Skoči na vsebino

Korona - Covid-19


Bini

Priporočeno sporočilo

pred 3 urami je Bini napisal:

....pa ljudje ,ki so jih hoteli imeti in je bil za to celo referendum o opčinah.:nevem:

Ala Ankaranska občina, kjer je vsega skupaj kakih dvesto ljudi.V vsaki stolpnici na Markovcu je več ljudi. Potemtakem bi lahko vsak blok izglasoval na referendumu svojo občino-blok.

In župan  bi bil lahko kar predsednik hišnega sveta. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 59 minutami je Boss napisal:

Haha, a ravno Vodeba si našel v rumenih Slovenskih novicah. Še dobro, da ni več kolumnist pri Nora24Tv, ker pol bi pa šele bil taprav car, a ne?

 

Ne vem kako se lahko uradno predstavlja, da je psihoanalitik ali pa celo psihoterapevt, saj nima ne za eno in ne za drugo licence, še manj pa je mikrobiolog in epidemiolog. Se pravi je glih ene tolk kredibilen za dajanje izjav, kot sta Potrč al pa Ribička al pa Zlatko. Ga pa seveda rumeni mediji obožujejo, ker je kontraverzen in v določenih izjavah na meji norosti (Rugelj je proti njemu zelo mil filantrop), saj jim dviguje rejtinge. 

 

Že samo to, da se deklarira za političnega levičarja, njegove izjave in dejanja pa so tipično desno konzervativne oziroma celo skrajno desno je stvar, ki marsikomu dvigne obrv in se sprašuje ali gre mogoče pa še za enega šizofrenika več.

 

Ampak vseeno ima nekaj takih izjav, ki bi sodile v rubriko z vici - tale je dobra: femenistke so spolno frustrirane možače al moškinje, ki pravim moškim zavidajo tiče. Rugelj dejansko ni umrl ampak se je reirkarniral v Vodeba.

Saj v bistvu ni doktor  napisal nič novega, kar ne bi že skoraj vsi vedeli in se na račun teh modelov kar lepo zabavali. Vsak, ki je vsaj malo razgledan in razmišlja s svojo glavo ve, da tej kao "influencerji" pišejo neumnosti. Ja, res je levi. Zato sem pa tudi prilepil ta  članek, da ne bo kdo rekel, da sem desni. Kolikor je meni znano je končal dve univerzi in nato je še uspešno  doktoriral. Zame je to dovolj. Vesel sem, da  je vedno več ljudi spregledalo in ne poslušajo več teh smešnic.😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Alex napisal:

Ala Ankaranska občina, kjer je vsega skupaj kakih dvesto ljudi.V vsaki stolpnici na Markovcu je več ljudi. Potemtakem bi lahko vsak blok izglasoval na referendumu svojo občino-blok.

In župan  bi bil lahko kar predsednik hišnega sveta. 

 

Google pravi, da jih malo vec kot “kakih 200” ... ;)

 

891B8E62-BFBB-4EA3-BB63-4293B886AC11.thumb.jpeg.514eea88de99ed4cb3aac68f26fb5070.jpeg
 

po povrsini je se enkrat vecja od obcine, kjer zivim...

 

64890355-56A2-4833-84AC-D2E472D8DDCB.thumb.jpeg.f369c5d3596fd5117bc32140e565e862.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Jest napisal:

Google pravi, da jih malo vec kot “kakih 200” ... ;)

 

891B8E62-BFBB-4EA3-BB63-4293B886AC11.thumb.jpeg.514eea88de99ed4cb3aac68f26fb5070.jpeg
 

po povrsini je se enkrat vecja od obcine, kjer zivim...

 

64890355-56A2-4833-84AC-D2E472D8DDCB.thumb.jpeg.f369c5d3596fd5117bc32140e565e862.jpeg

Ok.. še vedno jih je za dva bloka na Markovcu. 😛Upoštevati moraš, da je tam en kup fiktivnih prebivalcev občine, ki so se čudežno namnožili, ko je sedanji župan navijal za svojo občino. Dejansko jih je malo več aktivnih, kot sem napisal. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Ala Ankaranska občina, kjer je vsega skupaj kakih dvesto ljudi.... ... ... 

 

Mah, v Krškem jih je v eni hiši več...

 

Kakorkoli, jaz sem preživel dežurstvo. V soboto 16 ur pod masko (no, dejansko je bilo 15 ur, ker med obema malicama nisem imel maske, pa tudi maska ni bila samo ena ampak jih je bilo osem). In v nedeljo še enkrat 16-urno dežurstvo. Potem pa še danes rednih osem dopoldanskih ur. No, v nedeljo popoldan se mi je pojavil rahel glavobol, ki je še pred koncem dežurstva minil, ampak mislim, da je bil bolj povezan z enim možakarjem v službi kot pa z masko... 

Tako da tisti, ki jamrate, da se pod masko ne da preživet in jo nosite pod nosom in tako naprej - mogoče bi morali malo premisliti o temeljitejši ustni higieni... Ker maska sama po sebi ne vpliva na slabo počutje in glavobole, sem preveril na sebi!

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Slivka napisal:

 

Mah, v Krškem jih je v eni hiši več...

 

Kakorkoli, jaz sem preživel dežurstvo. V soboto 16 ur pod masko (no, dejansko je bilo 15 ur, ker med obema malicama nisem imel maske, pa tudi maska ni bila samo ena ampak jih je bilo osem). In v nedeljo še enkrat 16-urno dežurstvo. Potem pa še danes rednih osem dopoldanskih ur. No, v nedeljo popoldan se mi je pojavil rahel glavobol, ki je še pred koncem dežurstva minil, ampak mislim, da je bil bolj povezan z enim možakarjem v službi kot pa z masko... 

Tako da tisti, ki jamrate, da se pod masko ne da preživet in jo nosite pod nosom in tako naprej - mogoče bi morali malo premisliti o temeljitejši ustni higieni... Ker maska sama po sebi ne vpliva na slabo počutje in glavobole, sem preveril na sebi!

Kaj pa tvoje osebne pravice? A si se kaj pritožil pri šefih? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na pa še Šarplaninc... če se sam ne držiš pravil izgubiš možnost kritiziranja drugih. Srečo ima, da mu ne bo treba odstopit, ker PV pravi, da to niso tako hudi prekrški za odstop.

 

985673ded14ce927e3ad_62473370.jpg?v=7cb2
WWW.24UR.COM

Zadnje tedne, ko se močno zaostrujejo ukrepi z namenom zaustavljanja ali pa vsaj umirjanja širjenja okužb z novim koronavirusom, je bilo več očitkov, da nekateri niso počakali na rezultatov testov v samoizolaciji...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

odlično, manj bodo testirali in bo manj okuženih - ukrepi torej delujejo 🤪

 

c5a7c8edb67fd3419971_62469910.jpg?v=1114
WWW.24UR.COM

Trenutno število testiranj presega kapacitete laboratorijev. Dnevno testiramo več kot 6000 oseb, številni pa na rezultate testa čakajo tudi več dni. Prav zaradi tega je svetovalna skupina zdravnikom poslala...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje bomo ze ta vikend fasali 24 urno policijsko uro... Kacin je rekel, da se to nikakor ne bo zgodilo...

 

039A12CE-CBE4-4CE4-8629-D2E738BB65A6.thumb.jpeg.2534dfe5942a1a3fbb4724f595b0205a.jpeg

 

Prejsnji teden je tudi dejal, da ne bodo uvedli omejitev na obcine, ker je to kruto in da ostaja omejitev gibanja na statisticne regije... in cez dva li tri dni od te izjave smo fasali omejitev gibanja na obcine ;)

 

65E72D61-27A2-479C-984D-CB4F24E37E8E.thumb.jpeg.808016aca876bc2eae03e04cb67af9eb.jpeg

 

image012_0.jpg
LJUBLJANAINFO.COM

Na družbenih omrežjih se širijo informacije, da vlada razmišlja o uvedbi 24-urne policijske ure, ki naj bi začela veljati v soboto, dovoljevala pa naj bi samo nujne izhode.

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Jest napisal:

Pomoje bomo ze ta vikend fasali 24 urno policijsko uro... Kacin je rekel, da se to nikakor ne bo zgodilo...

 

039A12CE-CBE4-4CE4-8629-D2E738BB65A6.thumb.jpeg.2534dfe5942a1a3fbb4724f595b0205a.jpeg

 

Prejsnji teden je tudi dejal, da ne bodo uvedli omejitev na obcine, ker je to kruto in da ostaja omejitev gibanja na statisticne regije... in cez dva li tri dni od te izjave smo fasali omejitev gibanja na obcine ;)

 

65E72D61-27A2-479C-984D-CB4F24E37E8E.thumb.jpeg.808016aca876bc2eae03e04cb67af9eb.jpeg

 

image012_0.jpg
LJUBLJANAINFO.COM

Na družbenih omrežjih se širijo informacije, da vlada razmišlja o uvedbi 24-urne policijske ure, ki naj bi začela veljati v soboto, dovoljevala pa naj bi samo nujne izhode.

 

Uh, bo potem cel kup objav tu na forumu, ko bomo morali bit zaprti doma. Itak je dan kratek pa nimaš kaj delati zunaj. Še dobro, da je skoraj zima.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je AmpeR napisal:

Tudi jaz že v drugo negativen. Razlog, kar na hitro slabo počutje, glava, mišice, kihanje... ni pa vročine, zaradi stika z okuženim sodelavcem. 

Pri nas v službi se je začelo z pozitivnimi na Covid (obolelimi). Še dobro, da sedaj dva dni delam od doma. 🤔

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je AmpeR napisal:

Tudi jaz že v drugo negativen. Razlog, kar na hitro slabo počutje, glava, mišice, kihanje... ni pa vročine, zaradi stika z okuženim sodelavcem. 

Pa sta imela s sodelavcem oba maske in koliko časa si bil v z njim v kako velikem prostoru?

pred 20 urami je Alex napisal:

Uh, bo potem cel kup objav tu na forumu, ko bomo morali bit zaprti doma. Itak je dan kratek pa nimaš kaj delati zunaj. Še dobro, da je skoraj zima.

Zdaj bom ornk kurcan,ampak... Se mi zdi,da nam kaj drugega,kot sprejeti ta ukrep,niti ne preostane.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je Nejc1986 napisal:

Pa sta imela s sodelavcem oba maske in koliko časa si bil v z njim v kako velikem prostoru?

Zdaj bom ornk kurcan,ampak... Se mi zdi,da nam kaj drugega,kot sprejeti ta ukrep,niti ne preostane.

Naš bodo rešili bojevniki svetlobe, baje. 😄Kaj je zdaj to neka nova sekta? Baje, da bodo namesto biciklov imeli čolne in kajake. Za vsak slučaj, če pride mimogrede vesoljni potop.. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Pa sta imela s sodelavcem oba maske in koliko časa si bil v z njim v kako velikem prostoru?

Zdaj bom ornk kurcan,ampak... Se mi zdi,da nam kaj drugega,kot sprejeti ta ukrep,niti ne preostane.

Oj. Bil sem v njegovi pisarni vse skupaj cca 10 min. On brez jaz pa z masko. Pa prevzemal sem neke zadeve od njega. 

On je čez dva dni kazal znake in bil pozitiven. Jaz pa po treh dneh slab. Šesti dan pa testiran in na srečo negativen. 

Samo vprašanje, koliko časa še....? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je AmpeR napisal:

Oj. Bil sem v njegovi pisarni vse skupaj cca 10 min. On brez jaz pa z masko. Pa prevzemal sem neke zadeve od njega. 

On je čez dva dni kazal znake in bil pozitiven. Jaz pa po treh dneh slab. Šesti dan pa testiran in na srečo negativen. 

Samo vprašanje, koliko časa še....? 

Predvidevam, da je počutje zdaj boljše? Če je počutje boljše in ker si bil 2x negativen, se jaz kaj dost nebi sekiral.

 

Bi pa okurcal sodelavca,da ni nosil maske. Saj vemo,da t.i. kirurške maske ščitijo predvsem drugo osebo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem prvič v Ljubljani imel občutek, da ste vzeli kovid  zares. Ob 7.30 je bilo strašno mrtvilo na cesti in na pločnikih razen če je dr. Potrč izjavil kakšno zastrašujoče novico. No važno, da je kot je treba! Čez teden, dva bomo spet ok. 😁

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je AmpeR napisal:

Tudi jaz že v drugo negativen. Razlog, kar na hitro slabo počutje, glava, mišice, kihanje... ni pa vročine, zaradi stika z okuženim sodelavcem. 

 

Zanimivo, ker jaz se tudi (sploh zvečer) počutin podobno. Slabo počutje, glava in bolečine v nogah. Pa sem bil testiran v torek, pa vmes nisem imel nobenih zunanjih stikov... Očitno še nekaj razsaja poleg korone?? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je AmpeR napisal:

Oj. Bil sem v njegovi pisarni vse skupaj cca 10 min. On brez jaz pa z masko. Pa prevzemal sem neke zadeve od njega. 

On je čez dva dni kazal znake in bil pozitiven. Jaz pa po treh dneh slab. Šesti dan pa testiran in na srečo negativen. 

Samo vprašanje, koliko časa še....? 

Pri meni enako. Najbrž je res kaka virozica v zraku. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj vsako leto razsaja tak čas... Človek ne ve kako se obleči, zjutraj hladno, popoldne tudi manj toplo kot sonce obljublja. Pihalo je tudi pogosto.

 

Včasih pomaga že, če se vsi skupaj pogovarjamo o čem drugem kot o koroni..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bravo Zlatan, da si na strani tistih, ki spoštujejo sosede, znance in starejše. . Izpade pa v italijanščini malo smešno. Tipo:"Prebolel sem covid. A jaz sem Zlatan. Poslal sem covid v karanteno za štirnajst dni. . Vi to ne morete. Zato se ne zafrkavajte."😄

 

https://siol.net/sportal/nogomet/ibrahimovic-svetuje-ti-nisi-zlatan-ne-izzivaj-virusa-537749

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O, tu pri nas na obali se pa ornk pozna te omejitve. Sva šla prej z ženo ob morju peš do meje z Izolsko občino pa sva srečala mogoče pet ljudi in mimo je peljalo približno šest koles.Sem pogledal na števec, ki šteje kolesa v Žusterni in do desete ure je peljalo mimo natanko 32 koles. 🧐Pa še petek pred praznikom je. Ponavadi bi jih bilo že blizu petsto on tej uri. 🚴‍♂️🚴‍♀️🚵‍♂️🚵‍♀️

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Prej mi je rekla mama, da je njena sestra v domu upokojencev prebolela kovid. Ima pa 91 let. Rekla je, da so njene sostanovalke odvažali  a se je samo ena vrnila nazaj. Teta sploh ni bila v bolnici. Bravo. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.