vzrok necepljenju. Me zanima a ti tud svojo plačo razdeliš med brezdomce al jo egoistično porabiš zase in za svojo družino? Me zanima kolikokrat si se recimo egoistično izognil plačila davka pa egoistično prekršil kakšno pravilo, ker je bilo zate to bolj ugodno.

 

Dejmo nehat opletat z besedami o egoizmu in nekim blaznim samaritanstvom in nekemu družbenemu dobrem v tej zgodbi o cepljenju. Ker smo vsi egoisti, če tako gledamo, tako tisti, ki so se cepili zaradi odhoda na Hrvaško, kot tisti, ki so se cepili, ker so jim obljubljali na začetku, da ne bodo zboleli, kot tisti, ki so mislili, da jim bo cepljenje omogočilo kovid free rajanje naokoli, kot tudi tisti, ki se nismo, saj nam nepreverjenja eksperimentalna cepiva pač ne vlivajo zaupanja in smo se odločili necepiti ravno zaradi tega, ker nam je mar za sebe.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Alex napisal:

Jaz pa si recimo tega ne bi nikoli pustil vbrizgati.To pa

res bi nujno in ne vidim razloga, zakaj bi si to vbrizgal pa še plačal bi zraven? 🤔

Dejansko je to cepivo eno bolj preizkušenih in varnih ter učinkovitih. Jaz se cepim,ker sem veliko po gozdovih , proti klopom še bolj težko zaščitis in ko te ugrizne , je lahko že prepozno . Tistih 30eur na 5let za pozivitveni odmerek se mi ne zdi predrago.

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Alex napisal:

Ni lepšega, ko na koncu pokličeš natakarja in namesto denarnice, "izvlečeš" bone.

Hvala bogu men to še ni treba. V razne Kampinske me tud ne vleče, ker če si tega ne morem privoščit sam, se tud na bone ni treba.

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Nejc1986 napisal:

Dejansko je to cepivo eno bolj preizkušenih in varnih ter učinkovitih. Jaz se cepim,ker sem veliko po gozdovih , proti klopom še bolj težko zaščitis in ko te ugrizne , je lahko že prepozno . Tistih 30eur na 5let za pozivitveni odmerek se mi ne zdi predrago.

Tudi jaz že več let. Ampak službeno... Sem 1x na roki imel že nekaj tisoč klopov. V eni malo zaraščeni steni smo plezali in potem zagledam enega klopa. Potem malo boljše in vidim, da mi po celi roki mrgoli na tisoče klopov😬😬😬😖

 

Nasrečo sem imel v rucahu Avtan in sem celega porabil... Zgleda, da sem ravno v neko gnezdo pošlatal....

 

Če ne vsako leto fasam od 2 do 5 klopov😁

Popravljeno od AmpeR
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Alex napisal:

Jaz pa si recimo tega ne bi nikoli pustil vbrizgati.To pa

res bi nujno in ne vidim razloga, zakaj bi si to vbrizgal pa še plačal bi zraven? 🤔

 

Zdaj te pa ne razumem, da nisi ti tud prikrit anticepilec in si se šel zdajle cepit proti koroni zgolj zaradi zanikanja anticepilstva. 🤣 Mal se hecam, da ne bo preveč zares.

 

Ampak tako kot je Nejc zapisal gre tukaj za več desetletij preverjeno cepivo, ki je šlo čez vse faze, tudi tiste, ko se testira na živalih, do končne odobritve in pridobitve vseh ustreznih certifikatov, tudi varnostnega. In glej ga zlomka, v Slo največ uporabljamo prav Pfeizerjevo cepivo. Ja to je isti Pfeizer, ki dela koronska cepiva.

 

In ker si me spodbudil sem šel gledat stranske učinke in glej ga zlomka, tako analizo bi pričakoval tudi za korona cepiva in hudiča, cel kup simptomobv po cepljenju je enakih. Zraven je cel seznam varnostnih omejitev in priporočil, ki jih pogrešam pri korona cepivih, kjer cepimo vse, otroke, nosečnice, doječe matere, stare mlade, tiste s 150kg, pa tiste s 40kg z enako dozo itd itd. Da bi kdo pred in po cepljenju preverjal cepilčevo stanje jim pa niti na pamet ne pade.

 

No je, še en dokaz zakaj mnogo bolj verjamem KME kot pa tem korona cepivom.

 

 

 

Zelo redki neželeni učinki obeh cepiv in redki neželeni učinki iz obdobja trženja so navedeni v Navodilu za uporabo obeh cepiv.
Kot pri vseh cepivih lahko nastopijo hude alergijske reakcije. Te so zelo redke, vendar mora biti vedno takoj na voljo ustrezno medicinsko zdravljenje in nadzor. Med simptome resnih alergijskih reakcij sodijo:
   - razširjen izpuščaj (izpuščaj lahko zajame celo telo),
   - otekanje (najopaznejše na glavi in vratu, vključno z obrazom, ustnicami, jezikom in žrelom ali kjer koli drugje na telesu),
   - piskajoči zvoki pri dihanju, ki jih povzroči zožitev oziroma oteklina v dihalih,
   - zadihanost, težko dihanje,
   - zožitev dihalnih poti (bronhospazem),
   - padec krvnega tlaka,
   - reakcije krvožilnega sistema (ki jih lahko spremljajo prehodne, nespecifične motnje vida),
   - nizko število krvnih ploščic, ki je sicer kratkotrajno, vendar je lahko hudo.
Ti znaki ali simptomi običajno nastopijo zelo hitro po prejemu injekcije, medtem ko je oseba še pod zdravniškim nadzorom. Če pa se kateri od teh simptomov pojavi, ko ste že zapustili kraj prejema injekcije, morate TAKOJ obiskati zdravnika.

Opozorila in previdnostni ukrepi
Preden vi ali vaš otrok prejmete cepivo, se posvetujte s svojim zdravnikom:
   - če imate vi ali vaš otrok motnjo strjevanja krvi ali če se vam ali vašemu otroku hitro pojavijo modrice,
   - če imate vi ali vaš otrok avtoimunsko bolezen (na primer revmatoidni artritis ali multiplo sklerozo),
   - če imate vi ali vaš otrok oslabljen imunski sistem (in se vaše ali otrokovo telo ne bojuje dobro proti okužbam),
   - če vaše ali otrokovo telo ne izdeluje dovolj protiteles,
   - če vi ali vaš otrok jemljete katerokoli zdravilo proti raku,
   - če vi ali vaš otrok jemljete zdravila, imenovana kortikosteroidi (ki zmanjšujejo vnetje),
-    če imate vi ali vaš otrok katerokoli možgansko bolezen,
   - če imate vi ali vaš otrok nevrološke bolezni ali epilepsijo.
Cepivo je lahko neprimerno, če za vas ali vašega otroka velja katerakoli od zgornjih navedb. Zdravnik lahko vas ali vašega otroka kljub temu cepi z njim in nato s krvno preiskavo preveri, ali je cepivo delovalo.

Nosečnost in dojenje
Če ste noseči ali dojite, menite, da ste noseči ali načrtujete zanositev, se posvetujte s svojim zdravnikom, preden se cepite.
Varnost uporabe cepiva proti klopnemu meningoencefalitisu med nosečnostjo in dojenjem ni bila potrjena s kliničnimi raziskavami. Zato se v takih primerih lahko uporabi le po tehtnem premisleku in ob upoštevanju tveganj in koristi za noseče in doječe ženske.4,5
 
 

Pred cepljenjem se o tveganju in neželenih učinkih posvetujte z zdravnikom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.