Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

Danes sem naredil malo "panike" med privrženci Potrča na FB. Tako zelo, da me je kar sam kontaktiral in se mi zahvalil za čast, da komentiram pod  " njegovim" člankom, kjer zopet kot ponavadi nagovarja, svoje vernike. 

Je bilo kar zanimivo, kako njegovi privrženci držijo skupaj in predvsem zanj. "Njega" se ne sme omenjati.😊 Je kar nevarno povedati kaj proti "vodji" v njihovem taboru. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 11. 2. 2022 ob 11:56 je jereb napisal:

Ne ne razumes, naj povem drugace z vprasanjem. Si ti dobil odlocbo o karanteni ali navodila po posti/mailu?

Na primer za vnuka za solo -izostanek- potrebujes odlocbo o karanteni s tocnimi datumi od kdajndo kdaj. Tega mi od NIJZ nikoli nismo dobili v familiji za 4 primere (tudi hcerka v javni upravi tonrabi).

Vedno si moral na eupravo sam izpolniti vse - datume, stike, datum testa

 

Ti verjetno mislis na poz rezultat ki ga posljes dohtarju. Jaz

Pa govorim o odlocbi o karanteni ki jo zahteva sola in tudi javna uprava. Tega ne posiljajo samo navodila dobis

 

Enako je za rizicen kontakt - za opraviceno odsotnost - samoprijava preko euprave

 

Se razumeva?

Ne ves o cem govorim....

😊😂

pred 1 uro je Alex napisal:

Danes sem naredil malo "panike" med privrženci Potrča na FB. Tako zelo, da me je kar sam kontaktiral in se mi zahvalil za čast, da komentiram pod  " njegovim" člankom, kjer zopet kot ponavadi nagovarja, svoje vernike. 

Je bilo kar zanimivo, kako njegovi privrženci držijo skupaj in predvsem zanj. "Njega" se ne sme omenjati.😊 Je kar nevarno povedati kaj proti "vodji" v njihovem taboru. 😉

Kaj mu spet ne paše🤔, mu bo sedaj dolgčas, ko bo konec kovida..... 😊

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa dobr ... saj nima samo falenih stvari. Vecino kar pove je precej logicnih, samo oni zagreti "anti" mal narobe vzamejo.

 

Recimo tole kar se zdaj grejo ... prvo bomo trgovino sprostil pa nek tak bullshit ... a da bi pa v razredih v solah (kjer so bel kot ne mehurcki) ukinil maske pa ne.  S tem da se 3 krat na tedn cohajo po nosu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Bossek napisal:

Pa dobr ... saj nima samo falenih stvari. Vecino kar pove je precej logicnih, samo oni zagreti "anti" mal narobe vzamejo.

 

Recimo tole kar se zdaj grejo ... prvo bomo trgovino sprostil pa nek tak bullshit ... a da bi pa v razredih v solah (kjer so bel kot ne mehurcki) ukinil maske pa ne.  S tem da se 3 krat na tedn cohajo po nosu.

Je zelo zabavno brati komentarje njegovih privržencev. Jim vržeš kost in kot stekli psi te napadejo. 🤣🤣 Zanimivo branje. Ni pa neke dodane vrednosti. Večinoma, si dajejo podporo en drugemu in mislijo, da bodo osvobodili veš svet. Je lepo eden spodaj  napisal:" a imate montirane koleščke na kavčih". 😊

pred 31 minutami je Bini napisal:

😊😂

Kaj mu spet ne paše🤔, mu bo sedaj dolgčas, ko bonec kovida..... 😊

Je verjetno prodaja njegovih zvarkov upadla, pa, rabi malo reklame. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta vikend sem nameraval z e-bikom osvojiti mojo tradicionalno točko (cca. 650 višincev na 10.km). In glejga zlomka... po cca. 2 km sem moral že zvišati moč na ebiku. Najprej iz 2-3, 3-4, in na koncu še na 5. stopnjo (turbo). Pa tudi na turbo ni šlo in ni šlo. Tako, da sem se moral "poraženo" obrniti in spremeniti turco na bolj ravninski del.

Kljub ogromni pomoči elektrike  nisem moral vrteti pedal v klanec... Totalno mi je zmanjkalo "moje" moči. Koronico sem prebolel konec januarja.

Še kdo s takimi izkušnjami?

 

   

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi po gripi in po katerikoli drugi virozi je to zelo običajno. Delovanje imunskega sistema izčrpava telo, manj gibanja in bolj poležavanje ter čajčkanje tudi ne pripomore k ohranjanju kondicije.

 

A smo to pozabili? Tako je bilo vedno tudi mnogo pred korono.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je AmpeR napisal:

Ta vikend sem nameraval z e-bikom osvojiti mojo tradicionalno točko (cca. 650 višincev na 10.km). In glejga zlomka... po cca. 2 km sem moral že zvišati moč na ebiku. Najprej iz 2-3, 3-4, in na koncu še na 5. stopnjo (turbo). Pa tudi na turbo ni šlo in ni šlo. Tako, da sem se moral "poraženo" obrniti in spremeniti turco na bolj ravninski del.

Kljub ogromni pomoči elektrike  nisem moral vrteti pedal v klanec... Totalno mi je zmanjkalo "moje" moči. Koronico sem prebolel konec januarja.

Še kdo s takimi izkušnjami?

 

   

To se dogaja mnogim po preboleli koroni. Tudi, če so jo preboleli v blagi obliki mnogi pozneje tarnajo, da se takoj zadihajo. Da nimajo moči. Imaš pa primere cepljenih, kot je moj kolega, ki je že par dni po preboleli koroni šel z mano na smučanje in sva smučala cel dan brez problema. Ja, še vedno odkrivajo, kaj pušča korona za seboj. 😬

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

To se dogaja mnogim po preboleli koroni. Tudi, če so jo preboleli v blagi obliki mnogi pozneje tarnajo, da se takoj zadihajo. Da nimajo moči. Imaš pa primere cepljenih, kot je moj kolega, ki je že par dni po preboleli koroni šel z mano na smučanje in sva smučala cel dan brez problema. Ja, še vedno odkrivajo, kaj pušča korona za seboj. 😬

Ravno to sem hotel napisat😊 Moja je imela omikron ne daleč nazaj in sva že dvakrat smučala 5 ur z eno pavzo za hrano in pijačo pa sploh ne ve za kake posledice....😃😉 Aja pa cca 5x sva imela hribovske ture po 3 do 5 ur in gre kot podmazana.....😂🤣

Leto in pol nazaj,ko jo je imela je pa kar globoko dihala na parih treh turah v hrib😛 Takrat še brez cepiva,zdaj pa 3x cepljena.....👍👌

Vsak si naj razlaga po svoje,toda jaz mislim,da bolj ko te zjebe korona večje in daljše imaš posledice pa  basta.....🥴

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zna bit res, da ni kakšne bistvene razlike pri blagi okužbi. Neki let nazaj, prej, ko sem se cepil proti gripi, sem fanj zbolel z gripo. Pa kar neki časa bil tako reven...

Pa tudi pri klasičnih virozah (boleče mišice...). Pomojem pri vsaki taki okužbi telo rabi nekaj časa, da se "regenerira", kar je normalno.

  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je AmpeR napisal:

Zna bit res, da ni kakšne bistvene razlike pri blagi okužbi. Neki let nazaj, prej, ko sem se cepil proti gripi, sem fanj zbolel z gripo. Pa kar neki časa bil tako reven...

Pa tudi pri klasičnih virozah (boleče mišice...). Pomojem pri vsaki taki okužbi telo rabi nekaj časa, da se "regenerira", kar je normalno.

  

Ja res je, je pa tudi res,da je odvisno v kaki kondiciji si pred tem....😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je AmpeR napisal:

Zna bit res, da ni kakšne bistvene razlike pri blagi okužbi. Neki let nazaj, prej, ko sem se cepil proti gripi, sem fanj zbolel z gripo. Pa kar neki časa bil tako reven...

Pa tudi pri klasičnih virozah (boleče mišice...). Pomojem pri vsaki taki okužbi telo rabi nekaj časa, da se "regenerira", kar je normalno.

  

Po kaki virozo ponavadi skoraj takoj prideš v prejšnjo formo. 

Ko sem imel edini krat gripo, tudi ni bilo nekih bistvenih posledic. Takrat se spomnim, da sem šel že čez par dni smučati ua cel teden brez problema. Tako da ni to eno in isto. Pač korona pusti posledice. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne mi o kondiciji. Neštetokrat sem šel doma po stopnicah iz prvega v drug štuk, pa nisem bil nikoli zadihan. Zdaj se moram na podestu ustavit in par sekund počakat. 

V takih primerih me spiga, kaj šele kaj več...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, korona pač  pusti posledice drugače kot prehlad ali viroza, kot sem že omenil. Samo nekateri pač ne priznajo tega. 😊

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je Shrek napisal:

Ne mi o kondiciji. Neštetokrat sem šel doma po stopnicah iz prvega v drug štuk, pa nisem bil nikoli zadihan. Zdaj se moram na podestu ustavit in par sekund počakat. 

V takih primerih me spiga, kaj šele kaj več...

Ne vem, če resno al trolaš toda jaz takih primerov kar nekaj poznam in ti čisto verjamem, porihtaj se 😊pa še kakega Kozla zvrni na moje zdravje... 😉(jaz se pa še vedno ne dam kovidu) 😊😇

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Shrek napisal:

Zakaj bi trolal? Že če kaj kleče delam in samo vstanem, sem ful zadihan...

2x cepljen in me kovid spigal... 

Za trolanje sem kar tako napisal, ker eni še vedno mislijo in govorijo, da je kovid samo prehlad.... 🥴Tretja doza ti fali😁malo heca😉

Do pomladi boš dober, ponavadi je 2-3 mesce ok.... 👍👌

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Bossek napisal:

Pozabil status update napisat.

V pisarni vsi nazaj, nobenenu ni bilo nic kaj. Jaz se vedno ostajam negativen 👍

Bravo z mano vred pa pozitivno naprej..... 😉😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je LabiGT napisal:

novembra sem dobil tretjo dozo, ne sam, da sem lahko sel s kolesom na katarino v 20min ampak tudi avto gre hitreje in pije manj...

 

zdaj cakam, da mi odobrijo 4 dozo, grem se na olimpijado

 

😊👍👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.