Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

pred 19 minutami je AmpeR napisal:

Meni so 4.pisali iz nijz, ker me ne morejo dobit na gsm. Ma ke mone... škoda denarja za print in pošiljanje dopisov...

Moji starši so dobili pismo z navodili o karanteni in vsem ostalim deset dni po tem, ko so bili na testu pozitivni. 😊

V bistvu, ko so že šli lahko v trgovino. 🤪

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes nasel to posto v nabiralniku za zeno… Ko je cas izolacije ze mimo… Pricakoval sem vsaj prilozeno potrdilo s QR kodo… A sem bil mogoce prevec optimisticen… 

 

Izgleda ima drzava se vedno prevec denarja za razmetavanje… pa organizacijsko močno šepa…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Jest napisal:

Danes nasel to posto v nabiralniku za zeno… Ko je cas izolacije ze mimo… Pricakoval sem vsaj prilozeno potrdilo s QR kodo… A sem bil mogoce prevec optimisticen… 

 

Izgleda ima drzava se vedno prevec denarja za razmetavanje… pa organizacijsko močno šepa…

 

Sem v javnem sektorju in lahko pritrdim :D Organizacijsko v srednjem veku. Ker se pač nihče ne pretegne za spremembe ali digitalizacijo.

Zato lahko samo pohvalim svoje vodje, ki prisluhnejo željam je pa res da tudi sam kar dost težim, da se uporablja čim manj papirja. Žal, drugje, očitno na NIJZju ni tako.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja,jaz delam v javnem podjetju in je isto tako. Še vse na papirjih. Sej ne rečem,se stvari počasi spreminjajo,ampak res počasi. Problem je pa v tem, da so na vodilnih mestih ljudje, ki so nastavljeni preko poznanstev, njim pa dol visi za kake spremembe, važna je njihova plača. So izjeme,ampak res redke.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Jest napisal:

Danes nasel to posto v nabiralniku za zeno… Ko je cas izolacije ze mimo… Pricakoval sem vsaj prilozeno potrdilo s QR kodo… A sem bil mogoce prevec optimisticen… 

 

Izgleda ima drzava se vedno prevec denarja za razmetavanje… pa organizacijsko močno šepa…

 

Ne razumeš ti to - izgoreli so. Sem prejšnji teden srečal eno staro znanko, ki dela na NIJZ in sem pričakoval, da bo črna in zasmojena od izgorelosti... pa nič, je k rožca in veselo nasmejana in se je pohvalila, da ji na šihtu še nikoli ni bilo tako dobro. :nevem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja… izgoreli ja… Tale dopis je nekdo sestavil okotobra 2021 (vsaj tako, je napisano na vrhu dopisa)… In za to, da to posljejo, rabijo celih 10 dni… Cisto vseeno je, ce sploh ne bi tega posiljali… ker notri ne oise nic takega, kar ne bi bilo ze povsod objavljeno… Poleg tega so v dopisu zastarele zadeve, saj se po novem karanteno lahko prekine ze po sedmih dneh z negitvinim testom… V dopisu pa to ni omenjeno… logicno, ce je dopis star skoraj pol leta… Pa OK… ce bi ob dopisu vsaj se dobil kaksen uporaben dokument za tiste, ki nimajo dostopa do ZVEM, ker upravna enota, kjer lahko dobis certifikat SigenCA dela zelo zelo okrnjeno… Tale digitalna potrdila bi komot izdajali recimo tudi v lekarnah… 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe lol.... največkrat jih okuži človek, ampak do zdaj še niso imeli okužbe. Menijo, da je zato zaslužno redno testiranje živali. Wow, inteligenca da te kap... Se pravi z rednim testiranjem živali preprečiš okužbo. Mislim tale pa resno zmaga - moram rečt, da kaj tako norega pa še nisem prebral.

 

Fuk, mi smo resno šli v kurac. Zadnji naj ugasne luč.

 

WWW.RTVSLO.SI

Ker tudi živali niso imune na covid-19, v ljubljanskem živalskem vrtu enkrat tedensko testirajo zverine, primate in jelenjad. Brise jemljejo iz...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je vsaj enkrat pozitiven… zal samo na testu… ;)

 

Cez ene 10 dni bo dobil posto od NIJZ, ki pa je itak ne bo prevzel ali odprl … ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj se bolj postavlja vprašanje, kje se je okužil? A je to bilo na petkovem protestnem kolesarjenju, al so bila kriva druženja po zidanicah, mogoče nespoštovanje vladnih ukrepov, se je preveč sprostil (tole dvomim, ker je zategnjen do konca). Ni nosil maske zunaj al pa je pil kuhančka na kakem štantu. Mogoče pa le nima higijene in si ne zna razkužit rok ali pa jih vsaj umiti po potrebi, zaradi starosti že peša sluh in posledično ne more držat distance dveh metrov, ker ne sliši sogovornika.

 

Res bi rad videl kdo bo zdaj kriv za njegovo okužbo - nekdo mora, ker twito je nezmotljiv. Varnostniki in tajnice, fikusi in najbližji upognjenčki se že tresejo kdo bo grešni kozel. :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Boss napisal:

Zdaj se bolj postavlja vprašanje, kje se je okužil? A je to bilo na petkovem protestnem kolesarjenju, al so bila kriva druženja po zidanicah, mogoče nespoštovanje vladnih ukrepov, se je preveč sprostil (tole dvomim, ker je zategnjen do konca). Ni nosil maske zunaj al pa je pil kuhančka na kakem štantu. Mogoče pa le nima higijene in si ne zna razkužit rok ali pa jih vsaj umiti po potrebi, zaradi starosti že peša sluh in posledično ne more držat distance dveh metrov, ker ne sliši sogovornika.

 

Res bi rad videl kdo bo zdaj kriv za njegovo okužbo - nekdo mora, ker twito je nezmotljiv. Varnostniki in tajnice, fikusi in najbližji upognjenčki se že tresejo kdo bo grešni kozel. :hudicek:

 

A ni imel včeraj nekega sojenja? 😈

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je g.Wankel napisal:

 

A ni imel včeraj nekega sojenja? 😈

 

To je natolcevanje, sej ja vemo, da on tega ne bi nikol naredil. Kaj pa naj človek naredi, če ima premajhno plačo in si ne more privoščit večjega nabiralnika in da so ga nategnili, da je kupil Volvota, kjer je znano, da crknejo akumulatorji kar med vožnjo? 😉

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obvestilo za postarje. Janez bo sedaj nekaj casa doma ... ce je kaj slucajno za vrociti... 🤣

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo tocno o tem sem pisal pred novim letom panso se doloceni smejali. Nihce ne dobi odlocbe o karanteni, samo neka kvazi navodila, pa se to prepozno.

 

odlocbo oziroma bolje receno pismo o karanteni dobis zgolj in samo ce se SAMOPRIJAVIS preko euprave. Pa verjetno vsi zelo obvladajo racunalnistvo.....Taka huronska pravila a NIJZ sam ni sposoben urejati bistva...Bistvo vsega je dobiti potrdilo o prebolelosti drug dan pa nazaj na šiht.

pred 23 urami je g.Wankel napisal:

 

A ni imel včeraj nekega sojenja? 😈

To so zgolj tvoje domneve

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je jereb napisal:

odlocbo oziroma bolje receno pismo o karanteni dobis zgolj in samo ce se SAMOPRIJAVIS preko euprave

 

 

Tole pa ne drzi... To dobijo pomoje vsi, pri katerih je bil test pozitiven (pred 1.2.2022 PCR, od takrat dalje pa je dovolj, ce je hitri test, ki ga naredis na eni od testirnih tock) ... Itak NIJZ dobi ta podatek takrat, ko dobis SMS z rezultatom ali potrdilo po mailu ... Torej je tu znanje racunalnistva popolnoma nepomembno... Problem je bolj ta, da te papirje dobis ponavadi takrat, ko je ze vse mimo ... Link do spletne verzije dobis itak v SMSu ... za to pa potrebujes nekaj tehnicnega znanja in ustrezen telefon, da lahko to sploh odpres ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Jest napisal:

 

 

Tole pa ne drzi... To dobijo pomoje vsi, pri katerih je bil test pozitiven (pred 1.2.2022 PCR, od takrat dalje pa je dovolj, ce je hitri test, ki ga naredis na eni od testirnih tock) ... Itak NIJZ dobi ta podatek takrat, ko dobis SMS z rezultatom ali potrdilo po mailu ... Torej je tu znanje racunalnistva popolnoma nepomembno... Problem je bolj ta, da te papirje dobis ponavadi takrat, ko je ze vse mimo ... Link do spletne verzije dobis itak v SMSu ... za to pa potrebujes nekaj tehnicnega znanja in ustrezen telefon, da lahko to sploh odpres ... 

Točno tako👌

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jest napisal:

 

 

Tole pa ne drzi... To dobijo pomoje vsi, pri katerih je bil test pozitiven (pred 1.2.2022 PCR, od takrat dalje pa je dovolj, ce je hitri test, ki ga naredis na eni od testirnih tock) ... Itak NIJZ dobi ta podatek takrat, ko dobis SMS z rezultatom ali potrdilo po mailu ... Torej je tu znanje racunalnistva popolnoma nepomembno... Problem je bolj ta, da te papirje dobis ponavadi takrat, ko je ze vse mimo ... Link do spletne verzije dobis itak v SMSu ... za to pa potrebujes nekaj tehnicnega znanja in ustrezen telefon, da lahko to sploh odpres ... 

Ne ne razumes, naj povem drugace z vprasanjem. Si ti dobil odlocbo o karanteni ali navodila po posti/mailu?

Na primer za vnuka za solo -izostanek- potrebujes odlocbo o karanteni s tocnimi datumi od kdajndo kdaj. Tega mi od NIJZ nikoli nismo dobili v familiji za 4 primere (tudi hcerka v javni upravi tonrabi).

Vedno si moral na eupravo sam izpolniti vse - datume, stike, datum testa

 

Ti verjetno mislis na poz rezultat ki ga posljes dohtarju. Jaz

Pa govorim o odlocbi o karanteni ki jo zahteva sola in tudi javna uprava. Tega ne posiljajo samo navodila dobis

 

Enako je za rizicen kontakt - za opraviceno odsotnost - samoprijava preko euprave

 

Se razumeva?

pred 43 minutami je Bini napisal:

Točno tako👌

Ne ves o cem govorim....

Popravljeno od jereb
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.