Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

pred 13 urami je AmpeR napisal:

Ok super. 

Kaj pa vročina napram 1. in 2.?

Takrat prvič nekje okoli 38-38.5 dva dni,če se dobro spomnim,sedaj pa nič vročine...😊

Začelo se je pa tako,da jo je treslo-zeblo in si je zmerila pa je bila temp.35.7 isto kot pri sodelavcu....🥶 Jo je tudi malo žgečkalo po grlu zato je en dan malo kašljala in to je vse kar je bilo.😃 Ja no pa tečnoba ni izginala.....😂🤣Sodelavca pa sedaj boli grlo,zelo kašlja in v hrbtu ga močno boli,zaenkrat🤔 Ni pa cepljen kar pa tako ni pomembno.....🤥🤥🤥

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, da nas na vlečnicah v četrtek  nihče ni niti  pregledal,ali nosimo maske ali ne. 🤗Seveda, je posledično ni nosil nobeden. 😊

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Alex napisal:

Zanimivo, da nas na vlečnicah v četrtek  nihče ni niti  pregledal,ali nosimo maske ali ne. 🤗Seveda, je posledično ni nosil nobeden. 😊

Zadnjič na Rogli pa so in tudi nosili so jo.... 😊smo jo... 😇

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa zanimivo nekaj, kar sem ugotovil iz pogovorov med znanci in sodelavci. Če bi bila sedaj med korono  na oblasti druga - leva opcija, bi bilo podobno število cepljenih, le da bi bila struktura cenjenih drugačna. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 28. 1. 2022 ob 7:05 je Bini napisal:

Jaz pišem eno ti pišeš drugo, samo to še povej, da bi brez cepiva bilo manj umrlih pa si zmagal.... 👌

Jaz sem realn in imam odprte oči?zmeden? nisem pa črnogled in sem ti napovedal odprtje čez cca en mesec😉ni to super po dveh letih zapora.. 😁

Ja, jaz samo govorim o uradnih številkah, ki jih objavlja NIJZ, vlada pa sledilnik, zate pa res ne vem o čem govoriš. :nevem:

Aja, ti si itak napovedoval, kako nas bo vse pobralo, ker se ne cepimo, oziroma bomo javkali na respiratorjih. Hmm ja, tolk o črnogledosti.🙄

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 26. 1. 2022 ob 18:33 je Bini napisal:

Točno tako,zelo malo jih je v bolnici in zelo malo jih umre 👍Pri nas jih več kot deset na dan

Maske in razkužilo je pa tako obvezna oprema.....😉

Ne virusa se niso znebili,zakaj bi se ga saj sloh ne obstaja.....😁

 

Kolk se ti vedno motiš - to je skoraj neverjetno. Sem zbral podatke v zadnjih 7 dneh, pri tem da je potrebno biti zelo selektiven saj edino Slovenija in Italija še vedno štejata vse umrle s kovidom kot zgolj kovid žrtve in ne po dejanski bolezni zaradi katere so umrli zato so vsi taki v statistiki, čeprav so recimo umrli zaradi raka. Zato sem naredil tabelco v kateri so vpisani podatki o uradno objavljenih primerih na intenzivni negi v primerjavi z objavljenim podatkom o mrtvih.

 

Tudi Nemčija, Avstrija štejeta zgolj tiste v statistiko, ki so mlajši od 85 let, ker pač ostale smatrajo kot umrle zaradi starosti. Nizozemska ima to mejo spuščeno na povprečno življensko dobo kar je tam nekje okoli 80 let. Se pravi starejših ne štejejo v to statistiko. Ravno tako države različno merijo bolnike na intenzivni. Slovenija recimo vse, ki so imeli pozitiven PCR ne glede na vzrok hospitalizacije, medtem, ko recimo Velika Britanija samo tiste, ki so na intenzivni zgolj zaradi težjega poteka bolezni kovid. Podatki Danske pa so tolk neverjetni, da dejansko ne morejo biti pravilni, ker imeti 18 mrtvih povprečno na dan pa imeti le 35 ljudi na intenzivni je nelogično do konca.

 

V glavnem, zloženo je po vrednosti intenzivne postelje deljeno na število mrtvih in višji faktor pomeni boljši rezultat ali manjšo smrtnost glede na število ljudi na intenzivni. Dodal sem še podatke označen kot Slovenija 1, kjer sem štel le umrle na intenzivni in tiste doma ter v DSO-jih. Odstranil sem podatek o mrtvih na akutnem oddelku. Tam so namreč v veliki večini le tisti, ki so umrli zaradi drugih zadev in je bil kovid le pridružen oziroma zaznana okužba, ko so bili hospitalizirani zaradi drugih stvari (ja tudi nesreče so vmes).

 

slika.png.c26f1346f05637659b1d45eb9d890ed9.png

 

legenda:

intenzivna - hospitalizirani na intenzivni

mrtvi - povprečje mrtvih na dan v obdobju enega tedna

icu/mrtvi - razmerje med intenzivno hospitaliziranimi in mrtvimi

prebival. - število prebivalcev v milijonih

mrtvi 2 - tedensko povprečje mrtvih na milijon prebivalcev.

Slovenija 1 - podatki o mrtvih le na intenzivni negi plus izzven bolnišnice

 

Viri podatkov so worldometers, Covid 19 sledilnik, ourworldindata.org

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po vseh tvojih čitabolah bomo kmalu ugotovili,da smo super in da cepiva sploh ne potrebujemo😉 Žal se cela evropa s tem ne strinja,ne vem pa zakaj....

Vsi se odpirajo po evropi mi pa ne ker smo prepametni....😁

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj mam jaz s tem? Predstavil sem samo uradne podatke, ki jih objavljajo po celi EU. Zdaj, če tudi njim ne verjameš pol se postavlja še vprašanje kdo je resnični teoretik zarot.

 

Kdo se odpira in kdo ne pa sploh ni stvar zdravstvene odločitve ampak zgolj in samo političnih. In ja marsikje potekajo hudi protesti, samo cenzura je tako močna, da zato danes ti ne veš kaj se dogaja s protesti v Belgiji, na Nizozemskem, Franciji, Danski, Italiji, da se je Trudeau v Kanadi zgodil tovornjakarski puč, da se Boris Johnson rešuje tako, da ukinja vse omejitve, da Izraelska vlada počasi ukinja obveznost cepljenja in 4. odmerek. To so pravi vzroki zakaj se države odpirajo ne pa smrkavi noski.

 

Turd beži

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Boss napisal:

Kaj mam jaz s tem? Predstavil sem samo uradne podatke, ki jih objavljajo po celi EU. Zdaj, če tudi njim ne verjameš pol se postavlja še vprašanje kdo je resnični teoretik zarot.

 

Kdo se odpira in kdo ne pa sploh ni stvar zdravstvene odločitve ampak zgolj in samo političnih. In ja marsikje potekajo hudi protesti, samo cenzura je tako močna, da zato danes ti ne veš kaj se dogaja s protesti v Belgiji, na Nizozemskem, Franciji, Danski, Italiji, da se je Trudeau v Kanadi zgodil tovornjakarski puč, da se Boris Johnson rešuje tako, da ukinja vse omejitve, da Izraelska vlada počasi ukinja obveznost cepljenja in 4. odmerek.

 

Turd beži

 

Tudi pri nas je 1% ljudi,ki jim ne paše čisto nič,upam,da hodijo volit,da bo kaj drugače....😊

Novi rešitelji prihajajo,virus ostaja....😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Bini napisal:

Tudi pri nas je 1% ljudi,ki jim ne paše čisto nič,upam,da hodijo volit,da bo kaj drugače....😊

Novi rešitelji prihajajo,virus ostaja....😁

Srčno upam, da res ne obstaja 99% ljudi, ki jim paše ta situacija. ?zmeden?

 

Seveda virus ostaja in bo ostal - to smo nekateri razlagali že pred skoraj dvema letoma. Ostajajo vsi virusi, od virusov, ki povzročajo gripo, rinovirusi, raspiratorni sinicijski virusi, enterovirusi, edenovirusi, raznorazni koronavirusi, da ne naštevam v nedogled. Samo s prehladom je povezanih cca 200 vrst virusov. 

 

Ljudje smo zelo arogantna bitja in vedno mislimo kako bomo premagali naravo. Problem je da je ne moremo, ker bo vedno našla način, da nas zajebe in tresne z vso silo. Znanja moramo uporabiti, da se prilagodimo, da z naravo sodelujemo/sobivamo in ne da smo njeni nasprotniki. In ja naravni zakoni so pač glavni ne pa neki kvazi ukrepi kako bomo z njimi premagali naravo. Znanost bi morala temeljiti na tem, da naravne dogodke prepoznamo, ugotovimo kaj pomaga na osnovi dejanski strokovnih spoznanj in se prilagodimo tako, da ne škodujemo ne sebi in ne naravi sami.

 

In ja, da se vrnem nazaj na viruse - spoznanja imamo, da so manj mutabilni virusi premagljivi, da se jih lahko znebimo s cepljenjem enkrat za vselej, so pa taki, ki so zelo nagnjeni k mutacijam, tam pa pač cepljenje pomage slabo ali pa celo nič zato, dandanes recimo nimamo cepiva za prehlad. Zato je veliko bolj pomembno, da se zanesemo na svoj imunski sistem in sploh na to kaj je potrebno storiti, da ga ojačamo in kaj ne smemo, da bi ga oslabili. In tukaj smo več ali manj pogrnili na celi črti pa čeprav je to prva bojna linija.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Nekateri pravijo:"na volitvah aprila bom obkrožil tistega, ki bo ukinil vse omejitve in ki ne zagovarja cepljenja."

Hm, take stranke mislim, da ni trenutno pri nas. 🤔

Je, je.... 😉

Malo višje se nekaj novega piše, verjetno še ni registrirana a bo verjetno kmalu.... 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Boss napisal:

Srčno upam, da res ne obstaja 99% ljudi, ki jim paše ta situacija. ?zmeden?

 

Seveda virus ostaja in bo ostal - to smo nekateri razlagali že pred skoraj dvema letoma. Ostajajo vsi virusi, od virusov, ki povzročajo gripo, rinovirusi, raspiratorni sinicijski virusi, enterovirusi, edenovirusi, raznorazni koronavirusi, da ne naštevam v nedogled. Samo s prehladom je povezanih cca 200 vrst virusov. 

 

Ljudje smo zelo arogantna bitja in vedno mislimo kako bomo premagali naravo. Problem je da je ne moremo, ker bo vedno našla način, da nas zajebe in tresne z vso silo. Znanja moramo uporabiti, da se prilagodimo, da z naravo sodelujemo/sobivamo in ne da smo njeni nasprotniki. In ja naravni zakoni so pač glavni ne pa neki kvazi ukrepi kako bomo z njimi premagali naravo. Znanost bi morala temeljiti na tem, da naravne dogodke prepoznamo, ugotovimo kaj pomaga na osnovi dejanski strokovnih spoznanj in se prilagodimo tako, da ne škodujemo ne sebi in ne naravi sami.

 

In ja, da se vrnem nazaj na viruse - spoznanja imamo, da so manj mutabilni virusi premagljivi, da se jih lahko znebimo s cepljenjem enkrat za vselej, so pa taki, ki so zelo nagnjeni k mutacijam, tam pa pač cepljenje pomage slabo ali pa celo nič zato, dandanes recimo nimamo cepiva za prehlad. Zato je veliko bolj pomembno, da se zanesemo na svoj imunski sistem in sploh na to kaj je potrebno storiti, da ga ojačamo in kaj ne smemo, da bi ga oslabili. In tukaj smo več ali manj pogrnili na celi črti pa čeprav je to prva bojna linija.

Hvala 'onemu' , da nisem med temi procenti ki jim ne paše ne eno ne drugo znajo pa vse in pametujejo za nazaj, za naprej pa pojma nimajo... 🥴

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da je veliko oseb pozitivnih na hitrih testih in potem kasneje negativni na PCR testu pomeni samo to, da bo statisticno veliko vec oseb prebolevnikov, ker bo vsak s pozitivnem HAG testom poslan v izolacijo in oznacen, kot prebolevnik. 

Bolest...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Scr3am napisal:

Glede na to, da je veliko oseb pozitivnih na hitrih testih in potem kasneje negativni na PCR testu pomeni samo to, da bo statisticno veliko vec oseb prebolevnikov, ker bo vsak s pozitivnem HAG testom poslan v izolacijo in oznacen, kot prebolevnik. 

Bolest...

Hm. .. pozitivni na HAGT in negativen na PCR? Poznam samo en tak primer izpred enega leta. Po drugi strani jih pa poznam kar nekaj, ki so negativni na HAGT in pozitivni na PCR.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Nejc1986 napisal:

Hm. .. pozitivni na HAGT in negativen na PCR? Poznam samo en tak primer izpred enega leta. Po drugi strani jih pa poznam kar nekaj, ki so negativni na HAGT in pozitivni na PCR.

Je točno tako kot praviš,če si na HAGT pozitiven je nad 80% PCR tudi pozitiven,vse druga je spet nakladanje,ker enim spet to ne paše....😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No nasa pisarna se zapira za 1 teden :D

 

Jaz v petek tak prehlajen. Tece iz nosu, mal me tko vse boli (nic kaj posebnega). V soboto isto. Naredim test in ... negativen.

V nedeljo sem tko 95% bolse (bi lahko rekel cist ok), ampak se zacne.

 

Prvi iz pisarne ob 12h napise da je nekaj bolan. Vrocina, vse ga boli ampak nima hitrega testa. Gre dons po teste naredi in je negativen.

Sodelavka (sedi zraven mene v pisarni), da ob 13h sliko testa in je pozitiven.

Drug sodelavec iz pisarne ob 15h napise da ma 39 vrocine in je cel svoh ampak dobi teste sele zvecer. No zvecer v nedeljo javi da je + na hitrem.

Se en (5 nas je v pisarni) pa je cisto ok.

 

No in dons prideva 2 v pisarno, grem za vsak slucaj po teste tacas drugi skuha kavo. Lepo pijeva kava narediva hitri test .... in njemu lepo pokaze +.

Sva lepo spila v miru kavo, se zmenila kaj bomo naredili in sla za 1 teden lepo na delo od doma :) On se je pa spotoma ustavil se v vojasnici v BTC za PCR test.

 

Tako da trenutno smo na 3/5 pozitivnih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Bossek napisal:

No nasa pisarna se zapira za 1 teden :D

 

Jaz v petek tak prehlajen. Tece iz nosu, mal me tko vse boli (nic kaj posebnega). V soboto isto. Naredim test in ... negativen.

V nedeljo sem tko 95% bolse (bi lahko rekel cist ok), ampak se zacne.

 

Prvi iz pisarne ob 12h napise da je nekaj bolan. Vrocina, vse ga boli ampak nima hitrega testa. Gre dons po teste naredi in je negativen.

Sodelavka (sedi zraven mene v pisarni), da ob 13h sliko testa in je pozitiven.

Drug sodelavec iz pisarne ob 15h napise da ma 39 vrocine in je cel svoh ampak dobi teste sele zvecer. No zvecer v nedeljo javi da je + na hitrem.

Se en (5 nas je v pisarni) pa je cisto ok.

 

No in dons prideva 2 v pisarno, grem za vsak slucaj po teste tacas drugi skuha kavo. Lepo pijeva kava narediva hitri test .... in njemu lepo pokaze +.

Sva lepo spila v miru kavo, se zmenila kaj bomo naredili in sla za 1 teden lepo na delo od doma :) On se je pa spotoma ustavil se v vojasnici v BTC za PCR test.

 

Tako da trenutno smo na 3/5 pozitivnih.

Jbg,žal tak to je....😒😓

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

Je točno tako kot praviš,če si na HAGT pozitiven je nad 80% PCR tudi pozitiven,vse druga je spet nakladanje,ker enim spet to ne paše....😉

Drzi. V vecini primerov je res tako, ampak je pa tudi kar nekaj takih k so pa potem na PCRju negativni.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.