Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

pred 8 urami je Bini napisal:

A ni to tema, cepljenje-korona in vse ostalo....🤔

Tole zadnje pisanje je bolj za kako temo; nemogoče je mogoče.....🤥

Sedaj, ko je prešla tema v politiko, so nekateri prišli šele v formo. 😉 Nekateri  prisotni sicer prisegajo na golobčka, a tip nima niti programa, niti ideje, niti članov. Še stranko je "ukradel" drugemu. Pa mu zaupaj potem. 😉

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Boss napisal:

 

Človek z integriteto in rrazumevanjem situacije pač to naredi in se ne oklepa stolčka za vsako ceno. Totalitarcev in avtokratov pa pomanjkanje podpore ne ustavi, ker so prepričani, da samo oni vedo kako je prav in tretirajo druge nenaklonjene njemu pač kot smeti. In to ni opis našega avtokrata ampak vseh takih in podobnih pa naj se pišejo Orban, Erdogan, Lukašenko, Trudeau, Ardern, al pa Putin, Biden, Kim, Jinping, itd.

 

Pa da @Alex ne boš preveč oporekal, kaj je in kaj ni totalitarizem mogoče samo ta definicija - totalitarizem je tam, kjer se ljudstvo boji oblasti, demokracija pa tam, kjer se oblast boji ljudstva.

... in novi obrazi so tam, kjer osli znova in znova gredo na led. A je to bolje, da potem po letu dni iščejo puško v koruzi in prepustijo oblast pač tistemu, ki zna državo voditi do naslednjih volitev.😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker ti je ravno spet eno temo uspelo zamestiti še s politiko ... S tem svojim pisanjem, si enostavno priznal, da si pristaš trenutne vlade... in se kot kaže bojiš sprememb ... Izgleda, kot da verjameš, da je sedanje stanje najboljše, kar se nam lahko zgodi?

 

Pa po pravici povedano, mi je čisto vseeno, za koga navijaš.... samo ne potem pisat, da nisi pristaš trenutne vlade in njihovega načina vladanja :) 🤣

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu je sedaj za tiste, ki morajo recimo do zdravnika, se bolj komplicirano ... Ker predvidevam, da pri koncesionarjih ne bos mogel praviti hitrega testa brezplacno... zdravstvene ustanove pa nimajo lastnih testirnih centrov... Kolikor vem, je recimo za celo Ljubljano z okolico, testirni center samo na polikliniki... Torej, ce moram recimo k zdravniku v Petra Drzaja v Siski... moram najprej do centra se testirat... potem pa sele na pregled v ambulanto... 

 

Ampak OK... se maske ukinejo... pa bo vsaj nekako spet normalno... Itak so tako, kot se trenutno uporabljajo, bolj skodljive, kot koristne ... 

 

Na tale zapis sem naletel pred kratkim:

 

In nazadnje še maske. Nič ne pomaga, da nas Mateja Logar prepričuje, da tudi med epidemijo omikrona delujejo, ker jih nosijo kirurgi zelo omejen čas med operacijo. Ti masko po potrebi tudi zamenjajo in jo odvržejo v koš, ne pa v žep kot velika večina Slovencev. Maske delujejo, ampak ne na način, kot jih uveljavljamo pri nas. Učinkovite so le, ko imamo neposreden stik z bolnikom, ki bi moral prav tako nositi masko, da se zmanjša število izdihanih delcev virusa. Na Danskem so bile med prvim valom epidemije obvezne le v bolnišnicah. Pri omikronu je njihova splošna raba praktično neučinkovita v primerjavi z drugimi ukrepi: takojšnjo izolacijo obolelega, 100-odstotnim nadomestilom za obolele zaposlene, higieno rok ... 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Bini napisal:

Da se vrnemo v pravo temo, ni opaziti nobenega navdušenja ob ukinitvi pogoja PCT.... 🤔

Verjetno pa le ni bilo tako hudo, kot je zgledalo jamranje na tej temi... 😲

Nekaterim ni nikoli prav. Sedaj si odpovedujejo, da je to zaradi volitev. Če ne bi odpravili, zopet ne bi bilo prav. Ni kaj, dežela nergačev smo, to moramo priznati. 😉

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Alex napisal:

Nekaterim ni nikoli prav. Sedaj si odpovedujejo, da je to zaradi volitev. Če ne bi odpravili, zopet ne bi bilo prav. Ni kaj, dežela nergačev smo, to moramo priznati. 😉

 

Nekaterim je še na pir težko iti.....:nevem: :cheers:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je Bini napisal:

Da se vrnemo v pravo temo, ni opaziti nobenega navdušenja ob ukinitvi pogoja PCT.... 🤔

Verjetno pa le ni bilo tako hudo, kot je zgledalo jamranje na tej temi... 😲

 

Za mene se nič ne spremeni, mogoče samo to, da bom prišparal na papirju.

 

Navdušenje, ker so volitve in smo mi zlate ribice, ki bomo pozabili teror zadnjih dveh let, ko bo potrebno obrožit nekoga. Vse ostalo si delamo neke utvare, haha.

 

Še dobro, da je omikron manj smrten. :) 

image.png.179c9fbe3b58b4509b263220e3cf363a.png

 

Če bom kdaj navdušen, bom recimo jeseni, če se zgodba ne ponovi. Vse ostalo je zame BS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je pob napisal:

 

Za mene se nič ne spremeni, mogoče samo to, da bom prišparal na papirju.

 

Navdušenje, ker so volitve in smo mi zlate ribice, ki bomo pozabili teror zadnjih dveh let, ko bo potrebno obrožit nekoga. Vse ostalo si delamo neke utvare, haha.

 

Še dobro, da je omikron manj smrten. :) 

image.png.179c9fbe3b58b4509b263220e3cf363a.png

 

Če bom kdaj navdušen, bom recimo jeseni, če se zgodba ne ponovi. Vse ostalo je zame BS.

V bistvu bomo navdušeni vsi, če se to sta je konča. Nekaj mi pravi, da bo konec sedaj spomladi. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Sedaj, ko je prešla tema v politiko, so nekateri prišli šele v formo. 😉 Nekateri  prisotni sicer prisegajo na golobčka, a tip nima niti programa, niti ideje, niti članov. Še stranko je "ukradel" drugemu. Pa mu zaupaj potem. 😉

 

A dej no... komu je pa Janša ukradel stranko? Če ne veš, poguglaj. Aja pa za Goloba mi prekleto dol visi, ampak njemu so stranke ponujali na pladnu, ker ima tako podporo in lahko stranko ponese v parlament oziroma je celo lahko z zelo dobrim volilnim izidom.

 

Zanimivo, a ne, kako eni raje zaupate neki oportunistični spužvi, ki je nekoč levo sredinsko stranko spravil v skrajno desno populistično, nacionalistično stranko. In to ves čas, 30 let pod avtokratskim vodstvom ene in iste osebe pa premik stranke skoraj iz ene skrajnosti v drugo. Men pač to ni normalno pa kakorkoli gledam.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je Boss napisal:

 

A dej no... komu je pa Janša ukradel stranko? Če ne veš, poguglaj. Aja pa za Goloba mi prekleto dol visi, ampak njemu so stranke ponujali na pladnu, ker ima tako podporo in lahko stranko ponese v parlament oziroma je celo lahko z zelo dobrim volilnim izidom.

 

Zanimivo, a ne, kako eni raje zaupate neki oportunistični spužvi, ki je nekoč levo sredinsko stranko spravil v skrajno desno populistično, nacionalistično stranko. In to ves čas, 30 let pod avtokratskim vodstvom ene in iste osebe pa premik stranke skoraj iz ene skrajnosti v drugo. Men pač to ni normalno pa kakorkoli gledam.

 

Meni pa ni normalno, ko volijo ljudje vedno "nove" in nove obraze, a na koncu ostanejo z dolgim... In potem so vse krivi drugi. Pač dajmo si priznati, da ta vlada ni najboljša, a ostale so še večji polom. Tako, da v bistvu greš na volitve in obkrožiš manjši polom. 😄

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekateri so jasnovidci... in ze sedaj vedo, da karkoli drugega kot SDS ni in ne bo OK ... 🤣 ... in ze vnaprej "jokajo", ker vedo, da je zelo velika moznost, da bodo izgubili na volitvah ... :D 

 

 

Pa nehajte ze gonit to politiko v temi, ki nima s tem prav veliko zveze... in v isti sapi pizdit, da se je spet zacelo s politiko smetit ... 

 

Jaz ne mislim potem pucat tega sranja za vami ... torej kar boste nasrali, boste potem morali tudi brati ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

V bistvu bomo navdušeni vsi, če se to sta je konča. Nekaj mi pravi, da bo konec sedaj spomladi. 

 

V bistvu se ne bi smelo nikoli niti začet. Zdaj smo pa na točki, ko po eni strani izvajalci ne vedo več kako in kaj in sproščajo nekaj, kar zakonsko niti ustavno sploh ne bi smeli niti začeti. Ja OK, seveda je dobro slišat, da se ukinja teror nad določenim delom prebivalstva, ampak žal so me pa naučili, da jim praktično nič več ne verjamem.

 

Delim tvoje mnenje, da je realna možnost, da tole popolnoma nehamo do pomladi, ampak po drugi strani pa mi previdnost pravi, da je marsikomu bilo preveč luštno in dobičkonosno, da ne bi jeseni probali tečt še kakšen koronski krog. Še 1x, upam, da ne, sem pa previden, ker ... ma najlepše pove tale prirejen angleški pregovor:

 

fool me once, shame on you

fool me twice shame on me

fool me the third time - I´m a bloody moron

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Boss napisal:

 

V bistvu se ne bi smelo nikoli niti začet. Zdaj smo pa na točki, ko po eni strani izvajalci ne vedo več kako in kaj in sproščajo nekaj, kar zakonsko niti ustavno sploh ne bi smeli niti začeti. Ja OK, seveda je dobro slišat, da se ukinja teror nad določenim delom prebivalstva, ampak žal so me pa naučili, da jim praktično nič več ne verjamem.

 

Delim tvoje mnenje, da je realna možnost, da tole popolnoma nehamo do pomladi, ampak po drugi strani pa mi previdnost pravi, da je marsikomu bilo preveč luštno in dobičkonosno, da ne bi jeseni probali tečt še kakšen koronski krog. Še 1x, upam, da ne, sem pa previden, ker ... ma najlepše pove tale prirejen angleški pregovor:

 

fool me once, shame on you

fool me twice shame on me

fool me the third time - I´m a bloody moron

Ne bo več nobenega vala ne karanteni, nič. Kar je bilo je bilo, nekateri nismo občutili skoraj nič, drugi malo več. Sicer pa, tudi če bo še kak val, je vprašanje, če zmaga slučajno čupavi, kdo ga bo sploh poslušal in delal, kar bo on želel. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Ne bo več nobenega vala ne karanteni, nič. Kar je bilo je bilo, nekateri nismo občutili skoraj nič, drugi malo več. Sicer pa, tudi če bo še kak val, je vprašanje, če zmaga slučajno čupavi, kdo ga bo sploh poslušal in delal, kar bo on želel. 😉

🤣

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Jest napisal:

V bistvu je sedaj za tiste, ki morajo recimo do zdravnika, se bolj komplicirano ... Ker predvidevam, da pri koncesionarjih ne bos mogel praviti hitrega testa brezplacno... zdravstvene ustanove pa nimajo lastnih testirnih centrov... Kolikor vem, je recimo za celo Ljubljano z okolico, testirni center samo na polikliniki... Torej, ce moram recimo k zdravniku v Petra Drzaja v Siski... moram najprej do centra se testirat... potem pa sele na pregled v ambulanto... 

 

Ampak OK... se maske ukinejo... pa bo vsaj nekako spet normalno... Itak so tako, kot se trenutno uporabljajo, bolj skodljive, kot koristne ... 

 

Na tale zapis sem naletel pred kratkim:

 

In nazadnje še maske. Nič ne pomaga, da nas Mateja Logar prepričuje, da tudi med epidemijo omikrona delujejo, ker jih nosijo kirurgi zelo omejen čas med operacijo. Ti masko po potrebi tudi zamenjajo in jo odvržejo v koš, ne pa v žep kot velika večina Slovencev. Maske delujejo, ampak ne na način, kot jih uveljavljamo pri nas. Učinkovite so le, ko imamo neposreden stik z bolnikom, ki bi moral prav tako nositi masko, da se zmanjša število izdihanih delcev virusa. Na Danskem so bile med prvim valom epidemije obvezne le v bolnišnicah. Pri omikronu je njihova splošna raba praktično neučinkovita v primerjavi z drugimi ukrepi: takojšnjo izolacijo obolelega, 100-odstotnim nadomestilom za obolele zaposlene, higieno rok ... 

 

 

Screenshot_20220221-154718_24urcom.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Bini napisal:

Točno tako, tudi do sedaj je bilo enako a eni spet nkomplicirajo brezveze..... 👍

 

Ne sirit neresnic... mogoce je zate kaj drugace... vsekakor dosedaj NI bilo enako... Za vstop v ZD Medvode sem obvezno rabil PCT ... enako recimo za bolnico Petra Drzaja v Siski... Drugje nisem bil... V Siski sem se pred casom skoraj skregal, ker me niso spustili naprej na pregled v ambulanto... Sem se sel testirat v Dravljah in ker je gospa, ki rine palcke v nos, obticala nekje v prometu in niso mogli testirati, sem sel pac dalje do ambulante... in tam na "vhodni kontroli" razlozil situacijo... in so me hoteli poslati v center na polikliniko na test... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tocno tako. V zadnjem mesecu sem imel kar nekaj obiskov v ZD (ne zaradi korone) in sem vsakic bil prisiljen pokazati PCT in nato so se preverili na svojem seznamu, ce imam dejansko narocen pregled. Sele nato so me spustili notri.

Punca je bila zadnji teden bolana in je imele podobne simptome, kot pri koroni (razn izguba vonja in okusa) pa sploh ni mogla priti do svojega zdravnika, kljub uradnemu negativnem testu. 10 dni kasneje, ko se vedno ni bila ok je bila ista zgodba in jo sestra sploh ni zelela narociti, ker je imela kao podobne simptome, kot so pri koroni. Naj se omenim, da se je vsak dan testirala tako iz nosa, kot iz grla. Sestra je rekla, da jo bo osebna zdravnica poklicala in da se bosta po telefonu zmenila. Sele ko jo je naslednji dan njena osebna zdravnica poklicala jo je komaj prepricala, da jo poslje v laboratorij. No, ko je prejela izvide so ugotovili, da ima neko bakterijsko okuzbo in so ji predpisali antibiotike. Zej pa ti meni povej, ce je to normalno, da zdrav clovek gre lahko v ZD, bolan pa ne.... To je samo bolanim lahko normalno...

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas je bilo lažje,če si bil cepljen 😊 Ni bilo nobenega problema za obisk družinskega zdravnika,le za bolnico,ko si šel na kakšno operacijo si moral imeti test,ki si ga naredil kar pri bolnici,ali pa dan prej v ZD. Enako je na Ukc in Onko v Ljubljani.

Ja vsak ima svojo zgodbo in sem prav vesel,da bo tega kmalu konec👍

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja pa o tem ti usi govorimo, da si moral pokazati PCT. Sedaj ali si cepljen ali testiran nima veze. Na onkoloskem istitutu je ista zgodba, torej pokazati PCT, nato preveri seznam ce imas res pregled oz. ce si narocen, nato ti dajo njihovo FFP2 masko in sele nato gres lahko naprej.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.